• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Створення двовимірних креслень

Якщо Ваша модель не може бути надрукована або вифрезерувана машиною безпосередньо, наприклад, занадто велика (будова) або вимагає ручної збірки з готових частин, Вам потрібен спосіб показати, як це робиться, людині. У технічних колах (архітектура, інженерна справа і т.д.) це робиться кресленнями, які передаються людині, відповідальному за кінцеву збірку продукту, які показують йому, як це зробити.

Типовим прикладом можуть служити інструкції складання Ikea , архітектурні креслення або синьки . Ці креслення зазвичай містять не тільки малюнки, а й анотації, такі як коментарі, розміри, винесення, символи, які допомагають зрозуміти, що і як має бути зроблено.

У FreeCAD робочим столом для створення таких креслень є Drawing Workbench .

Верстат Drawing дозволяє створити листи, порожні або містять попередньо зроблені шаблони , Вже містять рамки і основний напис. На цих листах можна помістити види раніше змодельованих Вами тривимірних об'єктів, і конфігурувати, як ці види повинні виглядати на аркуші. У підсумку, завдяки розширенню , званому Drawing Dimensioning Workbench , Ви можете помістити на Ваш лист всі види анотацій, такі як розмірності, тексти, і інші звичайні символи, які зазвичай використовуються в технічному кресленні.

Готові креслярські листи можуть бути надруковані або експортовані в файли форматів SVG , PDF або DXF .

У наступному прикладі ми подивимося як створити простий креслення моделі стільця, що знаходиться в бібліотеці FreeCAD (Furniture -> Chairs -> IkeaChair). Бібліотека FreeCAD може бути легко додана до Вашої установці FreeCAD (дивіться главу установка даного керівництва), або Ви можете просто завантажити модель з веб-сторінки бібліотеки, або через пряме посилання внизу цієї глави.

 • Завантажте з бібліотеки файл IkeaChair. Можна вибрати між версією .FCStd з повною історією моделювання, або версією .step, що створює лише об'єкт, без історії. Оскільки нам більше не потрібно модерувати стілець, краще взяти версію .step, котороя легше маніпулювати.

step, котороя легше маніпулювати

 • Повторимо нашу операцію двічі, щоб зробити ще два види. Встановимо значення X і Y, що показують позиції наших видів на сторінці, щоб показати їх в стороні від виду зверху, і їх напрямки, щоб показати їх з різних сторін. Додамо видам такі параметри:
  • View001 (вид спереду): X: 100, Y: 130, Scale: 0.1, Rotation: 90, Direction: (-1,0,0)
  • View002 (вид збоку): X: 180, Y: 130, Scale: 0.1, Rotation: 90, Direction: (0, -1,0)
 • Після цього у нас вийде наступна сторінка:

1, Rotation: 90, Direction: (0, -1,0)  Після цього у нас вийде наступна сторінка:

 • При бажанні ми можемо налаштувати наші види, наприклад, ми можемо збільшити параметр Line Width до 0.5.

Тепер помістимо на нашому кресленні розміри і виноски. Є два шляхи для вказівки в моделі розмірностей, одне - вказівка ​​размерностей всередині моделі, використовуючи інструмент Тепер помістимо на нашому кресленні розміри і виноски Розмір з верстата Draft , І помістити вид цих розмірів на нашому листі за допомогою інструменту Draft View (Який може використовуватися з одним виміром або з групою, що містить вимірювання), або ми можемо робити це безпосередньо на креслярському аркуші, використовуючи верстак Drawing Dimensioning , Який доступний в доповненнях FreeCAD . Тут ми будемо використовувати останній метод.

 • переключитися на верстак Drawing Dimensioning
 • Натиснути кнопку Add Linear Dimension. Доступні Ноди будуть підсвічені зеленим на креслярському аркуші:

Доступні Ноди будуть підсвічені зеленим на креслярському аркуші:

 • Клацніть по двом з цих точок, потім клацніть по третій точці для встановлення розмірної лінії:

Клацніть по двом з цих точок, потім клацніть по третій точці для встановлення розмірної лінії:

 • Після того, як Ви закінчите, інструмент Linear Dimension, як більшість з інших інструментів верстата Drawing Dimensioning, продовжить роботу, дозволяючи Вам помістити інші розміри. Коли Ви закінчите, натисніть кнопку Close в панелі завдань.
 • Повторіть операцію, поки не будуть встановлені всі потрібні розміри. Приділіть хвилинку для перегляду різних опцій, пропонованих в панелі завдань Linear Dimension. Наприклад, знявши опцію auto place text, Ви отримаєте можливість помістити текст розміру куди завгодно, як на картинці нижче:

Наприклад, знявши опцію auto place text, Ви отримаєте можливість помістити текст розміру куди завгодно, як на картинці нижче:

 • Тепер ми помістимо дві виноски, використовуючи інструмент Welding / Groove symbols, вибравши вид за замовчуванням (no groove symbol). Намалюйте дві лінії як на малюнку вище.
 • Тепер помістіть текст інструментом Add text, і встановіть їх параметр text в потрібну установку.
 • Наш креслення тепер готовий, все, що залишилося, це заповнити основний напис. З більшістю шаблонів FreeCAD це може бути зроблено просто, змінивши параметр Editable Texts на сторінці.

Тепер наша сторінка може бути експортована в SVG для роботи в графічних додатках начебто inkscape , Або в DXF, вибравши в меню Файл -> Експортувати. Верстат Drawing Dimensioning так само містить свій власний інструмент DXF export, який так само підтримує анотації, додані цим верстатом. Формат DXF може бути імпортований практично в усі існуючі двовимірні додатки САПР. Чай чорний, листи так само можуть бути роздруковані або експортовані в PDF.

завантаження

Читати далі

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью