• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Створення виразів в Adobe After Effects

Завантажити урок у форматі PDF (Adobe Acrobat) (2,03 Mb)

Завантажити файли уроку (3,67 Mb)

Завантажити файли уроку (3,67 Mb)

В якості вступу

Якщо дозволите, декілька слів від автора. Це керівництво не претендує на право називатися всеосяжним і досконалим. Воно являє собою спробу об'єднати безліч матеріалів, присвячених створенню виразів, в одному джерелі, що базується на офіційному керівництві від Adobe.

З цієї причини хочу привести основні джерела матеріалів для цього керівництва і подякувати їм авторів за працю:

 1. Adobe After Effects user guide
 2. www.jjgifford.com
 3. Ентоні Боланте "Adobe After Effects 5.5 для windows і mac"
 4. Adobe After Effects: Classroom in a book
 5. creativecow.net
 6. Довідник по мові JavaScript
 7. aefreemart.com
 8. adobe.com
 9. Вся література від CyberMotion

Окреме спасибі Digital Lion його роботу. Саме прочитання його статей за виразами штовхнуло на подальше їх вивчення.
Перед тим, як ви почнете читати цей імпровізований manual, хочу порекомендувати, частіше звертатися до глави 11 "Довідник по мові виразів Adobe After Effects". Повірте, багато питань відпадуть самі собою. Я дуже постарався перевести його найбільш повно. А так же доповнив інформацією по JavaScript, яка може вам стане в нагоді.

Та й ще, керівництво писалося для користувачів самого різного рівня. Так що, якщо розбираєтеся в виразах, і перші розділи вам здаються абсолютно непотрібними і занадто простими, то погляньте на главу з прикладами виразів. Там є досить цікаві приклади, створені професіоналами (див. creativecow.net і CyberMotion).

1. Використання виразів

Хотілося б почати з невеликого введення в тему. На багатьох форумах, присвячених Adobe After Effects, часто можна побачити питання за виразами. А для чого власне потрібні вирази? Відповідь досить проста і банальна: використання їх часто спрощує роботу користувача Adobe After Effects і значно скорочують час, що витрачається на створення складних взаємодій між шарами, ефектами за допомогою створення зв'язку між їх властивостями.
Можна навести такий приклад, коли шар обертається і до нього застосований ефект Drop Shadow. Ми можемо зв'язати значення властивості rotation зі значенням властивості direction відкидаємо тіні. Таким чином, нам вдасться досягти те, що шар буде обертатися, і відповідно йому буде обертатися і відкидається їм тінь. Ми отримали цей ефект швидко і без застосування ключових кадрів.

У версію Production Bundle входить інструмент "Motion Math". Використання його готових скриптів іноді буває набагато простішим і зручнішим, ніж використання виразів. Наприклад, для того щоб шар масштабувати в залежності від будь-яких параметрів звукового файлу, ми можемо використовувати скрипт layeraud.mm.
Мова виразів базується на стандартному мові JavaScript, але, на щастя користувач AAE не потребує досконалого знання JavaScript для написання виразів. Замість цього ми можемо створювати вирази, використовуючи інструмент "Pick wipe", створюючи прості вирази та потім модифікуючи їх відповідно нашим подальшим потребам. Для розуміння значень операторів мови рекомендую заглянути в розділ "Довідник по мові виразів Adobe After Effects". Якщо ви маєте базове уявлення мови JavaScript, то ви можете створювати складні зв'язки між властивостями шарів. Автори офіційного керівництва по AAE рекомендують для кращого розуміння JavaScript почитати довідкове керівництво "JavaScript: The Definitive Guide", написане Девідом Фланаганов. Але власне це не критично, так як AE використовує тільки ядро JavaScript, а не розширену версію для web-браузерів. Замість розширень для web, вираження AE містять набір власних вбудованих об'єктів, таких як Layer, Comp, Footage, і Camera і т.д.

2. Створення виразів

Вся ваша робота по додаванню, редагування і написання виразів відбувається у вікні Timeline. Коли ви додаєте вираз до властивості шару, то воно з'являється за замовчуванням у текстовому полі під властивістю. Використовуйте це поле для того, що б ввести новий вираз або редагувати вже написане.

Якщо ви ввели в вираз назву шару; потім змінили назву шару на Timeline, не змінивши в вираженні стара назва шару на нове, то вираз не працюватиме Якщо ви ввели в вираз назву шару; потім змінили назву шару на Timeline, не змінивши в вираженні стара назва шару на нове, то вираз не працюватиме.

А для чого власне потрібні вирази?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью