• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Тренди дизайну 2017

 1. Гамбургер залишається в минулому
 2. Телебачення як джерело натхнення
 3. Дизайн для VR-пристроїв
 4. Відхід від плоского дизайну
 5. десктоп мертвий
 6. Тактильний зворотний зв'язок
 7. висновок

"Час від часу не легше" - так в двох словах можна охарактеризувати гонку трендів в веб-дизайні. Сучасний дизайн розвивається не просто спішно - стихійно, намагаючись наздогнати гонкою технологій. З'явилися смартфони та планшети? Що ж, доведеться в першу чергу орієнтуватися на них. Прости, десктоп. Гаджети стали потужнішими і ширшими? Тоді давайте вставляти більше відео, анімацій та інтерактивних елементів. VR-пристрої? Що ж, давайте малювати дизайн для них. І немає, десктоп, не дивися такими сумними очима - тон і моду зараз задає iPhone і Cardboard від Google. Тобі, друже, доведеться або підлаштовуватися, або йти на пенсію. Он, Microsoft тобі навіть новий Windows зробили таким же, як на смартфонах.

Отже, про те, що актуально, що буде актуально, а що себе віджило я поговорив з Мішею Біленко, дизайнером Anadea. Приємного читання наших роздумів.

Гамбургер залишається в минулому

Якийсь час меню-гамбургер справлялося з поставленим перед ним завданням - економією місця на екрані. Однак, з'явилася цілком класична дилема: виріши одну проблему, на її місці з'являться дві. В даному випадку, проблемами стали малопомітність гамбургера і порушення плавності навігації.

Користувач не завжди міг відразу зрозуміти, що під гамбургером відкриється група посилань. Зважаючи на це доводилося іноді обводити іконку кружком, щоб вона більше була схожа на кнопку або підписувати нехитрим "menu". Наприклад, панель вкладок Youtube відразу говорить користувачеві, де домашня сторінка, де підписки і де набирають популярність відео.

Замість зменшення кількості кліків на сторінці, концепція гамбургера приводила до абсолютно протилежного картині: спочатку потрібно викликати меню, після чого вибрати потрібну функцію і лише потім користувач потрапить на потрібну сторінку. Youtube і Twitter давно відмовилися від гамбургера, винісши навігаційні елементи в верхню або нижню частину сторінки. Навігація від цього стала миттєвою, місця на екрані витрачається трохи і скоротилася кількість кліків до одного.

У деяких системах гамбургер просто не приживався. На iOS виникав конфлікт зі стандартним патерном навігації, через що навігаційна панель здійснювалося перевантаження його кількістю елементів.

Телебачення як джерело натхнення

Раніше тенденції в дизайні задавали журнали. Наприклад, Flipboard виглядав як новинний журнал. Застосовувалася багатоколонкові складна верстка, типографіка і тому подібні речі. Однак зі зростанням потужності пристроїв і збільшенням можливостей, сталася неминуча еволюція новинних ресурсів. Тепер вони виглядають як репортажі з новинних каналів.

наприклад, розділ новин Snapchat . 16 великих медіапорталі, такі як BBC, MTV, IGN, National Geographic, VOX і інші публікують контент у вигляді Снеп. Тобто, у якийсь новини або статті є обкладинка-анонс, аналогічна рекламному анонсу на ТБ, з живими кадрами і заголовками, а вже за цією обкладинкою ховається або стаття, або відео.

Перехід від статики до анімації - дуже велика тенденція. Все більше з'являється сайтів з фоновими відео, гифки і анімації зустрічаються частіше звичайних картинок. Відеозація інтернету відбувається все стрімкіше, і незабаром відео саме буде включатися на сторінках (наприклад, як в стрічці Instagram). Люди будуть частіше бачити кнопку pause, ніж кнопку play, якщо, звичайно, така залишиться.

Дизайн для VR-пристроїв

Говорячи про тенденції 2017 року, не вийде не згадати віртуальну реальність . Вона потроху проникає в усі сфери діяльності людини, готуючись стати настільки звичним гаджетом, як будильник або месенджер.

Інтернет - не виняток. З'явиться ще більше сайтів і ще більше додатків віртуальної реальності, і всі вони будуть мати потребу в зручному, дружньому до користувача дизайні. Наприклад, не так давно з'явилися 360-градусні відео на YouTube. Цілком ймовірно, що незабаром YouTube обзаведеться окремим VR-сегментом, де користувач зможе перемикатися між відео та здійснювати інші звичні дії, не знімаючи шолома віртуальної реальності. Всілякі стрімінговие сервіси з 360-градусної камерою, ріелтерські агентства з можливістю огляду потенційного житла в віртуальної реальності і багато інших сервісів потребуватимуть дизайні, завдяки якому користувач зможе отримати 100% функціоналу сайту або програми без необхідності кожного разу знімати або надягати шолом.

Зараз ця частина інтернету тільки зароджується, але таких сайтів будуть вже сотні всього через рік. І до цього часу потрібно бути готовим.

Відхід від плоского дизайну

Плоский дизайн набирав популярність в 2010-2011 роках, в 2014-му він став новим дизайнерським стандартом. Це було три роки тому (три роки, Карл!). Він ніяк вже не може бути законодавцем мод - користувачі занадто звикли до нього. Тому градієнти поступово повертаються в моду - і повертаються в більш витонченому і витонченому вигляді. Тільки погляньте на ці сайти - ви самі все зрозумієте: colemansmith.ca , lighthousebrewing.com , stripe.com .

Разом з градієнтами повертаються і тіні. Наприклад, Google використовує їх у своєму матеріальному дизайні, де кожен елемент інтерфейсу представлений як фізичний об'єкт, який відкидає тінь.

десктоп мертвий

Мабуть, тренд "Mobile First" було справедливо назвати саме так. Тенденція не нова, але актуальною вона буде ще довгі роки. Причина очевидна - смартфони та планшети впритул підкралися по потужності до персональних комп'ютерів, і сьогодні користувачі вважають за краще заходити в інтернет саме з мобільних пристроїв.

Виробники це помічають - приведу приклад зі вступу про Windows 10. Операційна система виглядає однаково як на комп'ютерах, так і на планшетах і смартфонах. Багато соціальні мережі вже не просто роблять мобільну версію основний - вони відрізають десктоп-версію як зайвий баласт. В результаті десктоп отримує ту ж мобільну версію, але адаптовану під 21-27 дюймові монітори.

Тактильний зворотний зв'язок

Тактильний зворотний зв'язок

Сучасний дизайн прагне надати обсяг контенту не тільки за рахунок віртуальної реальності, а й за допомогою тактильних відчуттів. Зростаюча потужність мобільних пристроїв дозволяє по-новому задіяти Тактильна чутливість.

Крім віртуальної клавіатури, цю технологію можна застосовувати і на веб-сайтах, створюючи різноманітні приємні тактильні відчуття за допомогою тонких вібросигналів. Таким чином вийде створити новий користувальницький досвід, надати веб-сторінці обсяг і індивідуальність, збільшити відвідуваність сайту і його аудиторію. Також можна і маніпулювати діями користувача - заманити тактильними відчуттями до кнопок "buy now", "share" або "subscribe".

висновок

Як свідчить одна з основних філософських ідей: "за видимим розмаїттям світу ховається невидима, вічна і однорідна його основа". Веб-дизайн, як і будь-яка інша частина людського життя, теж підвладний цій ідеї: тенденції приходять і йдуть, але основна мета залишається незмінною - зробити глобальну мережу максимально зручним і приємним місцем для користувача. Знання ж сучасних тенденцій трохи допоможе вам з досягненням цієї мети в 2017 році.

З'явилися смартфони та планшети?
Гаджети стали потужнішими і ширшими?
VR-пристрої?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью