• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Що нового в iOS 11?

 1. Зовнішня оболонка
 2. Під капотом
 3. Система і стандартні програми
 4. шрифти
 5. Вбудована розмітка
 6. фото
 7. App Store
 8. здоров'я
 9. калькулятор
 10. файли
 11. Siri
 12. нотатки
 13. карти
 14. музика
 15. Safari
 16. Камера
 17. клавіатура
 18. Підсумки

Кожна нова версія будь-якій операційній системи Apple привносить в життя користувачів нові звички

Кожна нова версія будь-якій операційній системи Apple привносить в життя користувачів нові звички. Адже горезвісна «магія Apple» складається з тисячі дрібниць, покликаних, на думку керівництва компанії, зробити наше життя зручніше. Давайте подивимося, які нові зручні дрібниці чекають власників пристроїв з iOS в найближчому майбутньому.

Опублікований рік тому огляд iOS 10 , Для зручності читачів був поділений на декілька розділів. Зробимо так само і в цей раз.

Зовнішня оболонка

Одна з перших особливостей, що кидаються в очі при знайомстві з iOS 11 - це в певному сенсі повернувся настирливий розділ «Непрочитаний», який існував не те в 8-й, не те в 9-й версії iOS. Якщо спробувати витягнути зверху вниз шторку з віджетами на заблокованому екрані, то при наявності непрочитаних повідомлень система нагадає про них раптовим спливаючих напівпрозорим списком, які виїжджають на екран знизу вгору. Якщо від подиву підвиснути і одну-дві секунди нічого не робити, список просто зникне, але віджетів своїх ви так і не побачите. Якщо ж потягнути раптово показані «непрочитані» від низу до верху, то їх можна потім зрушити зліва направо і нарешті побачити шукані віджети.

Це дуже дивний і суперечливий момент, до якого непросто звикнути і перестати дратуватися. Втім, якщо непрочитаних повідомлень немає, віджети виїжджають абсолютно звично. У самих віджети значущих змін немає, зате «Пункт управління», який витягується знизу екрану, повністю перероблений.

В першу чергу в очі впадає те, що всі елементи «Пункту управління» тепер розміщені на одному екрані і для доступу до музики, наприклад, не потрібно перегортати блоки управління вправо-вліво.

В першу чергу в очі впадає те, що всі елементи «Пункту управління» тепер розміщені на одному екрані і для доступу до музики, наприклад, не потрібно перегортати блоки управління вправо-вліво

Крім того, явним нововведенням є широкі слайдери, що відповідають за яскравість екрану і гучність. На практиці це набагато більш зручне рішення, ніж тонкі горизонтальні повзунки, що використовувалися раніше.

Як водиться останнім часом, 3D Touch можна застосувати практично до будь-якого елементу пункту управління: в управління радіомодулями при розгортанні додаються елементи «AirDrop» і «Режим модема», «Музика» обзаводиться окремим перемикачем AirPlay (і все тим же старим горизонтальним регулятором гучності заодно ).

До речі, застосування 3D Touch на нових слайдерах теж збільшує їх в розмірах і розширює функціональність: у «Яскравості», наприклад, з'являється додатковий перемикач Night Shift. У «Ліхтарика» з 3D Touch з'являється чотири ступені яскравості, перемикатися між якими набагато зручніше, ніж в iOS 10. «Таймер» теж обзавівся схожою «ступінчастою» налаштуванням, а ось «Калькулятор» і «Камера» поводяться звично.

Можливості кастомізації Пункту управління досить великі навіть «з коробки». Можна припустити, що одного разу там з'являться рішення і від сторонніх розробників, як це сталося раніше з віджетами повідомлень.

Під капотом

Давайте пройдемося по розділу «Налаштування» і подивимося, що нового приготували в Apple тут.

«Екстрений виклик - SOS» - абсолютно новий розділ, про який потрібно розповісти докладно.

Для випадків, коли потрібно екстрено (або непомітно) викликати службу порятунку, в iOS 11 досить п'ять разів поспіль швидко натиснути кнопку Sleep / Power на бічній грані корпусу, не виймаючи телефон з кишені. Сам процес виклику може супроводжуватися або не супроводжуватися звуковим сигналом тривоги, але цю опцію необхідно налаштувати заздалегідь. Крім того, сканер відбитків тут же перестає розпізнавати власника і iPhone можна розблокувати тільки введенням пароля.

Так ось, в США ця функціональність має ще одну смислове навантаження. За місцевим законодавством, жодна людина не зобов'язаний свідчити проти себе, а пароль від телефону - частина свідчень, тому поліція не має права змушувати затриманого називати його. Однак, оскільки відбиток пальця не є «знанням», надмірно завзяті поліцейські цілком могли докласти палець затриманого до сканера. Тепер же достатньо просто п'ять разів поспіль натиснути на кнопку Sleep / Power, щоб iPhone відмовився приймати відбитки і знову почав вимагати введення пароля. У США це явище вже неофіційно охрестили «cop button».

До речі, через те, що в Україні замість єдиної служби 911 працюють відразу три - 101, 102 і 103 - замість моментального дозвону в службу порятунку українцям виводиться на екран три плашки для вибору відповідної нагоди служби, що зводить нанівець весь сенс існування нової настройки.

«Облікові записи та паролі». Власне, раніше це були два окремих підрозділу в налаштуваннях Safari, але завдяки тому, як iOS 11 тепер обробляє паролі, їх логічно об'єднали і виділили.

Самі паролі тепер суб'єктивно «ближче» до користувача. Якщо раніше, щоб заповнити логін / пароль або інші дані на будь-якому сайті, потрібно було робити це через стандартне меню «Поділитися», то тепер піктограма паролів з'являється прямо над стандартною клавіатурою iOS в потрібний момент. Досить тапнуть по піктограмі, щоб iOS тут же заповнила логін / пароль (при наявності тільки одного облікового запису для даного сайту) або запропонувала вибір з кількох.

Більш того, така інтеграція працює не тільки в браузері Safari, але і доступна в сторонніх додатках, тим самим знижуючи для користувача значимість став вже галузевим стандартом 1Password.

«Siri і пошук» тепер істотно змінений і уніфікований, наочнішим виявиться виведені настройки доступу Siri до системних і сторонніх додатків.

«Смарт-інверсія кольору» з'явилася в «Універсальному доступі» на додаток до класичної інверсії. Смарт-інверсія, по завіреннях Apple, не впливає на зображення темних кольорів, медіафайли та деякі програми. Таким чином, якщо у користувача виникне бажання подивитися, як могла б виглядати темна тема iOS, тепер є можливість це зробити.

(Що характерно, скріншоти «Настройок» та інших елементів інтерфейсу в режимі що однією, що інший інверсії, виходять «звичайними», як ніби режим інверсії взагалі не включений).

«Подкасти» позбулися пункту, що регулює кількість нових подкастів, які дозволено завантажувати в смартфон локально. Тепер є тільки параметри «Нові», «Невоспр.» Або «Викл.». З одного боку, завантажені подкасти займають не так багато місця, з іншого - такий підхід змушує переглянути свої підписки і без жалю викинути все зайве.

З одного боку, завантажені подкасти займають не так багато місця, з іншого - такий підхід змушує переглянути свої підписки і без жалю викинути все зайве

Також з'явилася опція автоматичного вивантаження невикористовуваних додатків при критичному заповненні дискового простору. При цьому документи, зав'язані на вивантажене додаток, нікуди не діваються. В цілому схоже з функціональністю macOS Sierra при активованої опції розміщення «Документів» і «Робочого столу» в iCloud Drive. Ну тільки з тією різницею, що десктопна ОС вивантажує в хмару якраз таки документи, а не програми.

Ну тільки з тією різницею, що десктопна ОС вивантажує в хмару якраз таки документи, а не програми

На iPhone автора цієї опції не виявилося, тому скріншот взято з пошуку зображень Google. Видалення застарілих діалогів з тієї ж опери - опція заявлена, але в конкретному iPhone 6 чомусь не матеріалізувалася.

Чергова новинка - обмін паролів Wi - Fi. Якщо ви не знаєте пароль від мережі Wi-Fi, але поруч є знайомий з розблокованим iOS-пристроєм, зареєстрованим в цій мережі, ви можете «підтягнути» пароль з нього - відповідна опція з'явиться у вікні підключення і дозволить послати знайомому запит на підключення вашого iOS -Пристрої до мережі.

А в пункті «Не турбувати» з'явилася нова корисна настройка: «Не турбувати водія». Активується вона трьома способами: вручну, при підключенні до Bluetooth автомобіля або автоматично при виявленні руху. При активній опції iPhone не виводить повідомлення про вхідні дзвінки й повідомлення, а також інші PUSH-подразники, а у відповідь на вхідний відправляється автоматичне повідомлення з описом ситуації або іншим кастомними текстом.

У «Службах геолокації» тепер можна виставити значення «Під час використання» для всіх додатків, навіть якщо розробник передбачив тільки варіант «Використовувати завжди». Розумно і давно напрошувалося.

І нарешті, в системний відеоплеєр повернувся адекватний регулятор гучності замість величезної напівпрозорої блямби на половину екрану.

І нарешті, в системний відеоплеєр повернувся адекватний регулятор гучності замість величезної напівпрозорої блямби на половину екрану

Система і стандартні програми

Не сказати, щоб в самій iOS 11 змін виявилося дуже багато, але деякі просто кидаються в очі. В першу чергу це стосується системних шрифтів і, як наслідок, змін в інтерфейсі.

шрифти

На прикладі «Пошти» можна помітити тенденцію до укрупнення системних шрифтів. Назви ящиків тепер пишуться просто таки величезними буквами в порівнянні з іншими елементами, через що довелося винести їх в окремий рядок. Заголовки листів тепер теж більш читабельні, що в цілому викликає суб'єктивне відчуття більшої прозорості інтерфейсу iOS 11 в цілому, з одночасним випинанням власне інформації. Це трохи незвично спочатку, але в процесі використання комфортніше, ніж раніше.

Те ж саме можна помітити в «Календарі», «Фото», «Нотатках» та інших системних додатках.

Вбудована розмітка

Зразок інструментів вбудованої розмітки можна побачити на прикладі зняття скріншота. Якщо раніше, роблячи скріншот, користувач знав, що його потрібно шукати в відповідному альбомі в «Фото», то сьогодні скріншот як би стискається в лівий нижній кут екрану і чекає там своєї долі: змахнувши його вліво, користувач відправляє його в той самий альбом зі скриншотами «на потім», а тапнув по ньому - відкриває у вікні розмітки.

З інструментів доступні всі, звичні користувачам macOS, з арсеналу «Перегляду».

фото

Для знятих Live Photo з'явилися свої ефекти - Петля, Маятник (аналог Boomerang від Instagram) і Довга витримка. Щоб їх застосувати, потрібно потягнути зняте і відкрите на весь екран Live Photo верх, тоді крім звичних даних про місце зйомки можна побачити і кнопки застосування ефектів.

GIF-файли тепер демонструються з анімацією, але для її запуску по файлу потрібно тапнуть, інакше картинка так і залишиться статичною.

App Store

Найбільш серйозним змінам піддався магазин додатків для iOS. Починаючи від іконки, яка тепер ще примітивніше, і закінчуючи повним редизайном всередині.

На головній вкладці «Сегодня» користувача зустрічають великі тематичні картки майже на весь екран (майже - якщо говорити про екран iPhone 7): «Наша знахідка», «Гра дня», «Додаток дня», тематичні добірки ігор або додатків.

Натискання кожну таку картку розгортає досить значний текст з описом ігор, програм або вибірки, з масою скріншотів, прикладів використання і кнопкою «Поділитися» в самому кінці. Виглядає і працює все це дуже здорово і дійсно здатне привернути увагу до пропонованого софту. На відміну від «Додатки тижня», знайомого по iOS 10, звання «Додаток дня» не зобов'язує розробника опускати цінник до нуля.

Замість «Категорій» і «Топ-чартів» тепер є дві окремі вкладки для Ігор і Додатків, всередині яких також з'явилися великі картки для залучення уваги. Сюди ж перекочували і «Категорії».

З вкладки «Оновлення» App Store випав розділ «Покупки». Тепер покупки доступні з будь-якої вкладки при натисканні на аватар облікового запису у верхньому правому куті. Туди ж тепер перенесена область погашення подарункових кодів і карт.

Результати пошуку виводяться тепер в більш інформативному вигляді, а якщо додаток забезпечено відеотрейлери, то він відтворюється (без звуку) відразу в попередньому перегляді результатів пошуку.

здоров'я

У додатку Здоров'я детальні графіки стали набагато інформативніше, але не це головне. Саме, мабуть, довгоочікуване нововведення полягає в тому, що дані Здоров'я тепер синхронізуються через iCloud між усіма пристроями користувача і тепер при покупці нового iPhone (якщо ви віддаєте перевагу новий пристрій налаштовувати з нуля) всі дані про тренування, хворобах та інше підтягнуться з хмари точно так ж, як дані Нотаток, Нагадувань, Контактів і т. д. Що заважало Apple зробити це раніше, залишається тільки здогадуватися.

калькулятор

Зовнішній вигляд «калькулятор» оновили радикально. Починаючи від іконки, на якій тепер стилізоване зображення калькулятора, до круглих кнопок всередині з укрупненим шрифтом. Суб'єктивно виглядає не дуже красиво, але з точки зору usability стало не в приклад зручніше розкресленого тонкими лініями сірого прямокутника з iOS 10.

файли

Новий додаток «Файли» замінило собою iCloud Drive. Тепер, крім доступу власне в iCloud Drive, прямо з нового додатка Файли можна отримати доступ до файлів з Dropbox, Box, OneDrive, Google Disk, Mega і інших хмарних сервісів. За однієї умови: наявність на iPhone додатків від інших хмарних сервісів обов'язково. На жаль, замість доступу по WebDAV і всіх плюсів, пов'язаних з цим методом, «Файли» просто викликають на екран нативное додаток Dropbox, Box, Mega і т.д. Наскільки потрібен і виправданий такий підхід, сказати складно.

Як не дивно, після релізу iOS 11 взаємодія деяких хмарних додатків поводиться не так, як під час тестування бета-версій, і мова зовсім не про поліпшення. Наприклад, Dropbox вимагає відключення аутентифікації по відбитку пальця, а Box взагалі відкрито заявляє «хочете побачити файли - перейдіть в додаток Box». Залишається сподіватися, що сторонні розробники доведуть до пуття взаємодію з «Файлами».

Siri

У Siri розширився доступ до сервісів і статистикою - цілком очікувано, так як Apple змушена постійно розвивати свого голосового помічника. Як приклад, тепер Siri розуміє команду на кшталт «Включи музику, яка мені сподобається» і, при наявності підписки Apple Music, цілком здатна підібрати щось на смак власника, грунтуючись на попередніх оцінках.

В деяких випадках можна домогтися цілком виразної відповіді на питання на зразок «Хто барабанщик в цій пісні?», Але, звичайно, ніякого порівняння зі здібностями англомовної Siri для користувачів з США проводити не слід - значна частина можливостей Siri (та й взагалі iOS) для українських акаунтів все ще залишається мрією.

нотатки

Найсерйознішим нововведенням «Нотаток» став вбудований сканер документів, аналогічний безлічі давно відомих сканерів від сторонніх розробників, на кшталт ABBYY, Microsoft або Readdle.

Працює, на перший погляд, непогано. Межі та вміст вирівнює акуратно, автоматичний режим спрацьовує адекватно. З сканованих кадрів можна через меню «Поділитися» створити багатосторінковий PDF.

Крім того, в «Нотатках» тепер є підтримка простих таблиць і нових інструментів розмітки, про які розповідалося вище, а для рукописного введення доступні різні варіанти підкладки в лінійку чи клітинку.

карти

Багатостраждальний картографічний продукт Apple, що коштував колись посади в Apple Скотту Форстолл, планомірно розвивається, але знову ж таки, на українських користувачів це слабо відбивається. Хоча для жителів великих міст уже доступна оперативна інформація про пробки на дорогах, це не пов'язано безпосередньо з виходом iOS 11.

музика

Сьогодні практично неможливо розглядати додаток «Музика» без передплати на власний музичний сервіс Apple Music. Більше 40 мільйонів треків з щоденним поповненням каталогу всього за 5 USD в місяць - це набагато зручніше колупання в торрентах, скачування MP3 і подальшої заливки в iPhone через iTunes. А головне - якісніше.

В iOS 11 для передплатників Apple Music з'явилася соціальна складова: можна відкрити свій профіль в Apple Music для доступу до списку останніх прослуханих композицій, а також для активації можливості ділитися своїми плейлистами. На оновлення ваших друзів можна підписуватися, як на поновлення в Instagram, наприклад, і таким чином відкривати для себе щось нове, не ставлячи питання «а що ти зараз слухаєш?» Тим, чия думка для вас важливо.

Ось наприклад, профіль автора .

Safari

За що можна сказати щире спасибі розробникам, провідним розробку мобільного браузера Apple, так це за функцію тотальної заборони на автоматичне програвання будь-якого відео на сторінках. Можна не побоюватися, що серфінг по мережі в пізній час розбудить сплячого поруч людини раптової рекламою або вбудованим в сторінку відеорядом.

Інтеграція Siri і Safari стала глибше, тепер віртуальний помічник аналізує ваші уподобання, виходячи з історії відвідин сайтів і якісь підказки, пов'язані з пошуком в інтернеті, робить з урахуванням зібраних даних.

Що дійсно радує, так це тісна інтеграція функції Reader Mode в сторонніх додатках. Тепер не потрібно, відкриваючи статтю у вбудованому браузері Twitter-клієнта, переходити в Safari, щоб відсікти зайве і насолоджуватися власне контентом, досить просто натиснути відповідну піктограму.

Камера

Здійснилося! У 11 версії своєї мобільної операційної системи Apple нарешті впровадила в додаток «Камера» сканер QR-кодів. Працює рівно так, як і очікується, тому цілий клас програм, як зазвичай з виходом нової версії iOS, відправився в утиль.

Live Photo тепер можна редагувати прямо в «Камері», відбираючи найкращий кадр і зберігаючи його в якості статичного знімка. Раніше це було можливо тільки для серій знімків, які робляться довгим натисканням на «затвор».

клавіатура

Зовнішній вигляд клавіатури залишився без змін і ніяких питань не викликає, а ось зручності для людей з короткими пальцями істотно додалося.

Довгий утримання перемикача мов тепер виводить не тільки повний список активних розкладок, а й додаткові кнопки зсуву клавіатури до правого або лівого краю екрану - в залежності від того, якою рукою користувач тримає iPhone і набирає текст.

Підсумки

На жаль, левова частка можливостей iOS все ще недоступна більшості українців. HomeKit все ще не дуже затребуваний через слабке поширення сумісних пристроїв, Apple Pay і Apple News офіційно відключені для нашого регіону, тому новинки цих додатків і сервісів описувати сенсу немає: більшості це нецікаво, а ті одиниці користувачів, хто (в порушення політики Apple ) використовує US-акаунти, досить розумні, щоб розібратися в них самостійно, раз вистачило знань на прив'язку аккаунта до іншої країни.

В іншому iOS 11 справляє враження впевненої кроку вперед, особливо у версії для iPad. Новий док, багато в чому повторює можливості свого настільного побратима, мультизадачність і многооконность, drag'n'drop, quicktype клавіатура і виразний файловий менеджер роблять iPad Pro з iOS 11 цілком працездатною заміною MacBook як для представників найрізноманітніших професій, так і для домашнього використання. Але тема ця насичена і потребує окремої розмови огляду.

За 10 років з виходу iOS пройшла величезну дорогу і кількість вкладеної програмістами і інженерами Apple праці видно неозброєним поглядом. Можна скільки завгодно говорити про те, що «ось ця функція була в такому-то телефоні ще 5 років тому», але суперздатність Apple полягає в умінні зібрати найрізноманітніші функції в одному пристрої і зробити так, щоб це «просто працювало». На щастя, поки що їм це вдається, незважаючи на гігантські обсяги виробництва і пов'язані з цим складнощі. Будемо сподіватися, що iPhone X, показаний на останній презентації Тімом Куком і його колегами, задасть вектор розвитку на нові 10 років і ми ще не раз здивуємося тому, як Apple змінює світ навколо нас.

В деяких випадках можна домогтися цілком виразної відповіді на питання на зразок «Хто барабанщик в цій пісні?
На оновлення ваших друзів можна підписуватися, як на поновлення в Instagram, наприклад, і таким чином відкривати для себе щось нове, не ставлячи питання «а що ти зараз слухаєш?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью