• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Що таке домен і як підібрати доменне ім'я для сайту

 1. Реєстратори доменних імен і їх перетворення
 2. рівні доменів
 3. Як підібрати доменне ім'я для сайту?
 4. Як купити домен і зареєструвати його
 5. Корисні поради для ваших сайтів:

Ви дізнайтеся, що таке доменне ім'я, де воно зберігається і як купується. Також ви дізнаєтеся, як правильно підібрати доменне ім'я для сайту. Ще розглянемо важливі моменти, які не варто застосовувати на своїй практиці по створенню сайтів. Отже, що таке домен? Уявіть, що ви набираєте в своєму браузері якесь назва (наприклад, Яндекс.ру). Пізніше система якимось чином розуміє, що вам на екран потрібно вивести вміст сайту, який називається Яндекс.ру.

Реєстратори доменних імен і їх перетворення

Що таке сайти Що таке сайти ? Сайти - це комп'ютери. Уявіть собі системні блоки, яких дуже повно в офісах. По суті, сайт - це такий системний блок. Більшість саме таких системних блоків об'єднані в мережу інтернет. І яким же чином ваш браузер розуміє, до якого з комп'ютерів потрібно йому звернутися? А справа вся в тому, що у кожного комп'ютера є свій номер. Коли ви набираєте Яндекс.ру, ваш браузер розуміє, що я.ру - це те ж саме, що і комп'ютер з номером, наприклад, 2. Тобто, він виробляє перетворення з символьного назви я.ру в числове назва номера 2.

Але тут трошки складніше. Тобто замість числа 2 пишеться таке число, яке розділяється точками (наприклад, 192.168.0.1). Це номер одного комп'ютера, у другого інший номер і так далі. Але суть в тому, що набираючи я.ру, ваш браузер знає, мова йде про комп'ютер з номером 192.168.0.1. Перетворенням з слова в число займається спеціальна програма і виробляє вона цю справу за допомогою сервісу, який ви не бачите, але він у вас є. Цей сервіс називається DNS (домени). Він ніби діє невидимо для вас, але він працює.

Давайте трошки трохи більше заглибимося в те, як відбувається перетворення домену. Перетворення відбувається наступним чином. В інтернеті є так звані реєстратори доменних імен. Реєстратори домену - це деякі підприємства, в кожній з яких стоїть комп'ютер. У кожному з цих комп'ютерів міститься дуже багато записів. У них записано, що я.ру відповідає якомусь числовому номеру, розділеними крапками. Адреса рамблер.ру відповідає якомусь іншому числовому номеру і так далі.

Чому так зроблено? А зроблено тому, що зберігати всі записи на комп'ютері в одній компанії насправді фізично неможливо (якщо мова йде про світових масштабах). У Росії домени.ru свого часу зберігалися у одного-єдиного реєстратора, тобто він був монополістом. Потім цим займався мережевий інформаційний центр, і після цього вже з'явилася конкуренція. Ціни потім потрапляли трошки за рахунок того, що з'явилися нові реєстратори.

Завданням реєстратора домену та його бізнесу полягає в тому, щоб продавати записи. Тобто, він вам і іншим людям продає можливість записати на своєму комп'ютері, що певну назву сайту відповідає якомусь числовому номеру. Насправді це хороший бізнес і цілком не надто витратний. Ви просто зрозумійте, що для реєстратора цю справу нічого не варто, крім вартості комп'ютера.

Тобто, він у себе розміщує ці записи (домени) абсолютно безкоштовно. Таким чином, він і вам може продати за гроші, а може роздавати абсолютно безкоштовно. І будь-який з цих реєстраторів може так зробити. Тобто за певних умов ви можете отримати безкоштовний домен в подарунок.

Реєстраторами стають після проходження певної сертифікації. Якщо ви хочете стати реєстратором доменних імен, то у вас повинні бути відповідні технічні засоби для того, щоб ви змогли у себе зберігати всі ці домени. Повинні бути і відповідні комп'ютери, і встановлені програми, і спеціальний адміністратор, який у всій цій справі розбирається. Ну а так в принципі і ви можете стати реєстратором, ніхто цього не забороняє робити.

І такий цікавий момент. Коли ви набираєте в своєму браузері Яндекс.ру, то, як відбувається перетворення? Спочатку ваш браузер відправляє запит на якийсь центральний кореневий сервер, який відповідає: «Домен Яндекс.ру зберігається у такого реєстратора«. Після цього напряму походить запит до цього реєстратору, і він уже повідомляє числовий номер назви сайту. Ну приблизно так все це і йде. Загальна суть в тому, що існують кореневі сервери, які знають про те, де і які реєстратори є.

рівні доменів

Давайте тепер подивимося, що таке рівні доменів Давайте тепер подивимося, що таке рівні доменів. Ви, напевно, чули такі поняття, як домен першого рівня, доменне ім'я другого рівня і так далі. Всі вони нумеруються справа наліво. Першим йде ru - це номер 1. Все, що зліва від ru є номером 2 (наприклад, yandex). І таким чином ми отримуємо, що цей сайт Яндекса має назву другого рівня. Все, що лівіше yandex є 3 рівнем (наприклад, maps). І ми отримуємо, що maps.yandex.ru - це домен третього рівня. Ось така проста арифметика, яка дозволить вам визначити рівень домену.

Припустимо, ми набрали yandex.ru. Якщо ми так зробимо, то в пошуковику побачимо, що перед словом yandex є www. Це буде назва сайту третього рівня (ru - 1уровень, yandex - 2уровень, www - 3 рівень). Однак зауважте, ми вводили доменне ім'я другого рівня без www, а перенаправили нас на домен третього рівня з www. Це означає, що домен 2 і 3 рівня вказують на один і той же комп'ютер, тобто вони синоніми. Тому при покупці хостингу зазвичай для доменного імені створюється певна структура, в яку за замовчуванням відразу зашитий цей синонім. Тобто test.ru і www.test.ru - це один і той же сайт. Є і домени четвертого рівня. Наприклад, www.docs.pp.ru. Також якщо ми приберемо www, то все одно нас перекине на цей же сайт.

Як підібрати доменне ім'я для сайту?

Тепер давайте поговоримо про те, як підібрати доменне ім'я сайту. Для цього я рекомендую скористатися сервісами, які Тепер давайте поговоримо про те, як підібрати доменне ім'я сайту надають реєстратори. Ну, наприклад, сервіс Ru Center (nic.ru). Ви побачите форму перевірки. У неї просто варто внести домен, який ви хочете купити (наприклад, test.ru). Після цього вам покажуть, вільно чи ні. Ну, власне, таким чином, ви зможете спокійно перевірити доменне ім'я на зайнятість.

Зверніть, будь ласка, увагу на запис «whois«. Це дуже цікава служба, яка розповідає, хто є власником сайту. Також ви зможете подивитися всю інформацію про домен, дізнатися телефон власника, дізнатися дану компанію, електронну пошту і багато іншого.

Хочу розповісти вам ще про один цікавий алгоритмі. Зараз не секрет, що вибрати доменне ім'я досить складно (особливо в зоні com, там взагалі, все скуплено). Знайти нормальне слово практично нереально. У зоні ru настає приблизно те ж саме. Тобто нормальні слова вже практично все скуплені давним-давно. Однак якщо користуватися одним простим алгоритмом, то можна підібрати красивий домен, яким ви будите дуже задоволені. Сенс алгоритму наступний.

Ви просто передплачуєте все асоціації російською мовою, які приходять до вас в голову. Природно, вони повинні бути по темі. Далі ви пишете переклади цих асоціацій на англійську мову. Тобто ви написали список російських слів або фраз, і тепер кожне слово і фразу ви переводите на англійську мову. Плюс до всього додаєте транслітерацію (просто записуєте російське слово латинськими літерами) і далі компонуєте з слів і фраз якісь нормальні, зручно-читаються назви. Ось власне це основна фаза, коли ви вже бачите, які назви доменів найбільш підходять вам.

Ось давайте подивимося, як це робиться. Давайте придумаємо назву компанії, що займається розробкою сайтів. Ось, наприклад: гарантія - guarantee, розробка - development, зручність - comfort, швидкість - speed, зв'язок - link, бізнес - business і інші. Далі складаємо комбіновані слова: бізнес - businesspro .ru, expert-business .ru, швидкість - super-speed. ru ну і так далі. Потім перевіряємо домени на зайнятість.

Якщо назва вільно, то біля слова ставимо (+), якщо зайнято, то (-). Якщо назва зайнято, то пробуйте використовувати його в інших зонах (наприклад, в зоні com, org або net). Ще можете змінити трохи правопис. Наприклад, expert-business.ru можна змінити на expert-busines.ru або прибрати тире expertbusiness.ru. Таким чином, можна пограти літерами і при необхідності вставляти тире, але, звичайно ж, в розумних межах. Ось такий простий підбір доменних імен.

Як купити домен і зареєструвати його

Тепер настав час купити домен і зареєструвати його на себе. Як вже було сказано, домени продають реєстратори. Як же їх знайти? Та дуже просто. В Яндексі вбиваєте, «реєстрація доменів«, і у вас вивалюється величезний список. Також імена можна купити там, де продають і хостинг. Єдине, що хостинг компанії не реєстратори, але в результаті вони працюють через тих же самих реєстраторів і є їх ресселлерамі. Давайте наведемо конкретний приклад покупки домену. Наприклад, заходимо на sprinthost.ru.

Для початку ознайомтеся з цінами на послуги. Якщо вони вас влаштовують, то можете проходити реєстрацію. Заповнюєте спеціальну форму для реєстрації. Туди зазвичай входить ваше прізвище, ім'я, місце проживання, паспортні дані і так далі. Також на кожному з таких сервісів є додатковий довідковий матеріал щодо правильної реєстрації. Після того як адміністрація створить ваш профіль, можна сміливо переходити до додаткової перевірки доступності доменного імені та його покупці.

Перевірити домен можна у всіх зонах (наприклад, .ru .com .org. Net і так далі). Зверніть увагу, що ціни на домени в різних зонах суттєво відрізняються один від одного. Далі, діючи певним інструкціям, відправляєте замовлення на реєстрацію відповідного домену на своє ім'я. Потім вам необхідно зробити оплату замовлення. Вам там зможуть перевірити ці способи оплати можна використовувати. Для вашої зручності їх досить багато. Ви головне, не лякайтеся! Всі необхідні і докладні інструкції по роботі і здійсненні оплати ви завжди знайдете на цих сервісах. Також у багатьох випадках є онлайн-консультант, який швидко і безкоштовно допоможе вирішити ваші питання. Так що ні хвилюйтеся, у вас все вийде!

Так що ні хвилюйтеся, у вас все вийде

Також хочу відзначити, що при покупці домена другого рівня, наприклад, test.ru, домен третього рівня www.test.ru автоматично буде ставитися до вашого сайту і стане синонімом домену другого рівня. При покупці хостингу ваш DNS буде налаштований так, що відпадає необхідність набирати www.

Ще варто відзначити, що ні в якому разі вам не можна використовувати безкоштовний хостинг і домен. Чому? Та тому що компанії заради конкуренції заманюють таким способом багатьох людей. Як правило, вони надають домени тільки третього або четвертого рівнів. Такі імена менш значущі, ніж назви другого рівня.

Наприклад, розглянемо назву сайту третього рівня docs.narod.ru. Тут насамперед спочатку буде віддаватися перевага іншому домену, тобто другого рівня narod.ru, так як числова значимість читається справа наліво. Все це створює додаткову рекламу. Після чого потім приділяється перевагу вашому домену третього рівня. Також дуже довгу назву сайту дуже складно запам'ятати. Для вашого бізнесу краще вибирати гарний і короткий домен другого рівня.

І наостанок хочу, щоб ви зарубали собі на носі: «ПІД ЧАС ВИКОРИСТАННЯ БЕЗКОШТОВНОГО ДОМЕНУ І ХОСТИНГУ ВИ НЕ укладати спеціальні домовленості, ЩО ГОВОРИТЬ, ЩО ХОСТИНГ І ДОМЕН НАЛЕЖАТЬ ВАМ. В ТАКИХ ВИПАДКАХ КОМПАНІЯ У БУДЬ-ЯКИЙ МОМЕНТ ЗМОЖЕ ПОЗБАВИТИ ВАС ЗА ВСЕ ЦЬОГО БЕЗКОШТОВНОГО ПИРОГА. В РЕЗУЛЬТАТІ ВИ змарнувавши ЧАС. ВИКОРИСТОВУВАТИ ТІЛЬКИ ПЛАТНІ ПОСЛУГИ! ТАК ЯК ВИ ЗАПЛАТИЛИ, ВАШ ДОМЕН І ХОСТИНГ БУДУТЬ ПО ПРАВУ НАЛЕЖАТИ ТІЛЬКИ ВАМ! »

»

[Socialpost]

Корисні поради для ваших сайтів:

 • Перед тим як створювати сайт обов'язково потрібно визначитися з майбутньою тематикою . Це потрібно робити перед вибором домена, так як за тематикою вам буде легше визначити майбутнє назва сайту.
 • Після того як визначилися з тематикою, вам потрібно скласти чіткий план успішного розвитку сайту в мережі в інтернет. Там дуже важливі моменти! Обов'язково ознайомтеся з ними.

Отже, що таке домен?
І яким же чином ваш браузер розуміє, до якого з комп'ютерів потрібно йому звернутися?
Чому так зроблено?
О, як відбувається перетворення?
Як підібрати доменне ім'я для сайту?
Як же їх знайти?
Чому?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью