• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Світ охопила епідемія вірусів-вимагачів: найгучніші хакерські атаки з 2015 року і до сьогодні (інфографіка)

З 2015 року в світі кількість варіантів шкідливих програм зросла в 30 разів

З 2015 року в світі кількість варіантів шкідливих програм зросла в 30 разів. Збільшується і середня сума викупу. Правда, кожна п'ята жертва вимагачів так і не отримує доступу до своїх файлів, навіть сплативши необхідну суму.

За даними аналітичної групи Corestone Corp , В 2016 році успішними були 71% комп'ютерних атак на компанії, тоді як 29% відбили удар і не були заражені. З роками змінився і розмір викупу - в середньому з $ 373 в 2014 році до $ тисяча сімдесят сім в 2016 році. Більшість компаній витрачають від 1 до 5 днів на відновлення доступу до своїх даних.

У 2016 році світова комп'ютерна громадськість була атакована комп'ютерним вірусом-здирником Locky, який назвали самим підступним з тоді відомих. Кіберзагроз продемонструвала унікальний метод проникнення - для зараження комп'ютерів вірус користувався документами Word, необхідними для включення функції Macros, яка активує шкідливий код і завантажує вірус на комп'ютер. За повернення даних Locky просив від 0,5 до 1 біткоіни. Вірус пошкодив дані тисяч користувачів ПК в усьому світі.

Читайте також Хакерська атака в Україні: вірус-вимагач вимагає еквівалент 300 доларів в біткойнов за розблокування (фото)

Найгучнішою атакою, яка нещодавно сколихнула цифровий світ, став вірус Wannacry. Тоді під ударом опинилися 200 тис. Комп'ютерів в 150 країнах. вірус Petya.A , Який 27 червня заблокував роботу ряду великих комерційних і державних структур, був не таким масштабним: його жертвами стали лише 12 тисяч користувачів. Petya.A був спрямований переважно на вітчизняні компанії: більше 75% випадків інфікування доводяться на територію України.

Вірус Petya.A бере свій початок з 2016 року. Він пройшов кілька перетворень і модифікацій. Зараз по просторах інтернету поширюється версія, що поточна атака лише маскується під його ім'ям, тоді як насправді метою вірусаціі є не викуп, а знищення даних. Відомо, що поки немає механізму дешифрування, тобто повернення даних в початковий стан.

Читайте також NYT дізналася, якими інструментами хакери атакували Україну

Як повідомляв УНІАН, 27 червня українські банки, енергетичні компанії, державні інтернет-ресурси і локальні мережі, а також ряд медіа зазнали найбільшої хакерській атаці , Яка поширює вірус Petya.A, блокуючий роботу комп'ютерних систем. Поліція отримала вже понад 2 тисячі повідомлень про зараження комп'ютерів вірусом-здирником.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью