• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Що таке яндекс.браузер і з чим його їдять?

 1. Чому Яндекс Браузер і що це таке?
 2. Зовнішній вигляд
 3. "Розумна" рядок пошуку
 4. Режим "турбо"
 5. Табло і швидкі посилання
 6. Безпека
 7. жести мишею
 8. Перегляд документів
 9. Швидкий дзвінок
 10. Синхронізація
 11. Розширення для Яндекс браузера
 12. Мобільна версія
 13. Інструменти розробника
 14. Де скачати Яндекс Браузер
 15. В підсумку
 16. На десерт

Яндекс продовжує випускати нові версії свого браузера і днями світ побачила чергова версія. На цей раз тут є хоч щось, що може відрізнити її від інших і зацікавити користувача. Давайте розберемося, що це за браузер і що в ньому є.

Я ніколи не відчував радості від брендів, в т.ч. Яндекса, тому програму розгляну з точки зору зручності і корисності, а не "наш / ваш відповідь чогось там".

Чому Яндекс Браузер і що це таке?

Яндекс Браузер - це безкоштовний браузер від компанії "Яндекс", зроблений він на основі Chromium. Є версії на декількох мовах: українською, російською, англійською та турецькою. Сьогодні, якщо вірити статистикою Liveinternet Програмою користується менше 6% користувачів. Частка відвідувачів мого блогу з цією програмою дорівнює 3.8%. Може, інші 143% щось втрачають? Зараз дізнаємося.

Ось статистика використання браузерів в рунеті за версією LI:

Браузер Користувачі (млн) Частка Google Chrome 35,9 27,6% Android Browser 27 20,8% Safari 1 17 13,1% Firefox 9,6 7,4% Yandex.Browser 7,4 5,7%

"Браузер на основі Chromium" означає, що движок програми використовується в Google Chrome, Opera, mailru браузері і ще десятці невідомих. Фактично ми бачимо доопрацювання готового продукту, а не нову розробку. Втім, чим далі від першого релізу, тим більше відмінностей між Chrome і Я.Браузером.

Перша версія Я.Б вийшла два роки тому, восени 2012-го. З 13-й версії нумерація версії містить рік і місяць.

Версія 14.5, наприклад, говорить, що вона з'явилася в травні 2014 го.

Зовнішній вигляд

Візуально Яндекс браузер мало чим глобально відрізняється від Chrome. Втім, в дрібницях відмінностей багато, браузер приємний, вилизаний і плавний. Можна легко налаштувати під себе. Закладки винесені в табло, яке з'являється при натисканні на адресному рядку. Виберіть в останній версії знаходяться знизу, на відміну від будь-яких інших браузерів.

Фон браузера можна налаштувати як завгодно, навіть для чогось його можна анімувати:

"Розумна" рядок пошуку

У міру набору тексту в адресному рядку браузера буде пропонувати вам варіанти відповідей, якщо це питання, або можливі закінчення вашого запиту, якщо ви шукаєте щось більш-менш звичайне. Ось що говорить вікіпедія, якій після цього довіряти можна трохи менше, ніж раніше:

Подібний функціонал є унікальним для яндекс.браузер і відсутній у конкурентів.

Справа в тому, що цей інтерфейс зручний і корисний, він і правда прискорює роботу і спрощує навігацію. І саме тому він вже давно використовуються в Google Chrome. Для того, щоб скористатися "нової" і "унікальною" послугою яндекса, досить було ввести пошуковий запит на стартовому екрані нової вкладки.

Ось як це виглядає:

Ось як це виглядає:

Так що якщо розробники Яндекса перенесли цю функцію з веб-сторінки в адресний рядок, саме про це і слід було писати на вікі.

Якщо ж ви вводите питання в стилі "рахунок матчу", то обидва браузера покажуть дані прямо в результатах пошуку (як це вже кілька років вміє робити гугл і в минулому році навчився робити яндекс). Для прикладу ми можемо дізнатися, як "не вийшло-ні фортануло" у Севільї:

Мессі - красень. Втім, мова не про нього.

Режим "турбо"

Здається, в 2002-му в Опері вже була функція "турбо". Дуже актуальна тоді, в умовах модемного з'єднання з Інтернетом і крайньої кривизною рукообразних відростків у більшості вебмайстрів. Зарекомендувала себе колись технологія успішно використовувалася в основному в Opera Mini і Opera Mobile на мобільних платформах.

Як це працює: весь трафік йшов через проксі-сервера опери, що знаходилися в Швеції. Всі зображення стискалися до прийнятних розмірів, а зі сторінок могли вилучатися зайві речі: реклама, банери та інше.

Зараз Opera Turbo працює в яндекс.браузер - річ, прямо скажемо, непотрібна для стиснення сторінок в умовах сучасних інтернетів. Ось що дійсно зручно і приємно - функція вміє стискати потокове відео.

Випробував на ютубі - перед завантаженням браузер попереджає, що відео буде стисло. Швидкість завантаження значно прискорюється, якість помітно кульгає. Ось як виглядає HD:

Ось як виглядає HD:

Функція буде дуже корисна для тих сервісів потокового відео, у яких немає вибору якості файлів.

Наприклад, "архіви з нічим".

Табло і швидкі посилання

Звичайна панель швидкого запуску, така ж, як в хром, тільки з великою кількістю налаштувань.

Швидкі посилання - цікава функція, яка може виявитися корисною. Браузер розпізнає різні типи сайтів і визначає, які з посилань найбільш важливі, щоб відобразити їх поруч з адресою сайту. Так, в інтернет-магазині там з'явиться "корзина" і "доставка". На сайті банку - "мережа банкоматів".

На сайті банку - мережа банкоматів

Безпека

Включена функція буде перевіряти всі посилання, за якими ходить користувач в Я.Б, за допомогою антивірусу Касперського.

Десь в інтернетах я чув, що ...

У будь-який поважає себе фірми розробника антивірусного ПО є 2 відділи ... перший розробляє віруси, а другий з подвоєною енергією потім бореться з наслідками.

Чи є правда в цих словах, науці невідомо. Думаю, що найефективніше з вірусом може впоратися його творець. Втім, чутки залишимо бабусям біля під'їзду, так як нічого однозначного крім того, що всі адреси, за якими ви ходите, будуть зберігатися і вважатися в російському дата-центрі, я не можу.

жести мишею

Якщо Google Chrome можна уявити як велосипед, на який можна додавати потрібні девайси, то Я.Браузер це щось типу мотоцикла: він "з коробки" підтримує жести мишею, перевірку орфографії і посилань, переклад сторінок і ще багато різного. У випадку з хромом у вас є вибір, який плагін поставити і налаштувати. У випадку з Яндекс браузером - немає.

Жести мишею - це зручно і добре. І це є у всіх поважаючих себе браузерах.

Забавно, що якщо шукати "янедекс браузер" в Яндексі, то зверху результатів пошуку відображається реклама яндекс.браузер, а знизу - Google Chrome.

Перегляд документів

З переглядом PDF впорається будь-який, а Я.Б вміє показувати і DOC, RTF, FB2, ePub. Без аддонів Chrome такого не вміє. З аддоном - легко. Читалка прямо в браузері може виявитися зручною.

Швидкий дзвінок

Я довго хотів знайти щось таке, чим, крім назви, можна було б відрізнити Я.Б від аналогічних програм. І знайшов - швидкий дзвінок. Якщо браузер знаходить на сторінці номер телефону, він пропонує відправити його вам на смартфон. Якщо погоджуєтеся, вам на мобільний приходить повідомлення, яке дозволить відразу набрати отриманий номер. Тобто набирати руками нічого не потрібно. Працювати таке буде тільки в разі включеної синхронізації.

Синхронізація

Налаштування, теми, паролі, встановлені плагіни і історію яндекс.браузер вміє зберігати в хмарному сховищі і синхронізувати. Так само, як і Chrome, Firefox, Opera і т.д. У моєму випадку програма відразу залізла в налаштування Хрома, дістала звідти всі плагіни і історію. У вікні налаштувань я побачив список плагінів з Chrome, які можна встановити в Я.Б.

Зручно? Так. Чи безпечно? Ні. Тим більше, що дозвіл на доступ до браузеру я не давав.

Розширення для Яндекс браузера

Яндекс браузер вміє працювати з аддонами для Google Chrome (всіма) і Opera (частково). Якщо плагін Опери підтримується, в магазині розширень він буде позначений, як працює:

Прибрати рекламу можна за допомогою AdBlock, в Яндекс браузері він працює так само, як і в Chrome. Завантажуйте будь-який потрібний вам плагін з каталогу аддонів Chrome або Opera і він запрацює без перезавантаження програми.

Мобільна версія

Що головне - також вміє стискати графіку з відео, щоб економити мобільний трафік. Крім того, синхронізує налаштування з деськтопной версією. Є версії для Android і iOS, також працює на планшетах.

Інструменти розробника

Працюють точно так же, як і в Chrome, ніяких відмінностей я не помітив. Навіть настройка і плагін для інспектора яндекс.браузер скопіював звідти.

Де скачати Яндекс Браузер

Всі версії браузера можна завантажити на офіційному сайті . Як оновити: стару версію можна оновлювати за допомогою поверх неї останню, всі налаштування при цьому зберігаються.

Версії для мобільних платформ:

В підсумку

У підсумку маємо модифікацію Chrome з декількома приємними відмінностями і декількома неприємними. Завдяки вмінню працювати з аддонами така версія може бути корисніше, ніж оригінал. Потрібно пробувати, щоб зрозуміти. Борату, наприклад, подобається.

На десерт

Ще вам варто побачити світанок в Токіо під London Elektricity:

Фото з Playboy. Фото дівчини, а не Бората.

Чому Яндекс Браузер і що це таке?
Чому Яндекс Браузер і що це таке?
Може, інші 143% щось втрачають?
Зручно?
Чи безпечно?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью