• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Телефон-мишка

 1. Урок: телефон-мишка.

Урок: телефон-мишка.

Сьогодні носяться компакт-комп'ютери стали багатофункціональними, універсальними інтернет-пристроями. Яких тільки додатків не розроблено для сучасних мобільних ОС.

Цікавою можливістю є перетворення смартфона в пристрій введення - комп'ютерну мишку. Кабель звичайної мишки обмежує простір доступу до ПК. А бездротової мишки потрібна певна відповідна поверхня. Замінивши звичний маніпулятор сенсорним девайсом можна управляти комп'ютером дистанційно, як з пульта. Такий лайфхак може стане в нагоді для програвача при перегляді відео або демонстраційному серфінгу по веб-сторінкам, наприклад. Притому, що управляти курсором можна навіть не встаючи з улюбленого дивана.

Визначимося з програмними засобами якими може бути реалізована ця задача.

Зрозуміло, що для зв'язку смартфон і комп'ютер повинні бути об'єднані бездротовою мережею. Тобто, обидва пристрої можуть бути підключені до WiFi-мережі або з'єднуватися з Bluetooth. При цьому, якщо ноутбук, як правило, має вбудований WiFi-адаптер і Bluetooth-адаптер, то десктоп доведеться обладнати цими модулями. Про застосування та налаштування зовнішнього USB wifi-адаптера читаємо тему: персональний WiFi .

Як правило, ПО для синхронізації пристроїв складається з двох частин. Серверна програма встановлюється на десктоп або ноутбук, а мобільний додаток - на сенсорний девайс.

Популярним рішенням для дистанційного введення даних стало ПО Remote Mouse. На сторінці офіційного сайту: https://goo.gl/Ij5Gu натиснувши кнопку "Завантажити" можна завантажити останню версію серверної програми для відповідної ОС:

А для Android-пристрої в магазині мультмедіа і софта Google Play, за запитом: Remote Mouse, знаходимо, завантажуємо і встановлюємо мобільну версію Remote Mouse:

Ще одним цікавим і багатофункціональним інструментом є ПО Monect Controls. На сторінці офіційного сайту: https://goo.gl/0QJVPd клікнувши кнопку "Встановити програму" скачати архівний файл з дітрібутівом серверної програми для комп'ютера:

Для Android-комунікатора в Google Play знайдемо, завантажити і встановити мобільну версію програми Monect PC Remote:

Встановивши послідовно ці спеціалізовані інструменти дистанційного керування на відповідні пристрої вивчаємо функціонал додатків і способи їх синхронізації.

У підсумку, в результаті тестування оптимальним рішенням став загальновідомий і звичний TeamViewer-віддалений доступ, як найбільш просте в підключенні, легке в освоєнні і зручний у використанні ПО. У Google Play знаходимо мобільний додаток:

і встановлюємо його на телефон.

На десктоп або ноутбук встановлюємо програму з офіційного сайту розробника: https://teamviewer.com. Як підключаються програми та проводиться доступ до віддаленого комп'ютера докладно описано на сторінці: TeamViewer .

Запустивши на ПК модуль швидкої допомоги - TeamViewer QS отримуємо його ідентифікатор і пароль:

Тепер включаємо TeamViewer на телефоні і вводимо отриманий ID, а потім пароль:

На смартфоні виводиться діалогове вікно-пам'ятка зі схемами взаємодії з віддаленим курсором:

Внизу натискаємо кнопку "Продовжити" і з'єднання встановлюється.

Тепер використовуючи дисплей смартфона як тачпад ноутбука оперуємо курсором замінюючи мишку.

Зрозуміло, що для обміну даними керований комп'ютер і керуючий їм телефон повинні з'єднуватися з інтернетом. Наприклад, пристрої можуть бути підключені до загальної точки доступу в офісної або домашньої wifi-мережі.

Взагалі, доступ до інтернету для ПК може здійснюватися будь-яким способом як бездротове технології. Носяться компакт-комп'ютери використовують для підключення до інтернету мобільний зв'язок.

Також можна запустити TeamViewer і управляти ПК поділившись трафіком для нього з телефону. Тобто, з'єднуємо смартфон з комп'ютером кабелем USB-microUSB і переводимо телефон в режим USB-модема:

Для подовження використовуємо кабель-перехідник male-female:

Так ми спорудили провідний дистанційний пульт.

Або, з'єднавшись з ноутбуком по Bluetooth, расшарівать інтернет-трафік в режимі Bluetooth-модему:

При такому підключенні також можливе управління комп'ютером за допомогою TeamViewer. Для стаціонарного ПК - десктопа застосовуємо зовнішній Bluetooth USB-адаптер. Так виглядає найдешевший Bluetooth-адаптер:

Ще одним способом з'єднання для запуску ПЗ TeamViewer є створення власної WiFi-мережі, як було описано в темі: Персональний WiFi .

Таким чином, TeamViewer можна використовувати при різних варіантах інтернет-з'єднань.

Спеціалізовані програми: Remote Mouse, Monect PC Remote або WiFi Mouse мають більші можливості. Крім імітації мишки є і віртуальна клавіатура, зручні пульти для управління браузерами, введення голосових команд і інші функції. Однак не всі опції доступні в безкоштовних версіях програмного забезпечення.

Пристрої з клієнт-серверними модулями цих програм можуть з'єднуються по Bluetooth або повинні бути підключені до однієї WiFi-мережі. Інші з'єднання не підтримуються.

Притому, керуючи курсором не дуже-то розгледиш його з кількох метрів на моніторі ПК.

Безкоштовний для некомерційного використання TeamViewer, крім безпосереднього управління комп'ютером з дисплея телефону може застосовуватися і для бездротового двостороннього обміну файлами між пристроями. У разі, коли неможливо з'єднається в Bluetooth або підключитися кабелем по USB.

урок доданий 19.02.2017

поділіться уроком в соціалках:

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью