• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Техніка безпеки при роботі за ПК

Робота за комп'ютером, як і будь-яка інша, має свої небезпечні виробничі фактори, які враховуються при складанні відповідних правил і норм ОП і ТБ. У наші дні вони набувають особливої ​​важливості, так як кількість працівників, чия робоче місце знаходиться за комп'ютерним столом, зростає в геометричній прогресії. Наприклад, замовляючи розробку мобільних додатків на http://promwad.ru/uslugi/razrabotka-mobilnyh-prilozheniy , Доводиться підключати до роботи фахівців відразу декількох IT-професій: програмістів, верстальників, веб-розробників, дизайнерів та ін. І кожен з них зобов'язаний керуватися загальними вимогами безпеки при роботі за ПК.

Комп'ютерне обладнання харчується від електромережі, тому серед основних небезпечних виробничих факторів для програміста варто виділити ризик ураження електричним струмом. Звідси ставиться необхідність регулярної перевірки цілісності вилок, штепселів, розеток, з'єднувальних шнурів, а також будь-яких інших струмоведучих виробів, що вимагають надійної ізоляції.

Норми ТБ, розроблені 10 років тому, чітко регламентували становище оператора ЕОМ перед монітором. Сьогодні дисплеї сучасних настільних комп'ютерів стали на порядок більш безпечними, але фахівці як і раніше рекомендують перебувати від монітора на відстані не менше одного метра. Підвищена увага приділяється налаштування яскравості і контрастності працюючого дисплея.

Програмісти і будь-які інші фахівці, що працюють на ПК, зобов'язані чітко дотримуватися режиму праці та відпочинку. При восьмигодинний робочий день, розділеному годинною обідньою перервою, повинні мати місце два 15-хвилинних перерви: через 2 години після початку роботи і через 2 години після обіду. Як рекомендованої, але не обов'язковою профілактики таким працівникам додатково можна перериватися на 3-5 хвилин кожні півгодини роботи за монітором.

Норми безпечної праці при роботі за комп'ютером передбачають і граничні обсяги зчитування або введення інформації. Для тих, хто працює виключно з введення даних, щоденна гранична норма становить 60 тисяч друкованих знаків. Для фахівців, лише зчитують інформацію - 80 тис. Зн. Тим, чиї робочі обов'язки пов'язані і зі зчитуванням, і з введенням даних, максимальна норма вироблення встановлена ​​на рівні 40 тисяч знаків.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью