• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Що робити, якщо зламали iCloud? Особистий досвід

 1. Що трапилося?
 2. Що робити?

Сьогодні дуже популярна тема шахрайства з використанням облікового запису iCloud. Тематичні видання раз у раз штампують однотипні історії про «подрузі зятя двоюрідного дівер», яка ледь не втратила дорогого iPhone через власну неуважність. Історія, про яку хочу розповісти вам я, сталася особисто зі мною, а тому достовірність викладених у ній фактів - стовідсоткова.

Історія, про яку хочу розповісти вам я, сталася особисто зі мною, а тому достовірність викладених у ній фактів - стовідсоткова

Що трапилося?

Це сталося близько тижня тому, коли я працював над створенням чергового матеріалу для AppleInsider.ru, попутно звіряючи інформацію на iPad. Утворену ідилію перервала блокування планшета, що супроводжувалася вельми нахабної підписом «Зниклий iPad. Напишіть на пошту ***@gmail.com ». Перше, що спало мені на думку, - зламали. Але як? Я завжди з обережністю ставився до своїх даних і ніколи не залишав їх на видному місці, а значить, знати пароль від моєї учеткі не міг зовсім ніхто. Зауважу за дужками, що докопатися до істини мені так і не вдалося.
Це сталося близько тижня тому, коли я працював над створенням чергового матеріалу для AppleInsider
Можливо, хтось скаже мені, що я десь засвітив пароль або через недосвідченість ввів його на фішинговому сайті. Як людина, не з чуток знайомий з технікою Apple і правилами безпеки, які супроводжують її використання, я з усією відповідальністю заявляю, що завжди докладав усіх зусиль щодо забезпечення безпеки свого облікового запису. На даний момент у мене є дві версії, хоч якось пояснюють те, що сталося.

Перша: на iPad, який я продав кілька місяців тому, могла залишитися якась інформація про моє акаунті iCloud, і нинішній власник вирішив захопити контроль ще й над новим пристроєм. І хоча я твердо впевнений, що виконав всі необхідні маніпуляції з передпродажної підготовки планшета, включаючи форматування і вихід з облікового запису, саме ця версія здається мені цілком правдоподібною.

Друга: оскільки я грішив тим, що використовував на декількох сайтах один і той же пароль - нехай і складний - його цілком могли «відвести» зловмисники, які орудують в стані Android (Так-так, автор AppleInsider.ru користується смартфоном на Android). Про те, як саме це відбувається, читайте у відповідному матеріалі на AndroidInsider.ru. Скажу тільки, що так званий ClickJacking вже зіпсував життя не одній тисячі чоловік. Серед цих жертв запросто міг виявитися і я.

Що робити?

У такі моменти, особливо якщо думаєте, що таке може трапитися з ким завгодно, але тільки не з вами, забувається абсолютно все. Навіть я, людина, яка добре знає, як вести себе в подібних ситуаціях, відчував себе катастрофічно безпорадним. Я в паніці звернувся за допомогою до нашого головному редактору, Ренату Гришина. Саме він порекомендував для початку спробувати повернути доступ до пристрою самостійно, а вже потім дзвонити в Apple і бити на сполох. На моє щастя все виявилося куди простіше і швидше. Пристрій було заблоковано на колишньому Apple ID, і все виглядало як чийсь злий жарт.

 • Для початку увійдіть в обліковий запис iCloud і запустіть функцію «Знайти iPhone». Цілком можливо, що зловмисники (так було в моєму випадку) не встигли або не догадались накоїти більшої біди.
 • Перевірте стан свого пристрою. Через брак додаткової інформації про «учетке» його могли просто заблокувати без зміни прив'язки. Якщо вам «пощастило», розблокувати пристрій можна в тому ж розділі.
 • тепер налаштуйте двухфакторную авторизацію в Apple ID, якщо ще не зробили цього. Такий метод ідентифікації ускладнить життя зловмисникам і гарантує вам додаткове спокій. З метою конфіденційності рекомендується не встановлювати більше двох довірених пристроїв.
 • Повторіть аналогічну процедуру зі своєю електронною поштою. Якщо користуєтеся Gmail, зробити це можна по цьому посиланню . Тепер при кожному вході в систему з стороннього пристрою Google буде надсилати вам код підтвердження, шансів отримати який у зловмисників практично немає.
 • Змініть паролі скрізь, де тільки можете згадати. Яким би простацькі і прохідним не був даний рада, саме він може врятувати вас від злому. Не використовуйте простих наборів символів на кшталт «qweasd11» або «asdfgh» і не записуйте їх на папірець.
 • Надішліть адресу електронної пошти, на яку вам пропонувалося зв'язатися зі зловмисниками, за адресою « [Email protected] »З поміткою Phishing Attempt, по можливості прикріпивши скріншот екрану заблокованого пристрою.

У разі, якщо відновити доступ до пристрою своїми силами вам не вдалося, настійно не рекомендуємо йти на контакт з шахраями і вже тим більше переводити їм гроші. Зверніться в російське представництво Apple по телефону +7 800 555 57 34, де вам обов'язково допоможуть. Будьте готові надати серійний номер пристрою, а також додаткові докази того, що пристрій належить саме вам.

Що трапилося?
Що робити?
Що трапилося?
Але як?
Що робити?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью