• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Уроки Artisteer 4.1. Установка шаблона в Joomla

 1. Установка шаблона в Joomla
 2. імпорт вмісту
 3. Назва та девіз сайту
 4. Розміщення меню Artisteer в позиції шаблону Joomla
 5. Створення багаторівневого меню
 6. Створення вертикального меню з роздільниками
 7. Створення макета блогу
 8. Робота з нижнього колонтитула
 9. Схожі матеріали
 • Тип - програма для створення шаблонів Joomla та інших популярних CMS.
 • Дана стаття, як продовження циклу статей « уроки Artisteer », Написана за матеріалами офіційного сайту Artisteer і є своєрідною відповіддю на найбільш поширені в коментарях і особистих повідомленнях питаннях на сайті Aleksius.com. Описані в статті прийоми відносяться до CMS Joomla. Огляд буде проходити в останній на момент написання статті (25.02.2013) стабільної версії Artisteer 4.1.0.59861 Standard Edition для Windows. Приклади роботи з програмою будуть показані в Joomla 2.5.9.

  Artisteer 4.1.0.59861 в порівнянні з Extensoft Artisteer Standard 4.1.0.59782 RC, яка була розглянута раніше в статті « Огляд Extensoft Artisteer 4 (частина 3). Програма для створення шаблонів Joomla »Відрізняється виправленням помилок в створюваних шаблонах і стабільністю роботи самої програми. Про більшість нововведень у версії 4 і 4.1 Ви можете прочитати в попередніх статтях .

  Установка шаблона в Joomla

  У статті " Установка русифікатора в Joomla 1.5, 2.5, 3.0 »Був досить детально розглянуто питання установки русифікаторів. Цей процес аналогічний установці компонентів, модулів і плагінів, а також шаблонів Joomla.

  Після того, як Ви передали шаблон з Artisteer, ви отримуєте ZIP архів (якщо при експорті була включена відповідна опція). Після цього зайдіть в адміністративну частину Joomla, в меню Розширення виберіть пункт Менеджер розширень (малюнок нижче).

  Після цього зайдіть в адміністративну частину Joomla, в меню Розширення виберіть пункт Менеджер розширень (малюнок нижче)

  У рядку Файл пакета (малюнок нижче) за допомогою кнопки Огляд вкажіть шлях на Вашому комп'ютері до ZIP архіву з шаблоном. Після чого натисніть кнопку Завантажити, після чого встановити.

  Після чого натисніть кнопку Завантажити, після чого встановити

  Через кілька секунд (приблизно 5-15 в залежності від розміру шаблона, завантаження сайту і швидкості інтернет-з'єднання), якщо все зроблено правильно, Ви побачите повідомлення про успішну установку (малюнок нижче). Природно, що у Вас напис «Шаблон сайту Aleksius.com. Автор - Хорошевський Олексій. »Буде інший. Її Ви задаєте при створенні шаблону в Artisteer меню Файл, підменю Експорт, пункт Налаштування, вкладка Опис, поле Опис.

  Її Ви задаєте при створенні шаблону в Artisteer меню Файл, підменю Експорт, пункт Налаштування, вкладка Опис, поле Опис

  Після установки шаблону необхідно його включити для відображення на сайті. Для цього в меню Joomla виберіть пункт Розширення, підпункт Менеджер шаблонів. На сторінці, що з'явилася (малюнок нижче) виберіть потрібний Вам шаблон і натисніть кнопку Використовувати за замовчуванням.

  На сторінці, що з'явилася (малюнок нижче) виберіть потрібний Вам шаблон і натисніть кнопку Використовувати за замовчуванням

  Зверніть увагу, що якщо ім'я шаблону, який Ви встановлюєте, збігається з уже встановленим, то Ви не зможете встановити новий шаблон. Вам потрібно перейменувати або видалити вже існуючий або перейменувати встановлюється шаблон.

  Також врахуйте, що існує обмеження на розмір файлу. Як правило, не більше 2 Мб. Це можна уточнити у свого хостинг-провайдера або подивитися в файлі «php.ini» і \ або «.htaccess» (параметр upload_max_filesize) (для Apache). Якщо розмір файлу перевищує допустиму межу, то завантажте по FTP (або за допомогою панелі управління хостингом) файл шаблону в тимчасову папку «tmp» вашого сайту. Розпакуйте архів, перейдіть в менеджер розширень Joomla, введіть шлях до папки шаблону в рядок Каталог установки (рисунок нижче) і натисніть кнопку Встановити.

  Де «/hosting/aleksius.com/data/www/aleksius.com/tmp/» - шлях до Вашої папці «tmp» (у Вас буде інший), «shablon-sajta-aleksius-com» - ім'я папки, безпосередньо містить файли шаблону (у Вас буде інша).

  Ще один спосіб установки шаблону. Розпакуйте архів шаблону в папку на Ваш локальний комп'ютер. Наприклад, в папку «shablon-sajta-aleksius-com». Перейдіть по FTP (або за допомогою панелі управління хостингом) в папку «templates» з шаблонами в корені вашого сайту. Завантажте туди всю розпаковану раніше папку з шаблоном (в прикладі «shablon-sajta-aleksius-com»). Перейдіть в менеджер розширень Joomla, відкрийте вкладку Пошук і натисніть кнопку Пошук (малюнок нижче).

  Перейдіть в менеджер розширень Joomla, відкрийте вкладку Пошук і натисніть кнопку Пошук (малюнок нижче)

  Після декількох секунд пошуку з'явиться таблиця, в якій повинно відобразитися ім'я Вашого шаблону. Виберіть його і натисніть кнопку Встановити.

  імпорт вмісту

  У Вас є можливість створити статтю в програмі, а потім імпортувати її в Joomla (малюнок нижче). Це з'явилося в Artisteer 4.

  Детальніше про це можна прочитати в статті « Огляд Artisteer 4 (частина 1). Програма для створення шаблонів Joomla ». Ви створюєте статтю в Artisteer і при експорті шаблону активуєте опцію Додати вміст (малюнок вище). Після установки шаблону на сайт (будь-яким з розглянутих вище способів) перейдіть в менеджер шаблонів, відкрийте потрібний Вам шаблон і натисніть Import Content from Template (малюнок нижче).

  Перед Вами з'явиться повідомлення. Натисніть кнопку Import.

  Зверніть увагу! При імпорті відбувається перенесення статей, розширень і меню. Також створюється нова головна сторінка і замінюється попереднє імпортоване вміст. Рекомендую зробити резервну копію всього сайту (бази даних і файлів). Або, хоча б, просто копію вмісту та бази даних. У перший раз краще поекспериментувати на тестовому сайті.

  Після успішного імпорту (5-15 секунд) ви побачите відповідне повідомлення. Натисніть кнопку Continue і можете перевіряти результат.

  Якщо все пройшло успішно, то Ви побачите на сайті все створене в Artisteer 4.1 вміст. У менеджері меню (рисунок нижче) з'являться нові меню, якщо вони були створені в Artisteer.

  У менеджері модулів з'являться новий модуль (малюнок нижче).

  У менеджері матеріалів з'являться нові статті з аліасом «article» (малюнок нижче).

  Назва та девіз сайту

  У попередніх версіях Artisteer 3 , додаючи назву і девіз сайту в самій програмі, ці написи переносилися в CMS. В останніх версіях програми Ви також можете додати заголовну рядок (назва сайту) і девіз в заголовок (малюнок нижче). Але тепер вони не з'являться на сайті відразу після установки шаблону.

  Artisteer 4.1 дає можливість оформити заголовну рядок (назва сайту) і девіз в самій програмі, а текст вписати в CMS. Розглянемо на прикладі шаблону даного сайту, як це зробити. Припустимо, Ви додали і налаштували оформлення (колір, шрифт, накреслення і так далі) заголовної рядка «Детальні огляди компонентів Joomla». Експортували шаблон і встановили його на сайт. Після цього перейдіть в менеджер шаблонів Joomla і відкрийте потрібний Вам шаблон. На вкладці Основні параметри, в поле Headline (малюнок нижче) введіть текст заголовної рядка.

  Після чого збережіть зміни і перевірте результат. Зверніть Вашу увагу, що за замовчуванням заголовна рядок оформлена стилем H1 (заголовок першого рівня). Якщо на сторінці присутні більше одного заголовка першого рівня, то це не дуже добре з точки зору SEO. Як з цим боротися, можна прочитати в статті « Уроки Artisteer 4.0 (частина 3). чуйний дизайн ». Там же можна прочитати про те, як додати заголовну рядок і девіз в Joomla 3.0.

  Розміщення меню Artisteer в позиції шаблону Joomla

  Після того, як Ви створили шаблон в Artisteer 4.1, завантажили його на сайт, створили меню в Joomla (в менеджері меню) (а також вміст, який буде відображатися при натисканні на пункти цього меню, наприклад, статті (в менеджері матеріалів)), то можна приступати до створення меню Joomla і розміщення його на сайті. Перейдіть в менеджер модулів Joomla і натисніть кнопку Створити (якщо модуль меню не створений до цього) (малюнок нижче).

  У вікні виберіть пункт Меню (малюнок нижче).

  Після цього в настройках модуля меню (рисунок нижче) на вкладці Основні параметри виберіть те меню, яке необхідно відображати.

  Потім, в області Детальніше, навпаки поля Позиція, натисніть кнопку Вибір позиції. Після цього, у вікні (малюнок нижче), виберіть ту позицію, в якій Ви хочете відображати модуль даного меню.

  Детальніше про позиції Artisteer 4 і 4.1 Ви можете прочитати в статті « Уроки Artisteer 4.0 (частина 3). чуйний дизайн », Про позиції Artisteer 3.1 можна прочитати в статті« Уроки Artisteer 3.1 (частина 2). Позиції в шаблоні Joomla ».

  Зверніть увагу, що позиція «user3» ( «position-1») може містити не більше 1 меню.

  Створення багаторівневого меню

  Якщо Ваше меню багаторівневе (малюнок нижче), тобто містить рівні і підрівні (як на цьому сайті), то можна відображати підрівні і в меню.

  На малюнку вище у верхній частині показаний приклад модуля з багаторівневим меню на сайті, а в нижній - приклад меню в менеджері меню Joomla.

  Для створення багаторівневого меню перейдіть в менеджер модулів Joomla, відкрийте потрібний Вам модуль і на вкладці Основні параметри виберіть Так для опції Показувати підпункти меню (рисунок нижче).

  Для створення багаторівневого меню перейдіть в менеджер модулів Joomla, відкрийте потрібний Вам модуль і на вкладці Основні параметри виберіть Так для опції Показувати підпункти меню (рисунок нижче)

  Створення вертикального меню з роздільниками

  У статті " Уроки Artisteer 3.1 (частина 2). Позиції в шаблоні Joomla »Був детально розглянуто питання створення вертикального меню. Тепер розглянемо додавання роздільників до вертикального меню. Це аналогічно додаванню роздільників (або будь-яких інших типів пунктів меню) до звичайного меню.

  Роздільник меню - це пункт меню, який не прив'язаний ні до якого матеріалу сайту або посиланням, а виступає в якості звичайного тексту (написи в меню). Як правило, роздільник служить для структурованого уявлення меню сайту.

  На цьому сайті Ви можете бачити такі пункти в верхньому і боковому меню. Це «Joomla», «Створення сайтів», «Різне» і «Про сайт» ( «Про сайт» написано сірим кольором і на нього не можна натиснути, без підкреслення).

  Якщо шаблон Joomla був зроблений у версії до Artisteer 3.0, то необхідно його зберегти в новішій версії (починаючи з Artisteer 3.0 і більше нової).

  Налаштуйте стиль відображення вертикального меню в самому Artisteer так, як Вам треба.

  Потім створіть меню з роздільниками в менеджері меню Joomla. Для цього перейдіть в менеджер меню Joomla, виберіть те меню, в якому необхідно створити роздільник і натисніть кнопку Створити.

  На сторінці, що з'явилася (малюнок нижче) в області Детально, навпаки Тип пункту меню натисніть кнопку Вибрати (малюнок нижче).

  У вікні (малюнок нижче) в області Системні посилання виберіть пункт Разделитель.

  Задайте йому заголовок і збережіть. Якщо все зроблено правильно, то у Вашому вертикальному меню з'являться роздільники.

  Створення макета блогу

  Починаючи з Artisteer 4.0 Ви можете створювати макет для пункту меню типу «У блозі категорій». Для цього перейдіть на вкладку Правка в Artisteer. Якщо у Вас вона не активна, то перетворіть одну з існуючих сторінок в блог. Для цього в лівій панелі натисніть правою кнопкою миші на сторінку і виберіть з контекстного меню пункт Використовувати під блог (малюнок нижче). Це доступно при створенні шаблону в с Artisteer 4, 4.1.

  Після цього сторінка прийме «вид» блогу і зміниться її піктограма. Потім, за допомогою інструментів в області Вміст (малюнок нижче) можна налаштувати макет блогу категорії.

  Детальніше про ці інструменти можна прочитати в статті « Огляд Artisteer 4 (частина 1). Програма для створення шаблонів Joomla ». Після того, як Ви налаштували макет блогу категорій так, як Вам треба, не забудьте включити опцію Додати вміст при експорті шаблону (малюнок нижче) в Artisteer 4, 4.1.

  Встановіть шаблон на сайт. Перейдіть в менеджер шаблонів Joomla, відкрийте створений Вами шаблон. На вкладці Основні параметри з спадаючого списку Blog layout type виберіть Artisteer (малюнок нижче). Натисніть Import Content from Template. Перед Вами з'явиться повідомлення. Натисніть кнопку Import.

  Зверніть увагу! При імпорті відбувається перенесення статей, розширень і меню. Також створюється нова головна сторінка і замінюється попереднє імпортоване вміст. Рекомендую зробити резервну копію всього сайту (бази даних і файлів). Або, хоча б, просто копію вмісту та бази даних. У перший раз краще поекспериментувати на тестовому сайті.

  Після успішного імпорту (5-15 секунд) ви побачите відповідне повідомлення. Натисніть кнопку Continue і можете перевіряти результат.

  Якщо все пройшло успішно, то Ви побачите на сайті все створене в Artisteer 4.1 вміст.

  Робота з нижнього колонтитула

  Починаючи з 4-ї версії програми, нижній колонтитул (підвал) сайту є контентом (вмістом) сайту. Ви можете створити його в Artisteer за допомогою інструментів панелі Виправлення і Нижн. колонтитул . Крім цього, Ви можете розмістити один або кілька модулів в позиції «position 27». Це можна зробити засобами самої Joomla. На цьому сайті зроблено саме так. Створено модуль типу «HTML-код» і розміщено в ньому те, що Ви зараз бачите (малюнок нижче).

  У верхній частині малюнка вище Ви бачите те, що бачать користувачі на сайті, а в нижній - настройки самого модуля.

  Мені краще створювати вміст (статті, модулі, меню і так далі) засобами самої Joomla, а не Artisteer 4.1. Це дає можливість більш тонкої і оперативної настройки в середовищі CMS без залучення додаткового програмного забезпечення. Як показала практика, це до всього створює менше проблем.

  Крім усього вище перерахованого, в статті « Installing and Using Joomla Template Created with Artisteer »Були розглянуті ще деякі моменти, які описані раніше:

  Якщо у Вас виникли питання щодо того, як і де можна купити Artisteer, то можете звернутися до статті « Купівля Artisteer ».

  Схожі матеріали

  Корисні посилання:

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью