• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Що потрібно зробити для того щоб сайт коректно відображався в різних браузерах

Веб-оглядач, оглядач, браузер (від англ. Web browser, устар. Броузер) - програмне забезпечення для перегляду веб-сайтів, тобто для запиту веб-сторінок (переважно з Мережі), їх обробки, виведення і переходу від однієї сторінки до інший (Джерело: вікіпедія ) .Існує значне безліч браузерів, як і їх версій. До основних можна віднести Internet Explorer (скоріше тому, що він йде вбудованим в найпоширенішу операційну систему Windows, Google Chrome, Mazilla FireFox і Opera. Однак проблема виникає в тому, що часто не у всіх браузерах сайти відображаються однаково, тому певний відсоток користувачів може бачити некоректну роботу web-сторінок. Чому так відбувається і як цього уникнути?

Для початку визначимося з тим, що лежить в основі будь-якої web-сторінки. За кожною з них ховається вихідний код, який складається з тегів - спеціальних розмічальних кодів на мові HTML. Весь комплект таких тегів називається специфікацією і підтримується W 3C консорціумом, до якого входять всі основні фірми, що займаються розробкою програмного забезпечення для всесвітньої павутини. В ідеальному випадку, всі браузери повинні дотримуватися специфікації для коректного відображення сторінок, однак в реальності це відбувається не завжди.

Спочатку HTML був скоріше мовою логічної розмітки тексту, незалежний від пристрою виводу. Це означає, що в результаті інтерпретації HTML тегів інформація може бути виведена не тільки на екран монітора, але і на звукову карту і інші пристрої. Однак в подальшому мова перетворилася просто на засіб розмітки сторінок в інтернеті.

На даний момент коректність відображення сторінок практично однакова, свої нюанси мають лише браузери Internet Explorer і Netscape Navigator (до цього списку можна віднести ряд інших браузерів, проте ними користується менше 1% серферів в інтернеті).

 1. Переглядати відображення сторінок у всіх популярних браузерах. Справа в тому, що, хоч код для всіх браузерів один і той же, інтерпретується він браузерами по-різному. Причому відбувається це як в різних оглядача, так і в різних версіях одного. Причина цього - конкурентність між самими браузерами, які вводили свої теги для підвищення популярності своїх продуктів.
 2. Переглядати сторінки в різному дозволі. Досить багато сучасних комп'ютерів мають низьку роздільну здатність екрана. Наприклад, багато КПК випускаються з чорно-білим екраном, а велика кількість ноутбуків має обмеження палітри 256 квітами. А планшети, смартфони та інші електронні гаджети з виходом в інтернет мають різну ширину екрану. Тому останнім часом набуває все більшої популярності адаптивний дизайн сайтів . Під мобільні телефони, якими користуються великий відсоток відвідувачів інтернету, все більше набирає тенденцію створення спеціальної мобільної версії сайту.
 3. Тестируйте сайт під різними ОС і на різних платформах. Так, більшість користувачів в очі не бачили жодної операційної системи, крім Windows, проте останнім часом набирає популярність Apple Mac OS. Рано поки скидати з рахунків Linux і Unix. Всі ці платформи трохи по-різному виводять на екран графіку, тому шрифт в Linux може бути зовсім не схожий на шрифт в Windows. Тому, якщо вам важливо, щоб сайт представляв інтерес для широкого кола користувачів, то його слід протестувати в інших ОС

Браузери поки ще тільки прагнуть до того, щоб однаково відображати сайти, тому поки доводиться стежити за кросбраузерністю. Ось кілька хороших сервісів, де можна перевірити, як ваш сайт відображається в різних браузерах і їх версіях.

Browsershots - один з найповніших з безкоштовних інструментів для тестування кросбраузерності на даний момент.

IETester - сервіс, створені спеціально для тестування сайтів в IE - одному з найбільш проблемних браузерів.

Browsera - автоматично тестує сайт на сумісність. Є як безкоштовна версія з обмеженим функціоналом, так і комерційна.

Повернутися назад

Статті по темі:

Чому так відбувається і як цього уникнути?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью