• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

SMM, який «продає»: як успішно вести сторінки бренду в соціальних мережах

 1. Плани і цілі: що публікувати в соцмережах
 2. Робота з інфоприводи
 3. Скільки постів в день потрібно публікувати
 4. Підготовка контенту: кому довірити важливу місію
 5. Стиль має значення: оформляємо публікації
 6. Культура спілкування і атмосфера на сторінці
 7. Аналізуємо результати: як відстежувати ефективність

21 Августа, 2017, 12:00

9877

Завести свого бренду сторінки в соціальних мережах - ідея корисна. Але що потрібно зробити, щоб ведення акаунтів Герасимчука марною тратою часу? SMM-менеджер « Busfor Україна »Анастасія Іленьків розповіла, як за допомогою соцмереж залучати нових клієнтів, утримувати постійних і покращувати імідж свого бренду.

SMM - страшна сила. Соціальні мережі потрібно використовувати з розумом, розумінням цілей і можливостей. Підхід «віддамо сторінку стажисту, нехай він щось там постить у вільний час» не працює. Підхід «займемо всі майданчики, по 10 постів в день на кожного» часто не окупається. Розбираємося, як вибудувати стратегію «серединного шляху» і отримати помітний результат при розумних вкладеннях.

Перш ніж починати роботу, потрібно визначити, хто цільова аудиторія проекту і в яких соцмережах вона «живе». Витрачати час на інші майданчики найчастіше недоцільно. Ми спочатку вибрали чотири напрямки: Facebook, «ВКонтакте», Google+ і «Однокласники». З «Однокласниками» якось відразу не склалося, швидко стало зрозуміло, що ця соцмережа не приносить нам бажаних результатів. Активності там майже не було, кількість переходів на сайт - мізерна. На інших майданчиках працювали, аналізували успіхи. Зараз вирішили зосередитися на Facebook, і 1-2 рази в тиждень робимо пости в Google+. У статті я буду наводити приклади саме з практики з Facebook, але більшу частину рекомендацій можна застосувати до будь-якої соціальної мережі.

Плани і цілі: що публікувати в соцмережах

У SMM є два фундаментально різні підходи до підготовки постів. Традиційний передбачає регулярність і довгострокове планування. Графік може злегка змінюватися з урахуванням гучних інфоприводів. Другий підхід можна порівняти з ситуативним маркетингом. У цьому випадку компанія публікує пости тільки по важливих приводів: як внутрішнім, так і зовнішнім.

Ми вважаємо за краще планувати графік публікацій на місяць вперед і постити регулярно. Контент-план будуємо, спираючись на два параметра. Перший - сезонність тем. Влітку, наприклад, робимо упор на сезон відпусток, частіше нагадуємо, що у нас є рейси на морські курорти. Взимку корисно відповісти на питання «куди поїхати на Новий рік?».

Другий критерій - популярність минулих постів. Аналізуємо статистику окремих постів, відзначаємо для себе, які сподобалися аудиторії, а які - ні.

Важливо знайти баланс між постами про продукт / компанію / послуги і постами на суміжну тематику. Людям цікавіше читати матеріали на кшталт «Топ-10 місць, де приземлилося НЛО», «5 експрес-методів схуднення на 15 кг за два дні», «Таємниці природи, від яких волосся стає дибки», ніж вислуховувати, на скільки відсотків ваша компанія збільшила прибуток і про яке стратегічне партнерство домовилася. Якщо розповісти про подібному досягненні дійсно необхідно, краще зробити це в фанової формі.

На перших порах теми для постів підбираються, виходячи із загальної інформації про цільову аудиторію: хто ці люди і що їм цікаво. Експерименти, польові дослідження, спостереження дозволяють більш точно розібратися зі смаками та уподобаннями читачів.

Згодом вийшло визначити теми, які передплатники люблять найбільше. У нашому випадку - Польща і все, що з нею пов'язано. Це можуть бути добірки Лайфхак для подорожі, поради для бюджетних поїздок. Для більш далеких подорожей актуальні готовімаршрути формату «автобус плюс літак». Наприклад, ми писали, як дістатися з України до Тенеріфе (одного з Канарських островів) за 30 євро.

В цілому, намагаємося давати практичну інформацію, вирішувати і передбачати проблеми передплатників, бути корисними. Але не варто забувати, що в абревіатурі SMM є слово marketing, так що певні маркетингові задачі теж повинні враховуватися при складанні контент-плану.

Робота з інфоприводи

Навіть якщо у вас є чіткий план на місяць вперед, стежити за новинами і трендами в своїй індустрії - обов'язково. На найяскравіші варто реагувати публікаціями в соцмережах. Чим швидше ви підхопите хвилю, тим більше залучення та охоплення отримає пост. Важливо відчути ту тонку грань, коли тренд ще актуальний, і не постить картинки зі ждунов в серпні 2017 го.

Найбільший резонанс цього літа викликало запровадження безвізового режиму. З огляду на нашу причетність до тревел-ринку, ми, звичайно, підхопили тему і розвиваємо її. Наприклад, добре зайшов матеріал, де зібрані «животрепетні» питання про безвізе і прості відповіді експерта галузі. Пост набрав майже 70 000 переглядів в блозі, а запис в Facebook отримала рекордний органічний охоплення і відмінну залученість читачів.

Пост набрав майже 70 000 переглядів в блозі, а запис в Facebook отримала рекордний органічний охоплення і відмінну залученість читачів

Скільки постів в день потрібно публікувати

Відразу скажу: ідеального кількості публікацій, яке підходить всім компаніям, не існує. Все залежить від цілей і від того, скільки ресурсів компанія готова вкладати в SMM. Для нас виявилося оптимальним робити одну публікацію в день. При таких обсягах ми економимо свій час, а передплатники отримують тільки корисну інформацію.

Можна і п'ять постів в день публікувати, але доведеться в п'ять разів збільшити кількість часу, який витрачається на підготовку контенту, - щоб не постраждала якість. Одна якісна, корисна публікація краще, ніж п'ять постів з мемамі «для галочки».

Не існує і універсального «прайм-тайму» для постів. Найбільш вдалий час - то, коли в мережі знаходиться максимальна кількість саме ваших фоловерів. Цей показник можна подивитися в статистиці групи. Виходячи з наших даних, рекомендую постити за 30-40 хвилин до пікового часу.

Ще є теорія, що потрібно робити навпаки: постити під час спаду відвідуваності. Передбачається, що в цей час менше публікацій і, відповідно, менше конкуренції серед постів у стрічці новин, а тому пост отримає більший радіус дії. Можна поекспериментувати і таким підходом.

В цілому, я раджу спробувати різні сценарії і стратегії постинга, порівнювати результати і вибирати оптимальний графік для своєї аудиторії.

Підготовка контенту: кому довірити важливу місію

Створенням контенту для всіх сторінок займається SMM-менеджер - тобто, я. Ілюстрації в фірмовому стилі Busfor готує наш дизайнер. Крім того, ми робимо репости з блогу, а туди пише штатний копірайтер. Тобто, три людини зайняті у виробництві контенту, але тільки один працює виключно з соціальними мережами.

Якщо питання впирається в бюджет і є спокуса обійтися без SMM-менеджера, краще розглянути варіант роботи в режимі part time. Часткова зайнятість дозволить заощадити на зарплаті, але при цьому отримувати конкретні результати від роботи з соцмережі. Це набагато перспективніше, ніж «повісити» функції на іншого співробітника, який не прагне розвиватися в напрямку social media marketing, і відволікати його від основних обов'язків.

До створення контенту можна залучати і клієнтів. Наприклад, ми для цього запустили рубрику «Стань блогером Busfor»: публікуємо в блозі історії про поїздки, путівники і фотографії, які надсилають клієнти. Потім обов'язково репоста ці матеріали в соціальні мережі, і вони показують хороші результати. Клієнту приємно, нам зручно - одні переваги.

Стиль має значення: оформляємо публікації

Пост повинен бути лаконічним і красиво структурованим. Довгі простирадла тексту раджу залишити для блогу, і саме туди вести читачів з соціальних мереж.

І, звичайно ж, не можна забувати про красивих картиночками. Картиночки - наше все. Головне, щоб ілюстрації підходили за змістом і були якісними. Красиві фотографії можна підбирати в фотостоках, з безкоштовних мені подобається Pexels. Для оформлення можна залучити дизайнера, але якщо його немає або він зайнятий іншими завданнями, варто звернутися до онлайн-редакторам: наприклад, Pablo.

І не забувайте, що люди люблять інфографіки, котиків і гифки, як би банально це не звучало.

Культура спілкування і атмосфера на сторінці

Те, як саме ви пишете і спілкуєтеся з клієнтами в соцмережах, багато в чому визначає імідж компанії. Сторінка в Facebook або іншої мережі повинна не просто висвітлювати діяльність, а дійсно турбується про клієнта. Наприклад, ми намагаємося виявити себе помічниками в організації подорожей, вирішенні складних ситуацій в поїздках.

Для публікацій краще вибирати легкий тон з часткою гумору. Це дозволить використовувати головна перевага соціальних мереж: можливість стати клієнту іншому, бути поруч, спілкуватися з ним на одній мові. Та й взагалі, жартувати і балуватися в соціальних мережах можна і потрібно.

Щоб атмосфера в суспільстві була максимально дружній, варто залучати аудиторію в позитивні обговорення. Влаштовуйте розіграші з творчими завданнями, і не тільки за принципом «приз за лайк і репост». Ми часто просимо учасників розповісти про щось в коментарях. Люди із задоволенням діляться своїм досвідом і враженнями, нерідко зустрічаються кумедні історії і дотепні коментарі.

Підтримка в соцмережах: як працювати з негативом

Будь-який бізнес час від часу отримує від клієнтів питання, прохання, претензії. Вони далеко не завжди спрямовуються в службу підтримки. Користувач може написати в коментарі, тегнуть компанію у себе в пості, залишити відгук на сторонньої майданчику. Це нормально.

Соціальні мережі - такий же канал комунікації, як і телефон або електронна пошта, але більш публічний. А для багатьох це ще і найзручніший спосіб зв'язку. Тому людині, яка залишила коментар на Facebook-сторінці, не варто у відповідь писати повідомлення з номером або імейлом саппорта. Виняток - ситуації, коли для вирішення проблеми потрібно запитати конфіденційну інформацію. До слова, в службі підтримки доречний більш формальний стиль спілкування. У клієнта не повинно скластися відчуття, що ви знаходите в його проблемі привід для жартів.

Звернення через соцмережі - це трохи більше, ніж звичайний дзвінок в службу підтримки. Тут повідомлення побачать сотні людей, тому важливо оперативно і грамотно на нього відреагувати. По суті, відповідь буде адресований не тільки звернувся, але і всім його друзям, передплатникам. Це можливість донести свою позицію, продемонструвати професіоналізм не тільки нинішнім клієнтам, а й потенційним. У соцмережах можна вести освітню діяльність, боротися зі стереотипами і психологічними бар'єрами ЦА, розповідати про можливості свого сервісу, щоб клієнти отримали користь в повному обсязі.

В ідеалі варто працювати не тільки з негативом в соціальних мережах, але і з будь-якими відгуками на будь-яких майданчиках. Ми використовуємо сервіси моніторингу згадок начебто LookSMI і YouScan, щоб нічого не пропустити. Кожен відгук обробляємо в індивідуальному порядку, будь то пост в соцмережі, коментар у тревел-блогера або розповідь на майданчику-отзовіке.

Аналізуємо результати: як відстежувати ефективність

Наш головний інструмент для аналізу результатів - Google Analytics, як і у багатьох. Обов'язково використовуємо UTM-мітки, щоб бачити, яку посаду ефективніше спрацював, скільки приніс трафіку і конверсій на сайті.

Допомагає в роботі і статистика самого «Фейсбуку». Стежимо за показниками охоплення та залучення, і якщо вони падають - запускаємо промотування постів або влаштовуємо конкурс. Промо-пости, крім іншого, допомагають збільшувати трафік на сайт. Зараз трафік з соцмереж дає приблизно 1% від переходів всіх каналів.

Організувати свою присутність в соціальних мережах і зробити його ефективним не так складно, як може здатися. Однак попрацювати все-таки доведеться - щоб знайти той стиль, який розкриє корпоративну культуру компанії і сподобається аудиторії. Експериментуйте, шукайте нові теми і формати подачі інформації, спілкуйтеся з передплатниками, відповідайте на негативні коментарі, а на позитивні - тим більше. І не пишіть довгих постів.

Хай буде з вами сила!

Автор: Анастасія Іленьків, SMM-менеджер « Busfor Україна «

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити нам.

Але що потрібно зробити, щоб ведення акаунтів Герасимчука марною тратою часу?
Взимку корисно відповісти на питання «куди поїхати на Новий рік?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью