• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Що таке браузер, вибираємо найшвидший, зручний і кращий браузер. Що таке кеш і як його очистити

 1. Що таке браузер, історія їх розвитку
 2. Якості браузера - швидкість, зручність і привабливість. Що таке кеш браузера і як його очистити
 3. Вибір найкращого, швидкого і зручного браузера - рейтинг популярних нині інтернет-оглядачів
 4. Що таке кеш браузера, як його очистити в Opera, Google Chrome, Internet Explorer і Mozila Firefox....

Привіт, шановні читачі блогу MonetaVInternete.ru ! Скільки тем, пов'язаних з інтернетом, я вже торкнувся, а про програму, завдяки якій прості користувачі можуть переглядати будь-які інтернет-ресурси, а веб-майстри створювати ці самі ресурси (хоча вони можуть це робити і без такої програми). Така програма називається браузер (від англ. Web-browser - інтернет-оглядач).

інтернет-оглядач)

Спочатку я розповім трохи історії браузерів, а потім зроблю невеличкий топ цих програм. Більшість з них ви знаєте і навіть використовуєте (або використовували). Головні питання статті - який браузер найкращий, швидкий і зручний, а також де скачати найновіші версії цих браузерів.

Що таке браузер, історія їх розвитку


Браузер - інтерпретатор мови HTML. Не зрозуміло, так? Якщо простіше, браузер - програма для перегляду інтернет-документів (HTML-документів). Все одно трохи роз'ясню. У першій формулюванні інтерпретатор перекладається як «перекладач» .Давайте проведемо аналогію з реальним світом. У світі існує безліч мов (англійська, російська і т.п.). Кожна людина під одним словом може розуміти абсолютно різні речі.

Також і браузер. Він розпізнає мову HTML і представляє його людині в прийнятному для нас вигляді. Кожен браузер може «перевести» один і той же HTML-тег по різному. Адже ви теж при слові «автомобіль» можете уявити і спорт-кар і «жигулі». Однак, все одно це буде транспортний засіб. Браузер також може по-різному зрозуміти будь-якої тег, але принцип дії залишиться колишнім. Тепер трохи історії.

Отже, в статті про мова HTML я писав про людину, яка його створив - Тім Бернерс Лі. Але створивши мову, потрібно було створити програму, яка буде його розуміти і «перекладати», інакше толку від HTML не буде. Навіщо потрібна мова, який ніде не використовується і який ніхто не розуміє? Перший браузер був створений Тімом Бернерс Лі, а перший браузер з графічним оформленням створили Марк Андерссен і Ерік Біна і називалося їх дітище - NCSA Mosaic (або просто, Mosaic Наступним, хто створив браузер, був Майкрософт. А браузер називався, як нескладно здогадатися, Internet Explorer.

Спочатку, він не входив в пакет ОС Windows (нагадаю, на той момент це була Windows 95), але в оновленні системи власники все ж включили браузер в стандартний пакет ОС. Експлорер відразу зайняв лідируючу позицію на ринку браузерів (хоч і було їх тоді дуже мало). Особливістю цього браузера було ще й те, що він був зроблений на основі вихідного коду Mosaic. Другий припинив своє існування в 1997 році (була припинена робота над Mosaic).

Інтернет експлорер використовував вихідний код мозайки аж до 7-ої версії. І ось тут на ринок вийшла нова компанія - Mozilla, яка придбала творців Mosaic ... До речі, назва «Mozila» походить від «mosaic» «killer», в перекладі - «вбивця мозайки». Використавши вихідний код мозаїка, компанія випустила свій дуже відомий браузер - Firefox. У 1995 році в світ вийшов браузер Опера, який поширювався умовно-безкоштовно, через що його популярність була сильно занижена. Лише через 10 років він став повністю безкоштовним і став одним з лідерів в сфері браузерів.

Якості браузера - швидкість, зручність і привабливість. Що таке кеш браузера і як його очистити

Історія закінчена. Тепер перейдемо до тих якості браузера, які є головними критеріями оцінки цих програм.

 • Перший - швидкість. Тут треба врахувати і швидкість роботи самого браузера і швидкість завантаження сторінок. Більшість сучасних браузерів мають пристойну швидкість роботи, а от з другим пунктом можуть виникнути питання Ви скажете, що швидкість завантаження сторінок залежить лише від швидкість інтернет-з'єднання (вашого). Але не так все просто. Як працює браузер? Якщо виключати багато деталей, то завантажує сторінку (HTML-документ) і обробляє її. На виході ми отримуємо інтернет-сторінку в прийнятному для нас вигляді. Але кожен браузер обробляє сторінку з різною швидкістю, внаслідок чого ми можемо спостерігати різний час завантаження сторінок, використовуючи різні програми.
 • Другий критерій це зручність використання. А що ще вам потрібно від браузера? Ну крім простого перегляду сторінок? Напевно, ви захочете зробити закладку, зберегти сторінку, полазити в історії, якщо щось забули. В цьому і полягає зручність. Як легко ви можете зберегти закладку і потім знайти її, як довго ви будете шукати ту чи іншу настройку - все це відноситься до зручності використання. Не варто забувати також і різних додатках - плагинах. Вони надають допомогу і веб-майстру і простому користувачеві. Для веб-майстрів плагінів існує величезна кількість, наприклад, елементарна перевірка Тематичного індексу цитування і PageRank . Для користувачів це може бути Webmoney Advisor - плагін від платіжної системи Webmoney , Який містить відгуки про сайт.
 • І останній критерій - привабливість. Це візуальне оформлення браузера. В першу чергу це стиль браузера. Тобто наприклад, якщо у Опери спочатку була зверху панель, яка відключалася і іноді заважала, то у Хрома цієї панелі немає (що досить зручно). Також має значення кількість і настройка тим оформлення. Їх робить як сама компанія, що володіє браузером, так і самі користувачі.

Всі ці критерії, звичайно ж, умовні. Але от якщо у кожного поняття про красу свого, то зі швидкістю можна і посперечатися. Адже якщо браузер буде завантажувати і обробляти сторінку дуже довго у одного, то також буде і в іншого. Краще випробуйте хоча б найпопулярніші браузери і вирішите, що важливіше - краса чи швидкість роботи ...

Вибір найкращого, швидкого і зручного браузера - рейтинг популярних нині інтернет-оглядачів


Прийшов час представити вашій увазі десятку найкращих браузерів сучасності. У кожного є свої плюси і мінуси, все поширюються безкоштовно, тому посилання на скачування присутній.

 1. Google Chrome - браузер, що належить найвідомішому в світі пошукача - Google. На даний момент є лідером серед браузеров.Создан на базі движка Webkit. Заглибимося в історію. Спочатку Google створив браузер під назвою Chromium і віддав його на тестування користувачам всього світу. Ці користувачі взяли вихідний код цього браузера і почали ліпити свої проекти.Гугл свого часу теж зробив браузер на власному ж дітище і назвав його Google Chrome. Вийшов у світ він в 2008 році і кілька років по тому став лідером.Владельци Хрома заявили, що зробили найшвидший браузер, до того ж дуже надійний. Вийшло? Безумовно. Однією з особливостей є те, що для кожної вкладки Хрома відводиться окремий процес в системі, внаслідок чого при зависанні одного вікна весь браузер не повисне. Плюс ви зможете відновити всі вкладки після аварійного завершення роботи системи або браузера.От себе особисто рекомендую користуватися цим браузером.Вот посилання, звідки можна скачати браузер Google Chrome:
 2. Opera - браузер, який завоював популярність в 2005 році, ставши безкоштовним. Напевно, практично всі люди починали освоювати інтернет саме з опери, тому що і до цього дня вона є одним з лідерів в Росії, має досить приємний інтерфейс і багато цікавих дрібниць. Ще однією важливою особливістю опери стали її дітища на мобільних пристроях (мобільні браузери), які вміють економити трафік.Ето був мій перший браузер, але потім я перейшов на Фаерфокс і хром. Особливістю є дуже зручна навігація за допомогою спеціальних рухів мишки, можливість скачування торрентів прямо з браузера, блокування будь-якого вмісту (реклами наприклад) Ось посилання на сайт, де можна завантажити останню версію Опери (власне, це головна сторінка опери):
 3. Mozila Firefox - знову ж один з лідерів світового ринку браузера. Лідером йому завадив стати Хром, зайнявши відповідні позиції. Фаерфокс був моїм другим браузером, користувався приблизно рік. Видалив лише тому, що він став виснути при запуску і обробці деяких сторінок. Заснований браузер на власному движку Gecko. Вміє обробляти всі сучасні стандарти, має величезну кількість дополненій.Із через велику кількість доповнень браузер починає виснути час від часу. Через це я і видалив Фаерфокс. Головне не навантажувати його, тоді все буде добре. Зручність роботи на рівні - все інтуїтивно зрозуміло, хоча в налаштуваннях можна і запутаться.Скачать останню версію Mozila Firefox можна тут:
 4. Internet Explorer - єдиний дожив до сьогодні браузер, ім'я якого не змінювалося. Про це браузері, якщо чесно, хорошого у мене нічого не пов'язано, втім, як і більшості читачів блогу. Браузер вбудований в кожну операційну систему Windows і є браузером за умолчанію.Да ви напевно і самі все знаєте. Хоча не все так погано як кажется.9 перша версія цього браузера ще цілком прийнятна, стабільна. Тримається Інтернет Експлорер лише за рахунок підтримки Майкрософта. Може бути, з виходом 10-ій версії експлорер наздожене конкурентів. Ось посилання на скачування:
 5. Safari - браузер, що належить корпорації Apple і створений для MacOS. Браузер має непогане оформлення, але яким би він не був, порт є порт (тобто його портувала з однієї ОС на іншу). А порт означає безліч недоробок і невелику популярність. З оновленнями підвищується його стабільність і поліпшується зовнішній від.Скачать браузер Safari можна тут:
 6. Яндекс браузер - браузер від самого популярного пошукача в рунеті - Яндекс. Браузер також заснований на основі Хрома, але без надлишок. Він набагато «легше», а відповідно і швидше самого Хрома. Ось посилання на скачування Яндек.Браузера:
 7. Chromium - прототип Google Chrome. Це не офіційний браузер, тому він знаходиться на стадії бета-тестування. На його основі зроблений не тільки хром, тому ви можете простежити схожість між ним і ще деякими аналогами.
 8. CoolNovo - фактично той же хром, але з доповненнями властивими тільки йому: інтерактивні елементи навігації, захист особистої інформації (на відміну від хрому він не відправляє Гуглу інформацію про вас). Раніше цей браузер називався ChromePlus. Завантажити CoolNovo можна тут:
 9. Maxthon - браузер на движку Internet Explorer'а. Володіє повністю інтерфейсом і підтримує всім доповнення Експлорера. Завантажити Maxthon можна тут:
 10. Avant browser - більшість функцій аналогічні опері. Браузер досить швидкий, привабливий, має дуже великий екран огляду. Нічого зайвого. Завантажити Avant browser можна за наступним посиланням:

Який саме браузер найшвидший і найкращий точно сказати не можна. Я спочатку користувався Оперою, потім відкрив для себе Фаерфокс і врешті-решт зупинився на хром. Мені здалося, що він найшвидший і стабільний (на основі особистого досвіду). Продовжую ним користуватися і зараз. Хром має безліч доповнень як для вебмастера, так і для простого користувача. Рекомендую спробувати основні браузери, а тільки потім вивчати їх аналоги.

Що таке кеш браузера, як його очистити в Opera, Google Chrome, Internet Explorer і Mozila Firefox. Очищення за допомогою програми CCleaner

Тепер розповім трохи про те, що таке кеш браузера. Взагалі кеш - це високошвидкісний буфер обміну з вмістом, яке запроситься з найбільшою ймовірністю. Швидкість кеша перевищує швидкість і зовнішньої пам'яті (жорсткий диск) і оперативної пам'яті, за рахунок чого збільшується продуктивність системи. Кеш браузера це дещо інше, так що з вищесказаного можна запам'ятати лише що кеш це буфер обміну.

Ось, наприклад, зайшовши на який-небудь сайт ваш браузер почне завантажувати сторінки (не відразу звичайно, але опускаючи деталі запиту-відповіді сервера). В сторінку входить HTML-код, CSS-стилі, малюнки і таке інше. Але при переході на іншу сторінку ваш браузер теж повинен буде завантажити все це, на що потрібно рівно стільки ж часу.

Однак, якщо взяти практично будь-який сайт, то можна побачити, що оформлення всіх його сторінок одне і теж (не кажучи вже про css-стилі). Це означає, що на кожній його сторінці використовуються одні й ті ж картинки (наприклад). Так навіщо браузеру завантажувати одні й ті ж елементи, якщо легше зберегти елементи в буфер обміну (на комп'ютер), а потім просто довантажувати їх назад? Цей буфер обміну і називається кеш браузера. Вірніше сказати навіть не буфер обміну, а певне місце на жорсткому диску, відведений для потреб браузера. Кеш економить купу часу і трафіку.

Але ось є одна заковика: якщо веб-майстер не подбав про те, щоб при запиті браузером сторінки сайту сервер, на якому знаходиться сайт, повідомив браузеру про оновлення сторінки, то ви будете бачити один дизайн сайту довго час після його зміни. Тобто якщо ви поміняли щось в дизайні, користувачі, вже бували на сайті, побачать це оновлення не скоро, тому що елементи збереглися в кеші і змінитися можуть не скоро. Є два варіанти вирішення цієї проблеми:

 • При оновленні сторінки потрібно тримати клавішу «Shift» і тоді браузер не буде використовувати кеш при завантаженні сторінки і оновить його. Аналогічне відбудеться при натисканні Shift + F5. Так звана завантаження, ігнорує кеш
 • Найбільш зручний спосіб - очистити кеш браузера. В цьому випадку очистяться всі дані, що знаходяться в кеші від всіх сайтів. Плюс цього способу ще й в тому, що звільниться додатково місце на вашому комп'ютері.

Обидва способи, безумовно, зручні, але не завжди допомагають. Ось тут доведеться очистити кеш браузера. В кожному браузері він очищається по-своєму і нижче я наведу інструкцію з очищення кеша в 4-ох найпопулярніших браузерах.

 1. Google Chrome. Очищення виконується наступним чином: натискаємо на «Налаштування» (це маленька квадратна картинка у вигляді трьох горизонтальних паличок у верхньому правому куті), потім в списку вибираємо пункт «Інструменти», потім «Видалення даних веб-перегляду ...». Тут ви можете видалити історію, збережені паролі і ще кілька пунктів, але нас цікавить очищення кеша. Вибираємо цей пункт і тиснемо "Очистити історію":
 2. Opera. Спочатку потрібно увійти в загальні настройки: Потім у вікні вибрати пункт «Розширені», потім вибрати в лівій колонці «Історія» і навпроти рядка кеша натиснути на «Очистити»:
 3. Internet Explorer. Залежно від версії браузера вам треба або знайти шестірню в правому верхньому куті, або вибрати пункт «Сервіс», потім «Властивості оглядача». У вікні потрібно вибрати в блоці «Історія» кнопку «Видалити ...» і вибрати пункти, які вам потрібні (в даному випадку тимчасові файли інтернету - кеш):
 4. Mozila Firefox. Щоб очистити кеш потрібно зайти в налаштування: Потім перейди у вкладку «Додатково» (зверху), а трохи нижче вибрати вкладку «Мережа». Ви побачите, який простір на диску займає кеш. Щоб його очистити, натисніть на відповідну кнопку.

Але якщо ви використовуєте кілька браузерів, то очищати кеш вручну в кожному трохи нудно. Для вирішення таких проблем створені спеціальні програми, які звільняють комп'ютер від непотрібного сміття (кеш в тому числі). Приклад такої програми - CCleaner. Вона дуже проста в застосуванні, а зараз я розповім, як очистити кеш всіх наявних браузерів. Отже, для початку потрібно завантажити і встановити програму. Програма має 3 версії, 2 з яких платні. Але можна обійтися і безкоштовною. Ось офіційний сайт програми: В колонки з версією «Free» внизу є три джерела, звідки завантажити цю програму: Але якщо ви використовуєте кілька браузерів, то очищати кеш вручну в кожному трохи нудно Вибираєте будь-, завантажуєте і встановлюєте. Думаю, з установкою проблем не виникне. Встановлюється програма близько хвилини, навіть менше. Потім запускаєте програму, вибираєте пункт «Очищення» (якщо не вибрано). У вкладці «Windows» вибираєте те, що хочете очистити. У вкладці «Додатки» теж саме. Те що в програмі не вибрано автоматично, краще залишити як є (наприклад, якщо вам не потрібно прати дані автозаповнення форм, звичайно). Потім в правому нижньому кутку тиснемо на кнопку «Очищення» і чекаємо завершення операції. Можете натиснути кнопку «Аналіз», щоб програма поінформувала вас про те, що зітре і скільки це займає. Час очищення буде залежати від обсягу очищається (накопиченої) інформації.

Ось, начебто, і все, що я хотів вам розповісти по темі браузерів і вибору оптимального інтернет-оглядача. Природно що більшість браузерів я детальніше опишу в наступних статтях. Бажаю приємно провести час і дізнатися щось нове на сторінках блогу MonetaVInternete.ru!

Не зрозуміло, так?
Навіщо потрібна мова, який ніде не використовується і який ніхто не розуміє?
Як працює браузер?
А що ще вам потрібно від браузера?
Ну крім простого перегляду сторінок?
Вийшло?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью