• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Що очікує доменний ринок в 2016-2017 роках - підсумки зустрічі з ICANN

 1. З чого все починалося
 2. Що змінюється в ICANN
 3. Про проблеми Whois

Уже кілька десятиліть, фактично з самого моменту свого заснування, інтернет є символом свободи. Однак світ і технології не стоять на місці, і сьогоднішні тенденції говорять про те, що свобода Всесвітньої Мережі вже не здається настільки непорушною, як це було ще 10-15 років тому.

Про те, як розвивається система доменних імен, що загрожує свободі і незалежності інтернету і як необхідно змінити сервіс Whois, багато говорили на нещодавній дискусії, яка пройшла в Києві за участю представників корпорації ICANN і найбільш видних українських інтернет-діячів.

Михайло Якушев, віце-президент ICANN в країнах Східної Європи і Центральної Азії, в своєму виступі зазначив, що нова програма gTLD (generic Top-Level Domain - загальний домен верхнього рівня) від ICANN ( «Інтернет-корпорації з присвоєння імен і номерів») дозволила сотням доменних імен верхнього рівня увійти в кореневу зону інтернету. За 7 років це призвело до появи більш 950 нових доменних імен (точна цифра на початок квітня 2016 року - 956 нових gTLD).

При цьому з квітня 2015 року по січень 2016- го число реєстрацій в регіоні APAC зросла на 4,2%, число реєстрацій в Північній Америці (найбільш розвиненою ринок) зменшилася на 4,3%. Відзначається невеликий спад в Європі і плавне зростання в регіоні LAC. В цілому, до початку 2016 року:

 • в Північній Америці було зареєстровано 402 домену верхнього рівня;
 • в Європі (включаючи РФ) - 322;
 • в Центральній і Латинській Америці - 12;
 • в Азії - 149;
 • в Африці - 3.

На сьогодні пропонуються величезна кількість різновидів доменів загального призначення: бренди, міста, групи із загальним інтересом, сайти для дорослих, їжа і напої, охорону здоров'я, професійні, релігія: .Africa, .tatar, .tirol, .Діти, .католік та інші.

Більш того, будь-який користувач сьогодні може, після виконання ряду процедур, подати заявку в ICANN на реєстрацію нового унікального домену верхнього рівня. Правда обійдеться така послуга недешево - близько $ 180 тис.

З чого все починалося

Нагадаємо, що доменна система була розроблена в 1982 році і спочатку налічувала всього 6 доменів верхнього рівня: COM, EDU, GOV, MIL, NET і ORG. Оскільки інтернет швидко розростався, до нього підключалися всі нові і нові країни, збільшувалася і кількість доменних імен.

Спочатку доменні імена могли складатися тільки з допустимих символів ASCII - латинського алфавіту і деяких спецсимволов. Але в грудні 1996 року була висунута ідея створення інтернаціоналізованних доменних імен - IDN (Internationalized Domain Names). До них відносяться домени верхнього рівня, що складаються з літер нелатинських алфавітів планети: кирилиця, арабська та інші алфавіти. Поява нелатинських доменів стимулювало бажання багатьох країн зберегти свою унікальну етномовну ідентичність, а також стало реакцією на засилля латиниці і англійської мови в інтернеті.

На першому етапі використовувалися тільки часткові (змішані) (IDN SLD) IDN, у яких національні символи містяться тільки в лівій частині імені, до точки. Проект впровадження повного IDN був остаточно затверджений тільки в 2010 році. До речі, 28 лютого 2013 року рада директорів ICANN ухвалила рішення делегувати Україні домен .укр, а в серпні 2013 став доступний перший сайт в доменній зоні .укр.

укр

IDN-домен на арабській мові, що означає ".базар"

базар

Новий gTLD-домен для фермерів

ICANN розглядає IDN як потужний драйвер розвитку інтернету. Очікується, що до 2025-го число користувачів Мережі зросте з 3 до 4,7 млрд, але на 75% це зростання буде обумовлене підключенням країн, що розвиваються, що не використовує латиницю. IDN варто розглядати як фактор «регіоналізації», який сприяє розвиткові етнічної середовища.

Більш того, завдяки інтернаціоналізації доменних імен тепер навіть адреси електронної пошти можна буде писати, наприклад, кирилицею: петренко@харків.укр . Хоча, з іншого боку, це обмежує застосовність такого адреси тільки рамками регіону, де використовується кирилиця (наприклад, абоненти з країн з латинським алфавітом або арабських країн вже не зможуть вам відправити лист).

Що змінюється в ICANN

Некомерційна корпорація ICANN була створена в 1998 році за участю уряду США для регулювання питань, пов'язаних з доменними іменами, IP-адресами та іншими аспектами функціонування Інтернету. До 1998 року реєстрацією імен в доменах загального користування займалася тільки одна компанія - Network Solution Inc (NSI) - і подібний монополізм обумовлював високу вартість реєстрації.

ICANN почала використовувати розподілену систему реєстрації доменів, яка заснована на принципі вільного доступу акредитованих реєстраторів до реєстрів доменних імен. Цей крок поклав початок формуванню конкурентного доменного ринку.

Заслуга ICANN в забезпеченні безпеки, стабільності і інтероперабельності інтернету величезна. Однак багато країн (серед яких - Євросоюз і РФ) турбувало питання, що ICANN до сих була підзвітна уряду США. Їх багаторічний пресинг призвів до того, що корпорація почала процес з виведення з-під контролю уряду США. В результаті, за словами Михайла Якушева, організація стане більш демократичною, а її структура - більш прозорою:

«-Створіть складна і розгалужена структура, в якій не буде контролюючої функції з боку уряду США, і в якій будуть задіяні як користувачі, так і юристи. Далі вводиться складна, але демократична процедура прийняття рішення, в якій потенційно може брати участь кожен з нас. »

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Юрій Каргаполов, Олександр Ольшанський та Михайло Якушев (зліва направо)

Але не факт, що подібна трансформація ICANN позитивно позначиться на розвитку інтернету. По крайней мере, в цьому не впевнений Олександр Ольшанський, голова холдингу Internet Invest:

«-Багато люди вважають, що головним ворогом вільного інтернету є уряди, але мені здається, що основний ворог - це великі корпорації. Я мало вірю в сценарій, в якому американський уряд одного разу захоче позбавити нас вільного інтернету. Набагато ймовірніше інший сценарій: коли це зроблять великі корпорації типу Google, Facebook, Apple, Baidu. Власне, деякі їх посили можна витлумачити саме як приховану боротьбу з системою доменних імен. Наприклад, Інтернет-гіганти вже досить давно пропагують ідею, що сьогодні замість запам'ятовування доменів ми можемо просто запам'ятовувати пошукові рядки для Google, Facebook і т. Д.

У мене викликають деякі побоювання ця децентралізація ICANN, тому що вона може зробити організацію настільки неповороткою (хоча може і вельми прозорою і демократичною), що в результаті Google, Facebook та інші інтернет-гіганти її просто поглинуть. І це не порожні слова: кожен власник сайту може подивитися на своєму сайті частку трафіку, яка припадає на пряме введення доменного імені в адресному рядку - дана величина безперервно знижується. Люди все менше користуються доменними іменами, використовуючи замість цього пошукові сервіси, які зовсім не гарантують незалежність всієї інтернету. І це дуже небезпечна тенденція ».

Доменне ім'я - це фактично єдина цифрова власність користувача в Мережі. Звідси і назва «домен» - під цим термін раніше мався на увазі феодальний земельний наділ, виданий на певних умовах в вічну власність. Свободу Інтернету, його незалежність забезпечує саме доменна система. Якщо припустити на мить, що доменна система більше не існує, то всі користувачі стануть рабами провайдерів послуг, починаючи від локальних інтернет-провайдерів і закінчуючи гігантами на кшталт Google. Адже вводячи в рядку пошуку потрібний рядок, користувачеві, швидше за все, спочатку доведеться «переглянути» величезна кількість рекламних та інших пропозицій. І лише після цього він зможе або не зможе - це залежить від провайдера - знайти потрібний йому сайт. Як зазначив Михайло Якушев, його досвід показує, що не завжди через пошукові системи можна знайти потрібні ресурси. Іноді потрібно знати точне доменне ім'я:

«-С одного боку, ICANN рухається в правильному напрямку - в сторону децентралізації та демократизації, - говорить Ольшанський. - З іншого боку, при цьому треба не програти конкурентну боротьбу гігантським корпораціям, які є централізованими, чітко знають свої цілі і володіють величезними гроші. Поки за спиною ICANN манячіло уряд США, було очевидно, що якщо організації знадобляться гроші або інші ресурси, то вони знайдуться. Від'єднання ICANN означає незалежність, а разом з нею - і відповідальність. І як би не сталося так, що через 10 років ми отримаємо ідеально прозору і демократичну структуру ICANN, яка нам більше не потрібна. Тому що тепер ми всі користуємося пошуковими сервісами, додатками, соцмережами і іншим ресурсами, але вкрай рідко застосовуємо доменні імена. До речі, популярність спілкування по електронній пошті, де також використовується доменна система, також падає величезними темпами. Її витісняють всілякі месенджери, соціальні мережі та інші інструменти. »

З ним згоден Юрій Каргаполов, член Регламентного комітету Українського Мережевого Інформаційного Центру:

«-Домен - це ваша власність навічно, а ось ідентифікатор в соціальній мережі у вас рано чи пізно заберуть».

Поява великої кількості інтернаціоналізованих доменних імен - це правильний підхід, вважає Олександр Ольшанський. Однак такий процес потрібно супроводжувати величезними маркетинговими вливаннями, активною рекламою і просуванням. Адже розрив в статистиці між старими і новими доменними зонами продовжує збільшуватися. Місія ж ICANN не в тому, щоб в тому, щоб боротися за свою незалежність і рівновіддаленість від різних урядів, а в тому, щоб зберігати інтернет вільним. І тільки доменна система здатна забезпечити його свободу. Разом з тим, глава Internet Invest зазначив, що всі головні організації, що входять до структури ICANN, зареєстровані в США, а значить за ними буде стояти судова система США. Таким чином, деякий вплив держави на ICANN все-таки збережеться.

Про проблеми Whois

Чи не кожному інтернет-користувачеві знаком сервіс WhoIs, який дозволяє дізнатися, чи зайнятий певний домен, а також кому він належить. Але складність в тому, що там не завжди вказані правильні дані про власника домену. За словами Михайла Якушева, сервіс Whois створювався на початку 1980-х з метою єдиною метою: якщо домен не відповідає, то можна було зателефонувати його власнику і дізнатися в чому проблема. Тому найбільш важливою інформацією там був телефонний номер власника, а не його реальне ім'я або місцезнаходження. З тих пір інтернет кардинально змінився на краще, але сервіс Whois залишився практично незмінним.

Щоб Whois показує справжнього власника сайту, відчували різні рішення, каже Михайло Якушев. Наприклад, в РФ вимагали при реєстрації домену докладати скан паспорта. Але потім виявилося, що величезна кількість доменних імен були зареєстровані під один і той же скан паспорта українського громадянина, який проживав в Києві в районі Оболоні.

На думку Ольшанського, у проблеми Whois немає простого рішення. Якщо хтось захоче приховати свої дані, то у нього є сотні легальних способів приховати свою особистість. Тому більш правильно не робити Whois публічно доступним для все, а навпаки - максимально надійно закрити цю базу даних. Тільки так можна буде збільшити в ній кількість коректних даних. Адже тільки будучи повністю впевнені, що туди ніхто не добереться без санкції суду, власник сайту вирішиться вказати там свої справжні дані.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью