• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Термін давності при позбавленні прав

 1. Ось як я відповів своєму клієнтові, привожу дослівно.
 2. Чому важливо враховувати термін давності при позбавленні прав, якщо ви вирішили подати наглядову скаргу.

Термін давності при позбавленні прав

Нещодавно до мене звернувся клієнт з питанням. В який термін можна подати наглядову скаргу на постанову мирового судді про позбавлення водійських прав? Відповідь, начебто дуже простий - КоАП РФ не встановлює термінів подачі скарги в порядку нагляду. Отже, скаргу можна подати в будь-який час. Єдина умова - постанову мирового судді має вступити в законну силу. Якщо ви його не оскаржували в районному суді, то на постанові повинна бути відмітка з печаткою і підписом мирового судді про вступ його в законну силу. Це треба зробити особисто, відвідавши мирового суддю.

Питання було пов'язане з правопорушенням по ч.2 ст.12.27 КоАП РФ - залишення місця ДТП. За цією статтею строк давгності залучення до адміністративної відповідальності або по = простому, термін давності при позбавленні прав, становить 3 місяці. Це означає, що суддя першої інстанції повинен прийняти судове рішення до закінчення цього терміну, в іншому випадку - припинити справу. І друге - в разі оскарження постанови суду першої інстанції, може виникнути ситуація, що вищестоящий суд скасує судове рішення і направить справу на новий розгляд. Так ось, якщо термін давності притягнення до адміністративної відповідальності закінчився, то така можливість у вищестоящого суду пропадає.

Ось як я відповів своєму клієнтові, привожу дослівно.

Якщо у Вас є серйозні докази для того, щоб скасувати постанову мирового судді, то краще наглядову скаргу подати через 3 місяці від дати ДТП. Так як термін двності з цього правопорушення всього 3 місяці. А позбавлення від 1 до 1,5 років. Суд наглядової інстанції визнає порушення нижчестоящих судів істотними і скасує в зв'язку з цим постанову мирового судді, то направити справу на новий розгляд вже буде неможливо, так як закінчився термін давності притягнення до адміністративної відповідальності і справу буде припинено.

Якщо скаргу направити раніше закінчення терміну давності, то можливий варіант, при якому справу направлять на новий розгляд і мировий суддя, виправивши недоліки, знову прийме рішення про позбавлення прав. Але, попереджаю, що всі матеріали справи треба ретельно і професійно проаналізувати, може «овчинка виділи не варто».

Чому важливо враховувати термін давності при позбавленні прав, якщо ви вирішили подати наглядову скаргу.

Ось так може скластися ситуація. Ще хочу звернути увагу. Якщо ви не оскаржили судове рішення суду першої інстанції про позбавлення водійських прав, і в суді не були присутні. То ймовірність того, що в матеріалах справи присутсвуют підстави для скасування постанови про позбавлення прав в порядку нагляду присутсвуют приблизно в 70-75% справ. Чому? Все банально просто. Ваша пасивність і відсутність в судовому засіданні «розслабляє» суддів і він часто складають судові рішення, м'яко кажучи, не зовсім якісні. Допускаються серйозні помилки і справа розглядається формально, з порушеннями закону. Ось вони то і є приводами для скасування рішень в судах наглядових інстанцій, в обласному та Верховному суді РФ. Але це вже інша тема для обговорення.

Наша ключова цінність

Телефонуйте, пишіть, ми обов'язково допоможемо!

Телефон Електронна пошта Адреса

+7 (910) 940 - 0005

[email protected]

300016, г.Тула, вул. М.Мазая, буд.11

Про автора: Савицький Валентин

Я юрист, практикую тільки для громадян. Життєвий і юридичний досвід дозволяє мені їм ділитися з вами (принаймні я так думаю). Якщо мені вдалося комусь допомогти, значить роблю це не дарма. Мої замітки - суб'єктивний погляд, і не кожен зобов'язаний його розділяти. Та цього й не слід робити. Кожен має право мати власну думку. Наприклад, я точно знаю, що в суді завжди все виглядає не так, як було насправді. Кожна сторона представляє своє бачення, як правило, повністю протилежні. А всі присутні в залі знаходяться в полоні цих помилок і уявлень. Але у судді на все своє внутрішнє переконання, на яке намагаються вплинути учасники процесу. На те він і суддя. А ми не судді, ми лише вискзиваем свою думку ...

В який термін можна подати наглядову скаргу на постанову мирового судді про позбавлення водійських прав?
Чому?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью