• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Створення блогу на Joomla за допомогою RSBlog

 1. категорії
 2. Теги
 3. підписки
 4. Групи
 5. імпорт
 6. налаштування
 7. Основне
 8. повідомлення
 9. фронтальна частина
 10. Схожі матеріали

У попередній статті « Огляд RSBlog (частина 1). Блог на Joomla »Ми почали розглядати створення блогу на Joomla 2.5 за допомогою RSBlog. У цій частині ми продовжимо розгляд основних функціональних можливостей цього розширення.

категорії

Блог на Joomla, зроблений за допомогою RSBlog, містить свої власні категорії. Вони можуть повторювати ті пункти, які у Вас є в менеджері категорій Joomla. Якщо Ви імпортуєте статті, наприклад, з Joomla (com_content) в RSBlog, то необхідні категорії будуть створені автоматично.

На вкладці Категорії (малюнок нижче) Ви можете бачити всі створені категорії, редагувати наявні та створювати нові. Для спрощення навігації, якщо у Вас багато категорій, можна сортувати дані по зростанню або зменшенням будь-якого із стовпців таблиці (Ім'я категорії, Автор, Опубліковано, Порядок). Також доступний фільтр.

Також доступний фільтр

Створення категорії (малюнок нижче) в RSBlog схоже на створення категорії в Joomla. Ви задаєте ім'я категорії, алиас (якщо не ставити, то буде створений автоматично), автора категорії (за замовчуванням той користувач, від імені якого Ви увійшли в систему), вибираєте батьківську категорію (якщо створювана вами категорія є дочірньою, вкладеної), встановлюєте групу (групи) користувачів RSBlog (НЕ Joomla), які матимуть доступ до даної категорії. Крім цього можна вказати опис даної категорії.

Крім цього можна вказати опис даної категорії

Теги

Блог на Joomla 2.5, створений за допомогою RSBlog не потребує окремому розширенні тегів, такому як TorTags , Так як в RSBlog передбачена власна система тегів.

Теги необхідні для спрощення навігації по сайту, перелинковки записів блогів і прискорення індексації сайту пошуковими системами. Ви можете задати будь-яку кількість тегів до статті, але я б рекомендував ставити не більше 10 тегів. Так як теги, по суті, це щось на кшталт ключових слів. Велика кількість ключових слів може бути сприйнято як пошуковий спам з боку пошукових систем. Плюс, є думка, що занадто велика кількість посилань (більше 100), а теги - це ті ж посилання, може уповільнити обхід Вашого блогу пошуковим павуком (краулер).

Для спрощення навігації, якщо у Вас багато тегів, можна сортувати дані по зростанню або зменшенням будь-якого із стовпців таблиці (рисунок нижче) (Ім'я тега, Недавно використані в (відображає список останніх статей, в яких був застосований даний тег), Частота (скільки разів був застосований даний тег), Автор, Опубліковано, ID). Також доступний фільтр.

При створенні (або редагуванні) тега (малюнок нижче) Ви просто задаєте його ім'я, яке буде відображатися у фронтальній частині сайту і в таблиці тегів (в адміністративній частині сайту), алиас і вказуєте автора.

Як видно, компонент блогу Joomla RSBlog досить добре продуманий в плані управління великою кількістю записів, категорій, тегів і так далі. Що, в свою чергу, має прискорити і спростити роботу адміністраторів з цим компонентом.

Що, в свою чергу, має прискорити і спростити роботу адміністраторів з цим компонентом

підписки

Компонент блогу Joomla RSBlog, дозволяє читачам Вашого сайту підписуватися на повідомлення по електронній пошті про нові записи в блозі. Вкладка Абонементи (малюнок нижче) якраз служить для цих цілей. Там знаходиться таблиця, що складається з 6 стовпчиків.

 1. Порядковий номер передплатника.
 2. Поле вибору рядка таблиці.
 3. Ім'я. Ім'я передплатника.
 4. E - mail. Адреса електронної пошти користувача.
 5. Категорія блогу. Перелік категорій блогу, про оновлення яких, хоче знати передплатник.
 6. Дата додавання. Дата підписки на розсилку.
 7. Підтверджено. Відмітка про підтвердження дійсності електронної пошти.

Відмітка про підтвердження дійсності електронної пошти

Ви можете сортувати дані по стовпцях в прямому і зворотному порядку. Крім цього, для спрощення пошуку в таблиці потрібного запису, доступний фільтр. При створенні або редагуванні передплатника з адміністративної частини сайту (малюнок нижче) Вам достатньо ввести його ім'я та адресу електронної пошти.

При створенні або редагуванні передплатника з адміністративної частини сайту (малюнок нижче) Вам достатньо ввести його ім'я та адресу електронної пошти

Після цього буде автоматично надіслано листа з проханням підтвердити адресу. Якщо адреса електронної пошти буде підтверджений, то користувачеві буде вислано ще одного листа з посиланням, перейшовши за яким, він зможе відписатися від розсилки.

Групи

Даний блог для Joomla 2.5 володіє власною можливістю по створенню груп користувачів і розмежування їх прав доступу. Вкладка Групи (малюнок нижче) містить список груп з можливістю створення нових і редагування старих.

При створенні групи користувачів блогу Joomla (малюнок нижче) Ви задаєте ім'я групи, вказуєте, на підставі якої групи користувачів буде базуватися ця група користувачів RSBlog (тим самим Ви включаєте існуючих і майбутніх користувачів груп Joomla до даної групи користувачів RSBlog), можете додатково вказати, які конкретно користувачів (з інших груп Joomla) необхідно додатково включити в створювану групу користувачів RSBlog.

Також Ви вказуєте категорії блогу (не категоріями Joomla), до яких матимуть доступ користувачі даної групи RSBlog.

Далі Ви можете задати певні привілеї (дозволу) для даної групи користувачів RSBlog.

 • Може переглядати блог. Дозволити \ заборонити користувачам даної групи RSBlog, переглядати блог (відноситься до фронтальної частини сайту).
 • Може писати статті. Дозволити \ заборонити користувачам даної групи RSBlog, писати статті (записи) в блог (відноситься до фронтальної частини сайту).
 • Включити модерацію. Включити \ вимкнути необхідність модерації записів (статей), які внесені користувачам даної групи RSBlog, модераторами сайту перед публікацією (відноситься до фронтальної частини сайту).
 • Включити капч. Включити \ вимкнути необхідність відображенні капчи, при написанні статті (записи) в блозі (відноситься до фронтальної частини сайту).
 • Відображати неопубліковані записи. Відображати \ не відображати користувачам даної групи RSBlog, неопубліковані записи (відноситься до фронтальної частини сайту).
 • Може редагувати власні записи. Дозволити \ заборонити користувачам даної групи RSBlog, вносити зміни до власних записи блогу після їх схвалення модератором (після публікації запису).
 • Може редагувати всі записи. Дозволити \ заборонити користувачам даної групи RSBlog, вносити зміни в записи блогу, створені будь-яким автором, після їх схвалення модератором (після публікації запису).
 • Може видаляти власну запис. Дозволити \ заборонити користувачам даної групи RSBlog, видаляти власні записи блогу.
 • Можна видаляти всі записи. Дозволити \ заборонити користувачам даної групи RSBlog, видаляти записи блогу, створені будь-яким автором.

імпорт

Блог на Joomla Ви могли створювати і без RSBlog. Наповнювати його статтями, в ньому вже зареєстровані користувачі, вони залишають коментарі і так далі. Якщо Ви вирішили перейти на RSBlog навіть з іншого CMS (Wordpress), то спеціально для цього розробники створили 4 плагіна імпорту даних.

 1. Content. Дозволяє виконати імпорт статей і категорій з самої Joomla (com_content). Досить вибрати одну з категорій Joomla і натиснути Імпорт. Якщо необхідно імпортувати статті з декількох категорій, то операцію потрібно буде повторити. Зазначу, що в RSBlog будуть імпортовані не тільки статті, а й категорії Joomla.
 2. K2. Дозволяє виконати імпорт статей і категорій з компонента K2.
 3. Myblog. Дозволяє виконати імпорт статей і категорій з компонента Myblog.
 4. Wordpress. Дозволяє виконати імпорт статей і категорій з системи управління вмістом Wordpress.

На малюнку нижче показаний плагін імпорту записів з Wordpress в блог на Joomla.

Вам необхідно вказати ім'я хоста, ім'я користувача бази даних, пароль користувача бази даних і префікс таблиць бази даних Wordpress. Крім цього Ви зможете спробувати синхронізувати користувачів Wordpress і користувачів Joomla.

Синхронізація користувачів відбувається за наступним принципом: якщо у користувача WordPress такий же адресу електронної пошти, як і у користувача в Joomla, то всі записи блогу WordPress будуть присвоєні цьому користувачу Joomla.

налаштування

Налаштування для блогу Joomla 2.5 розділені на 7 вкладок.

 1. Основне.
 2. Повідомлення.
 3. Захист від спаму.
 4. Віддалена публікація.
 5. Twitter.
 6. Facebook.
 7. Очищення блогу.

Розглянемо їх більш детально.

Основне

На вкладці Основне (малюнок нижче) Ви можете ввести код ліцензії для RSBlog, заголовок і слоган блогу і задати один з 16 шаблонів оформлення блогу.

Насправді шаблонів 4.

 1. 1_ column_.
 2. 2_ columns_.
 3. default.
 4. rsjoomla.

Для всіх тих, окрім «default», передбачено 5 колірних схем оформлення (блакитна, зелена, пурпурна і так далі).

На малюнку нижче представлені приклади оформлення блогу на Joomla з використанням кожного шаблону (блакитна кольорова схема) в порядку їх слідування в списку вище.

На малюнку нижче представлені приклади оформлення блогу на Joomla з використанням кожного шаблону (блакитна кольорова схема) в порядку їх слідування в списку вище

Хочу звернути Вашу увагу на те, що на зовнішній вигляд Вашого блогу буде впливати шаблон Joomla, який застосований за замовчуванням до сайту. Тому, крім редагування таблиці стилів шаблону блогу, потрібно буде вносити зміни і в таблицю стилів шаблону Joomla. Це в тому випадку, якщо щось буде виглядати не так, як Вам треба.

На цій же вкладці Ви зможете задати необхідні формати для дати і часу, а також інтегрувати ваш блог з іншою частиною Joomla. А саме, Ви зможете вказати, відображати повне ім'я користувачів (Повне ім'я) або їх логін (ім'я користувача), включити інтеграцію з «соціальними коментарями» Facebook або Disqus, включити висновок аватарів користувачів (з сервісу Gravatar або розширень Community Builder, JomSocial, Kunena , Fireboard, встановлених на сайті). Якщо необхідно виводити певну кількість символів кожного запису блогу (для короткого перегляду), то в поле Обрізати записи в блозі можна ввести цю кількість. Значення в поле Розмір хмари тегів задає максимальну кількість тегів в хмарі тегів записів. Для повідомлення модераторів по електронній пошті про те, що в блозі знаходяться проекти, які очікують модерації, Вам необхідно ввести один або декілька поштових адрес в полі Адреси електронної пошти модераторів. Їх поділяють коми.

У розділі Панель управління було сказано, що там (в Панелі управління) відображається інформація про останні проекти і коментарях. У полях Останні проекти та Останні коментарі Ви можете задати кількість останніх проектів і коментарів, відповідно.

повідомлення

На вкладці Повідомлення (малюнок нижче), налаштувань Вашого блогу на Joomla, Ви можете задати списки електронних адрес, розділяючи адреси комами, на які будуть відправлятися повідомлення в разі появи нових записів в блозі і \ або нових передплатників блогу.

фронтальна частина

Як видно з назви, вкладка Фронтальна частина (малюнок нижче), містить опції для настройки фронтально частини Вашого блогу для Joomla 2.5.

 • Показувати заголовок. Показує заголовок блогу, заданого в полі Тема блогу на вкладці Основне налаштувань RSBlog, у верхній частині блогу.
 • Відображати іконку друку. Відображає іконку друку для можливості формування сторінки замітки без зайвих елементів дизайну сайту.
 • Відображати іконку E-mail. Відображає іконку, що дозволяє відправити замітку про статтю в листі по електронній пошті.
 • Відображати іконку PDF. Відображає іконку для формування тексту замітки в PDF форматі.
 • Включити підписку. Відображає іконку підписки на новини блогу.
 • Включити підписку для гостей. Відображає іконку підписки на новини блогу для незареєстрованих користувачів.
 • Включити підписку для категорій. Відображає іконку підписки на новини блогу конкретної категорії.
 • Активувати посилання Докладніше. Показує кнопку Детальніше для записів блогу, якщо це було передбачено при їх створенні. У цьому випадку буде виводитися скорочений текст, а повна версія статті буде показана при натисканні на кнопку Детальніше.
 • Показувати посилання `Коментарів немає`. Відображає посилання Коментарів немає під записом, в разі, якщо до запису не було залишено жодного коментаря. При натисканні на посилання можна перейти до коментування записи.
 • Включити голосування. Виводить піктограми зірочок під заголовком запису з можливістю голосування за запис (від Погано до Отлично!)
 • Включити RSS стрічку. Виводить піктограму RSS стрічки блогу з можливістю підписки на неї.
 • Довжина стрічки. Кількість останніх новин в RSS стрічці блогу.
 • Вміст в стрічці. Можливо вказати, як відображати записи в RSS стрічці у вигляді вступного тексту або повністю весь запис. Перший варіант більш кращий.
 • Позиція навігації блогу. Відображає посилання Вперед і Назад над і \ або під записом блогу.

Приклади деяких з перерахованих вище елементів показані на малюнку нижче.

 1. Включити поширення. Включає відображення блоку з соціальними закладками (малюнок нижче) під записом блогу на Joomla. на подобу соціальних закладок Joomla ValAddThis plugin .
 2. Кнопка Мені подобається від Facebook. Виводить кнопку Мені подобається соціальної мережі Facebook.
 3. Кнопка Поділитися від Facebook. Виводить кнопку Поділитися соціальної мережі Facebook.
 4. Кнопка Twitter. Виводить кнопку відправки замітки про статтю в соціальну мережу Twitter.
 5. Кнопка Google +. Виводить кнопку відправки замітки про статтю в соціальну мережу Google +.
 6. Кнопка повідомлення Yahoo !. Виводить кнопку відправки замітки про статтю через програму обміну миттєвими повідомленнями від Yahoo.
 7. Кнопка Add To Any. Виводить кнопку відправки замітки про статтю в одну або кілька соціальних медіа світу (понад 100 сервісів). на подобу AddThis .
 8. Кнопка Add Linkedin. Виводить кнопку відправки замітки про статтю в соціальну мережу Linkedin.

Виводить кнопку відправки замітки про статтю в соціальну мережу Linkedin

Дані сервіси допоможуть Вам у залученні відвідувачів з соціальних мереж на Ваш Joomla блог, а також поліпшать SEO показники .

Компонент блог Joomla RSBlog за рахунок наявності в ньому власних тегів, підписок і можливості створення груп користувачів є зручним інструментом, який дозволяє гнучко налаштовувати блог, навіть якщо Joomla це не підтримує. Наприклад, приналежність одного запису блогу до кількох різних категоріях. У наступній статті « Огляд RSBlog (частина 3). Компонент блогу Joomla »Ми завершимо розгляд створення блогу на Joomla 2.5 за допомогою даного розширення. Будуть порушені питання віддаленої публікації статей, інтеграції з соціальними мережами і компонентом коментарів Joomla RScomments .

Схожі матеріали

Корисні посилання:

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью