• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Ті, хто програв: 3 пошукача, які хотіли нав'язати війну Google

Слово «загугли» вже міцно увійшло в наше життя. А уявіть, що ви живете в світі, де ніхто не знає подібних мовних монстрів. Зате в лексиконі є щось типу «заволфраміть», «заквантіть» або ще що-небудь таке ж неймовірне, але при цьому - для кого-то і вельми звичайне. Тут ми згадаємо 3 пошукача, які цілком могли б змістити Google зі світового Олімпу. Де-небудь в паралельному всесвіті.

У 2009 році експерти пророкували швидку смерть для простих пошуковиків , Які стандартно видають сайти за певним набором слів. На зміну їм повинні були прийти «розумні» алгоритми, які відразу ж давали б готові відповіді на запити користувачів. Але, як видно з майбутнього, а саме з 2014 року, поки такі прогнози не збулися, і ера простих пошукових систем все ніяк не закінчиться. Але це не завадило з'явитися на світло тим самим горезвісним «розумним» пошуковикам. І кращий з них носить горде і пафосна назва Wolfram Alpha.

Цей сервіс дозволяє своєму користувачеві отримувати відповіді на майже будь-які питання. Дана система була задумана і реалізована фізиком з Британії на ім'я Стефан Вольфрам (як несподівано). І її головною особливістю стало те, що вона в прямому сенсі давала відповідь на питання чи запит, а не виводила список сайтів, де набрані в пошуковому рядку слова комбінуються в необхідній послідовності.

Інформація виходить програмою з двох незалежних джерел. спочатку обробляються бази даних з найточнішою і достовірною інформацією, а потім виходять найбільш актуальні відомості з новинних стрічок, фінансових і метеорологічних прогнозів. Працюючи за таким принципом, сервіс може давати своєму користувачеві найсвіжішу і, головне, достовірно точну інформацію.

Але проблема для розвитку цього сервісу була очевидна з самого початку. Навіть сам творець системи порівнював її з фахівцем, який дасть найвірніший і точну відповідь на питання користувача. А спілкування з експертом - та ще морока, скажімо вам по секрету. І саме тому зараз цей пошуковик працює як така собі своєрідна об'ємна енциклопедія: повільна, нудна, але моторошно інформативна.

І саме тому зараз цей пошуковик працює як така собі своєрідна об'ємна енциклопедія: повільна, нудна, але моторошно інформативна

Qwant

Пошуковик з приставкою «made in France». Так, виявляється, що на батьківщині мушкетерів вміють не тільки робити вино і манірно цілуватися на тлі Ейфелевої вежі, але і запускати серйозні пошукові системи .

Qwant працює на алгоритмах власної розробки, і є одним з найбільш анонімних пошукових систем світу. Саме останнє і є тим самим важелем, яким творці сподівалися (і сподіваються до сих пір, адже вони дуже амбітні хлопці) спихнути Google з насидженого трону.

Сервіс працює через спеціальні анонімні проксі-сервери , Що дозволяє всім користувачам Qwant безперешкодно і абсолютно конфіденційно шукати будь-яку інформацію в інтернеті і соціальних мережах . Алгоритми французького пошукача працюють з обов'язковим використанням незалежних систем оцінки трафіку, а також зберігають тільки ту інформацію, при якій пошуковий запит ніяк не можна пов'язати з конкретним IP-адресою.

У ще один безперечний плюс творцям варто занести дуже чуйне реагування на побажання своїх користувачів. Достовірно відомо, що Qwant на самому початку своєї діяльності посилено критикувався якоюсь групою зарубіжних хакерів. Через деякий час представники пошукача вийшли на зв'язок зі своїми критиками і налагодили з ними досить плідний контакт, який дозволив усунути деякі критичні недоліки.

Але, як часто буває в таких випадках, група справжніх професіоналів-техніків створює дійсно вартий продукт, але при цьому не вважає його розкрутку обов'язковим процесом. Творці Qwant завжди відверто нехтували маркетингом і всіма подібними складовими.

Просте запитання: хто знав до цього часу про існування такого проекту? А ті з вас, хто знав, чи були в курсі, що Qwant підтримує російську мову і обробляє російськомовні запити? Ото ж бо й воно.

DuckDuckGo

Ще один пошуковик, який чи не шпигує за своїми користувачами. Але на відміну від попереднього, в міру популярний і просунутий. Маркетологи навіть попрацювали над створенням власного скандального слогана, який повністю відображає політику пошукової системи: «Google track you. We do not ». Власне, все очевидно, але ось про всяк випадок переклад - «Google стежить за вами. А ми ні ». Але таким зухвалими творці були на старті проекту. Життєвий досвід їх трошки навчив правилами гри, і тепер їх слоган став більш обтічним - «Шукайте анонімно. Знаходьте миттєво ». Принаймні, таким він є в російської версії проекту .

Але перейдемо до суті. Головна відмінність роботи пошукових алгоритмів системи - наявність спеціальної системи фільтрів (а скоріше, її або їх повна відсутність), завдяки яким виводиться той чи інший список сайтів. DuckDuckGo воліє вивалювати на свого користувача весь пласт знайденої інформації, майже не відбираючи її з якихось своїми внутрішніми законами. Тому тут неможлива ситуація, коли знайшовши вдома один цікавий сайт з довжелезною назвою і запам'ятавши його місце в списку видачі того ж Google, на робочому комп'ютері знайти таку сторінку не вдається в принципі.

До речі, основні джерела інформації для пошукача DuckDuckGo - вікіпедія , Власний робот-пошуковик, Yahoo !, і вже знайомий нам Wolfram Alpha.

Дивно, але DuckDuckGo був задуманий, розроблений і втілений в життя всього однією людиною - Габріелем Вайнбергом ще в 2008 році. Сьогодні його проект з, чесно кажучи, дурним і довгою назвою, користується певною популярністю в інтернеті. Згідно з офіційними даними, щодня пошуковик обробляє до мільйона запитів. Але, на жаль, темпи його зростання не надто високі, і ще не незабаром досягнуть позначки в 5 мільйонів запитів в день. А цього недостатньо, щоб претендувати на роль спадкоємця престолу.

Ілля Гурський

Просте запитання: хто знав до цього часу про існування такого проекту?
А ті з вас, хто знав, чи були в курсі, що Qwant підтримує російську мову і обробляє російськомовні запити?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью