• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Статистика аудиторії Рунета - 2017 цифрах і фактах

 1. 7 з 10
 2. Mobile first
 3. У Росії вважають за краще платити онлайн - через додатки
 4. Що відбувається в соцмережах?
 5. Інстаграм - це тепер більше про відео
 6. Російський сегмент Facebook спілкується на професійні теми і обговорює новини
 7. Чим ще займаються люди в інтернеті?
 8. Що росіяни шукають про Росію?
 9. В інтернет з турботою про себе

Ключові професійні конференції року вже позаду, а значить пора підвести підсумки і розібратися, що сталося в Рунеті і в світі за 2017 рік, скільки нас тепер і чим ми займаємося в інтернеті щодня.

7 з 10

Кожен сьомий росіянин користується інтернетом. Це 71% населення Росії або 87 мільйонів користувачів (в той час як в минулому році ця цифра становила 66,5 мільйонів). При цьому 66 мільйонів користувачів (або 54% ​​від населення) користуються інтернетом хоча б 1 раз на місяць через мобільні пристрої, а 16% взагалі використовують винятково мобільний інтернет.

Mobile first

Навесні 2017 го користувачів мобільного інтернету в Росії нарешті-то стало більше ніж тих, кого зазвичай називають «старовірами» - користувачів десктопного інтернету. Тепер можна стверджувати, що в Росії mobile, дійсно, first. При цьому число росіян, які використовують для виходу в інтернет десктопні комп'ютери і планшети, продовжує знижуватися.

У всесвітньому рейтингу найбільш скачуваних мобільних додатків, який щорічно публікує компанія Sensor Tower , ТОП-3 практично не змінився, проте в ТОП-20 знову «виліз» Твіттер (в 2016 році він взагалі не потрапив в цей список, можливо, це все завдяки Твіттеру Дональда Трампа, новим флешмоб і ВЕРСУС?). Ще з цікавих «новачків» в списку - Uber, Netflix, Google Translate і UC Browser.

У Росії ж найпопулярнішим додатком залишається ВКонтакте. Його аудиторія виросла до 10,7 млн ​​в місяць. У версії SimilarWeb сайт «ВКонтакте» посів 5 місце серед найбільш відвідуваних сайтів у світі. При цьому 77% аудиторії - користувачі мобільних платформ.

Якщо розглядати не тільки додатки, а desktop + mobile, то на першій сходинці в Росії знаходиться Яндекс з відривом від Google в 0,4 млн користувачів.

У Росії вважають за краще платити онлайн - через додатки

Як з'ясувала компанія Mediascope, за допомогою мобільних додатків роблять оплату на 60% більше користувачів, ніж через мобільні версії сайтів. Люди вважають за краще оплачувати через додатки не тільки онлайн-покупки, але і стільниковий зв'язок, побутові послуги, здійснюють грошові перекази. Віддають перевагу безконтактної оплати поки не більше 8,6% користувачів.

Серед способів оплати лідирують інтернет-банкінг (вибирають 83% опитаних), частіше - «Сбербанк Онлайн», банківські картки (82,8%) і електронні гроші (66,3%) - частіше «Яндекс.Деньги».

Що відбувається в соцмережах?

ВКонтакте - головне джерело новин

Кожен день користувачі ВКонтакте проводять онлайн близько 34 хвилин з ПК і 26 хвилин зі смартфона. За останнім дослідженням серед людей у ​​віці від 14 до 25 років ВКонтакте, 64% опитаних вважають стрічку соцмережі головним джерелом новин та всього 18% все ще дивляться ТБ. 62% кожен день дивляться ВКонтакте відео, а 75% - слухають музику, причому переважно зі смартфонів. Остання цифра, можливо, скоро знизиться через останніх оновлень і платного додатка від ВКонтакте для прослуховування музики.

Якщо не запостив - значить не було

81% опитаних вважає, що якщо ти не маєш ВКонтакте, то ти не існуєш, а тому вони постійно щось публікують на стіні і обов'язково розповідають про свої успіхи, але при цьому очікують в основному позитивну реакцію, а в разі негативу і грубості 70% готові забанити співрозмовника, ким би він не був. 51% користуються виключно текстовими повідомленнями. А на конкурси за репост готові реагувати тільки 15% опитаних, іншим вони не цікаві.

Інстаграм - це тепер більше про відео

Не так давно число користувачів Інстаграма досягло 800 млн, 500 млн з них заходять в додаток щодня, а 250 млн постійно користуються stories. Кількість рекламодавців в Інстаграме при цьому досягло 2 млн, і близько 80% користувачів Інстаграм підписані хоча б на один бізнес-аккаунт.

З кожним роком люди витрачають на 80% більше часу на перегляд відео в Інстаграм, а кількість завантажених відео збільшується в 4 рази. В середньому інстаграмер проводить в додатку близько 28 хвилин в день. І саме відео має найбільший вплив на рішення про покупку, це відзначає 41% опитаних.

Російський сегмент Facebook спілкується на професійні теми і обговорює новини

На Фейсбуці як і раніше лідируючі позиції займають не бренди, а блогери, при цьому, як і в Інстаграме, аудиторія набагато лояльніше ставиться до відео і живому спілкуванню. Але майте на увазі, що близько 80% людей не включають звук при перегляді відео в соцмережах, а тому будь-якого контенту необхідна адаптація.

Чим ще займаються люди в інтернеті?

За одну хвилину в 2017 році люди по всьому світу 3,5 мільйона разів щось шукали в Google, відправляли 452 000 твітів і 46 000 фото в інстаграм, переглядали 4,1 мільйона відео на YouTube і свайпалі вліво або вправо 990 000 раз в Тіндере.

До речі, Яндекс з'ясував , Як проходить звичайний день онлайн у користувача рунета. З'ясувалося, що

 • ранок у більшості починається з 6 години, люди дивляться погоду, включають музику і з'ясовують значення снів;
 • близько 9 години починається робочий день, тому аж до 17 годин користувачі Яндекса щось на робочі і близько робочі теми - бізнес, право, виробництво, оформлення документів та інше;
 • близько 15 годин робота поступово починає поступатися розваг і планам на вечір (паралельно в онлайн виходять школярі та студенти): шукають гри, рецепти, кіно, мультфільми та навчальні теми;
 • після 22 годин в інтернет знову виходять дорослі і починають активно читати про знаменитостей, спорт, красу і здоров'я, дивитися кіно;
 • вночі, аж до 5-6 годин інтерес до кіно зберігається, але зміщується до іншого жанру - порно, а також до пошуку інтим-послуг.

Що росіяни шукають про Росію?

Звичайно, користувачі рунету читають не тільки новини, але і цікавляться іншими містами нашої країни. Не так давно Яндекс опублікував результати дослідження , В якому з'ясував, що люди Яндекс про різних російських містах.

У п'ятірці найпопулярніших міст виявилися Москва, Санкт-Петербург, Єкатеринбург, Краснодар і Ростов-на-Дону.

У п'ятірці найпопулярніших міст виявилися Москва, Санкт-Петербург, Єкатеринбург, Краснодар і Ростов-на-Дону

Найбільше Москвою цікавляться жителі Балашихи, Твері і Тули, а от у самій Москві частіше шукають щось про Санкт-Петербурзі. Москву асоціюють з метро і святою Матроною Московської, тут багато хто шукає роботу, маршрути, а серед пам'яток часто щось запитують про Кремль.

Петербургом найчастіше цікавилися жителі Калінінграда, Твері, Ярославля і Москви (і це взаємно: жителі Петербурга щось Яндекс частіше саме про ці міста). Природно на пошук вплинули що відбулися в квітні цього року події: найчастіше шукали інформацію про теракт. Зазвичай же Санкт-Петербург асоціюють зі святою Ксенією Петербурзькою, палацами і мостами, шукають місця, де можна зупинитися туристам, задають питання про головні визначні пам'ятки міста - Ермітаж, Казанський і Исаакиевский собори.

Про Єкатеринбурзі найчастіше щось шукають в Челябінську, Тюмені і Пермі. В топі запитів по місту консульства, візові центри, хостели і аквапарк, продаж автомобілів і покупка велосипедів, Храм на Крові і «Єльцин Центр», а також епідемія ВІЛ.

Виявилося, що Сочі у користувачів Яндекса дійсно асоціюється з пляжами і морем, в Пензі роблять гарні меблі (бо її всі хочуть купити), найпопулярніші хутра і шуби - з Кірова, а трикотаж і текстиль роблять в Іваново; в Томську, Омську і Ставрополі хочуть здобувати вищу освіту, в Москві працювати, а в Краснодар - переїхати жити.

В інтернет з турботою про себе

Незважаючи на те, що бренди все активніше публікують контент на своїх сторінках, будують ком'юніті і намагаються бути максимально відкритими і товариськими, люди все частіше цікавляться не тільки криптовалюта, але і безпекою в інтернеті. Багато хто скаржиться на відчуття інформаційного вакууму через велику кількість кількості інформації (і часто суперечливою) в інтернеті, щодня чистять кеш браузера і видаляють інформацію про себе з соцмереж і пошукової видачі, уважніше ставляться до того, що публікують, і намагаються рідше «висіти» онлайн без особливої ​​потреби. Чи помічали за собою щось подібне?

Що росіяни шукають про Росію?
В 2016 році він взагалі не потрапив в цей список, можливо, це все завдяки Твіттеру Дональда Трампа, новим флешмоб і ВЕРСУС?
Що відбувається в соцмережах?
Чим ще займаються люди в інтернеті?
Що росіяни шукають про Росію?
Чи помічали за собою щось подібне?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью