• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Соціальний бізнес: дають гранти і пільгові кредити, але "в плюс" вийдете не відразу

Як, заробляючи гроші, приносити користь іншим людям

Соціальний бізнес: дають гранти і пільгові кредити, але "в плюс" вийдете не відразу Матичак Тетяна https://cdn.segodnya.ua/img/article/3746/47_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/ article / 3746 / 47_tn.jpg 2012-07-18T10: 44: 05 + 03: 00 Бізнес Соціальні підприємства можуть бути звільнені від податку на прибуток.

Головна мета створення будь-якого бізнесу - отримання прибутку. Але не всі підприємці думають тільки про грошову сторону своєї справи. Адже у будь-якого бізнесу є соціальна складова. Наприклад, створення робочих місць, виплата зарплати, сплата податків. Але є бізнесмени, які хочуть приносити більше користі для суспільства, заробляючи при цьому гроші. Їм можна порадити створити соціальне підприємство .

МОЖЛИВІ ПІЛЬГИ. Незважаючи на те що в законах України немає чіткого визначення соціального підприємництва (його тільки пропонують ввести), в країні вже працює кілька десятків таких підприємств. Вони різними способами вирішують соціальні проблеми. Наприклад, беруть на роботу інвалідів, жінок, які постраждали від домашнього насильства, а також осіб, які опинилися за межею бідності. Або ж направляють свій прибуток на соціальні проекти (наприклад, вони можуть перераховувати гроші в фонд, що допомагає людям, постраждалим від стихійного лиха). З 1 січня 2013 року таку робота може приносити вже не тільки моральне, а й матеріальне задоволення. Справа в тому, що недавно на розгляд Верховної Ради було внесено проект закону "Про соціальні підприємства". Якщо він буде прийнятий, то соціальні підприємства можуть бути звільнені від податку на прибуток, а також отримати чимало пільг в сфері держзамовлень і держпрограм, земельних питань, а також претендувати на безповоротну допомогу з держскарбниці.

НИНІШНІ БОНУСИ. Але на даний момент діяльність соціальних підприємств законом не визначена. Тому вони працюють як звичайні компанії або діють "під крилом" благодійних організацій або фондів. Податкові пільги є тільки у тих підприємств, де понад 50% працівників - інваліди. Згідно ст. 7 ЗУ "Про оподаткування прибутку підприємств", прибуток таких підприємств звільнена від сплати податків. А згідно зі ст. 5 і 6 ЗУ "Про податок на додану вартість" вони не платять ПДВ.

СОЦІАЛЬНИХ НАЗИВАЄТЬСЯ ПІДПРИЄМСТВО, ДЕ *

більше 50% працівників - з соціально вразливих (незахищених) верств населення (а саме: сім'ї з низькими доходами, інваліди, люди похилого віку, діти-сироти, самотні і багатодітні батьки, жертви екологічних лих і т.д.)

або надаються послуги згідно ЗУ "Про соціальні послуги", а більше 50% їх одержувачів - незахищені верстви населення;

або більше 30% працівників - соціально вразливі, і одночасно більше 30% наданих соціальних послуг надані незахищеним верствам населення;

або вироблена продукція продається соціально вразливим особам за собівартістю;

або прибуток частково або повністю вкладається в соціально значущі проекти (освіта, охорона навколишнього середовища, боротьба з бідністю, захист прав людини і т.д.).

* Визначення взято із законопроекту "Про соціальні підприємства" і перед прийняттям закону може бути змінено після внесення правок і доповнень

[Money1]

З ЧОГО ПОЧАТИ СОЦІАЛЬНИЙ БІЗНЕС

Якщо ви зважилися створити соцпредпріятіе, перед вами відкриваються кілька шляхів.

ВАРІАНТ 1. Ви можете створити бізнес, зареєструвавшись як фізособу- підприємець або товариство з обмеженою відповідальністю. Перший варіант - дешевше і простіше, ніж реєстрація юрособи. Наприклад, вам не знадобиться отримувати друк, і ви зможете працювати на єдиному податку. Зареєструватися ви зможете в місцевій райадміністрації на свою адресу реєстрації. А вже потім стати на облік в податкову службу, Пенсійний фонд, відкрити рахунок в банку. Але щоб ваша компанія вважалася соціальним підприємством, вам знадобиться чітко визначити і прописати в статуті своє завдання і соціальну проблему, яку ви збираєтеся вирішувати (допомога малозабезпеченим, екологічні питання і т. Д.). Вже через півроку-рік роботи можна буде звертатися в банк за кредитом на розвиток. У більшості випадків отримати позику ви зможете на звичайних умовах як підприємець. Але вже з'являються банки, які готові давати соціальним підприємствам пільги. Наприклад, процентна ставка по кредиту для такого бізнесу може бути знижена на 2% річних, а комісія за видачу позики - на 1,5%, а іноді і зовсім відсутні. Можна припустити, що з прийняттям відповідного закону їх буде все більше.

ВАРІАНТ 2. Можна створити громадську організацію чи благодійний фонд. Є чимало юркомпанії, які пропонують подібну послугу. Зараз громадські організації, де працюють соціально незахищені люди, оформляють дохід від їх роботи як благодійні внески від організацій, яким поставляються товари або надаються послуги. Але у такого варіанту роботи є свій плюс - ви зможете претендувати на отримання гранту (безповоротної допомоги) від благодійників. Як показує практика, його розмір може досягати 100 тис. Грн.

ВАРІАНТ 3. І, нарешті, створюючи соціальне підприємство, ви можете зареєструвати окремо благодійну і комерційну організацію. Це можна зробити без проблем, причому процедури реєстрації залишаються такими ж. І ви як і раніше можете претендувати на кредити і гранти. А коли "розкрутити", зможете подати документи ще й на комбіновану програму допомоги: 50% - пільговий кредит і 50% - грант. Зараз за такою програмою можна отримати до 200 тис. Грн. Тобто 100 тис. Грн - безповоротно, а 100 тис. - з поверненням на пільгових умовах (17% річних, комісія - 1,5%).

ДЕ ОТРИМАТИ БЕЗКОШТОВНУ ДОПОМОГА

Центри підтримки соціального підприємництва (є громадськими організаціями) - тут можна отримати консультації, тренінги, фінансування у вигляді грантів (безповоротної фінансової допомоги):

Крим - на базі Ремісничої палати Криму, тел. (0652) 54-73-48.

Львівська обл. - на базі Сокальського агентства регіонального розвитку, тел. (03257) 7-37-66.

Донецька обл. - на базі Асоціації "Соціально-економічні стратегії та партнерства", тел. (062) 381-32-91.

Британська Рада в Україні - проводить консультації.

Український фонд підтримки підприємництва - проводить консультації.

Фонд "Східна Європа" - проводить консультації, надає фінансування.

Міжнародний фонд "Відродження" - проводить консультації, надає фінансування.

"Ерсте Банк" - проводить консультації, надає фінансування.

ПРОДОВЖЕННЯ Ідеї для соціального бізнесу: заробляємо на солодощах, овочах і здоров'я

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью