• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Що таке кеш і як очистити кеш браузера

 1. Навіщо потрібен кеш
 2. Відео: Що таке кеш, для чого він і як очистити кеш браузера?
 3. Де знаходиться кеш
 4. Пошук файлів в кеші
 5. Пошук відео і звукових файлів у кеші
 6. кеш Opera
 7. кеш Firefox
 8. Очищення кеш-пам'яті в Mozilla Filrefox
 9. Як очистити кеш в браузері Google Chrome

Сучасні браузери влаштовані таким чином, що практично всю інформацію, яку користувач запитує з Мережі, браузери зберігають на локальному жорсткому диску Вашого комп'ютера. Робиться це для того, щоб не завантажувати одні і ті ж файли при кожному запиті користувача, тобто з метою економії трафіку, а також прискорення роботи браузера - використання кеша (cache) (цей процес називається кешування, cacheing) дозволяє завантажувати сторінки, до яких користувач уже звертався набагато швидше, оскільки велика частина файлів, з яких складається веб-сторінка, вже завантажена на комп'ютер. При повторному зверненні до сторінки браузеру потрібно всього лише перевірити, чи не змінилися будь-які елементи з останнього звернення до неї, і завантажити заново тільки змінилися елементи. Такими елементами може бути все, що завгодно, з чого складаються сторінки сайтів - зображення, текст, відео, звук.

Таким чином, кеш браузера - це якась область на жорсткому диску, в якій зберігаються файли, завантажені з мережі під час перегляду веб-сторінок. Періодично необхідно здійснювати чистку інтернет провідника. Нижче ми розберемося, як очистити кеш браузера.

Зазвичай він має обмежений обсяг, оскільки старі невикористовувані файли постійно змінюються новими в процесі роботи користувача.

До слова, поняття кешу досить широко, і використовується цей принцип не тільки в браузерах, але ми в цій статті розглядаємо стосовно тільки до них.

Навіщо потрібен кеш

Отже, чим може бути корисний кеш. Якщо всі файли, які коли-небудь переглядав користувач, в браузері зберігаються, то може бути таке, що користувачеві може знадобитися будь-якої файл. Наприклад, прослухавши один раз музичну композицію або подивившись фільм онлайн, ми можемо захотіти зберегти цей файл для повторного використання. Я дуже часто так роблю з музикою - слухаю музику онлайн, і сподобалися композиції я можу «дістати» з кешу браузера і зберегти у своїй фонотеці для повторного прослуховування. Те ж саме можна робити і з відеороликами.

Відео: Що таке кеш, для чого він і як очистити кеш браузера?

Ще одне цікаве використання кеша - прискорення завантаження веб-сторінок. Оскільки велика частина дрібних файлів зберігаються на жорсткому диску Вашого комп'ютера, то повторне звернення до цих файлів в кеші все ж займає деякий час - хоч і набагато швидше, ніж завантаження з мережі. Але можна ще прискорити роботу кеша. Для цього потрібно помістити кеш браузера в оперативну пам'ять комп'ютера. Читання з оперативної пам'яті відбувається практично миттєво, що дозволяє прискорити повторне завантаження веб-сторінок в 2-3 рази на відміну від звичайної швидкості. Як це зробити, я розповім в іншій статті.

А поки подивимося, як можна діставати файли з кешу браузера. Закешовану файли мають незручні назви, що при відсутності певних знань створює труднощі з пошуком потрібного файлу.

Де знаходиться кеш

Кеш браузерів знаходиться в робочих папках браузерів. Кеш - це не що інше як звичайна папка, що містить ці самі файли, як правило, вона так і називається «cache». В операційній системі linux робочі папки браузерів знаходяться в домашньому каталозі користувача. Кеш Опери можна знайти за адресою ~ / .opera / cache /. Для Firefox він лежить в .mozilla / firefox / [випадковий номер профілю] .default / Cache /

У windows XP кеш Opera знаходиться в C: \ Documents and Settings \ [ім'я користувача] \ Local Settings \ Application Data \ Opera \ Opera [версія] \ cache

Кеш Firefox знаходиться за аналогічним адресою: C: \ Documents and Settings \ [ім'я користувача] \ Local Settings \ Application Data \ Mozilla \ Firefox \ Profiles \ [випадковий номер профілю] .default \ Cache.

Пошук файлів в кеші

З цим розібралися. Але якщо ви зайдете в ці папки, ви побачите безліч файлів (іноді кілька тисяч!) З безглуздими нічого не говорять користувачеві назвами, і без розширень. Якщо ви користувач linux, то більшу частину файлів файловий менеджер пізнає і відобразить тип файлів і відповідні значки, оскільки Linux пізнає файли незалежно від їх розширення. Але ось в Windows такої розкоші не спостерігається - для того, щоб оболонка і файловий менеджер впізнали файли, необхідні розширення (як правило трьохбуквені поєднання через точку після назви файлу - .exe, .mp3, .avi, .doc, .pdf, і. т.д).

На щастя, пізнати файли і знайти потрібний можна не тільки за назвою. У будь-яких файлів існують такі атрибути, як розмір і дата збереження. Таким чином, ми майже завжди зможемо видерти з кешу браузера потрібний нам файл відразу ж після перегляду або прослуховування. Все, що потрібно зробити - це поставити в настройках файлового менеджера відображення розміру файлів і дати їх зміни. У Windows для цього потрібно задати вид відображення «Таблиця». Тепер потрібно впорядкувати файли знаходяться в кеші за датою, або за розміром.

Пошук відео і звукових файлів у кеші

Відео- та аудіофайли зазвичай мають розмір в кілька мегабайт, тому їх буде добре видно якщо ви подивіться в стовпець «Розмір», оскільки всі інші файли мають розмір в кілька кілобайт або навіть байт. Тільки що переглянуті або прослухані файли ви зможете розрізнити за датою та часом зміни. Все, що вам потрібно буде зробити для того, щоб розпізнати файл - це додати до його імені відповідне розширення - «.mp3» якщо це музика або «.flv», якщо це відео. Пам'ятаючи про всі ці речі, досить легко висмикувати останній прослуханий або переглянутий онлайн файл. Ви можете скопіювати потрібний файл в будь-який зручний місце і поставити йому будь-який зручний для вас назва.

кеш Opera

Але це ще не все. Як в Opera, так і в Firefox є власні інструменти для перегляду кеша, але я вважаю, що користуватися штатним файловим менеджером вашої операційної системи набагато зручніше. Для того, щоб переглянути кеш в Opera, потрібно в адресному рядку набрати opera: cache і перед вами постане вміст кеша в зручній для перегляду формі. Крім того, в новій версії opera 10.50 до цього інструменту були додані елементи для зручного розпізнавання і пошуку потрібних файлів - як за розміром, так і за типом. Мало того, ще й відображається web-адреса джерела файлу.

кеш Firefox

У Firefox подібний інструмент теж є, але там можна лише переглядати вміст кеша. Там відображається розмір файлів, дата збереження і джерело, а також деяка марна для рядового користувача інформація про фото. Для того щоб подивитися кеш в Mozilla Firefox потрібно набрати в адресному рядку about: cache.

Очищення кеш-пам'яті в Mozilla Filrefox

Або ось так, наочно видно як очистити кеш в файрфокс:

Як очистити кеш в браузері Google Chrome

З моменту написання цієї статті пройшло багато років. Багато чого змінилося в світі програмного забезпечення - інформаційні технології розвиваються дуже стрімко. У той час браузера Google Chrome ще не було, то він тільки з'явився. Зараз же це практично самий розповсюджений браузер, поряд з firefox, в той час як Internet Explorer і Opera практично зникли з комп'ютерів користувачів (до речі, її замінив цікавий браузер Vivaldi ), А на базі Crhomium з'явилося безліч браузерів - яндекс.браузер, Аміго та інші. Щоб очистити кеш в Google Chrome потрібно зайти в меню, вибрати «Налаштування» далі розгорнути їх, і знайти там пункт «Очистити дані веб-перегляду». Зверніть увагу, що тут можна вибрати період, за які потрібно стерти дані.

Зверніть увагу, що тут можна вибрати період, за які потрібно стерти дані

Очищення кеш-пам'яті в Chrome

Ну ось, власне, тепер ви зможете користуватися цією зручною річчю.

Відео: Що таке кеш, для чого він і як очистити кеш браузера?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью