• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Турбіческая сила: кулери GlacialTech Turbine 4500

 1. Турбіческая сила: кулери GlacialTech Turbine 4500 Вступ
 2. тестування
 3. висновки

Турбіческая сила: кулери GlacialTech Turbine 4500

Вступ

Мене завжди дивувало, як компанії GlacialTech вдавалося створювати прості за конструкцією, але в той же час вельми ефективні кулери для процесорів. Секрет продуктивності був у високій якості використовуваних радіаторів і вентиляторів, що значною мірою й визначало дорожнечу кулерів серії Igloo. Але час і технічний прогрес змушують виробників кулерів шукати нові конструктивні рішення, як правило, з використанням теплових трубок (heatpipe). В кінці 2004 року компанія GlacialTech випустила на ринок абсолютно нові моделі охолоджувачів для процесорів. Кулери серії Turbine 4500 ніяк не вписувалися в загальні риси модельного ряду GlacialTech. Компанія вперше відступила від канонів і на зміну класичної конструкції прийшла нова, досі небачена. І завдяки цьому GlacialTech Turbine 4500 обіцяє високу продуктивність при низькому рівні шуму. У цьому огляді ми перевіримо, наскільки хороша у дії конструкція кулерів Turbine 4500 і так чи велика турбіческая сила GlacialTech? Подивіться на фотографію, щоб зрозуміти, з чим ми тут маємо справу.

Turbine 4500 Pro - останній шанс для Socket 478

Як не дивно, але GlacialTech Turbine 4500 і Turbine 4500 Pro розраховані на використання тільки з процесорами формату Socket 478. Взагалі-то, ці кулери так само підтримують процесори формату Socket 603 і Socket 604, але особисто я не можу уявити собі, що хтось то поставить нестандартні охолоджувачі в сервери на базі Intel Xeon, де охолодження прораховано саме для певних моделей кулерів. Тому сьогодні, коли Socket 478 здає позиції на користь LGA 775, кулери GlacialTech Turbine 4500 вже виглядають, м'яко кажучи, дивно. Але, можливо і таке, що GlacialTech просто готує нам сюрприз у вигляді турбін під LGA 775.

Але на сьогодні в модельному ряду Turbine 4500 присутні тільки дві моделі: це звичайна і "Pro" версії. Їх відмінності несуттєві:

Характеристики кулерів GlacialTech Turbine 4500 і Turbine 4500 Pro

Найменування кулераTurbine 4500Turbine 4500 ProПлатформа

Socket 478/603/604 Розмір радіатора, мм 106x98x60 Тип радіатора Литий, складовою, з трьома теплопровідними трубками Матеріал радіатора Алюміній Матеріал основи радіатора Мідь Розміри вентилятора, мм Два по 80x80x18 з блакитною підсвіткою Два по 80x80x18 Підвіска ротора Два кулькових підшипника Частота обертання пропелера, об / хв 1900 3200 Продуктивність вентилятора, CFM 29.2 46 Рівень шуму, дБ 20 35 Підключення вентилятора Трьохконтактний Molex конектор і чотирьохконтактний PCPlug коннектор Тепловий інтерфейс передвуст новлення термопаста Напрацювання на відмову, ч. 50 000 Вага, м 800 800 Середня вартість по Москві, $ 35 37

Як це часто буває, два кулера відрізняються лише продуктивністю встановлених на них вентиляторів. На Pro-професійної версії Turbine 4500 вентилятори ще й підсвічуються яскравим, але м'яким синім кольором. Благо, відмінності в ціні настільки ж несуттєві, як в їх характеристиках. Обидва кулера мають однаковий ресурс напрацювання на відмову. Хоча, це досить непростий момент, про який ми поговоримо трохи пізніше. А поки що подивимося на комплектацію Turbine 4500 Pro, яка, до речі, для двох кольорів так само однакова.

А поки що подивимося на комплектацію Turbine 4500 Pro, яка, до речі, для двох кольорів так само однакова

Охолоджувачі поставляються у великій напівпрозорої упаковці, крізь яку видно сам упакований в ній продукт. За традицією, компанія GlacialTech не стала навантажувати покупця різними аксесуарами. Тут все дуже суворо - в комплекті до кулеру поставляється лише його кріплення на гніздо процесора. Чесно сказати, тут дуже не вистачає розгалуджувача з одного роз'єму живлення на два, щоб не витрачати два коннектора PCPLug або Molex на кулер. Так само далеко не зайвим для моделі Turbine 4500 Pro був би регулятор швидкості вентиляторів. Але, мабуть, інженери GlacialTech порахували, що у покупців подібних систем охолодження вже встановлені додаткові контрольні панелі для управління вентиляторами.

Ну так що ж, подивимося на конструктивні особливості турбін. Тим більше, що тут є на що подивитися.

конструкція

Кулери Turbine 4500 не дарма отримали таку назву. Дійсно, в них використовується ефект турбіни. А саме - використання двох вентиляторів, встановлених послідовно. Це означає, що обидва вентилятори переганяють загальний повітряний потік через спільний простір і один з них допомагає в цьому іншому.

Багато виробників намагалися використовувати ефект турбіни, але зазнали фіаско. Справа в тому, що змусити працювати два вентилятора послідовно важче, ніж якщо б вони працювали паралельно. В даному випадку один з них встановлений на вдув, а інший - на видув. І вони не повинні заважати один одному, а навпаки - повинні допомагати переносити повітря крізь радіатор. Якщо розмістити їх занадто близько один до одного, вони будуть збиватися, один почне працювати швидше іншого і з'явиться неприємний виття, як у справжньої турбіни. Якщо навпаки - занадто далеко, то не вдасться досягти бажаного ефекту. До речі, два пристрої, включені послідовно, знижують в два рази надійність загальної системи. І дійсно, якщо тут один з вентиляторів вийде з ладу, то другий повинен буде не тільки переганяти повітря через радіатор, але і долати опір лопатей першого. Простіше кажучи, один електромоторчик буде крутити лопаті двох вентиляторів. Ефективність охолодження від цього сильно постраждає. Тому GlacialTech використовує вентилятори з підшипниками.

Так що навряд чи ці кулери зламаються раніше, ніж ви заміните застарілу систему з Socket 478 на що-небудь більш нове.

За своїми розмірами GlacialTech Turbine 4500 Pro вже не вважається величезним. Це раніше 10-сантиметровий кулер можна було вважати великим, а сьогодні це все більше норма, ніж виняток. Однак, не варто перед покупкою зайвий раз переконатися в тому, що він влізе в ваш корпус. Порівняйте Turbine 4500 Pro і стандартний кулер для Pentium 4 2.8 ГГц:

Одним своїм виглядом Turbine 4500 Pro вселяє страх всій своїй турбіческой сили.

Природно, для такого кулера компанії GlacialTech довелося створити нову конструкцію радіатора, повітряний потік в якому зберігався б від одного вентилятора і до іншого, а не розсіювався де-небудь посередині.

Природно, для такого кулера компанії GlacialTech довелося створити нову конструкцію радіатора, повітряний потік в якому зберігався б від одного вентилятора і до іншого, а не розсіювався де-небудь посередині

Це чимось схоже на автоклав, чимось на пральну машину, але насправді це грамотно прорахований радіатор, складений з двох частин, вироблених за методом видавлювання. Як видно, радіатор має велику щільність ребер різної довжини, кожне з яких має форму конуса. Посередині, в "мертвій точці" вентиляторів залишається простір для повітряного потоку.

Посередині, в мертвій точці вентиляторів залишається простір для повітряного потоку

Радіатор має мідну основу зі спеціальним покриттям, на яке нанесений теплової інтерфейс. Що цілком звичайне для конструкції з теплопровідними трубками.

Що цілком звичайне для конструкції з теплопровідними трубками

Всього в радіаторі встановлено три теплопровідних трубки - дві зліва і одна справа. Вони проходять вертикально крізь радіатор і допомагають більш рівномірно розподілити тепло по його поверхні. До речі, якщо ви плануєте придбати собі Turbine 4500 або Turbine 4500 Pro, рекомендую вам захопити в магазині ще й тюбик з термопастою. Якщо ви промажете їй місця, де теплопровідні трубки стосуються радіатора, це ще більше підвищить ефективність охолодження за рахунок збільшення площі контакту трубок і радіатора. Не можу передбачити ефективність такого тюнінгу, але в деяких подібних конструкціях кулерів це допомагає.

Для кріплення кулерів GlacialTech Turbine 4500 і Turbine 4500 Pro доведеться знімати материнську плату і встановлювати кріплення знизу, крізь отвори навколо процесорного гнізда. Але зміцнивши раз 800-грамовий кулер, можна бути впевненим, що він не відвалиться навіть при транспортуванні комп'ютера. Знімати кулер так само не складно: мені, як справжньому ентузіасту комп'ютерного охолодження, було цікаво це робити. Але ще цікавіше було протестувати його і порівняти продуктивність двох турбін.

тестування

Тестова система

процесор

Pentium 4 2.8 ГГц

Материнська плата

Shuttle SB75G2

відеокарта

HIS Radeon 9800 PRO

Температура повітря

24оС

Для тестування ми використовували barebone-платформу Shuttle SB75G2. Її материнська плата має дуже стабільний блок живлення і дозволяє досить точно знімати показання температури процесора. Звичайно ж, для цього нам довелося досконально розібрати barebone-платформу, щоб встановити туди GlacialTech Turbine 4500 Pro. Це було складне заняття, але наші терпіння і труд перетруть все, що завгодно.

Це було складне заняття, але наші терпіння і труд перетруть все, що завгодно

Для порівняння ми використовували стандартний кулер, що поставляється в комплекті з процесором, а так само новинку сезону - кулер Titan Vanessa S-Type, чия конструкція так само заснована на теплопровідних трубках.

Вентилятори кулерів підключалися до блоку живлення через перехідник і регулятор швидкості вентилятора. Як термоінтерфейсу у всіх тестах застосовувалася термопаста Titan NanoBlue. Тестування проводилося в дві стадії. На першій стадії завантажувалася операційна система Windows XP, запускалася програма MotherBoard Monitor, і комп'ютер простоював без дії (в так званому режимі простою) 30 хвилин, поки не встановиться стабільна температура, після чого знімалися показники температури. На другому етапі під Windows XP завантажувався Burn-In модуль тестової програми SiSoft Sandra SP2, який проганяв тест CPU Multimedia Benchmark 57 разів поспіль. Результати наведені на діаграмі:

За рівнем шуму моделі Turbine 4500 і Turbine 4500 Pro відрізняються дуже сильно. Охолоджувач GlacialTech Turbine 4500 Pro шумить дуже голосно, але треба сказати, що противного свисту турбіни не виникає. На його тлі Turbine 4500 працює практично безшумно.

висновки

Як показують тести, кулери GlacialTech Turbine 4500 і 4500 Pro "не дарма свій хліб їдять". Ці моделі мають істотний потенціал по охолодженню і здатні конкурувати з більш новими моделями на базі теплопровідних трубок. При несуттєвою різниці в ціні, вам належить зробити вибір між звичайною і Pro моделями. Краще, звичайно ж, взяти 4500 Pro, так як її вентилятори мають дуже ефектне підсвічування і все ж цей кулер охолоджує краще. Але в цьому випадку краще мати в комп'ютері регулятор швидкостей вентиляторів, так як з рівнем шуму Turbine 4500 Pro доведеться поборотися.

Більш проста модель Turbine 4500 дивує своїм низьким рівнем шуму. І, не дивлячись на несуттєвий програш по температурі, не поступиться своїми позиціями. Такий охолоджувач можна ставити для тихої і ефективної роботи в системі.

Кулери такого класу, як Turbine 4500 Pro, продаються і купуються не стільки через свою ефективності, скільки з-за зовнішнього вигляду. І тут треба сказати, що Turbine 4500 Pro можуть дати фору багатьом іншим моделям, які були є і будуть. За зовнішнім виглядом вони набагато агресивніше, ніж той же Titan Vanessa. До того ж, так приємно усвідомлювати, що в комп'ютері встановлена ​​справжня "турбіческая сила", яка, як ми з'ясували, тут є в надлишку.

Автор: LIKE OFF
джерело: www.hwp.ru

У цьому огляді ми перевіримо, наскільки хороша у дії конструкція кулерів Turbine 4500 і так чи велика турбіческая сила GlacialTech?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью