• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Що значить браузер?

 1. Як закрити браузер?

Потрапляючи в Інтернет, ми стикаємося з масою незрозумілих термінів, багато з яких є запозиченими з англійської мови Потрапляючи в Інтернет, ми стикаємося з масою незрозумілих термінів, багато з яких є запозиченими з англійської мови.

Це відноситься, зокрема, до терміну «брáузер», що відбувся від англійського дієслова «to browse», який означає «переглядати», «перегортати».

Таким чином, «інтернет браузер» ( «Web browser») дослівно перекладається як «переглядач Інтернету». Отже, що означає браузер?

Браузер - програма для перегляду сторінок Інтернету (точніше, Всесвітньої павутини).

Шанувальники російської мови замість слова «браузер» вважають за краще використовувати слово «оглядач», але по суті це одне і те ж. Браузер або оглядач є програмою, що перетворює незрозумілі для нас коди інтернет-сайтів в ті симпатичні сторінки, які ми бачимо на своїх екранах. Читання цієї статті в даний момент можливо для Вас саме завдяки непомітній роботі програми-браузера.

Цікавий факт про англійську слові «browser», що дозволяє краще зрозуміти, що значить браузер. Цей термін є багатозначним, тобто, має кілька різних значень в англійській мові. Так само в російській мові слово «ключ» - багатозначне:

 • ключ від дверей,
 • ключ в сенсі «джерело»,
 • ключ як код до шифру і т.п.

п

Аналогічно, браузер, крім того, що це комп'ютерна програма, в теорії екології ще означає рослиноїдна тварина, що харчується за рахунок листя і гілок з верхівок дерев. Класичний приклад такого браузера - жираф.

Мені подобається така аналогія між комп'ютерним браузером і екологічним браузером, тобто жирафом. Цю аналогію можна висловити словами з пісні «мені зверху видно все, ти так і знай».

Жираф бачить все верхівки дерев, придатні для прожитку, а інтернет-браузер бачить все інтернет-сайти, дозволяє вивести їх на екран користувача і тим самим є нашим путівником по безкрайніх просторах мережі Інтернет.

Браузери використовуються також на різних мобільних пристроях, що дозволяють виходити в Інтернет: смартфонах, комунікаторах, стільникових телефонах і т.п.

Які бувають браузери?

Найпоширеніші браузери в даний час:

 • Internet Explorer,
 • Google Chrome,
 • Mozilla Firefox,
 • Opera,
 • Safari.

Якщо на комп'ютері встановлена ​​операційна система Windows, то в її склад автоматично входить браузер Internet Explorer. «Ми з Тамарою ходимо парою», так і Windows завжди поставляється разом з Internet Explorer.

Якщо комп'ютер з операційною системою Mac OS, то разом з нею йде браузер Safari від компанії Apple.

Браузери Google Chrome, Mozilla Firefox і Opera - безкоштовні програми, за бажанням користувача встановлюються на комп'ютер з офіційних сайтів цих браузерів. Зверніть увагу, що при скачуванні з офіційних сайтів ніяких SMS та іншої плати за їх установку на свій комп'ютер НЕ потрібно.

Звичайно, є ще багато інших браузерів, крім перерахованих вище п'яти, але звичайному користувачеві цілком вистачає одного - двох браузерів з тієї причини, що один браузер вже вбудований в операційну систему, а другий браузер встановлюють «для душі». Наприклад, для душі у мене раніше був браузер Mozilla FireFox, зараз - Google Chrome.

Розглянемо три варіанти.

1-ий варіант як зайти в браузер:

за допомогою ярлика браузера на Робочому столі або за допомогою значка браузера на панелі завдань.

Для цього комп'ютер повинен бути підключений до Інтернету. Якщо Ви купили комп'ютер з встановленим програмним забезпеченням, то це означає, що браузер вже є на Вашому комп'ютері і повз нього Ви не пройдете.

Браузер є програмою, тому на питання «як зайти в браузер» можна відповісти так: «треба відкрити браузер також, як звичайну програму».

 • Для цього треба 2 рази клацнути
 • по ярлику браузера на Робочому столі,
 • або по значку браузера в панелі завдань.

Ярлик браузера відрізняється від значка браузера тим, що у ярлика є маленька стрілка в лівому нижньому кутку.

Нижче на малюнку представлені наступні значки браузерів на Панелі завдань (позначені цифрами 1-4):

1 - Internet Explorer
2 - Opera
3 Mozilla FireFox
4 - Google Chrom.

Ярлики браузерів на Робочому столі Windows 7 виглядають так, як представлено на малюнку (цифри 5-8):

5 - ярлик для браузера Google Chrom,
6 - ярлик для браузера Mozilla FireFox,
7 - ярлик для браузера Opera,
8 - ярлик для браузера Internet Explorer.

2-ий варіант:

за допомогою запуску програми-браузера.

Заходимо в меню Пуск. Для Windows XP клацаємо по опції «Програми», в списку шукаємо браузер, принаймні, Internet Explorer повинен бути, бо цей браузер є обов'язковою програмою, що входить до складу Windows.

Аналогічно діємо для Windows 7: Пуск - Всі програми - браузер, наприклад, Internet Explorer:

3-ий варіант.

Клацніть по будь-гіперпосиланням, будь-якого ярлику або значку, який передбачає вихід в Інтернет.

При цьому автоматично запускається браузер, встановлений на Вашому комп'ютері за замовчуванням. Запустивши браузер запропонованим способом, далі можна користуватися ним на свій розсуд.

Як закрити браузер?

1-ий варіант. Браузер є програмою, тому його можна закрити так само, як інші програми. Зазвичай для цього використовується хрестик в правому верхньому куті. Якщо по ньому клікнути, то може з'явитися вікно «Закрити всі вкладки або тільки поточну?»

Якщо клікнути на кнопку «Закрити поточну вкладку», то ця вкладка буде закрита, а всі інші вкладки і сам браузер залишаться відкритими.

Якщо клікнути на кнопку «Закрити всі вкладки», то будуть закриті всі вкладки, і при цьому браузер теж буде закритий.

2-ий варіант як закрити браузер. Можна скористатися поєднанням гарячих клавіш ALT + F4. При цьому також може з'явитися вікно «Закрити всі вкладки або тільки поточну?», Про яке йде мова в 1-му варіанті.

3-ий варіант як закрити браузер. Якщо за допомогою 1-ого або 2-ої варіанту не виходить закрити браузер, наприклад, через рекламу, тоді доведеться примусово закривати браузер як зависла програму. Для цього запускаємо Диспетчер завдань за допомогою гарячих клавіш CTRL + ALT + DEL. Там слід знайти процес з браузером (для Internet Explorer це explorer.exe) і натиснути на кнопку «Завершити процес».

З Диспетчером завдань треба бути акуратним, бо при випадковому видаленні важливого системного процесу можна зруйнувати працездатність комп'ютера.

Я користуюся частіше браузером Google Chrome, тому наводжу для нього окремо процес примусового закриття «завис» додатка або веб-сторінки:

PS Ще почитати:

5 офіційних браузерів

Як встановити Мозілли на свій ПК?

Гугл без Гугла або 5 альтернативних пошукових систем в допомогу

Топ 10 гарячих клавіш, які корисно знати кожному користувачеві ПК

Що значить Інтернет провайдер


Як закрити браузер?
Отже, що означає браузер?
Які бувають браузери?
Як закрити браузер?
Якщо по ньому клікнути, то може з'явитися вікно «Закрити всі вкладки або тільки поточну?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью