• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Уривок з книги: Adobe Photoshop CS3 для "чайників". Основні проблеми та способи їх вирішення

 1. В цьому розділі ...
 2. Усунення дефекту червоних очей
 3. Цифровий фонтан молодості
 4. цифрове схуднення
 5. ретушування очок
 6. Цифрове відбілювання зубів
 7. Зменшення цифрового шуму
 8. Видалення яскравих шумів
 9. Видалення небажаних об'єктів
 10. виправлення перспективи
 11. Точне обертання зображення

Уривок з книги  Adobe Photoshop CS3 для чайників  Пітер Бойєр  Комп'ютерне видавництво Діалектика  В цьому розділі
Уривок з книги
Adobe Photoshop CS3 для "чайників"
Пітер Бойєр
Комп'ютерне видавництво "Діалектика"

В цьому розділі ...

Поліпшення портретних фотографій

Зменшення цифрових шумів в зображенні

Редагування пейзажних фотографій

У процесі роботи фотографи часто створюють ідеальні (чи не зовсім) фотографії неідеальних людей. Навіть портрети фотомоделей можна значно поліпшити за допомогою програми Photoshop. Хоча багато фотографів і фотожурналістів виступають за максимальну реалістичність фотографій, люди, зображені на цих фотографіях, хочуть виглядати якнайкраще.

У цьому розділі автор розповідає про те, як впоратися з різноманітними проблемами, з якими фотографи постійно стикаються в роботі. Наприклад, про те, як видалити ефект "червоних очей", що виникає при відображенні світла фотоспалахи від сітківки ока. Або про те, як видалити зморшки, зробити зуби білішими, а талію тонше. Використовуючи поради, наведені в цьому розділі, можна без особливих проблем видалити цифрові шуми зображення (це відволікаючі червоні, зелені та сині пікселі, які часто з'являються на темних фрагментах зображення). В кінці розділу міститься інформація про те, як впоратися з більш складними завданнями, наприклад, видалити з фотографії відволікаючий об'єкт або колишнього хлопця дівчини. Для ілюстрації в цьому розділі використані звичайні фотографії, тобто такі, з якими доводиться стикатися найчастіше. (По крайней мере, не постійно ж фотографувати тільки прекрасні фотомоделі).

У програмі Photoshop пропонуються різноманітні способи поліпшення різних фотографій. Але жоден з них не цінується так, як ті, за допомогою яких можна поліпшити зовнішність зображеного на фотографії людини (тільки зовнішність, але не його самого). За допомогою програми Photoshop можна поліпшити як звичайні фотографії людей, так і студійні портретні фотографії.

Хоча за допомогою програми Photoshop можна зробити зображення практично будь-якої людини ідеальним, не варто забувати про те, що необхідно зберігати певну частку реалістичності в будь-якої фотографії. Завжди слід обробляти копію зображення. Автор також рекомендує зберігати копії зображення на різних етапах обробки. Іноді клієнт може побажати поліпшити свій портрет певним чином, а коли побачить остаточний результат (вгадайте!) - передумати.

Усунення дефекту червоних очей

Дуже часто, коли людина дивиться прямо на фотоапарат, а зйомка виконується з використанням спалаху, на фотографіях очі людини виходять червоними. Це відбувається в результаті відображення світла (в даному випадку спалаху) від кров'яних судин дна ока. На фотографії людина з червоними очима стає більше схожим на вампіра. Даний дефект усувається різними способами. Одним з них є використання інструменту Red Eye (Червоні очі). Збільшуйте масштаб і клацніть на сюжеті фрагменті з використанням інструменту Red Eye (Червоні очі), і червоний колір зникне. На зображенні залишаться тільки нейтральні відблиски. Як показано на рис. 9.1, стандартні установки цього інструменту дозволяють виправити навіть досить сильні дефекти.

Мал. 9.1. Щоб замінити червоний колір більш природним чорним, досить клацнути на потрібному фрагменті зображення, використовуючи інструмент Red Eye (Червоні очі) (див. Кольорову вклейку)

Мал. 9.2. Якщо ефект червоних очей не вдається видалити за допомогою інструменту Red Eye (Червоні очі), скористайтеся інструментом Brush (Кисть) (див. Кольорову вклейку)

Інструмент Red Eye (Червоні очі) усуває тільки червоні відтінки, але не зелені. Для видалення зелених (які зустрічаються на фотографіях тварин) і занадто світлих відтінків можна скористатися інструментом Brush (Кисть), як показано на рис. 9.2. В якості основного слід вибрати чорний колір. На панелі Options (Параметри) виберіть режим накладення Luminosity (Яскравість) і прозорість кисті, що дорівнює 50%. Застосовуйте кисть, яка за діаметром трохи перевищує розмір зіниці. Жорсткість кисті слід вибрати близько 75%. Клацніть один раз на зіниці, оцініть зроблені зміни і при необхідності зменшіть значення параметра Opacity (Непрозорість) до значення 20%, після чого клацніть на зображенні зіниці ще раз.

Описані дефекти усуваються ще одним способом. Якщо колір очей на зображенні змінений спалахом незначно, то його можна усунути за допомогою інструменту Sponge (Губка), вибравши на панелі Options (Параметри) для параметра Mode (Режим) значення Desaturate (Знизити насиченість).

Цифровий фонтан молодості

В кінці глави 5 розповідалося про те, як за допомогою інструменту Dodge (Освітлювач) можна приховати зморшки, не видаляючи їх повністю. Оскільки програма Photoshop є досить складною, до її складу входить чимало інших інструментів для ретушування зморшок. До таких інструментів належать Healing Brush (Відновлююча кисть), Patch (Латка) і Clone Stamp (Штамп).

В основі роботи інструментів Healing Brush (Відновлююча кисть) і Patch (Латка) лежить копіювання текстури з одного фрагмента зображення на інший. Наприклад, можна скопіювати фрагмент із зображенням гладкої шкіри на ділянку зморшкуватою шкіри. При цьому тональність і колір початкового фрагмента зображення зберігаються. Для роботи з інструментом Healing Brush (Відновлююча кисть) слід натиснути на фрагменті зображення, пікселі якого потрібно скопіювати, утримуючи клавішу <Alt> (<Option>). Після цього потрібно провести покажчиком інструменту Healing Brush (Відновлююча кисть) з проблемного ділянці зображення. При установці прапорця Aligned (Вирівнювання) на панелі Options (Параметри) джерело копіювання буде переміщатися відповідно руху покажчика кисті. Обидві точки переміщаються в одному і тому ж напрямку на однакову відстань. Але при редагуванні портретів частіше зручніше працювати при скинутий прапорці Aligned (Вирівнювання). При цьому кожен раз, коли кнопка миші буде відпущена, як джерело для інструменту Healing Brush (Відновлююча кисть) буде використаний той фрагмент, який був обраний на початку роботи. За допомогою коротких мазків пензля одні і ті ж вибрані пікселі наносяться на різні фрагменти зображення.

При роботі з інструментом Patch (Латка) слід попередньо виділити фрагмент зображення одним з доступних в програмі Photoshop способів. Після цього в залежності від обраних значень на панелі Options (Параметри) можна або перетягнути невдалий фрагмент на гарну ділянку фотографії (для цього на панелі Options (Параметри) слід вибрати перемикач Source (Джерело)), або, навпаки, перетягнути хороший фрагмент фотографії на невдалий ділянку (для цього на панелі Options (Параметри) потрібно вибрати перемикач Destination (Призначення)). За допомогою інструментів Patch (Латка) і Healing Brush (Відновлююча кисть) можна також додати текстуру до тих фрагментів зображення, які її не містять.

Як і при роботі з інструментом Healing Brush (Відновлююча кисть), працюючи з інструментом Clone Stamp (Штамп), слід попередньо вибрати джерело для клонування. Для цього необхідно навести покажчик в потрібну точку і натиснути кнопку миші, утримуючи клавішу <Alt> (<Option>). Після цього скопійовані пікселі можна вставити на проблемну ділянку. За допомогою інструменту Healing Brush (Відновлююча кисть) копіюється тільки текстура зображення, а за допомогою інструменту Clone Stamp (Штамп) скопійовані пікселі повністю замінюють пікселі того фрагмента, за яким користувач проводить покажчиком цього інструменту. Хоча це в значній мірі залежить від обраного режиму накладення та значення параметра Opacity (Непрозорість) для даного інструменту на панелі Options (Параметри). Як і при роботі з інструментом Healing Brush (Відновлююча кисть), при використанні інструменту Clone Stamp (Штамп) на панелі Options (Параметри) доступний параметр Aligned (Вирівнювання). На рис. 9.3 можна порівняти, як ховаються зморшки за допомогою інструменту Healing Brush (Відновлююча кисть) і за допомогою інструменту Clone Stamp (Штамп) (при значенні параметра Opacity (Непрозорість) для останнього, що дорівнює 100%). При ретушування зморшок за допомогою інструменту Clone Stamp (Штамп) слід зменшити значення параметра Opacity (Непрозорість) і вибрати в якості джерела фрагмент зображення схожого кольору і яскравості.

цифрове схуднення

За допомогою інструменту Clone Stamp (Штамп) можна видалити некрасиві складки шкіри в районі талії або під піднятою рукою. Але більш природно ці фрагменти зображення будуть виглядати в тому випадку, якщо їх виділити за допомогою інструменту виділення і трохи розгорнути зовнішній край виділеної області. Погляньте на рис. 9.4. Зображення на ньому складно назвати "зайвою вагою", але незначне вирівнювання цього фрагмента не завадить. За допомогою інструменту Lasso (Лассо) виділіть фрагмент із зображенням фону і шкіри (або одягу). Скористайтеся комбінацією клавіш <Ctrl + T> (<z + T>), щоб застосувати команду Free Transform (Вільне трансформування), або виберіть в меню Edit (Редагування) команду Transform_Rotate (Трасформірованіе_Поворот). Перемістіть центр обертання (маленький хрестик в центрі виділеної області) в верхню частину виділеного фрагмента зображення, переведіть покажчик за межі виділеної області і перетягніть його вгору або вниз, щоб розгорнути обмежує рамку. Добившись необхідного результату, натисніть клавішу <Enter> (<Return>), щоб завершити обертання. Якщо фон зображення складний, то після обертання виділеного фрагмента, можливо, доведеться застосувати інструмент Clone Stamp (Штамп), щоб приховати результати розвороту фрагмента.

Мал. 9.3. Для зменшення зморшок краще використовувати інструмент Healing Brush (Відновлююча кисть) (зліва внизу), а не інструмент Clone Stamp (Штамп) (справа внизу)

При ретушування подвійного підборіддя краще зменшити його видимість, а не видаляти зовсім, щоб зображення виглядало більш природним. Для цього можна скористатися методом обертання виділеної області, але краще затемнити фрагмент зображення за допомогою інструменту Burn (Випалювання). Після затемнення зайвих фрагментів тіла нижче підборіддя створюється враження, що ця частина обличчя просто затінена (рис. 9.5). Для видалення складок подвійного підборіддя можна використовувати інструмент Dodge (Освітлювач) (у разі потреби). При відтворенні овалу обличчя слід пам'ятати про те, що отримане зображення повинне бути не тільки симетричним і природним, але і влаштовувати клієнта.

При відтворенні овалу обличчя слід пам'ятати про те, що отримане зображення повинне бути не тільки симетричним і природним, але і влаштовувати клієнта

Мал. 9.4. Розгорніть виділену область так, щоб зробити талію більш витонченої

Розгорніть виділену область так, щоб зробити талію більш витонченої

Мал. 9.5. Затемнення і освітлення різних фрагментів зображення дозволяє приховати навіть дуже помітний подвійне підборіддя

У процесі роботи з інструментами Dodge (Освітлювач) і Burn (Випалювання) не варто забувати про параметр Exposure (Експозиція), який доступний на панелі Options (Параметри). Для такого виду робіт навіть його значення 15-20% може виявитися занадто високою. При створенні штучної тіні під підборіддям за допомогою інструменту Burn (Випалювання) можна вибирати як значення Highlights (Світу), так і Midtones (Середні тони) в списку Range (Діапазон) на панелі Options (Параметри). Найкраще збільшити масштаб редагованого фрагмента зображення. Крім цього, за допомогою команди New Window ім'я_файлу (Нове вікно), доступною в меню Windowð
Arrange (ОкноðУпорядочіть), слід відкрити додаткове вікно, щоб бачити, як виглядають внесені зміни на всьому зображенні.

Можна змінити положення пікселів за допомогою ефектів обертання, скручування, стиснення і іншого роду перекручувань, вибравши в меню Filter (Фільтр) фільтр Liquify (Пластика). Могутніше інструменту для зміни форми зображення не існує. На рис. 9.6 можна побачити, що незначна зміна в області талії за допомогою фільтра Liquify (Пластика) може істотно поліпшити фотографію. Можна також додатково за допомогою інструментів Dodge (Освітлювач) і Burn (Випалювання) згладити складки на сорочці, щоб зробити зображення краще, видаливши відволікаючі фрагменти. Фільтр Liquify (Пластика) докладно розглядається в розділі 15.

Фільтр Liquify (Пластика) докладно розглядається в розділі 15

Мал. 9.6. Для значної зміни об'єктів на зображенні слід використовувати фільтр Liquify (Пластика)

ретушування очок

Деякі люди мають стовідсотковим зором. А ті, у кого воно гірше, зазвичай носять окуляри. На жаль, саме окуляри можуть стати справжнім кошмаром для будь-якого фотографа! Відблиски від стекол очок дуже часто утворюють на зображенні фрагменти абсолютно білого кольору, на яких відсутні будь-які деталі. Щоб правильно оцінити стан таких фрагментів, можна скористатися палітрою Info (Інфо). Проведіть покажчиком по зображенню стекол окулярів і поспостерігайте за зміною значень RGB в палітрі Info (Інфо). Якщо вони хоча б трохи змінюються, то деталі цього фрагмента зображення можна "проявити" за допомогою інструменту Burn (Випалювання).

Якщо ж все значення RGB для цього фрагмента в палітрі Info (Інфо) рівні 255/255/255 або близькі до цих значень, то на вибраному фрагменті зображення відсутні деталі. В цьому випадку доведеться скористатися інструментом Clone Stamp (Штамп), щоб скопіювати пікселі з іншого фрагмента зображення (як джерело для інструменту Clone Stamp (Штамп) можна також використовувати фрагмент іншого зображення). У деяких випадках доводиться використовувати фрагменти один знімок, цього ж людини. При фотосесії людини для портретної фотографії про всяк випадок слід зробити його додатковий знімок без очок.

Цифрове відбілювання зубів

Цифрове відбілювання зубів

Мал. 9.7. Три варіанти: кава, сигарети і зубний наліт; помірне цифрове поліпшення за допомогою інструменту Dodge (Освітлювач); сніжно-білі зуби кінозірок

Як правило, зуби більшості людей не є чисто-білими (якщо звичайно хтось не витратив багато часу і грошей для підготовки до зйомки свого портрета). Замість цього ми найчастіше бачимо на зображенні відтінки жовтого кольору або кольору слонової кістки. Але ці відтінки не завжди є непривабливими. Можна освітлити зображення зубів за допомогою інструменту Dodge (Освітлювач). Для цього інструменту на панелі Options (Параметри) слід вибрати значення Midtones (Середні тони), а не Highlights (Світу), і для параметра Exposure (Експозиція) задати значення 30% для ретушування передніх зубів. Для освітлення зубів, які видно в куточках рота, слід вибрати параметр Shadows (Тіні) для інструменту Dodge (Освітлювач). Не варто зловживати цим прийомом, оскільки ідеально білі зуби властиві лише акторам Голлівуду і зірок телебачення. На рис. 9.7 показані самі звичайні людські зуби, трохи відретушований варіант тієї ж посмішки і "голлівудська" посмішка. Застосовуйте вищеописаний метод відповідно до власного сприйняттям і бажаннями клієнта.

Перехід до цифрової фотографії не тільки тягне за собою економію тисяч доларів, які витрачаються на фотоплівку (не кажучи про охорону навколишнього середовища), але і додає ряд нових проблем і складнощів, які доводиться долати професійним фотографам і любителям. Мабуть, найбільшою проблемою цифровий фотографії є ​​цифровий шум. Невеликі точки синього, червоного або зеленого кольорів (світлі або темні) можуть погубити будь-яке зображення. Найбільш сильно цифрові шуми помітні на темних фрагментах фотографій.

Якщо фотоапарат дозволяє користувачеві змінювати значення параметра ISO, то цифрові шуми можна звести до мінімуму, максимально зменшивши значення даного параметра. Іноді це неможливо, наприклад, при зйомці рухомих об'єктів (спортивних змагань і т.п.). Але за будь-якої можливості слід використовувати низькі значення ISO, щоб зробити цифрові шуми менш помітними. Застосування штатива також знижує кількість цифрових шумів на зображенні!

Зменшення цифрового шуму

Для боротьби з цифровим шумом призначений фільтр Reduce Noise (Зменшити шум), який доступний в меню FilterðNoise (ФільтрðШум). Як показано на рис. 9.8, його застосування дозволяє нейтралізувати сині, зелені та червоні пікселі і зберегти при цьому деталі зображення.

Мал. 9.8. За допомогою фільтра Reduce Noise (Зменшити шум) можна видалити цифрові шуми, зберігши чіткість зображення

У діалоговому вікні фільтра Reduce Noise (Зменшити шум) знаходиться прапорець Remove JPEG Artifact (Видалити артефакт JPEG), призначений для видалення дефектів, що виникають при збереженні файлів у форматі JPEG. При стисненні файлів в цьому форматі доводиться приймати компромісне рішення між зменшенням розміру файлу і погіршенням його якості. Чим менше розмір файлу зображення, тим сильніше погіршується його якість. Даний дефект проявляється у вигляді чітко помітних ліній між групами пікселів розміром вісім на вісім пікселів.

На фрагментах зображення одного кольору цифровий шум також зручно видаляти за допомогою інструменту Color Replacement (Замінити колір). Для вибору основного кольору зображення клацніть на сюжеті фрагменті, утримуючи клавішу <Alt> (<Option>). Після цього просто замалюйте цифрові шуми. При переході до іншого фрагменту зображення виберіть новий основний колір зображення, клацнувши на зображенні і утримуючи при цьому клавішу <Alt> (<Option>).

Видалення яскравих шумів

Видалення яскравих шумів

Мал. 9.9. Фільтр Smart Blur ( "Розумне" розмиття) відмінно підходить для усунення яскравих шумів

Крім червоних, зелених і синіх точок, на зображенні зустрічається ще один тип шумів, який представляє собою темні або світлі плями. У програмі Photoshop CS3 доступний фільтр, призначений для видалення такого роду шумів, який називається Surface Blur (Розмиття по поверхні). Але все ж кращих результатів можна досягти при використанні фільтра BlurðSmart Blur (Размитіеð "Розумне" розмиття). На відміну від фільтра Surface Blur (Розмиття по поверхні), в діалоговому вікні фільтра Smart Blur ( "Розумне" розмиття) можна налаштувати параметри Radius (Радіус) і Threshold (Поріг), як показано на рис. 9.9. Іноді використання значення 1,5 пікселя замість 2 пікселів для параметра Radius (Радіус) дозволяє зберегти всі деталі зображення при його розмиття.

Іноді на фотографії виявляється будь-якої зайвий об'єкт, який необхідно видалити. Це може бути який-небудь сміття, телефонні лінії на задньому плані, будівля, що відволікає увагу від основного об'єкту зйомки, або людина, яку читач вирішив викреслити з пам'яті. В інших випадках на фотографії все об'єкти можуть бути розміщені ідеально, але користувачеві здається, що цей знімок зроблений не під тим кутом, під яким йому хотілося б. У програмі Photoshop міститься безліч інструментів і функцій для обрізки зображень, вирізання і копіювання різних фрагментів, чищення зображення і навіть для зміни перспективи.

Видалення небажаних об'єктів

Найпростішим способом позбутися небажаного об'єкта на фотографії є ​​її обрізка. Такий об'єкт можна просто відрізати. Даний підхід застосуємо в тих випадках, коли сміття або будь-який інший об'єкт, що вимагає видалення, знаходиться на краю зображення, і його обрізка не порушить композиції знімка. Якщо ж такий об'єкт знаходиться в середині зображення, то його можна видалити за допомогою клонування, переміщення чи копіювання.

При роботі з інструментом Clone Stamp (Штамп) важливо постійно спостерігати за зображенням. Опрацьований фрагмент зображення необхідно збільшити і з допомогою команди New Window ім'я_файлу (Створити нове вікно) з меню WindowðArrange (Окноð
Впорядкувати) відкрити додаткове вікно, щоб бачити, як відображаються зроблені зміни на зображенні в цілому. Автор цієї книги залишає відкритим також і діалогове вікно оригінального зображення, щоб мати можливість порівняти його з відредагованого копією. Скопіювати файл зображення можна за допомогою команди ImageðDuplicate (ІзображеніеðСоздать дублікат). Можна також клацнути лівою кнопкою миші в нижній частині палітри History (Історія). На рис. 9.10 можна побачити оригінальне зображення (зліва вгорі), збільшений редагований фрагмент (внизу) і зменшене діалогове вікно редагованого зображення. У палітрі Navigator (Навігатор) виділена збільшена частину зображення.

У палітрі Navigator (Навігатор) виділена збільшена частину зображення

Мал. 9.10. Для видалення небажаних об'єктів можна використовувати інструмент Clone Stamp (Штамп)

Нижче наведено кілька корисних порад по роботі з інструментом Clone Stamp (Штамп).

Працюйте на окремому шарі. Перед клонуванням пікселів клацніть на значку New Layer (Створити новий шар), який знаходиться в нижній частині палітри Layers (Шари), і на кнопці Sample all Layers (Зразок всіх верств) на панелі Options (Параметри). Клонування пікселів краще виконувати на окремому шарі, щоб застрахуватися від вчинення необоротних помилок (фрагмент верхнього шару можна завжди стерти). Крім цього, відредагований шар можна тимчасово приховати, щоб оцінити зроблені зміни. Якщо зображення складається з декількох шарів, то для вибору джерела для клонування тільки на одному з них всі інші шари зображення слід приховати. Щоб приховати шару досить клацнути на значку із зображенням ока, який знаходиться зліва від назви шару в палітрі Layers (Шари).

Якщо колір або текстура редагованого фрагмента однорідна, то джерело клонування слід вибирати поруч з коректованим ділянкою. Наприклад, при видаленні електричних проводів на тлі блакитного неба як джерело клонування потрібно вибирати пікселі вище зображення проводів і під ним, щоб забезпечити оптимальне поєднання кольорів. Для виконання більш точної роботи або видалення більш великих об'єктів слід клонувати їх по половині - спочатку приховайте скопійованими пікселями одну половину об'єкта, а потім іншу половину - пікселями, скопійованими з іншого боку.

Щоб уникнути повторення текстури використовуйте різні джерела клонування. На рис. 9.10 автор приховав зображення велосипедного керма в правому нижньому кутку фотографії. Для цього він використовував джерела для клонування з різних фрагментів фотографії, щоб уникнути повторення розташованих поруч каменів, квіток і т.п. При цьому слід застосовувати в якості джерела для клонування фрагменти зображення, які знаходяться на тій же відстані від об'єктива, що і редагований фрагмент. В іншому випадку клонована зображення буде відрізнятися розмірами і, можливо, різкістю.

При копіюванні об'єктів або окремих фрагментів встановіть прапорець Aligned (Вирівнювання). При редагуванні фотографії, зображеної на рис. 9.10, автор скопіював фрагменти із зображенням квітів, каменів і трави. При установці прапорця Aligned (Вирівнювання) відстань від точки, з якої копіюються пікселі, до точки, на яку вони накладаються, залишається незмінним до моменту, поки не буде відпущена кнопка миші. Для вибору нової точки для клонування необхідно клацнути на зображенні, утримуючи клавішу <Alt> (<Option>).

Для створення однорідної текстури або візерунка прапорець Aligned (Вирівнювання) необхідно скинути. Якщо який-небудь об'єкт, текстуру або візерунок потрібно повторити в декількох місцях зображення, то прапорець Aligned (Вирівнювання) на панелі Options (Параметри) слід скинути. Щоразу після того як кнопка миші буде відпущена, інструмент буде використовувати як джерело клонування саме ту точку, на якій клацнув користувач, утримуючи клавішу <Alt> (<Option>). Обрану точку можна скопіювати скільки завгодно раз.

Змінюйте режим накладення інструменту і його прозорість. При необхідності приховати певний фрагмент зображення слід використовувати в процесі клонування режим накладання Normal (Нормальний) і значення 100% для параметра Opacity (Непрозорість). Але в процесі роботи можна застосовувати і інші режими накладення і значення параметра Opacity (Непрозорість), щоб не приховувати що обробляється об'єкт повністю, і, звичайно ж, для створення цікавих ефектів.

Змінюйте розмір кисті в ході роботи. Для зменшення і збільшення розміру кисті без використання палітри Brush (Кисть) можна застосовувати клавіші лівої та правої фігурних дужок, які знаходяться праворуч від клавіші <P> на стандартній клавіатурі.

Налаштуйте жорсткість кисті і інтервал. Щоб результати клонування були менш помітні, слід зменшити жорсткість кисті до 25%, щоб краю клонованих пікселів більш плавно вписувалися в зображення. Але іноді в процесі клонування доводиться використовувати кисть із значенням жорсткості, що перевищує 90%. В цьому випадку в палітрі Brushes (Кисті), яка за замовчуванням знаходиться в контейнері палітр, можна вибрати значення 1% для параметра Spacing (Інтервали) в групі Brush Tip Shape (Форма кінчика пензля). Завдяки цьому краю клонують пікселів максимально плавно впишуться в зображення.

Інструмент Spot Healing Brush (Точковий пензель відновлення) працює практично так само, як і інструмент Healing Brush (Відновлююча кисть) для поліпшення і заміни текстури зображення. Але замість вибору джерела для цього інструменту за допомогою клацання на виділеному фрагменті зображення, утримуючи клавішу <Alt> (<Option>), інструмент Spot Healing Brush (Точковий пензель відновлення) вибирає своє джерело автоматично з довколишніх пікселів. Таким чином, даний інструмент ідеально підходить для усунення невеликих дефектів на зображенні з однорідною текстурою. Так, наприклад, його можна ефективно використовувати для редагування окремих квіток і невеликих каменів на рис. 9.10. Але для видалення велосипеда, або хоча б його керма з зображення, цей інструмент не підходить.

Серйозніші зміни зображення вимагають застосування більш радикальних заходів, таких як дублювання шарів і використання масок шару. Погляньте на рис. 9.11. Зліва вгорі показано оригінальне зображення, а справа вгорі - відредаговане. Нижче представлені зображення, що ілюструють три основних етапи редагування цієї фотографії.

Мал. 9.11. Дублюємо шар, створюємо маску - і поганий хлопець знищений!

Розглянемо дії, вжиті для видалення зображення одного з хлопців на фотографії.

1. Визначте, що саме слід зробити, і яким способом це зробити найкраще.

В цьому випадку з групової фотографії необхідно видалити зображення хлопця в темній футболці. Найбільш простим способом в даному випадку (крім використання ножиць, щоб залишити на місці хлопця дірку) є зміщення вліво зображення двох дівчат, що стоять поруч справа.

2. Виділіть фрагмент, який буде використаний для накладення на видалити зображення.

Автор виділив все, що знаходиться праворуч від зображення хлопця з допомогою інструменту Rectangular Marquee (Прямокутна область).

3. Скопіюйте виділений фрагмент на новий шар.

Для цього можна за допомогою комбінації клавіш <Ctrl + J> (<z + J>).

4. Додайте новий шар.

За допомогою інструменту Move (Переміщення) перемістіть новий шар так, щоб приховати заміщаються фрагмент.

5. Створіть маску шару.

Клацніть на значку Add Layer Mask (Додати шар-маску), який знаходиться в нижній частині палітри Layers (Шари), і замалюйте чорним кольором ті фрагменти верхнього шару, які приховують потрібні фрагменти нижнього шару. Як показано на рис. 9.11, в даному випадку верхній шар закриває деякі потрібні фрагменти нижнього шару (наприклад, голову другого хлопця) і створює неприродну тінь на зображенні. На середньому нижньому зображенні показано, як за допомогою маски шару слід видалити всі зайві фрагменти верхнього шару, крім зображення дівчат, їх тіней та інших фрагментів, необхідних, щоб приховати цікавить ділянка нижчого шару.

6. Розгляньте зображення та усуньте невідповідності.

На середньому нижньому зображення (рис. 9.11) видно, що ступня дівчини повинна перебувати в тіні чоловіка. Для поліпшення цього фрагмента автор створив новий шар, виділив фрагмент ступні, який повинен бути затінений, і зафарбував його кольором тієї частини ступні, яка вже знаходиться в тіні. Після цього автор використовував для нового шару режим накладення Multiply (Множення) і за допомогою повзунка Opacity (Непрозорість) привів колір виділеного фрагмента у відповідність з оригінальним зображенням (праве нижнє зображення на рис. 9.11).

7. Обріжте зображення.

Ще раз подивимося на нижнє центральне зображення на рис. 9.11. На ньому чітко видно фрагмент праворуч, який явно є зайвим. Виділіть прямокутної обмежує рамкою ту частину зображення, яку потрібно зберегти, і скористайтеся командою Image_Crop (Ізображеніе_Кадріровать). Тепер редагування зображення завершено.

Такий же метод можна використовувати і для переміщення будь-якого об'єкта на зображенні. Ви маєте можливість копіювати весь шар, змістити його, створити маску шару, щоб приховати фрагменти верхнього шару, а за допомогою інструменту Clone Stamp (Штамп) приховати всі зайві фрагменти нижнього шару. Результат такого перетворення проілюстровано на рис. 9.12. На цьому малюнку скопійований фоновий шар зображення і зміщений вгору після збільшення полотна за допомогою команди ImageðCanvas Size (Ізображеніе_Размер полотна). За допомогою маски шару ховається все, крім зображення хлопчика з ракеткою та тенісного м'яча. На нижньому шарі за допомогою інструменту Clone Stamp (Штамп) ховається оригінальне зображення хлопчика. (Подив молодої людини в червоній кепці, що знаходиться на задньому плані фотографії, є випадковим збігом, яке додає реалістичності створеному зображенню).

виправлення перспективи

Іноді фотографії знімаються не під прямим кутом. Наприклад, якщо зняти будинок знизу, то ті фрагменти об'єкту, які виявляться далі від об'єктива, вийдуть вужчими (як би будуть стиснуті). Для виправлення такого ефекту слід використовувати команду Perspective (Перспектива) з меню EditðTransform (КоррекціяðТрансформірованіе). Виділіть потрібний фрагмент зображення і застосуєте команду Perspective (Перспектива). Після цього можна розтягнути боку звужується частини об'єкта або звузити межі розширюється частини. Коли всі лінії об'єкту стануть горизонтальними і вертикальними, скористайтеся комбінацією клавіш <Ctrl + T> (<z + T>), щоб переключитися в режим Free Transform (Вільне трансформування). За допомогою цієї функції слід зробити об'єкт трохи вище. Необхідність зміни висоти зображення після виправлення його перспективи добре проілюстрована на рис. 9.13. Після завершення перетворень натисніть клавішу <Enter> (<Return>).

Мал. 9.12. Невеликий крок в програмі Photoshop може виявитися величезним стрибком для людства!

Для виправлення перспективи можна також використовувати інструмент Crop (Рамка). Після створення рамки за допомогою цього інструменту і перед зміною її форми на панелі Options (Параметри) слід встановити прапорець Perspective (Перспектива). Для підвищення точності виправлення перспективи кути обмежує рамки розташуйте по кутах якогось об'єкта, який повинен прийняти прямокутну форму, і після цього розтягніть кути обмежує рамки. Після завершення перетворень натисніть клавішу <Enter> (<Return>). На рис. 9.14 видно, що інструмент Crop (Рамка) також добре справляється зі зміною висоти зображення для виправлення перспективи.

Точне обертання зображення

В одній комірці з інструментом Eyedropper (Піпетка) в палітрі інструментів програми Photoshop знаходиться маловідомий інструмент Measure (Лінійка). Зазвичай його використовують разом з палітрою Info (Інфо) для визначення відстаней і кутів на зображенні. Цей інструмент можна також застосовувати для визначення точності обертання зображення. Клацніть на значку інструмента Measure (Лінійка), проведіть покажчиком цього інструменту лінію уздовж якого-небудь краю на зображенні, який повинен бути вертикальним або горизонтальним, а потім скористайтеся командою Image_Rotate Canvas_Arbitrary (Ізображеніе_Повернуть холст_Проізвольно). Кут обертання вибирається інструментом Measure (Лінійка) автоматично, і його значення відобразиться в діалоговому вікні. Користувачеві залишається тільки клацнути на кнопці OK (Так), щоб максимально точно розгорнути зображення.

Мал. 9.13. Виправлення перспективи, як правило, вимагає подальшого збільшення висоти зображення

Мал. 9.14. Функція Perspective (Перспектива) інструмента Crop (Рамка) відмінно підходить для поліпшення перспективи зображення

І останнє зауваження в цьому розділі. Вам може зустрітися зображення, що вимагає занадто серйозних перетворень, на які немає часу. Можливо, воно з такими шумами, при видаленні яких за допомогою розмиття не вдається зберегти деталі фотографії. Або це просто проблемна фотографія. У таких випадках слід використовувати команду Filter Gallery (Галерея фільтрів). Дуже багато недоліків зображення можна приховати під різноманітними художніми ефектами. Якщо фотографія зовсім неякісна, то краще буде вдатися до художньої обробки всього зображення, а не редагування кожного недоліку окремо. Можна видалити шуми з зображення і додати текстуру за допомогою фільтра Texturizer (Текстурізатор). Якщо на зображенні занадто багато засвічених фрагментів - спробуйте застосувати фільтр Colored Pencil (Кольорові олівці). Команда Filter Gallery (Галерея фільтрів) допоможе в цих і багатьох інших випадках.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью