• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Теми (шаблони) WordPress. Чи має сенс купувати? Де купувати?

 1. Класифікація шаблонів
 2. блогові теми
 3. журнальні теми
 4. Бізнес-теми
 5. спеціальні теми
 6. вартість тим
 7. Варіант перший. купуємо тему
 8. Варіант другий. Використовуємо безкоштовну тему
 9. Де купити?
 10. WPShop
 11. огляд теми Root
 12. Themeforest
 13. огляд теми GridLove
 14. TemplateMonter
 15. WP Puzzle
 16. огляд теми RelinPro
 17. висновок

Всім привіт! Трохи не в тему блогу стаття, просто я втомився переконувати людей, що платні шаблони (теми) для сайту на WordPress- це не так дорого, як здається. Ось і хочу поділитися думками про шаблони.

З точки зору WordPress правильніше використовувати термін «тема». Шаблон - це зовсім інша сутність.

Не буду розповідати про те, що таке тема WordPress, навіщо вона потрібна і т. Д. Ви і так це знаєте, але все таки завдяки різним курсам і тренінгам багато сахаються від платних тим, як від чуми. А чому, поясніть мені? Не знаєте? Тоді я вам поясню ...

За останній рік моя колекція тим сильно збільшилася - це і зрозуміло, я щільно засів на фрілансі, теми є однією зі складових моєї роботи. Так ось, з упевненістю можу сказати, що якщо ви завели блог, не пошкодуйте грошей на нормальну тему.

Знаєте як відбувається поява нових блогів (хоча на даний момент і дещо знизилася інтенсивність, але все ж)? Я вам зараз розповім.

Людина реєструє домен, заводить хостинг, встановлює WordPress, а потім ... А потім йде в пошуковик і шукає безкоштовні російські шаблони. Йому вивалюється купа сайтів з ламаються темами, що містять шкідливий код і з урізаним функціоналом. Ну й добре, зате безкоштовно і російською, так? Звичайно, але ж це ще не все.

Замість того, щоб писати хороший контент починається нескінченна налагодження шаблону - то треба «схожі статті» прикрутити, то кнопки соціалок повісити ... А ось ще не подобатися колір ссилочек, треба їх зробити червоненькі і так до нескінченності ...

Найсмішніше знаєте в чому? Що через три місяці людині перестає подобатися існуючий зовнішній вигляд сайту і починаються пошуки чогось іншого і понеслося по-новій - кнопки, віджети, топ коментаторів ... Кажу так впевнено, тому що сам через все це пройшов. В результаті купив шаблон, налаштував його один раз і все, крапає ​​статейки і не займаюся прикручуванням зайвих кнопок ...

До речі, якщо ви помітили, то я зняв «топ коментаторів» і все віджети зроблені через код (у мене так було зроблено «Нові коментарі»). Виявилося, що ці речі створюють сильне навантаження на сайт зайвими запитами.

Ви мені на це можете сказати, що в платних шаблонах багато зайвого коду. Так це так, але весь зайвий забирається при бажанні, хоча на загальну швидкодію ніяк не впливає, як раз через те, що виробники прагнуть писати більш оптимізований код, ще й хваляться цим - чим вище швидкість тим крутіше написаний код.

Класифікація шаблонів

Того бардаку, що був рік тому на ринку шаблонів сьогодні немає. Сьогодні шаблони чітко діляться по функціоналу. Я тут невелику інфографіку накидав за класифікацією.

Наприклад, який функціонал повинен бути у блогового шаблону? Ось так, на вскидку, можу назвати кілька обов'язкових речей:

 • Висновок статей на головній в вигляді анонсів і за тегом Далі;
 • Сайтбар праворуч або ліворуч;
 • Віджети Нових статей, Нових коментарів, Популярних статей;
 • Усередині статей повинні бути Схожі статті та Кнопки соціальних мереж;
 • Кнопка вгору;

Я б ще позначив деякі нюанси:

 • Передбачені місця для реклами;
 • Наявність базових шорткодов для зручного вставки відео, спойлерів і т.п. всередині статей;
 • Адаптивна верстка;

Це повинно бути у блогового шаблону, а ось що повинно бути в шаблоні ... припустимо, для сайту нерухомості, а? Тут ми вже говоримо про спеціальний функціонал, на зразок спеціальних фільтрів і т.д. Що в принципі нафіг не потрібно в шаблоні блоговому, адже вірно?

Ось і виходить, що сьогодні шаблони мають чітку класифікацію і відповідний їй функціонал:

блогові теми

Призначення - написання довгих і не дуже статей, тривалість появи статей може бути різною, тільки самий необхідний функціонал описаний вище.

журнальні теми

Призначені для ведення блогів з частим оновленням контенту, відрізняються способом виведення статей в вигляді сітки. Статті схожі на купу прямокутників, в яких є картинка, заголовок і невеликий анонс. Функціонал схожий з блогові, буває ще вбудована система рейтингів.

Бізнес-теми

Призначені для створення сайтів-візиток, як правило в таких темах вбудовані кілька типів записів (Відгуки, Послуги і т.д.), є так звані конструктори сторінок, за допомогою яких можна, в буквальному сенсі, збирати сторінки і багато іншого функціоналу, що полегшує створення сайту-візитки.

спеціальні теми

Це окрема категорія тим зі спеціальним функціоналом під певні тематики, наприклад, для ведення кулінарного блогу, в яких є додаткові поля для заповнення, виведення і сортування рецептів. Або наприклад, для створення інтернет-магазинів, яким потрібні спеціальні плагіни, підключення системи оплати і т.п.

Ось основні чотири види тим, все інше - похідні. Є, звичайно, теми поєднують в собі різний функціонал, який можна використовувати для різних цілей, але на основну класифікацію це ніяк не впливає.

Формально, до будь-якої теми можна прикрутити потрібний функціонал, питання чи потрібно це, якщо можна купити вже готові рішення?

вартість тим

Друзі! Долар піднявся і ціни не актуальні. Але на загальний принцип це не впливає ...

Давайте підрахуємо, у що виллється покупка готової теми та налаштування безкоштовного.

Отже, беремо простий варіант у вигляді блогової теми.

Варіант перший. купуємо тему

Середня ціна такої теми становить від 30 до 40 доларів. Можна знайти дешевше або потрапити в рекламну акцію (в буржунете люблять проводити знижкові акції на свята Хелловін, Рожества і т.п.) і купити тему за 20% від реальної ціни. Або взагалі безкоштовно, я знаю один сайт, якому проводять такі акції, але про це нижче. А тепер давайте подивимося, що ми отримуємо за ці гроші:

 1. Підтримка. Як правило, у всі розробників є спеціальні форуми підтримки, де можна задати будь-яке питання з налаштування теми.
 2. Оновлення. Після виходу нової версії WordPress все розробники оновлюють код шаблонів, та й просто періодично випускають оновлення з більш оптимізованим кодом.
 3. Повний пакет документації по встановленню та налагодженню шаблону, буває ще дають доступ до відео уроків, якщо функціонал сильно заморочений.
 4. Необхідний функціонал вбудований в шаблон. Єдино, чого може не бути - це коментарів з соціальних мереж, але це ставиться на шаблон елементарно.
 5. Купа вбудованих шорткодов, шрифтові іконки і багато інших ласощів
 6. У деяких шаблонах ще попадається вже вбудована мікророзмітки по Schema.org

Варіант другий. Використовуємо безкоштовну тему

Якщо ви підете на Воркзіллу , То там вам налаштують шаблон під необхідний функціонал за 1000 рублів, а може і дешевше. Але ми ж самі все вміємо самі і тоді, настройка функціонала і зовнішнього вигляду у вас займе, за моїми скромними підрахунками, не менш тижні, якщо скласти всі витрачений час. Нехай буде 50 годин. Вартість однієї години візьмемо по мінімуму, що дорівнює - 500 рублів на годину. Разом ми отримали 50 годин х 500 рублів = 25000 рублів!

Ні, якщо вам це в задоволення, то заради Бога, возитеся на здоров'я, але якщо вам більше подобається радувати ваших читачів новими статтями і дискусіями на ту чи іншу тематику, то простіше купити тему. Чи згодні?

В результаті і виходить, що все ж простіше купити тему. Але якщо я вас, все ж, не переконав, то моя вам порада:

Ніколи не завантажуйте шаблони зі сторонніх сайтів - тільки зі сховищ WordPress або з сайтів виробників.

Де купити?

Ви все-таки зважилися купити? Тоді я вам підкажу кілька сайтів, де можна купити відмінні шаблони і не особливо дорого.

WPShop

Всім привіт

Українські розробники тим і плагінів. Спеціалізуються на розробці тим під інформаційні проекти. Теми відразу оптимізовані під просування в пошукових системах, містять мікророзмітки, систему розстановки рекламних блоків і купу налаштувань для зовнішнього вигляду.

огляд теми Root

До речі, зараз сайт artabr.ru працює саме на темі Root від WPShop.

Themeforest

Тут зібрано понад 4500 тим на будь-який смак і колір. Ціна від 28 $ до 63 $.

Теми по 63 долара напхані таким функціоналом, що не відразу і розберешся як їх налаштувати і запустити на сайті, так що вони вам не потрібні. Хоча, якщо ви захочете організувати щось на зразок своєї маленької соціальної мережі і можливістю дистанційного навчання, то вам це підійде.

огляд теми GridLove

GridLove - одна з найбільш вдалих тим під інформаційні проекти і блоги.

Так як, themeforest входить в екосистему сайтів для творчих людей evantomarket, у них кожен місяць роздають одну з тем безкоштовно.

TemplateMonter

Магазин універсальних і спеціалізованих тем. Можна підібрати тим під будь-який контент і тематику.

Ціни вище середніх на ринку, але є хороша підтримка і можливість оформити повернення грошей протягом 14 днів з моменту покупки.

WP Puzzle

Шикарні російськомовні розробники тим і плагінів. У них не тільки теми, але і відмінні плагіни є. І все дуже не дорого, приблизно рази в два дешевше ніж зазвичай, але функціонал не гірше ніж на темфорест.

огляд теми RelinPro

Це флагманська тема від WP Puzzle

Теми у них поки в основному блогові і журнальні, але дуже спритні і зручні. Модулі швидкі і функціональні. Зараз вже можна подивитися і купити 10 плагінів (з них 4 безкоштовних), 3 теми (1 безкоштовна, але дуже класна)

Дуже і дуже рекомендую ...

висновок

Купувати чи не купувати, вирішувати вам. Все залежить від цілей, завдань і бюджету. Я лише тільки привів власне бачення.

Заради правди, сьогодні є безліч безкоштовних тим, які дозволяють вирішити майже будь-яке завдання. Але іноді, простіше купити і за пару годин налаштувати під себе.

І наостанок, прикладаю відео про шорткодах і плагінах Page Builder by SiteOrigin і Shortcodes Ultimate. Відео вийшло кілька довгим, вибачайте.

Всім удачі! Завжди Ваш, Артем Абрамович .

А чому, поясніть мені?
Не знаєте?
Знаєте як відбувається поява нових блогів (хоча на даний момент і дещо знизилася інтенсивність, але все ж)?
Ну й добре, зате безкоштовно і російською, так?
Найсмішніше знаєте в чому?
Наприклад, який функціонал повинен бути у блогового шаблону?
Припустимо, для сайту нерухомості, а?
Що в принципі нафіг не потрібно в шаблоні блоговому, адже вірно?
Формально, до будь-якої теми можна прикрутити потрібний функціонал, питання чи потрібно це, якщо можна купити вже готові рішення?
Чи згодні?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью