• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Стрімке браузер luakit в Ubuntu

Швидше тільки консольні браузери. Luakit використовує движок webkit, а все обрамлення движка написано на мові lua і частково на C. Браузер вельми лекговесен і займає вражаюче мало пам'яті. Відмінно працює на машинах з 512 Мбайт ОЗУ, де Google Chrome явно гальмує. Без проблем відтворює відеоконтент. Я полюбив його. За що? Це ви дізнаєтеся, читаючи далі.

Офіційний сайт цього браузера - luakit.org . Власне, це адреса, звідки вас перенаправляють на завантаження проекту з так званого git-хаба - одного з самого популярного ресурсу для розробників лінуксних додатків. Але не лякайтеся, збирати «свіжак» з вихідних не обов'язково. На щастя, браузер luakit є в репозиторіях Ubuntu, тому він легко встановлюється командою терміналу:

sudo apt-get install luakit

Все, можна працювати! Перевіряємо, чи запускається браузер, для чого введемо в емуляторі терміналу

luakit

Якщо відкрилася домашня сторінка, то все нормально. Як працювати з браузером, знайдете тут . Тепер найголовніше: браузер цей надзвичайно зручний для завантаження і перегляду часто використовуваних сторінок. У цій частині він може змагатися з фоггером , Значно перевершуючи його по швидкості завантаження і рендеринга. Недолік в порівнянні з фоггером: не інтегрований в інтерфейс Unity. Втім, це частково долається.

Щоб запустити завантаження і відтворення зображення сторінки, виконайте в емуляторі терміналу команду

luakit адрес_страніци

наприклад,

luakit kv.by/tracker

Але не набирати ж кожен раз цю або їй подібну команду! Я вже одного разу писав , Як в Ubuntu на робочому столі створити іконку для наступних неодноразових створінь на ньому інших іконок. Чим і скористаємося.

Чим і скористаємося

Робимо собі іконку завантаження улюбленої сторінки і двічі натискаємо по ній. Після запуску браузера в лончер з'являється копія його іконки. Кількома по ній правою кнопкою і вибираємо «Прикріпити». Далі відкривати сторінку можна прямо з лончер. Браузер автоматично реєструються залогініванія на сайтах, красиво і швидко переключається в повноекранний режим і назад клавішею F11. Ви ще не зрозуміли, для яких цілей продукт можна вважати придатним?

На цьому можна було б і закінчити, але швидкість роботи luakit підвищується ще більше, якщо встановити рекламорезку. Відразу у мене це не вийшло, так як в Інтернеті багато англомовних рад, які, застаріваючи, збивають з пантелику. Довелося дослідити. Так, треба буде трохи повозитися, але воно того варте. Якщо подальше здасться важким - продовжуйте дивитися веб-сторінки з рекламою. У «Вістях» її трохи. :)

Як прийнято в Лінуксі, всяка поважаюча себе розробка повинна мати захищений дефолтний конфіг. Браузер luakit теж має його, і зберігається він у папці / etc / xdg / luakit /. Нормальна розробка, крім того, повинна мати і призначений для користувача конфиг, який зберігається в домашній директорії в прихованій папці. Для нашого браузера це папка ~ / .config / luakit /. при установці браузера ця папка була створена, але вона поки порожня. Якщо це так, то при запусках браузер кожен раз буде брати свій конфіг з папки / etc / xdg / luakit /. Правило хорошого тону, прийняте в Лінуксі: щоб власноруч не зіпсувати дефолтний конфіг, вміст його папки копіюють в папку користувача конфіга. Як ви це зробите - не має значення. Можна штатним «Наутилусом», а можна і консольної командою

cp -a / etc / xdg / luakit / ~ / .config /

Важливим є те, що в подальшому файли папки користувача конфіга ~ / .config / luakit / можна редагувати, не особливо побоюючись напортачить. Після копіювання перевірте, чи запускається браузер.

Також, як прийнято в Лінуксі, хороша розробка повинна мати і призначені для користувача дані в прихованій папці ~ / .local / share / імя_пріложенія. Для нашого браузера це папка ~ / .local / share / luakit /. Після установки там знаходяться бази даних SQLite3 куків і історії плюс порожня папка adblock. Якщо останній немає - створіть її вручну «Наутилусом».

Настав час скористатися гітхабом - соціальною мережею програмістів. Щоб з нею працювати, потрібно встановити «круту» консольную команду git управління версіями, так як її немає в дистрибутиві Ubuntu:

sudo apt-get install git

Ця команда дозволяє клонувати викладений випіт народних розробників в зазначену папку користувача, що і зробимо щодо рекламорезкі за допомогою терміналу:

git clone https://github.com/Plaque-fcc/luakit-adblock/

Після виконання цієї команди у вас в домашній папці (або в поточному директорії) з'явиться тимчасова папка luakit-adblock, що містить важливі файли : Adblock. lua , Adblock_chrome. lua і adblock-update.sh. Скопіюйте їх в папку користувача конфіга ~ / .config / luakit /. Перші два файли - це виконавці рекламорезкі, а другий - завантажувач стандартної інформації для них мовою sh. Відкрийте «Наутілус», зайдіть в папку користувача конфіга і перевірте права файлу adblock-update.sh в його властивості (відкриваються правим кліком по файлу). Відзначте, якщо треба, Галочка, що дозволяє виконання файлу, як програми. Двічі клацніть по файлу і запустіть виконання його в терміналі. З Інтернету має завантажитися кілька сотень кілобайт в файл easylist.txt, який з'явиться в папці ~ / .local / share / luakit / adblock /. Надайте файлу easylist.txt робоче положення, для чого скопіюйте його з папки ~ / .local / share / luakit / adblock в папку ~ / .local / share / luakit /.

Щоб включити рекламорезку, треба відредагувати файл ~ / .config / luakit / rc.lua. Для цього в «Наутілус» клацаємо по файлу rc.lua, повинен запуститися редактор gedit. Знаходимо рядок на зразок «Optional user script loading» (без лапок) і в кінець ділянки, модулями ядра lua, вставляємо:

require "adblock"

Зберігаємося. Здається, все ... Чи включається adblock просто. Запустіть браузер luakit, наберіть: ad і натисніть клавішу табуляції. У випадає підказкою клавішами зі стрілками виберіть: adblock-enable, натисніть двічі клавішу введення, перезавантажте сторінку натисканням клавіші r і переконайтеся, що реклама заблокувалася. Можна також вмикати / вимикати рекламорезку скороченими командами: abe і: abd.

Успіхів!

За що?
11. Ви ще не зрозуміли, для яких цілей продукт можна вважати придатним?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью