• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

У пошуках ідеї, або про що писати в корпоративному блозі

 1. 1 «Колючі» теми ринку
 2. 2 «Як це робиться»
 3. 3 Поради та правила
 4. 4 Бізнес-уроки від знаменитостей
 5. 5 Інфографіка
 6. 6 Рецензії
 7. 7 Репортажі подій
 8. 8 Інтерв'ю з авторитетами
 9. 9 Бліц-опитування
 10. 10 Трохи фана
 11. 11 Про себе
 12. 1 Вільні асоціації
 13. 2 Пошук аналогій
 14. 3 Комбінування ідей
 15. 4 Спостереження
 16. 5 Пробувати нове
 17. 6 Сон
 18. 7 Увага до деталей

Якщо ви хоча б раз стикалися з тим, що потрібно написати статтю, а вона не пишеться з тієї причини, що вам здається, що писати нема про що, то цей матеріал для вас. Бо сьогодні я розповім про те, як невпинно генерувати ідеї і вам завжди було про що написати. І незважаючи на те, що акцент я зроблю саме на корпоративному блозі, матеріал стане в нагоді і тим, хто веде особистий блог.

Для початку раз і назавжди розвинемо 2 міфу про корпоративне блогінг:

 1. Можна писати тільки про компанії.
 2. Можна писати про все на світі.

У першому випадку вийде так, що ваш блог - ніякий не блог, а просто рекламна стрічка. Бо, щоб приносити результат, він в першу чергу повинен нести користь своїм читачам, а вже потім, побічно, піарити вашу компанію. Статистика свідчить:

Але і друга крайність - безразборчіво постинг, також не принесе вам ніякої користі. Адже ті теми, які ви піднімаєте на вашому корпоративному блозі, повинні бути пов'язані зі сферою вашої діяльності. А публікуючи статті ніяк не зв'язані з вашим позиціонуванням, ви створюєте майданчик-пустушку, не більше того.

Щоб ваш корпоративний блог користувався читацької любов'ю і міг надалі приносити нових клієнтів, вам потрібно ретельно продумати контент-стратегію, в рамках якої прописати ряд регулярних рубрик, від яких потім можна розвивати різноманітні теми.

Спираючись на особистий досвід, можу запропонувати ряд перевірених рубрик, які дозволять вашому блогу розквітнути пишним і яскравим кольором:

1 «Колючі» теми ринку

У кожній сфері є особливо нагальні тематики, про які хочуть дізнатися всі подробиці. Є два типи таких «колючок». Перший - це перманентний тип. Тобто, тема актуальна завжди. Наприклад, конверсія інтернет-магазину і методи її підвищення. Другий тип - стихійний. Сталося якусь подію, яке вплинуло на весь ринок, і всіх цікавить, як бути далі. Наприклад, рік тому це був новий алгоритм від Google - Пінгвін.

2 «Як це робиться»

Показати вашу експертизу можна в статтях з покроковим алгоритмом, що пояснює як впровадити ту чи іншу новацію. Суть в тому, щоб допомогти аудиторії вирішити важливу для них проблему або показати новий спосіб, який допоможе підвищити ефективність їх роботи і бізнесу.

3 Поради та правила

Статті в дусі «10 правил», «5 помилок», «6 секретів», в яких представлені механізми щодо поліпшення певних бізнес-процесів, комунікацій з клієнтом і підвищенню продажів.

4 Бізнес-уроки від знаменитостей

Відоме ім'я в заголовку - гарант уваги аудиторії. Бо для читача воно виступає в ролі певного тригера, що сигналізує про те, що стаття цікава і її варто прочитати. А якщо ще й зміст статті корисне - то «лайк» вам гарантовано. Щодо корпоративного блогінгу, відомих персон краще вписувати в сюжет статті в рамках формату «бізнес-уроків», аби належним чином відмежувати матеріал від стандартного глянцю.

5 Інфографіка

В англомовному просторі вже створено мільйон різноманітних інфографіка. Тому, в разі, коли ступор ніяк не покидає, можна просто вибрати гарну, і ще не перекладену інфографіку, і русифікувати її. Коли ж відчуваєте в собі сили до створення своєї власної - відмінно! Головне зверніться до хорошого дизайнера, знає толк в візуалізації інформації.

6 Рецензії

На «ура» сприймаються читачами рецензії на книги, причому не тільки ділові. Якщо придумаєте як вкрутити в сферу вашої діяльності «Заводний апельсин» - надішліть посилання на матеріалу :-)

7 Репортажі подій

Відвідуючи різні заходи, пов'язані з вашим напрямком діяльності, публікуйте в блозі звіти, в яких потрібно описувати найяскравіші і сподобалися моменти.

8 Інтерв'ю з авторитетами

Придивіться до тих особистостей, які досягли значних результатів у вашій сфері, і візьміть у них інтерв'ю. Вони із задоволенням вийдуть на контакт. І не соромтеся писати навіть самим «зоряним» представникам - ви здивуєтеся, наскільки вони можуть бути відкритими і чуйними в реальності.

9 Бліц-опитування

Крім інтерв'ю, фахівців можна залучати і в пости в форматі бліц-опитування, з якоїсь важливо для ринку теми. Прислухайтеся, про що зараз шумить ваша сфера. Придивіться, які статті викликають найбільший резонанс. Ось вам і теми для обговорення. І не забувайте вставляти в пости і думки ваших колег, які представлять експертизу вашої компанії.

10 Трохи фана

Не будьте нудними! Періодично розміщуйте статті, що несуть не тільки користь, але і розважальний характер. Причому найкраще, щоб це було 2 в 1. Адже з завзятою подачею інформація сприймається легше, і корисні фішки запам'ятаються сильніше.

11 Про себе

Ну і, звичайно, в корпоративному блозі потрібно писати про себе. Тільки не дуже нав'язливо. Подумайте, як можна розповісти про свою компанію і ваші досягнення в максимально нестандартному вигляді. І не робіть цього занадто часто - досить пари раз у квартал.

Методи генерації ідей:

1 Вільні асоціації

Суть полягає в тому, щоб вибудувати неконтрольовану свідомістю ланцюжок асоціацій, яка і приведе нас до великої ідеї. Даний метод був відкритий Зигмундом Фрейдом, який застосовував вільні асоціації в роботі з пацієнтами, і, як свідчать джерела, навіть замінив їм гіпноз. Наприклад, під час перегляду фільму Хічкока, кіно викликало асоціація з сайтом, а Хічкок привидівся в ролі розробника. Так з'явилася стаття «Якби великі режисери робили сайти».

2 Пошук аналогій

Тут потрібно взяти певне явище або процес з нашої сфери діяльності, і знайти аналогію з явищем, процесом, персонажем з іншого. Наприклад, коли я захотіла написати про те, що бачить уважний користувач на сайтах, то виявила аналогію з Шерлоком Холмсом, в результаті чого вийшла стаття «Що бачить Шерлок Холмс на сайтах».

3 Комбінування ідей

Буває так, що дві ідеї, які окремо здаються нудними, але якщо їх скомбінувати, то може вийде ексклюзивний і цікавий матеріал. Так, наприклад, вийшло до статті «10 правил мерчендайзингу для інтернет-магазину»: окремо розглядати мерчендайзинг і інтернет-магазин - банально, а ось об'єднавши їх, ми отримали якісний пост, який відмінно сприйняли читацькою аудиторією. Мало того, він безпосередньо був пов'язаний зі сферою нашої діяльності, бо акцент ми робимо саме на розробці інтернет-магазинів .

4 Спостереження

Часом корисно просто вийти на вулицю і поспостерігати за навколишнім світом. В голову можу прийти дуже цікаві ідеї. Спостерігайте за тим, про що пишуть ваші друзі в соціальних мережах, за матеріалами, що виходять в профільних ЗМІ, за подіями, що відбуваються в світі не тільки вашого бізнесу, а й взагалі на Землі. З усього цього можна почерпнути круті інсайти.

5 Пробувати нове

Неможливо придумувати щось нове, не пробуючи щось нове. Коли вся ваша життя - це стандартний сценарій, не змінний вже кілька років, то чи не сподівайтеся на творчий ступор.

6 Сон

Не розумію тих людей, які вважають сон - марною тратою часу. Бо у снах стільки ідей в голову приходить! З такого боку світ відкривається, що наша свідомість просто в шоці від сюрреалізму несвідомого :-) Та й виспавшись ми генеруємо більше цікавих рішень, ніж в сонному стані.

7 Увага до деталей

Придивляйтеся до дрібниць, бо саме в них може ховатися несподівана і цікава ідея. Візьміть за звичку дивитися на світ не тільки в цілому, але і точково.

Сьогоднішній пост був свого роду письмовим переказом мого виступу на семінарі школи інтернет-маркетингу, присвяченому блогінгу. Виступала я на ряду з Сергієм Кокшарова (aka Devaka), Віктором Фоміним (WebPromo) і Віктором Карпенко (SeoProfy). А от презентація моєї доповіді:

Так прибуде з вами ІДЕЯ!

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью