• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Суд для збільшення мінімального розміру аліментів: що робити мамі?

 1. Якщо тато допомагає дитині без аліментів?
 2. Твій дитина поступила вчитися: як бути з аліментами?
 3. А якщо батько дитини не працює, як бути?

Отже, розглянемо подібні випадки, і як вирішити такі питання самостійно.

Законом передбачено, якщо розмір аліментів був обговорений батьками в нотаріальному договорі, він може бути змінений за взаємною згодою. Тобто, якщо щось перестає влаштовувати маму, можна зустрітися з батьком дитини і обумовити деталі, щоб в інтересах дитини змінити суму аліментів. Але якщо компромісу немає, ти можеш звернутися в суд. Статтею 192 Сімейного кодексу України передбачено, що розмір аліментів може бути збільшений або зменшений за рішенням суду.

Ти можеш звернутися до суду сама, без допомоги адвоката, склавши позовну заяву. У цьому випадку ти будеш позивач, батько дитини - відповідач, і суть позовних вимог - збільшення розміру аліментів. Заява може бути і як набраним на комп'ютері, так і написаним від руки. Але важливо, щоб в ньому ти докладно і правдиво описала всі обставини, за якими вимагаєш перерахунку аліментів і надала письмові докази, що підтверджують твої слова.

Якщо тато допомагає дитині без аліментів?

Приходити в гості до дитини, дарувати подарунки і балувати він має право, однак, це не звільняє його від обов'язку сплачувати аліменти. І епізодична допомога - не їсти забезпечення дитини. Ви з дитиною маєте право на аліменти. Навіть якщо тебе батько дитини буде відмовляти, переконуючи в його підтримці, ти повинна заручитися рішенням суду. Адже ситуації в житті можуть бути різні.

У тебе виникла необхідність в додатковому навчанні дитини? Ти маєш право вимагати взяти батька дитини на себе ці витрати. Законом передбачено, що мама і тато повинні однаково займатися вихованням дитини і така потреба може виникнути в будь-якому віці дитини. Однак, перед подачею в заяви в суд, мама повинна надати довідки, скажімо, з музичної або художньої школи, секцій, щоб довести, що були зайві витрати. Обов'язково в суд надати копії договорів з навчання, чеки, показати і розмірів аліментів і власного доходу недостатньо для всебічного виховання.

Читай також: Підписано Закон про захист прав дітей на належне утримання

Якщо дитина захворіла. Ти маєш право вимагати у батька взяти на себе частину витрат (добре, якщо він візьме їх повністю). Також батько зобов'язаний брати участь у витратах, якщо дитині потрібна необхідне профілактичне оздоровлення, тривале лікування, спеціальне харчування або відпочинок. Якщо у тебе виникла така ситуація, в суд повинні пред'явити всі направлення лікарів, квитанції всіх витрат, якщо у тебе були вони в зв'язку з лікуванням дитини, чеки з аптек, довідку лікаря, епікризи або ж напрямку в санаторій. Всі твої аргументи повинні підкріплюватися доказами. Вимога в суді «дати на лікування» дитини тільки на підставі медичної картки, без офіційних довідок - не розглядатиметься судом як підстава для перерахунку аліментів.

Період інфляції. Скажімо, батько дитини платить фіксовану суму аліментів, яка через деякий час вже не може вмістити в себе витрати, що були раніше. Ти подаєш до суду позовну заяву, щоб були перераховані аліменти з розрахунком індексу інфляції, вказавши період перерахунку. Перед цим ти повинна звернутися до виконавчої служби, яка дасть довідку про перерахунок суми.

Твій дитина поступила вчитися: як бути з аліментами?

Право на аліменти зберігається до тих пір, поки дитина вчиться, а не тільки до 18 років. У позовній заяві до суду, ти вказуєш той факт, що дитина вчиться, доповнюючи заяву довідкою з того навчального закладу, де дитина вчиться, довідку про твої доходи та склад сім'ї.

Читай також: Догляд за важкохворими дітьми дає право на отримання пенсії

А в заяві вказуєш лише вимога, щоб батько дитини виплачував аліменти на дитину до кінця терміну його навчання. Причому, дитина має право на такі аліменти незалежно від того, на бюджеті він вчиться або на контракті.

Як ти переконалася, подати заяву в суд про перерахунок нескладно, але завжди важливо вимоги підкріплювати доказами того, що тобі потрібен перерахунок аліментів.

А якщо батько дитини не працює, як бути?

Тебе це не повинно хвилювати, платити аліменти це обов'язок батька, тому, в суді ти можеш клопотати, щоб залучати його до громадських робіт.

А якщо тато отримує мінімальну зарплату і аліменти по мінімуму? У суді було доведено його дохід, і зміна законодавства, яким встановлюється мінімальний розмір аліментів не є підставою для перерахунку розміру аліментів передбачених статтею 192 СК України та прийняття нового судового рішення.

Читай також: Все про аліменти: офіційна інфографіка Міністерства юстиції

Ти повинна вимагати перерахунку, якщо це відповідає інтересам дитини і реальним витратам, а не щоб «зробити на зло» колишньому чоловікові, або тому що так «роблять подруги і у них все відмінно вийшло». Суд буде вивчати кожну обставину, що стало приводом для перерахунку аліментів і реально оцінювати всі «за» і «проти».

Суд буде вивчати кожну обставину, що стало приводом для перерахунку аліментів і реально оцінювати всі «за» і «проти»

Наш консультант:

Вікторія Гусакова, юрист

Фото: shutterstock

Якщо тато допомагає дитині без аліментів?
Твій дитина поступила вчитися: як бути з аліментами?
А якщо батько дитини не працює, як бути?
Якщо тато допомагає дитині без аліментів?
У тебе виникла необхідність в додатковому навчанні дитини?
Твій дитина поступила вчитися: як бути з аліментами?
А якщо батько дитини не працює, як бути?
А якщо тато отримує мінімальну зарплату і аліменти по мінімуму?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью