• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Технологія Wi-Fi для вашого ноутбука

Гарячі точки

Wi-Fi - це абревіатура англійського «Wireless Fidelity», що означає «бездротова точність». Таке трохи дивну назву було дано технології бездротової передачі даних за аналогією з давно ввійшли в ужиток терміном Hi-Fi. На відміну від звичних кабельних, в бездротових мережах WLAN (абревіатура від Wireless Local Area Network - бездротова локальна мережа) для передачі даних використовуються високочастотні радіохвилі.

Історія Wi-Fi бере свій початок з кінця 90-х.В 1999 році була завершена розробка стандарту 802.11b, а в 2000 році стали з'являтися перші пристрої для бездротового зв'язку. Wi-Fi замислювався як альтернатива корпоративним кабельних мережах - більш економічна за витратами (адже не потрібно прокладати кабель) і проста, але не менш ефективна. Але досить швидко виявилося, що можливості Wi-Fi набагато ширше, ніж просте об'єднання в мережу корпоративних користувачів. Точки швидкого доступу (або «хот-споти») стали встановлювати в громадських місцях - аеропортах, готелях, кафе і ресторанах, де будь-який бажаючий за гроші або безкоштовно міг скористатися Wi-Fi для входу до Всесвітньої мережі.

Точки швидкого доступу (або «хот-споти») стали встановлювати в громадських місцях - аеропортах, готелях, кафе і ресторанах, де будь-який бажаючий за гроші або безкоштовно міг скористатися Wi-Fi для входу до Всесвітньої мережі

Ноутбуки Toshiba Tecra M5 (зліва) і ASUS W6K00F (праворуч)
з підтримкою технології Wi-Fi

Зараз, за ​​даними компанії JiWire Inc., яка з 2003 року складає списки точок Wi-Fi, в світі налічується близько 118 тисячхот-спотів. Найбільше їх в США (близько 40 тисяч) і Великобританії (майже 15 тисяч). Росія в Wi-Fi співтоваристві поки новачок - всього 277 точок-спотів, абсолютна більшість яких знаходяться в Москві. Але це, безумовно, тільки початок.

Експерти прогнозують, що в недалекому майбутньому хот-спотів буде настільки багато, що постачальники послуг зможуть об'єднатися і створити стільники - пересічні зони впевненого прийому. І тоді ви зможете увійти в Інтернет по Wi-Fi в будь-якому місці - так само, як зараз практично скрізь користуєтеся мобільним телефоном.

стандартні дані

На сьогоднішній день найбільшого поширення набули три стандарти WLAN-мереж: IEEE 802.11a, IEEE 802.11b іIEEE 802.11g.

Специфікація 802.11a обеспечіваетдо 54 Мбіт / сек. (Mbps) в смузі 5 Гц (GHz). При цьому максимальна швидкість передачі даних забезпечується на відстані 12 метрів в закритих приміщеннях, і 30 метрів - на відкритому просторі. Це найнижчі показники в порівнянні з іншими стандартами. До того ж обладнання, що працює на цьому частотному діапазоні, в РФ заборонено.

Стандарт IEEE 802.11b, відомий також як 802.11 High Rate або Wi-Fiрасшіреніе 802.11 на сьогоднішній день найбільш поширений. Він працює на частоті 2,4 ГГц. Швидкість передачі даних на ньому трохи нижче (11 Мбіт / сек.), Зате відстань, достатню для впевненого прийому, більше: 30 метрів в закритих приміщеннях і 120 метрів на відкритому просторі.

), Зате відстань, достатню для впевненого прийому, більше: 30 метрів в закритих приміщеннях і 120 метрів на відкритому просторі

PC-Cards, за допомогою яких Wi-Fi стає доступний в ноутбуках
без вбудованої підтримки бездротового доступу

IEEE 802.11g позбавлений недоліків попередніх двох стандартів, зате зберіг їх гідності: максимальна швидкість передачі даних - 54 Мбіт / сек., Дальність - до 30 метрів в закритих приміщеннях і 120 метрів - у відкритій зоні. Робоча частота - 2,4 ГГц.

В кінці цього року може бути прийнятий новий стандарт - 802.11n. Швидкість передачі даних на ньому обіцяє бути істотно вище, ніж в інших специфікаціях - як мінімум, 200 Мбіт / сек., А в перспективі - до 600 Мбіт / сек.

Швидше, вище і ... вразливіші

Технологія Wi-Fi приваблива, в першу чергу, через свою дешевизну. Створення WLAN-мережі вимагає в 10 разів менше витрат, ніж прокладка кабельної. До того ж ця мережа мобільна - в будь-який момент користувачі можуть переміститися в інше місце і без перешкод розгорнути мережу там.

До того ж ця мережа мобільна - в будь-який момент користувачі можуть переміститися в інше місце і без перешкод розгорнути мережу там

PCMCIA інтерфейс-контролер дозволяє обладнати
комп'ютер Wi-Fi-картою з інтерфейсом PC-card

Що стосується швидкості передачі даних, то вона цілком задовільна і дозволяє комфортно працювати у Всесвітній мережі. А з появою устаткування стандарту 802.11n кабельні мережі втратять свій останній перевага - швидкість передачі інформації. Але ніщо не ідеально, і поряд з безумовними перевагами у Wi-Fi є і незаперечні недоліки. По-перше, безпеку. Ніхто не може гарантувати вам, що власник хот-спота в кафе або готелі, де ви зупинилися, подбав про надійне шифрування сигналу. Другий прикрий недолік - низька поширення Wi-Fi. Поки що доводиться з ноутбуком під пахвою йти і шукати найближчий хот-спот. А відсутність роумінгу між операторами Wi-Fi позбавляє вас мобільності в повному обсязі.

Істотним мінусом є і проблеми з прийомом сигналу. Товсті стіни, радіоперешкоди, дерева - все це заважає чіткому прийому й істотно знижує швидкість передачі даних.

Є контакт!

Підключитися до мережі WLAN досить просто. Досить мати ноутбук на платформі Intel Centrino з вбудованим Wi-Fi адаптером. Швидше за все, у вас саме така машина, адже їх на ринку - переважна більшість. Якщо ж вбудованого адаптера бездротового зв'язку у вас немає, доведеться їм обзавестися. Зовнішній адаптер може бути підключений через роз'єм PC-card.

Наступний крок - знайти найближчий хот-спот. Оскільки їх поки що небагато, найпростіше шукати його в Інтернеті. Якщо ви володієте англійською, можна зайти на сайт згадуваної компанії JiWire Inc. Введіть назву країни і регіону або міста, і ви отримаєте алфавітний список всіх хот-спотів в даній локації. Дуже зручний сервіс, якщо ви перебуваєте за кордоном. Для пошуку вітчизняних хот-спотів простіше скористатися каталогом публічних точок бездротового доступу на Cnews або сервісом «Яндекс Wi-Fi». За адресою відкриється карта, по якій знайти найближчу точку - справа кількох секунд.

Інформацію про сигнал ви отримуєте автоматично - в нижньому кутку екрану загориться зеленим піктограма адаптера або включиться індикатор на корпусі ноутбука. Вам практично нічого не потрібно налаштовувати. Єдине, що доведеться зробити - дозволити автоматичне отримання IP-адреси і адреса DNS-сервера в настройках «Властивостей мережі» ( «Network Properties»). Ну а тепер завантажуйте браузер і набирайте потрібний www-адреса. Все, ви вже в мережі.

Все, ви вже в мережі

Викликавши властивості з'єднання, можна побачити кількість
доступних мереж (в даному випадку жодної)

Ще один варіант використання Wi-Fi- технології - об'єднання в локальну мережу ваших домашніх комп'ютерів - наприклад, стаціонарного і ноутбука і організація доступу в Інтернет з будь-якого з цих пристроїв. Створити таку мережу можна безпосередньо (з'єднання «точка-точка», в цьому випадку Wi-Fi-адаптер повинен бути встановлений і в ноутбуці, і в настільному ПК).

А можна використовувати точку доступу або маршрутизатор з інтегрованою точкою доступу. У першому випадку вам буде потрібно устаткування для підключення до Інтернету (наприклад ADSL-модем, якщо ви віддаєте перевагу Stream), у другому випадку ви отримуєте своєрідний комбайн, де все необхідне устаткування зібрано в одному пристрої, і який до того ж може бути обладнаний апаратним брандмауером для захисту вашої мережі від проникнення ззовні. А модуль Wi-Fi в такому варіанті підключення потрібно тільки один - в ноутбуці.

На закінчення

Мабуть, це і все, що необхідно для успішної роботи ноутбука з Wi-Fi-мережею в громадських точках доступу і не тільки. Звичайно, кожна точка доступу може мати свої особливості. Найцікавіше, що подібне використання ноутбука стало вже буденним в нашому житті. Що ж, дерзайте.

Ірина Саина

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью