• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Створення DVD-меню

Меню для DVD - тема, яку обговоримо в цій статті

Меню для DVD - тема, яку обговоримо в цій статті. На сайті вже розглядалося питання створення меню для DVD дисків , Але з плином часу вийшли програми, які помітно спрощують процедуру створення меню для DVD. Тому, було спеціально підібрано кілька програм, які дозволяють початківцям користувачам без зайвих проблем створити меню для DVD. У мережі можна знайти дуже багато програм, які створюють меню дисків, але ми підібрали кращі з них. Щоб створити меню для DVD Вам знадобиться всього одна програма, але було вирішено в статті - використовувати кілька програм для створення двд-меню, оскільки кожна з них має свої переваги й недоліки. А яку саме програму використовувати для створення Вашого DVD-меню, вже вирішувати Вам.

У цій статті також будуть обговорюватися такі питання:

  1. Навіщо потрібно DVD меню;
  2. Самостійне створення меню для DVD диска з докладним описом цього процесу;
  3. Редагування вже готового меню DVD диска з метою зміни дизайну або структури вмісту диска;
  4. Структура DVD диска;
  5. Створення DVD-меню;
  6. Висновки з усього зробленого.

Навіщо потрібно DVD меню

Кожен DVD відео диск будь-то ліцензійний або піратський мають вбудоване меню Кожен DVD відео диск будь-то ліцензійний або піратський мають вбудоване меню. За допомогою стандартного меню можна:

- легко перемикатися між фільмами

- вмикати / вимикати субтитри,

- вибирати звукову доріжку в музичних дисках,

- швидко перемикатися між слайдами

- реалізувати зручний пошук фрагмента відео на DVD диску

- переглядати інформацію про авторські права, творців.

Але створене Вами меню для DVD може бути набагато привабливіше і функціональніша стандартного меню, оскільки Ви самостійно створите дизайн DVD меню згідно тематики Вашого диска. Крім того, Ви зможете замість звичайного фону вставити гарне фото, замість стандартних іконок можна зробити грають епізоди і т.д. Тому створені Вами меню будуть оригінальними і неповторними.

Самостійне створення меню для DVD диска

Пропонуємо Вашій увазі два способи створення DVD-меню. Перший спосіб більш простий і він легше в швидкому освоєнні початківцю. Він побудований на готових шаблонах. Таким чином можна швидко створити меню для DVD диска всього за кілька кліків. Другий спосіб надає більш гнучкі можливості при створенні меню для DVD. Цей спосіб передбачає роботу з професійною програмою для створення DVD-меню. Яким методом працювати - вирішувати Вам!

Створення меню DVD за допомогою NERO 10

{Spoiler title = Ще простіше opened = 0}

Для створення меню в NERO 10 є додаток, яке називається NeroVisionXtra. Якраз в ньому ми і будемо створювати меню DVD. Виглядає це додаток наступним чином:

Виглядає це додаток наступним чином:

Оскільки ми хочемо зробити меню для DVD, то переходимо "Зробити DVD / DVD-Video". Скріншот :

Скріншот  :

Відкриється новий проект. Спочатку в нього потрібно імпортувати файли, а потім зробити меню. Тому натискаємо «Імпорт / Імпорт файлів ...»

»

Вказуємо відео файли, які будуть входити до складу DVD, їх формат не має значення, процес додавання відео файлів в програму NeroVisionXtra виглядає наступним чином:

Вказуємо відео файли, які будуть входити до складу DVD, їх формат не має значення, процес додавання відео файлів в програму NeroVisionXtra виглядає наступним чином:

Після додавання в NeroVisionXtra:

Після додавання в NeroVisionXtra:

Ми додали чотири файли, це будуть відповідні чотири кнопки меню DVD. Скільки зробити кнопок меню - вирішувати Вам. Можливо, у Вас є значна кількість окремих відеофайлів, але щоб в меню було менше кнопок, Ви можете об'єднати або з'єднати декілька файлів відео в один. Як це зробити розглядалося в керівництві: Як об'єднати відео?

Було б добре перейменувати назви файлів MVI_2098.AVI, MVI_2099.AVI, MVI_2100.AVI, MVI_2101.AVIна інші. Для цього на імені файлу тиснемо правою кнопкою миші і вибираємо «Перейменувати»

У вікні вводимо потрібну назву файлу і тиснемо ОК.

Те ж саме робимо з іншими назвами файлів. В результаті має вийти приблизно щось таке:

Кількома «Далі»

У цьому вікні потрібно вибрати шаблон меню та відредагувати написи на шаблоні. Також можете мишей переміщати розташування кнопок меню. У категорії Standart2D є 5 шаблонів. Розширені можливості відкриває перед нами вкладка «Налаштувати».

Тут розглянемо важливі моменти по черзі.

Опція "Фон" дозволяє задати фон меню або ж поставити свою картинку, або відеофайл.

Опція "Фоновий звук", вибравши значення «Користувацький» ми зможемо завантажити музичний файл і при відтворенні DVD відображення меню буде супроводжуватися музикою .

Переходимо у вкладку «Шаблони» і в категорії вибираємо значення «Smart3D». У ньому є тільки один шаблон під назвою Куб. Ми його і вибираємо (додаткові шаблони можна завантажити з інтернету, натиснувши на кнопку «Додаткові шаблони»). У ньому вже вбудована музика і флеш-анімація . Він добре підходить для тих, хто згоден застосувати готові шаблони. Скріншот:

Скріншот:

В результаті застосування шаблону:

В результаті застосування шаблону:

Всього шаблон розрахований на шість кнопок. У нашому випадку дві залишаться вільними. Тепер можна зробити відповідні написи на шаблоні. На ньому є відповідні поля позначені червоним кольором. Дивимося скріншот:

Дивимося скріншот:

Подвійним клацанням миші натискаємо на поле, позначених червоними лініями і у нас з'являється вікно, куди можна ввести нову назву:

Подвійним клацанням миші натискаємо на поле, позначених червоними лініями і у нас з'являється вікно, куди можна ввести нову назву:

Вводимо інша назва і застосовуємо зміни, клацнувши мишей на будь-якому місці шаблона меню.

Вводимо інша назва і застосовуємо зміни, клацнувши мишей на будь-якому місці шаблона меню

Клацаємо «Далі»

Клацаємо «Далі»

На цьому етапі почнеться програвання ролика меню, можемо його переглянути. До речі, ця програма емулює роботу DVD пульта. Якщо все влаштовує, то натискаємо «Далі»

Якщо все влаштовує, то натискаємо «Далі»

Тепер поставимо, куди буде записаний DVD-фільм. Програма може записати його на диск, або в папку жорсткого диска. Для прикладу запишемо на жорсткий диск (Вінчестер). Вказуємо папку, куди буде записаний DVD-фільм і тиснемо «Запис».

Вказуємо папку, куди буде записаний DVD-фільм і тиснемо «Запис»

Процес запису хотілося б прискорити. Для цього поміняйте пріоритет програми. Замість «Нормальний» вкажіть «Високо». NeroVisionXtra значно прискорить свою роботу. При цьому рекомендується нічого не робити на комп'ютері, тому що робота з іншими програмами буде значно уповільнена. Після закінчення запису NeroVisionXtra запропонує зберегти файл протоколу. Він Вам не потрібен, тому можете його не зберігати. На завершення створення меню з'явиться вікно:

На завершення створення меню з'явиться вікно:

Якщо потрібно, то Ви можете зберегти проект і потім знову його використовувати. На цьому завершимо. Якщо залишилися питання, то пишіть в коментарях до статті. По можливості ми на них відповімо.

{/ Spoiler}

Створення DVD-меню за допомогою DVD Lab Pro

Програма, яку будемо використовувати при створенні DVD меню, володіє повним набором інструментів для створення якісних меню. Розробники програми приділили особливу увагу на налаштування ефектів і унікальних елементів DVD меню. Найчастіше при підготовці DVD-дисків користувач шукає, найбільш краще програми, щоб досягти поставлених цілей. Такою програмою є DVD-lab Pro - досить потужне рішення, для створення DVD меню. Програма може створювати красиві анімовані ефекти пересування кнопок при виборі і т.д. За допомогою програми Ви зможете створювати меню до dvd дисків на будь-яку тематику. Також можна зробити слайд-шоу з фотографій для зручного перегляду на TV. Детальна інструкція, (в розкривається рядку) допоможе домогтися бажаного результату. Тож почнемо!

{Spoiler title = Більш гнучкий спосіб opened = 0}

Запускаємо DVD Lab Pro. Програма пропонує поставити основні характеристики майбутнього проекту.

В першу чергу вказуємо потрібну телевізійну систему - PAL або NTSC. Нижче відзначаємо пункт, який найбільше підходить під Ваш проект.

- Normal (VTS Menu + Movie) - найпоширеніший варіант побудови DVD: меню + фільм. Якщо диск міститиме кілька VTS (Video Title Set), то необхідно вказати другий пункт - Advanced (VMG, VTS Menu + Movie).

- Якщо диск буде без меню - відзначаємо третій пункт Simple (Movie Only).

- А в разі якщо Ви вже користувалися програмою, і у вас є шаблон або цілковитий проект - відзначаємо останній варіант.

Тепер необхідно ввести в проект необхідні відео, аудіо дані, а також картинки для фону меню і субтитри якщо потрібно. Для цих цілей служить вікно Assets. DVD-lab Pro підтримує основні типи файлів відео- і аудиопотока: mpv, m2v, mpa, m2a, ac3, dts, wav, aiff, mpg, vob. Цікава особливість програми в тому, що вона відразу перевіряє імпортовані файли на сумісність.

За допомогою кнопки «провідник» подвійним кліком додаємо в проект відео.

Тепер кілька слів з приводу формату звукових файлів. Для DVD-диска як правило потрібно звук з частотою дискретизації 48kHz. Отже, при введенні звуку з іншим значенням цього параметра (наприклад, частота дискретизації AudioCD дорівнює 44.1 kHz) DVD Lab Pro запропонує перекодувати «неправильний» аудіофайл. Якщо є бажання використовувати в проекті звук Dolby Digital AC-3, то слід або закодувати його попередньо за допомогою сторонніх програм.

При імпортуванні файлів у форматі MPEG або VOB - програма пропонує демультіплексіровать їх або використовувати як є. Слід врахувати, що при використанні MPEG або VOB без демультиплексування вони повинні бути сумісні з DVD форматом (mpeg-2).

Зараз вводимо в наш проект відеофайл основного фільму і стартовий ролик і два звукових файлу. При необхідності транскодіруем звук в AC-3 формат. Так як ми використовуємо в проекті два відеофайлу, то додамо ще один елемент Movie. Для додавання нових елементів кликнемо в ньому правою кнопкою миші і в контекстному меню вибираємо потрібний пункт. У цьому вікні Project відображаються елементи проекту, які будуть включені в DVD-диск: фільми, меню, слайд-шоу і зв'язку між ними. Всі елементи показані в структурі дерева.

Залишилося перетягнути файли з вікна Assets в вікна Movie 1 і Movie 2 і звукові файли до них.

А зараз нам потрібно розбити наш фільм на голови. Це потрібно для того, щоб можна було створити меню епізодів. Можна зробити це двома способами - автоматичний і в ручну. У більшості випадків зручніше користуватися ручної розстановкою глав - потрібно натиснути на епізод, з'явитися вертикальна смуга і «плюсик». Натиснувши на нього з'явитися вгорі маркер (як на малюнку).

Натиснувши на нього з'явитися вгорі маркер (як на малюнку)

До речі для зручності перегляду можна використовувати вікно перегляду. (Внизу праворуч). Там також можна розставляти маркери.

При автоматичному пошуку глав проводиться аналіз змін в зображенні сцени. Чутливість (Sensitivity) задати в межах від 0 до 255. Рекомендоване значення - 220. Для виклику меню потрібно:

І поставити необхідні параметри.

Створення головного меню

Зараз давайте приступимо до створення головного меню. Воно буде з'являтися відразу після установки диска в DVD-плеєр. У вікні «Project» робимо подвійний клік на рядку Menu1. Відкриється вікно, в якому і будемо працювати над дизайном майбутнього DVD меню. По суті, воно є нескладним графічним редактором з підтримкою растрової і векторної графіки.

Почнемо з того що належимо фон. Відкриваємо вкладку «Backgrounds» що в вікні Assets (внизу) і перенесемо вподобану картинку.

Далі потрібно зробити написи. Натискаємо кнопку Text. Клацаємо курсором на проекті в потрібному місці.

Відкриється вікно, в якому можна вибрати тип шрифту , Його розмір і набрати сам напис. Потім Ви зможете змінити розміри напису або позиціонувати її в залежності від вимог проекту.

Але в нашому 3d проект вже створено кілька рядків за замовчуванням. Нам залишається тільки змінити написи на свої власні. Зробити це можна трохи нижче самого проекту.

Зробити це можна трохи нижче самого проекту

У проекті вже прописано, де який елемент меню буде стояти, але Ви можете трохи підлаштувати, якщо десь щось не підходить.

1 Назва диска «My DVD».

2 «Дивитися»,

3 «Епізоди»

4 «BONUS»

4 «BONUS»

Як видно, останні три написи будуть активними елементами меню або кнопками. Але про це трохи пізніше. А поки подивимося, які властивості об'єктів можна змінювати. Всю праву частину програми займає панель Properties. Вона складається з декількох закладок. Зараз ми, мабуть, не будемо докладно зупинятися на тих закладках, які дозволяють змінювати зовнішній вигляд об'єктів. Оскільки Ви і самі зможете налаштувати дизайн всіх елементів меню, без будь-яких труднощів.

Закладка Fill надає додаткові текстури для заливки об'єктів, які можна комбінувати з ефектами закладки Colors. Крім вибору самої текстури, є настройка типу заливки: normal fill, overlay, negative, transparent. Додатково маємо чотири ефекту: emboss, metal shine, 2-lights shine, RGB-shine. Крім цього Ви можете самостійно поповнити текстури - для цього просто скопіюйте свої файли в форматі JPG в папку C: \ Program Files \ DVDlabPro \ Textures \.

Також корисна закладка - Lyrs (Layers - шари) - дозволяє працювати з шарами, подібно як в Photoshop . Для переміщення шарів служать дві кнопки - Bring Forward (вгору) і Send Backward (вниз).

При оформленні DVD меню можна використовувати набір вже вбудованих бібліотек, який знаходиться у вікні Assets. Якщо Вам по яким, небудь причин не вистачає встановлених заготовок, є можливість самостійно доповнювати бібліотеки своїми об'єктами.

У програмі крім усього іншого, є стандартний набір функцій для вирівнювання і центрування об'єктів. Всі зроблені Вами зміни відразу відображаються на екрані проекту, тому можна підганяти всі елементи згідно з вашим планом.

Зараз прийшов час приступити до створення меню епізодів. За допомогою такого меню можна швидко вибирати потрібний фрагмент фільму. В автоматичному режимі ми розбили фільм на чотири епізоди, кожен з яких буде відображатися в робочому вікні меню у вигляді невеликого повторюваного фрагмента. Такий тип меню називається Motion Menu. Крім наочності, Motion Menu надає DVD-диску професійний вид.

Створити таке Motion Menu гранично просто. Натискаємо на панель Майстри -> Додати меню вибору глав, і переходимо в невелике вікно, де вибираємо шаблон майбутнього меню для епізодів.

Натискаємо на панель Майстри -> Додати меню вибору глав, і переходимо в невелике вікно, де вибираємо шаблон майбутнього меню для епізодів

Програма створить нове меню, і після цього у вікні Project з'явиться ще одна строчка Scenes1 for Movie1. Двічі натискаємо на неї і переходимо в уже знайоме нам вікно редагування меню. У кожному з віконець шаблону буде автоматично вставлений перший кадр відповідного йому епізоду.

У кожному з віконець шаблону буде автоматично вставлений перший кадр відповідного йому епізоду

Внизу рамки зазначено, з яким місцем диска пов'язаний об'єкт. Біля кожного кадру відображається порядок навігації по диску за допомогою пульта дистанційного управлінні DVD плеєра. А нижче - назва об'єкта з якого він узятий і номер епізоду. Отримане в результаті меню вже цілком працездатний. Але давайте трохи видозмінимо його, додавши на кожен кадр декоративну рамку. Взяти їх можна в бібліотеці Assets. Програма автоматично піджене рамку під розмір як би «обтікаючи» кадр, на який її наклали. Також, якщо об'єкт має зв'язок, рамка буде наслідувати ту ж зв'язок. Ви також можете імпортувати свої зразки рамок в форматі * .png. Але це вже при більш професійному використанні програми. А поки нам буде достатньо і стандартних елементів.

установка зв'язків

Зупинимося докладніше на способах виділення кадрів та встановлення зв'язків. Для початку можемо перевірити, як працює наше меню, для цього натиснемо кнопку «Симуляція».

Для початку можемо перевірити, як працює наше меню, для цього натиснемо кнопку «Симуляція»

З'явиться «Навігатор», емулює пульт DVD-плеєра. Натискаючи на стрілки, бачимо, як реагує меню на ці дії. У нашому випадку активний кадр виділяється іншим кольором рамки. Спробуємо добитися, щоб активний кадр підсвічували весь, тобто рамкою і кадром всередині її. Для цього потрібно скористатися функцією - «Згрупувати об'єкти».

Для цього потрібно скористатися функцією - «Згрупувати об'єкти»

Вона дозволяє групувати кілька об'єктів. Група діє, подібно до єдиного елементу. Натискаємо кнопку «Згрупувати об'єкти» і обводимо одну з рамок з кадром. Група виділяється червоно-білою пунктирною лінією. Залишилося відновити зв'язок з потрібним фрагментом фільму. Кликнемо на групі правою кнопкою миші і далі натискаємо Link / Movie / ChapterXX, де XX - номер відповідного епізоду. Аналогічно робимо інші кадри.

Зараз спробуємо змінювати колір підсвічування активного елементу при наведенні на нього. Відкриваємо закладку «Map» в панелі Properties.

Перемикачем у вкладці «Колірна карта» Normal / Selected / Activated вибираємо стан кнопки, де Normal - невибраний кнопка, Selected - обрана кнопка, Activated - кнопка в момент натискання. До кожного з них належать три повзунки, які відповідають за колір в кожній групі кнопок. За умовчанням встановлена ​​третя група, тому використовуємо нижній регулятор.

Колір призначається натисканням на квадратик (палітра з шістнадцяти квітів), а його прозорість - становищем регулятора. Налаштуйте згідно з вашим проектом.

Зараз настав час зробити відеокліпи в віконцях вибору епізодів. Вибираємо Menu-> Анімувати меню (програма видасть попередження, що 10 секунд некомпрессірованного AVI-файлу може займати 300MB) і переходимо у вікно "Анімувати меню".

Вибираємо Menu-> Анімувати меню (програма видасть попередження, що 10 секунд некомпрессірованного AVI-файлу може займати 300MB) і переходимо у вікно Анімувати меню

Лівий верхній - область попереднього перегляду. У ній показує огляд меню, червоним прямокутником позначена активне посилання.

У ній показує огляд меню, червоним прямокутником позначена активне посилання

В правому куті розташований список об'єктів, які можуть бути Об'єктами анімації. У вікні Preview можна переглянути активний кліп, а за допомогою слайдера (лівіше вікна) вибираємо початкові точки кожного Motion Menu-кліпу. Далі встановлюємо тривалість програвання кліпів «Загальний час кліпу», в межах 10-40 секунд. Для плавного переходу від кінця кліпу до його початку (не забуваємо, що кліп «закільцьованим») ставимо галочку «Плавне прояв в кінці циклу» а трохи нижче вказуємо тривалість в кадрах.

Заслуговує на Рамус функцію «Ефект заставки». Вона дозволяє Додати ефект «з'явився» меню на екрані. Є кілька Встановлення варіантів: поступове прояв (Cross-fade), з'явилися зверху / знизу, праворуч / ліворуч и т.п. Кроме цього, є две СПЕЦІАЛЬНІ опції: Buttons Cut и All Objects Cut. Перша - робить все кнопки невидимими протягом часу, заданого в параметрі Intro Effect (всі інші об'єкти залишаються видимими), друга - робить невидимими всі об'єкти, крім фону.

Нарешті, вибираємо спосіб кодування MPEG-2, бітрейт і тимчасову папку, в якій буде зберігатися результат прорахунку. Коли все готово, тиснемо кнопку «Створити». Процес відбувається в два етапи, час прорахунку залежить від тривалості кліпу меню і кількості епізодів. Завершальний штрих - установка фонової музики, яка звучатиме під час програвання меню. Просто переносимо необхідний файл на доріжку Audio.

Підсумуємо

Зараз закінчимо редагувати головного меню. Нам залишилося всього лише зв'язати кнопки з відповідними об'єктами проекту і розставити навігаційні зв'язку. Кнопку «Дивитися» пов'язуємо з першим розділом фільму (Movie 1)

Кнопку «Дивитися» пов'язуємо з першим розділом фільму (Movie 1)

«Епізоди» перелінкуем на меню епізодів (Scenes 1 for Menu 1), «Налаштування» з'єднуємо з меню налаштувань.

визначаємо зв'язку

Основна частина роботи над майбутнім DVD menu закінчена. Нам залишилося визначити, як різні елементи проекту пов'язані між собою. Для цих цілей переходимо в спеціальне вікно Connections.

Кожен об'єкт проекту представлений у вигляді умовного графічного значка. Файли аудіо / відео даних відображаються як фрагмент кіноплівки, меню обрамлені в різноманітні рамки і т.д. Як можна помітити, частина зв'язків вже розставлені. Вони з'явилися, на етапі створення меню і визначали лінки для кнопок.

Якщо щось хочете змінити - зв'язку визначається за допомогою інструменту «Намалювати посилання».

Далі нам потрібно Menu 1 зациклюватися, тобто з'єднуємо кінець іконки меню з її початком. При зациклення утворюється спеціальний зв'язок LOOP. Таким чином, після завантаження диска програється головне меню, яке буде програватися до тих пір, поки користувач не вибере, що робити далі. Аналогічно зациклюватися меню епізодів. В принципі зацикливать (LOOP) практично немає необхідності, оскільки за замовчуванням тривалість меню в програмі встановлюється на нескінченність. Але про всяк випадок я у себе зробив. Тепер познайомимося з деякими цікавими додатковими об'єктами. Лінійка цих об'єктів розташована в нижній частині вікна Connections.

Return to last Menu. При закінченні фільму визначає зв'язок на останній показане меню. Отже, якщо перегляд фільму розпочато з меню епізодів, то після закінчення фільму ми в нього і повернемося. Дуже логічно з точки зору навігації.

Random List. Програє фільми, внесені в список у випадковому порядку. Ідеально підходить для використання в збірниках аудіо / відеокліпів.

Chapter Play-List (Movie Branching Object). Дозволяє створювати плейлист і програвати епізоди фільму в заданому порядку.

Майже ФІНІШ!

Практично всі ми вже зробили, і нам залишилося скомпілювати проект і записати на DVD-диск. Натискаємо Проект-> Компіляція DVD.

У вікні «Компіляція DVD» вказуємо шлях до папки, в якій буде розміщуватися образ диска. При необхідності відразу записати диск ставимо галочку навпроти Автозапуск записи.

От і все. Натискаємо «Запуск» і чекаємо кілька хвилин, поки програма скомпілює проект. Оскільки досвіду в створенні DVD меню у нас практично немає - зробимо пробний запис на DVD-RW. Після чого перевірите на DVD-плеєрі. Програма надає можливості професійно створювати проекти будь-якої складності. Метою даної статті було ознайомити Вас з програмою і допомогти розібратися з базовими поняттями. Якщо хочете більш глибоко зайнятися вивченням можливостей програми - в мережі є безліч літератури. Також в програмі є хелп (F1), але англійською. Запевняю Вас - складного нічого немає, і боятися самостійно, створювати меню для DVD диска не варто. Пам'ятайте краще, ніж Ви самі вам ніхто і ніколи не зробить. Успіхів! {/ Spoiler}

Редагування вже готового меню DVD диска

Редагування вже готового меню DVD диска дозволить змінити дизайн або структуру всього вмісту. Також, іноді, на різних DVD, можна зустріти нав'язливу рекламу, всякі угоди, трейлери фільмів тощо. Позбутися від усього цього і внести відповідні зміни в тому меню, і зробити його Вашим індивідуальним - можна за допомогою програми, яку розглянемо трохи нижче. Але для початку, щоб редагувати готове меню, потрібно ознайомитися з принципом роботи і структурою кореневого каталогу DVD диска.

{Spoiler title = Інструкція по редагуванню меню opened = 0}

DvdReMake Pro - програма, яку будемо використовувати для редагування DVD меню. Інтерфейс програми досить простий, і не повинен викликати жодних труднощів. Завантажити її зможете в кінці статті. Програма представляє меню в деревовидної формі, що полегшує процес редагування. Тому Ви не буде складно знайти і видалити рекламу або непотрібні елементи меню. Як приклад видалимо частина меню диска, яка називається «Епізоди». Отже - приступимо.

Відкриваємо програму, і вказуємо (командою Import DVD) шлях до папки з DVD - фільмом.

   Зверніть увагу: потрібно вказати не якийсь файл, а саму папку. Програма завантажить вміст. Потрібно всього лише трохи почекати, поки закінчитися імпорт вмісту DVD.

Потрібно всього лише трохи почекати, поки закінчитися імпорт вмісту DVD

   Перед нами деревоподібна структура меню. Оскільки хочемо видалити кнопку з меню, то потрібно відшукати, де знаходиться головне меню. У нашому випадку це Video Title Set 1 / Menus en / PGC 2.

У нашому випадку це Video Title Set 1 / Menus en / PGC 2

   Тепер ми працюємо безпосередньо з головним меню диска. Для видалення кнопки меню «Епізоди» натискаємо на ній правою кнопкою миші і вибираємо «Hide button»

Для видалення кнопки меню «Епізоди» натискаємо на ній правою кнопкою миші і вибираємо «Hide button»

   Ми прибрали функцію кнопки «Епізоди», але назва кнопки залишилося, тому що воно написано на зображенні заднього фону. На жаль, редагувати картинку заднього фону в цій програмі не вийде. Для цього потрібно використовувати інші програми.

Для цього потрібно використовувати інші програми

   Якщо Ви випадково видалили не те, що потрібно, в DvdReMake Pro є можливість повернути функцію кнопки. Для цього натискаємо на назві «Епізоди» правою кнопкою миші і вибираємо команду «Restore block». Таким методом Ви можете видаляти не тільки кнопки меню, а й рекламу, і інші непотрібні елементи меню.

   Тепер потрібно зберегти внесені зміни. Для цього тиснемо File / Export modified files або за допомогою

комбінації клавіш Ctrl + M

   :

:

Відкриється вікно, в якому вкажіть шлях збереження файлів. На цьому етапі є одна особливість: вказавши папку для збереження, файли будуть збережені не в ній, а біля неї. Потім Вам слід замінити цими файлами оригінальні.

{/ Spoiler}

Структура DVD диска

Стандартний DVD диск складається з двох папок і декількох файлів з різними розширеннями Стандартний DVD диск складається з двох папок і декількох файлів з різними розширеннями. Папка AUDIO_TS як правило порожня на DVD відео дисках. Вона використовується в DVD-Audio як каталог аудіо файлів. В папці Video_TS знаходяться файли, значення яких ми зараз розглянемо детальніше.

video_ts.ifo - файл, який відповідає за меню диска. Саме його потрібно запускати програвачем, щоб відкрилося меню диска.

* .Ifo - файли, що містять інформацію, яку використовує програвач при відтворенні.

* .Bup - файл резервного копіювання файлу * .ifo на випадок його можливого пошкодження.

* .Vob - це DVD файли в яких зберігається інформація про відео, аудіо та титрах.

Фільми на DVD стиснуті за допомогою кодека MPEG-2. Формат відео .vob займає досить багато місця тому що бітрейт такого відео варіюється від 2000 до 9800 Кбіт / с. Розмір відео кадру в стандарті PAL дорівнює 720 × 576 точок, а для стандарту NTSC - 720 × 480 точок.

Відображення DVD меню може бути статичним (не мінятися з часом) або анімованим (програватимуться перші кілька секунд фільму).

Оскільки редагування готового меню досить складний процес, що вимагає застосування сторонніх програм, ми вирішили зробити докладний опис процесу редагування вже готового DVD меню без поглиблення в технічні моменти. Якщо виникнуть питання - пишіть в коментарях.

Створення DVD-меню з будь-яких форматів відео

Для того, щоб створити DVD диск, з повнофункціональним меню використовуючи відео файли інших популярних форматів (* .avi, * .mp4, * 3gp, * .ts , * .mkv , * .Wma, * .flv і т.д.), які не підтримуються програмами для створення DVD-меню потрібно конвертувати в формат підтримуваний програмою. Для цих цілей можна використовувати будь-який конвертер з категорії « конвертери відео ». Але рекомендую використовувати безкоштовний конвертер відео «Format Factory» , Там же і міститься опис процесу конвертації.

Висновки з усього зробленого

У цій статті ми запропонували два способи по створенню меню для DVD. Процес створення DVD-меню доступний для всіх: як для новачків, так і для досвідчених користувачів.

Перший орієнтований на початківців. Тобто програма, яка застосовується в першому способі, створює меню в кілька кліків. Вона використовує вже готові встановлені шаблони. Переваги такого способу полягають в простоті і швидкості створення. Недоліком є ​​те, що неможливо відійти від тематики шаблону.

У другому способі використовується більш професійна програма, де користувачеві потрібно самому задати всі параметри і настройки. Це займає більше часу, але і надає Вам більше творчих можливостей.

Бажаємо упех !!!

  У цій статті ми запропонували два способи по створенню меню для DVD. Процес створення DVD-меню доступний для всіх: як для новачків, так і для досвідчених користувачів.
   Перший орієнтований на початківців. Тобто програма, яка застосовується в першому способі, створює меню в кілька кліків. Вона використовує вже готові встановлені шаблони.

переваги

   такого способу полягають в простоті і швидкості створення.

недоліком

  є те, що неможливо відійти від тематики шаблону.
  У другому способі використовується більш професійна програма, де користувачеві потрібно самому задати всі параметри і настройки. Це займає більше часу, але і надає Вам більше творчих можливостей.
   Бажаємо упех !!!

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью