• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Що краще хостинг, віртуальний або виділений сервер?

 1. Віртуальний хостинг
 2. Віртуальний виділений сервер
 3. Виділений сервер

Отже, обговоримо в якому разі і що краще використовувати

Отже, обговоримо в якому разі і що краще використовувати. Багато досить часто замислюються потрапляючи на сайт хостинг-компанії який тариф вибрати? Вибрати звичайний хостинг, віртуальний сервер або виділений? Добре якщо у вас під рукою є розробник, який зможе вам підказати що краще вибрати. Але напевно багатьом хотілося б самими розуміти і мати уявлення що їм потрібно і чого очікувати від отриманої послуги.

Віртуальний хостинг

Віртуальний хостинг (англ. shared hosting) - вид хостингу, при якому безліч веб-сайтів розташоване на одному веб-сервері. Це найекономічніший вид хостингу, відповідний для невеликих проектів.

Зазвичай кожен веб-сайт розташований на своєму власному розділі веб-сервера, але вони все разом користуються одним і тим же програмним забезпеченням.

Віртуальний хостинг як послугу порівнюють і описують по кількісних обмежень:

 • розмір дискового простору;
 • кількість місячного трафіку;
 • кількість сайтів, які можна розмістити в рамках хостингу як однієї послуги;
 • кількість баз даних і кількість місця під бази даних;
 • кількість поштових скриньок і FTP-акаунтів;
 • і т.д.

Отже, Ви тільки починаєте підкорювати простори Інтернету і вирішили розмістити свій невеликий сайт. В цьому випадку вам потрібен звичайний віртуальний хостинг, який вже включає в себе як правило підтримку PHP, MySQL і т.д. Набір підтримуваних функцій і характеристики можуть відрізнятися тільки в залежності від обраного вами Тарифу. Визначтеся скільки вам потрібно дискового простору (беріть з запасом перевищує реальний розмір вашого сайту хочаб в 2 рази, тобто у вас сайт 100Мб, замовляйте сміливо 200Мб).

Не варто забувати що замовляючи звичайний хостинг - це сервер на якому можуть розміщувати кілька сотень клієнтів і не рідко це сусіди можуть доставляти деякі незручності, тим самим нагадуючи комунальну квартиру.

Якщо у міру розвитку вашого проекту ви приходите до вирішення, що вам хотілося б щоб сусідів і зовсім не було, або ваш проект став відвідуваним, в результаті чого він періодично перестає у вас відкриватися або виробляє "надлишкове навантаження на сервер" і вас просять збільшити тарифний план, то тут можна подивитися в сторону тарифів "віртуальних серверів". В цьому випадку ви отримуєте ізольовану хостинг майданчик, але як і раніше ваш віртуальний сервер буде використовувати загальні ресурси виделененого сервера. І часом ресурсів у вашому розпорядженні від віртуального сервера може виявитися набагато менше ніж у вас було на звичайному хостингу. Перед вибором в сторону віртуального сервера проконсультуйтеся зі службою технічної підтримки і опишіть їм свої міркування і бачення розвитку вашого проекту, вам обов'язково допоможуть і порадять кілька варіантів. Пам'ятайте - вибір завжди за вами.

Віртуальний виділений сервер

VPS (англ. Virtual Private Server) або VDS (англ. Virtual Dedicated Server) - послуга, в рамках якої користувачеві надається так званий Віртуальний виділений сервер.

Віртуальний виділений сервер емулює роботу окремого фізичного сервера. На одній машині може бути запущено безліч віртуальних серверів. Крім деяких очевидних обмежень, кожен віртуальний сервер надає повний і незалежний контроль і управління, як надає його звичайний виділений сервер.

Кожен віртуальний сервер має свої процеси, ресурси, конфігурацію і окреме адміністрування.

Адміністратор-власник віртуального сервера може встановлювати будь-які додатки, працювати з файлами і виконувати будь-які інші завдання, можливі на окремій машині. Оренда віртуального сервера - популярний вид хостингу, так як надає розумний баланс між ціною і можливостями для більшості власників інтернет сайтів та додатків. Підсумкова вартість може сильно відрізнятися в залежності від пакета послуг, технічної підтримки і адміністрування.

Існує хибна думка, що VPS надає клієнту більше ресурсів. Однак це не зовсім вірно: у той час як сайту, розміщеному на віртуальному хостингу, доступні всі ресурси фізичного сервера (але безлічі сайтів доводиться конкурувати за ці ресурси), сайту на VPS доступні лише обмежені ресурси самого VPS, проте вони гарантовані і конкуренція відсутня. Це призводить до більш раціонального і ефективного використання ресурсів, що збільшує продуктивність і стабільність роботи VPS.

Тарифи VPS можна використовувати як для перепродажу, так і для просто окремих проектів.

Виділений сервер

Виділений сервер (англ. dedicated server) - вид хостингу, при якому клієнту цілком надається окрема фізична машина (на противагу віртуальному хостингу). Зазвичай використовується для запуску додатків, які не можуть співіснувати на одному сервері з іншими проектами або мають підвищені вимоги до ресурсів.

Якщо у вас вже досить потужний проект з великою відвідуваністю або набирає популярність, або ви просто вирішили самостійно організувати свій хостинг бізнес, або просто хочете реалізувати свій проект і не залежати від сусідів по серверу, то вам однозначно краще віддати перевагу окремій фізичній сервера.

Пам'ятайте, перш ніж зробити вибір, не соромтеся - консультуйтеся у фахівців, це заощадить вам надалі ваші нерви і гроші.

Багато досить часто замислюються потрапляючи на сайт хостинг-компанії який тариф вибрати?
Вибрати звичайний хостинг, віртуальний сервер або виділений?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью