• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Школа параноїка: видаляємо особисті дані з інтернету | Компьютерра

 1. Школа параноїка: видаляємо особисті дані з інтернету Кожен, хто хоча б зрідка виходить в інтернет,...
 2. 2. Аккаунт Facebook
 3. 3. Аккаунт «ВКонтакте»
 4. 4. Аккаунт Twitter
 5. 5. Відриваємося від стеження
 6. 6. Зберігайте спокій
 7. Школа параноїка: видаляємо особисті дані з інтернету
 8. 1. Аккаунт Google
 9. 2. Аккаунт Facebook
 10. 3. Аккаунт «ВКонтакте»
 11. 4. Аккаунт Twitter
 12. 5. Відриваємося від стеження
 13. 6. Зберігайте спокій
 14. Школа параноїка: видаляємо особисті дані з інтернету
 15. 1. Аккаунт Google
 16. 2. Аккаунт Facebook
 17. 3. Аккаунт «ВКонтакте»
 18. 4. Аккаунт Twitter
 19. 5. Відриваємося від стеження
 20. 6. Зберігайте спокій
 21. Школа параноїка: видаляємо особисті дані з інтернету
 22. 1. Аккаунт Google
 23. 2. Аккаунт Facebook
 24. 3. Аккаунт «ВКонтакте»
 25. 4. Аккаунт Twitter
 26. 5. Відриваємося від стеження
 27. 6. Зберігайте спокій
 28. Школа параноїка: видаляємо особисті дані з інтернету
 29. 1. Аккаунт Google
 30. 2. Аккаунт Facebook
 31. 3. Аккаунт «ВКонтакте»
 32. 4. Аккаунт Twitter
 33. 5. Відриваємося від стеження
 34. 6. Зберігайте спокій
 35. Школа параноїка: видаляємо особисті дані з інтернету
 36. 1. Аккаунт Google
 37. 2. Аккаунт Facebook
 38. 3. Аккаунт «ВКонтакте»
 39. 4. Аккаунт Twitter
 40. 5. Відриваємося від стеження
 41. 6. Зберігайте спокій
 42. Школа параноїка: видаляємо особисті дані з інтернету
 43. 1. Аккаунт Google
 44. 2. Аккаунт Facebook
 45. 3. Аккаунт «ВКонтакте»
 46. 4. Аккаунт Twitter
 47. 5. Відриваємося від стеження
 48. 6. Зберігайте спокій
 49. Школа параноїка: видаляємо особисті дані з інтернету
 50. 1. Аккаунт Google
 51. 2. Аккаунт Facebook
 52. 3. Аккаунт «ВКонтакте»
 53. 4. Аккаунт Twitter
 54. 5. Відриваємося від стеження
 55. 6. Зберігайте спокій
 56. Школа параноїка: видаляємо особисті дані з інтернету
 57. 1. Аккаунт Google
 58. 2. Аккаунт Facebook
 59. 3. Аккаунт «ВКонтакте»
 60. 4. Аккаунт Twitter
 61. 5. Відриваємося від стеження
 62. 6. Зберігайте спокій
 63. Школа параноїка: видаляємо особисті дані з інтернету
 64. 1. Аккаунт Google
 65. 2. Аккаунт Facebook
 66. 3. Аккаунт «ВКонтакте»
 67. 4. Аккаунт Twitter
 68. 5. Відриваємося від стеження
 69. 6. Зберігайте спокій
 70. Школа параноїка: видаляємо особисті дані з інтернету
 71. 1. Аккаунт Google
 72. 2. Аккаунт Facebook
 73. 3. Аккаунт «ВКонтакте»
 74. 4. Аккаунт Twitter
 75. 5. Відриваємося від стеження
 76. 6. Зберігайте спокій

Школа параноїка: видаляємо особисті дані з інтернету

Кожен, хто хоча б зрідка виходить в інтернет, залишає в Мережі свої «цифрові відбитки». У меншій мірі - ті, хто читає новини, в значно більшій - ті, хто шукає інформацію через пошукові системи. Активні користувачі соціальних мереж і зовсім становлять самі на себе великі досьє, з яких зацікавлені особи можуть дізнатися не тільки їх музичні або гастрономічні уподобання, а й розпорядок дня або схильність до шкідливих звичок і асоціальної поведінки.

Такі відомості - мрія шахраїв і грабіжників, кадрових агентств і великих роботодавців, спецслужб і правоохоронних органів. Може стати неприємним сюрпризом, коли в момент влаштування на нову роботу вам пред'являть ваші ж неприємні відгуки про потенційного роботодавця. Або, коли ви захочете оформити дозвіл на зброю, ви раптом дізнаєтеся, що через якогось необережного коментаря ви вже давно числитеся «екстремістом». Нерідкі випадки, коли один необдуманий пост коштував людині роботи і кар'єри, а радісне повідомлення про від'їзд у відпустку допомогло зловмисникам неквапливо обчистити чуже житло.

В результаті все більше людей намагаються позбутися від «цифрових відбитків», отримати доступ до яких може будь-хто. Найчастіше ця проблема хвилює вчорашніх студентів: влаштувавшись на гарну роботу, вони вже не хочуть, щоб їх ім'я асоціювалася з придуркуватих дитячими блогами і акаунтами. Втім, таке бажання періодично виникає і у інших людей, які прийняли рішення поміняти звичний хід життя і почати з чистого аркуша. Мотиви можуть найрізноманітнішими, але ми поговоримо не про них, а про техніку стирання своєї особистої інформації з інтернету.

1. Аккаунт Google

Корпорація Google - найбільший в світі збирач найрізноманітнішої інформації про користувачів в інтернеті. На серверах Google зберігаються такі дані про вас, про існування яких ви давно забули і про наявність яких не підозрюють ні ваші родичі, ні наймогутніші спецслужби. І всю цю інформацію надали ви самі, просто користуючись поштою Gmail і пошуковою системою Google. Що вже говорити про вашому розкладі Google Calendar файлосховище Google Drive, фотохостингу і YouTube, які ви самі наповнюєте найдокладнішими відомостями про вас і вашого життя.

Для початку зайдіть в « Особистий кабінет »Облікового запису Google - одна ця сторінка дозволяє скласти уявлення про те, скільки інформації, прив'язаної до вас, зберігає Великий Гугл. Тут є посилання на всі ролики YouTube, які ви коли-небудь подивилися, історія всіх ваших пересувань (при включенні функції локатора на мобільних пристроях), відомості про пошук, фотоальбомах, всіх встановлених програм Android на всіх коли-небудь підключені пристрої і безліч інших даних .

На цій сторінці можна змінити налаштування приватності для кожного конкретного додатка і сервісу, проте в самому її низу є пункт, в якому йдеться «інші використовувані вами продукти Google поки недоступні в особистому кабінеті», поруч з яким наводиться гіперпосилання «показати все». Після натискання на неї відкриється список інших сервісів, для настройки яких доведеться зайти на їх сторінки.

Після натискання на неї відкриється список інших сервісів, для настройки яких доведеться зайти на їх сторінки

Значну частину інформації про вас Google збирає з ваших пошукових запитів і відкритих вами сторінок з результатів пошуку. Зрозуміло, ця функція дійсно допомагає прискорити завантаження тих сторінок, на яких ви вже побували, і вона дійсно дозволяє зробити результати пошуку більш релевантними. Крім того, завдяки фірмовому механізму пошуку сайти, на які ви заходите, можуть дізнатися про те, за якими пошуковими словами ви їх знаходите, ваше місце розташування, операційну систему і браузер і інші дані. На сторінці " Історія веб-пошуку »В настройках можна повністю відключити збереження історії. Крім того, ви можете видалити або всі збережені запити і адреси сайтів, або деякі з них.

Процес видалення особистої інформації з результатів пошуку Google - значно більш трудомістке заняття. Перш за все, вам доведеться переконати власників сайтів або блогів, де розміщені такі дані, видалити їх зі своїх сторінок. Однак, навіть якщо вам пішли назустріч, старі версії виправлених сторінок все одно будуть зберігатися в кеші Google, вони будуть видаватися в результатах пошуку і їх можна буде без проблем прочитати. Для усунення цих сторінки з кешу, вам доведеться відправити в Google відповідний запит. Докладні інструкції можна знайти тут . При цьому далеко не факт, що в Google вважатимуть ваші претензії обгрунтованими.

Якщо вам не вдалося домовитися з власниками сайтів або блогів про видалення ваших особистих даних або в Google не порахували ваш запит обгрунтованим, є сенс піти іншим шляхом - перемістити «небезпечні» сторінки якнайнижче у видачі результатів пошуку. Для цього необхідно розмістити «позитивні» дані на безлічі більш свіжих і більш релевантних сторінок, в тому числі в соціальних мережах і блогах. Допомогти з цим може онлайновий сервіс BrandYourself , Автоматично створює сприятливі профілі в популярних соціальних мережах і оптимізують їх для таких пошукових систем, як Google. Безкоштовно можна розмістити нові профілі на будь-яких трьох сайтах, включаючи соціальні мережі. Платний сервіс включає в себе розміщення інформації на необмеженій кількості сайтів, а також можливість перегляду відомостей про тих, хто шукав дані про вас.

Нарешті, самий радикальний спосіб «розірвати відносини» c Google - це повністю видалити свій аккаунт, до якого прив'язані всі численні сервіси цієї компанії. Приймати таке рішення слід виважено, добре все обміркувавши, оскільки в результаті ви загубиться абсолютно всю інформацію і файли, розміщені в сервісах Google, - від електронної пошти за багато років до файлів на Drive і відеороликів на YouTube. До того ж ви не зможете користуватися смартфоном або планшетом під управлінням Android, оскільки багато функцій цієї операційної системи прив'язані до сервісів Google, а для завантаження і установки програм потрібна наявність аккаунта Google.

До того ж ви не зможете користуватися смартфоном або планшетом під управлінням Android, оскільки багато функцій цієї операційної системи прив'язані до сервісів Google, а для завантаження і установки програм потрібна наявність аккаунта Google

Для видалення облікового запису Google необхідно зайти на сторінку налаштувань аккаунта і вибрати пункт «Закрити акаунт і видалити всі служби та відомості, пов'язані з ним». При цьому потрібно буде встановити прапорці на всіх перерахованих на сторінці сервісах, «щоб підтвердити, що вам відомо про неможливість надалі використовувати ці продукти і пов'язану з ними інформацію».

Якщо ви не готові до настільки радикальних дій, можна відмовитися від використання окремих сервісів Google і видалити свою особисту інформацію тільки з їх налаштувань. Для цього потрібно зайти на сторінку налаштувань аккаунта, вибрати в списку ліворуч пункт «Продукти», після чого ви перейдете на сторінку «Мої служби». Натискання на посилання «Змінити» переправить вас на сторінку з посиланнями для «остаточного видалення» служби Gmail і «Історії веб-пошуку». При видаленні служби Gmail потрібно буде ввести новий поштову адресу, який буде використовуватися для доступу до облікового запису Google.

Для видалення облікового запису YouTube слід зайти на сторінку додаткових налаштувань і натиснути на посилання «Закрити акаунт». Якщо ваш аккаунт YouTube пов'язаний з ім'ям в Google+ (докладніше див. тут ), То вам доведеться спочатку відмовитися від інтеграції з G + і вибрати інший нік або змінити налаштування або повністю видалити акаунт Google+.

тут  ), То вам доведеться спочатку відмовитися від інтеграції з G + і вибрати інший нік або змінити налаштування або повністю видалити акаунт Google+

Багато сервісів, в тому числі і не пов'язані безпосередньо з Google, для авторизації використовують акаунти Google. Таким чином, вони мають доступ до ваших персональних даних, що зберігаються в таких акаунтах. Щоб розірвати цю інтеграцію, заходимо на сторінку безпеки в налаштуваннях облікового запису і внизу в розділі «Зміни, пов'язані додатки і сайти» натискаємо на кнопку «Управління доступом».

Щоб розірвати цю інтеграцію, заходимо на  сторінку безпеки  в налаштуваннях облікового запису і внизу в розділі «Зміни, пов'язані додатки і сайти» натискаємо на кнопку «Управління доступом»

Сервіс Street View в складі Google Maps зазвичай автоматично «замилює» обличчя перехожих і реєстраційні знаки автомобілів, але ви можете додатково вимагати «розмиття» якихось деталей вашого місця проживання. Для цього на відповідному зображенні потрібно клацнути по кнопці «Повідомити про проблему» в нижній частині екрана, після чого ви перейдете на сторінку скарг про неприйнятний зображенні. Тут можна написати, що, наприклад, вас не влаштовує зображення вашого вікна за мотивами конфіденційності і ви бажаєте розмити його.

Тут можна написати, що, наприклад, вас не влаштовує зображення вашого вікна за мотивами конфіденційності і ви бажаєте розмити його

Відмовившись від сервісів і облікового запису Google, ви, зрозуміло, можете продовжувати користуватися цією пошуковою системою. Якщо ж ви не хочете, щоб сайтам, на які ви заходите, були відомі ваш IP-адресу, версія браузера, дозвіл екрана і інші відомості, можна користуватися альтернативними машинами. Наприклад, сервіс Startpage надає вам всю міць пошукового движка Google, але без відстежувати ваше місцезнаходження, розміщення файлів cookie і передачі всіх цих відомостей третім особам.

Наприклад, сервіс  Startpage  надає вам всю міць пошукового движка Google, але без відстежувати ваше місцезнаходження, розміщення файлів cookie і передачі всіх цих відомостей третім особам

Пошукова машина DuckDuckGo працює на власному движку і забезпечує високий рівень анонімності як при пошуку, так і при переході на сторінки за результатами пошуку. Крім того, DuckDuckGo може інтегруватися в браузери IE, Firefox, Chrome і Safari і має цілий ряд корисних можливостей.

2. Аккаунт Facebook

Популярна соціальна мережа Facebook пропонує досить гнучкі способи настройки видимості як ваших повідомлень, так і особистих даних для різних категорій відвідувачів. Залежно від вашого бажання якісь пости зможуть побачити тільки вибрані вами «друзі», якісь будуть видні тільки групі, а якісь будуть доступними для широкого загалу.

При цьому існують можливості контролю за тією інформацією про вас, яку розміщують інші користувачі. Зокрема, можна заборонити публікацію у вашій стрічці постів з небажаними фотографіями, в яких ваше зображення відзначено мітками. Для цього в «Журналі дій» в лівій колонці потрібно вибрати пункт «Фотографії з вами», і ви побачите список всіх фотографій, на яких ви відзначені. Навівши мишку на «шестірню», ви побачите, хто саме може бачити це фото. Натиснувши на «олівець», можна приховати це фото зі стрічки ( «Хроніки»).

Можна і просто видалити мітку з фотографії, клацнувши по пункту «Поскаржитися / Видалити мітку», або попросити того, хто розмістив тег на фото, прибрати її. При цьому варто пам'ятати про те, що після цього видимість фотографії залишиться без змін і її можна буде виявити в результатах пошуку.

Якщо ви не хочете, щоб ваші пости в Facebook можна було знайти пошуком в Google, потрібно змінити налаштування конфіденційності. Для цього потрібно натиснути на «шестірню» в правому верхньому кутку і вибрати пункт «Конфіденційність». У пункті «хто може бачити ваші публікації в майбутньому» вибираємо «друзі або настройки користувача», нижче - «обмежити доступ до колишніх публікацій». У розділі «Хто може мене знайти» за допомогою зазначених адреси електронної пошти або номера телефону вибираємо «Друзі», в пункті про пошукових системах знімаємо галочку з дозволу давати посилання на вашу «Хроніку».

Після всіх налаштувань конфіденційності можна перевірити, як ваша стрічка буде виглядати для інших користувачів Facebook. Для цього потрібно зайти в свою «Хроніку», клацнути по «шестерінки» праворуч від кнопки «Журнал дій» і вибрати пункт «подивитися як ...».

Якщо ви твердо мають намір відмовитися від використання Facebook і вирішили видалити свій аккаунт, то тут ця процедура цілком свідомо заплутана, щоб згодом не стикатися з масовими запитами на відновлення облікового запису. Попередньо рекомендується завантажити всю завантажену інформацію, яка в іншому випадку буде повністю втрачена. Для цього потрібно зайти в настройки аккаунта і в нижній частині сторінки натиснути на посилання «Завантажити копію». (У російській перекладі інтерфейсу тут помилка: не "на" Facebook, з «з» Facebook). Ви перейдете на сторінку «Завантаження вашої інформації», де потрібно буде натиснути кнопку «Почати створення архіву». За замовчуванням в його склад входять всі фотографії та відео, публікації, повідомлення і листування в чаті, імена і деякі електронні адреси «друзів». У розширеному архіві будуть також міститися дані про IP-адреси входу в аккаунт, файли cookie, кліки по рекламних оголошеннях, їх тематика і інша службова інформація. Детальніше про те, де і яка інформація зберігається в Facebook, можна дізнатися тут .

В якості альтернативи повному видаленню аккаунта Facebook пропонує його «деактивацію». В результаті буде прихована вся інформація про ваш «Хроніки», включаючи «друзів», фотографії та інтереси, а ваші «друзі» втратять можливість зв'язатися з вами. При цьому в будь-який час ви зможете знову активувати ваш аккаунт, не втративши жодної інформації.

Для деактивації потрібно зайти в настройки аккаунта , Вибрати в списку ліворуч пункт «Безпека» і на сторінці внизу натиснути посилання «Деактивувати акаунт».

Для деактивації потрібно зайти в  настройки аккаунта  , Вибрати в списку ліворуч пункт «Безпека» і на сторінці внизу натиснути посилання «Деактивувати акаунт»

Для повного видалення облікового запису потрібно зайти на сторінку видалення , Яку можна знайти через пошук, - прямого посилання в інтерфейсі на неї немає. За офіційними даними, видалення інформації про акаунт з баз Facebook займає до одного місяця, при цьому деякі дані про нього в резервних копіях і балках зберігаються до 90 днів. Окремі відомості, наприклад повідомлення, відправлені «друзям», навіть після повного видалення облікового запису будуть видні, як і раніше.

3. Аккаунт «ВКонтакте»

У користувачів популярної в Росії соціальної мережі «ВКонтакте» часто виникає бажання повністю очистити свою «стіну», видаливши всі повідомлення, але зберігши сам акаунт, його налаштування і всіх «друзів». Якихось вбудованих інструментів для цього не існує, нo в Мережі можна знайти різні варіанти java-скриптів, здатні автоматично видаляти всі повідомлення на відкритій сторінці.

На момент підготовки цієї статті працездатний java-скрипт виглядав так:

«Javascript: (function () {var s = document.createElement ( 'script'); s.src = 'http: //okontakte.info/delmsg.js'; s.type = 'text / javascript'; document. getElementsByTagName ( 'head') [0] .appendChild (s);}) (); "

Скрипт потрібно скопіювати в адресний рядок браузера, і якщо слово «javascript:" не скопіювати, його потрібно буде набрати окремо. Скрипт працює на «стіні», а також сторінках «мої повідомлення» і «мої новини». Після видалення записів їх можна оперативно відновити системними засобами соціальної мережі.

Після видалення записів їх можна оперативно відновити системними засобами соціальної мережі

Видалення облікового запису «ВКонтакте» досить тривалий час було максимально ускладнено: для цього треба було звертатися в службу підтримки, а прийняття рішення могло займати більше місяця. Тим часом сьогодні ця операція не викликає ніяких проблем: для цього потрібно зайти на сторінку налаштувань і в самому її низу натиснути на гіперпосилання «Видалити свою сторінку». Потім ви перейдете на сторінку, де потрібно буде вибрати одну із запропонованих причин видалення або написати свою.
Причому при виборі однієї із запропонованих причин у віконці для повідомлення з'являється уїдливий коментар.

Причому при виборі однієї із запропонованих причин у віконці для повідомлення з'являється уїдливий коментар

Про видалення облікового запису можна також оповістити «друзів» по ​​«ВКонтакте».

Протягом семи місяців сторінку можна без проблем відновити зі збереженням всіх даних і налаштувань. Такий тривалий термін свідчить про явне небажання власників цієї мережі розлучатися зі своїми користувачами і тим більше з їх персональними даними. Сам по собі цей факт здатний породити масу конспірологічних теорій, і далеко не секрет, що компетентні органи з підвищеною увагою ставляться до того, що викладають на своїх сторінках клієнти саме цієї мережі. Будемо вважати, що причина такого пильної уваги виключно в тому, що «ВКонтакте» - найбільша російська соціальна мережа, хоча існують і інші версії.

4. Аккаунт Twitter

Напевно, у Twitter cамая проста і швидка процедура видалення облікового запису і всіх підключених до нього сервісів. Досить в браузері на ПК зайти в настройки і в самому низу сторінки натиснути на посилання «Деактивувати мій акаунт». При цьому сам акаунт буде видалений в найближчі кілька хвилин, деякі з повідомлень буде видно протягом декількох днів, а ваші дані будуть зберігатися 30 днів, до закінчення яких можна скасувати видалення.

Як і у випадку з Facebook, перед видаленням можна скачати архів всіх повідомлень починаючи з вашого першого твіту.

5. Відриваємося від стеження

Всі соціальні мережі відстежують ваші переміщення по Мережі навіть тоді, коли у вас не відкриті сторінки їхніх сайтів. Щоб «відірватися від стеження», існує прекрасний плагін для браузерів Disconnect . Нова версія 2 існує поки в варіантах тільки для Firefox і Chrome, перша ж версія доступна і для Safari.

Disconnect блокує активність соціальних мереж і їх файли cookie без разлогініванія. Крім того, серед його корисних функцій є пріоритетне використання шифрованих https-версій сайтів при використанні бездротового підключення Wi-Fi.

Мережеву активність відстежують і багато інших сайтів - для вивчення предопочтеній відвідувачів, індивідуалізації рекламних і комерційних пропозицій та інших цілей. В сучасних браузерах є вбудовані інструменти, що утрудняють таке відстеження, однак вони не завжди ефективні.

Більш результативним способ позбутіся від такого стеження реалізованій в плагіні для браузерів DoNotTrackMe . Плагін автоматично блокує понад 600 різних трекерів, які відстежують дії користувачів. Ведеться підрахунок числа заблокованих сайтів і соціальних мереж, і при певній кількості вам присуджується «медаль».

Ведеться підрахунок числа заблокованих сайтів і соціальних мереж, і при певній кількості вам присуджується «медаль»

Ми вже обговорювали, як ліквідувати прив'язку різних сервісів і додатків до аккаунту Google. Щоб позбутися від подібної інтеграції для інших соціальних мереж, можна скористатися сайтом MyPermissions , Для Facebook є спеціальний плагін, а посилання на інші сервіси переправляють вас на відповідні сторінки зі списком підключених додатків.

6. Зберігайте спокій

У цій статті ми торкнулися лише кількох популярних онлайнових сервісів, невпинно збирають і систематизують наші особисті дані. Безліч інших зайняті тим же самим, але в них теж є інструменти для повного видалення облікового запису і майже всіх слідів вашої участі в їх роботі. Щоб отримати прості інструкції по їх видаленню, можна скористатися сайтом AccountKiller , На якому зібрано понад 450 різноманітних мережевих сервісів.

Між тим, не будемо наївними: незважаючи на всі засоби стирання «цифрового відбитка», ніхто нам не дасть гарантій того, що все, що ми формально видалили, дійсно стерто, а не продовжує зберігатися на чиїхось серверах. Залишається сподіватися на чесність і порядність тих, кому ми колись довірили свої особисті дані - перевірити, чи дійсно вони тримають слово, просто неможливо. А спокуса зберегти таку цінну інформацію «на майбутнє» занадто велике, щоб перед ним встояти. Так що тут можна застосувати той же принцип, що і в медицині: краще профілактика, ніж лікування, краще запобігти витоку, ніж потім боротися з її ліквідацією. Не побоюся здатися банальним, але в черговий раз пораджу гарненько думати перед тим, як ділитися інформацією про своє життя в інтернеті, адже в Мережі, як відомо, не пропадає нічого.

Школа параноїка: видаляємо особисті дані з інтернету

Кожен, хто хоча б зрідка виходить в інтернет, залишає в Мережі свої «цифрові відбитки». У меншій мірі - ті, хто читає новини, в значно більшій - ті, хто шукає інформацію через пошукові системи. Активні користувачі соціальних мереж і зовсім становлять самі на себе великі досьє, з яких зацікавлені особи можуть дізнатися не тільки їх музичні або гастрономічні уподобання, а й розпорядок дня або схильність до шкідливих звичок і асоціальної поведінки.

Такі відомості - мрія шахраїв і грабіжників, кадрових агентств і великих роботодавців, спецслужб і правоохоронних органів. Може стати неприємним сюрпризом, коли в момент влаштування на нову роботу вам пред'являть ваші ж неприємні відгуки про потенційного роботодавця. Або, коли ви захочете оформити дозвіл на зброю, ви раптом дізнаєтеся, що через якогось необережного коментаря ви вже давно числитеся «екстремістом». Нерідкі випадки, коли один необдуманий пост коштував людині роботи і кар'єри, а радісне повідомлення про від'їзд у відпустку допомогло зловмисникам неквапливо обчистити чуже житло.

В результаті все більше людей намагаються позбутися від «цифрових відбитків», отримати доступ до яких може будь-хто. Найчастіше ця проблема хвилює вчорашніх студентів: влаштувавшись на гарну роботу, вони вже не хочуть, щоб їх ім'я асоціювалася з придуркуватих дитячими блогами і акаунтами. Втім, таке бажання періодично виникає і у інших людей, які прийняли рішення поміняти звичний хід життя і почати з чистого аркуша. Мотиви можуть найрізноманітнішими, але ми поговоримо не про них, а про техніку стирання своєї особистої інформації з інтернету.

1. Аккаунт Google

Корпорація Google - найбільший в світі збирач найрізноманітнішої інформації про користувачів в інтернеті. На серверах Google зберігаються такі дані про вас, про існування яких ви давно забули і про наявність яких не підозрюють ні ваші родичі, ні наймогутніші спецслужби. І всю цю інформацію надали ви самі, просто користуючись поштою Gmail і пошуковою системою Google. Що вже говорити про вашому розкладі Google Calendar файлосховище Google Drive, фотохостингу і YouTube, які ви самі наповнюєте найдокладнішими відомостями про вас і вашого життя.

Для початку зайдіть в « Особистий кабінет »Облікового запису Google - одна ця сторінка дозволяє скласти уявлення про те, скільки інформації, прив'язаної до вас, зберігає Великий Гугл. Тут є посилання на всі ролики YouTube, які ви коли-небудь подивилися, історія всіх ваших пересувань (при включенні функції локатора на мобільних пристроях), відомості про пошук, фотоальбомах, всіх встановлених програм Android на всіх коли-небудь підключені пристрої і безліч інших даних .

На цій сторінці можна змінити налаштування приватності для кожного конкретного додатка і сервісу, проте в самому її низу є пункт, в якому йдеться «інші використовувані вами продукти Google поки недоступні в особистому кабінеті», поруч з яким наводиться гіперпосилання «показати все». Після натискання на неї відкриється список інших сервісів, для настройки яких доведеться зайти на їх сторінки.

Після натискання на неї відкриється список інших сервісів, для настройки яких доведеться зайти на їх сторінки

Значну частину інформації про вас Google збирає з ваших пошукових запитів і відкритих вами сторінок з результатів пошуку. Зрозуміло, ця функція дійсно допомагає прискорити завантаження тих сторінок, на яких ви вже побували, і вона дійсно дозволяє зробити результати пошуку більш релевантними. Крім того, завдяки фірмовому механізму пошуку сайти, на які ви заходите, можуть дізнатися про те, за якими пошуковими словами ви їх знаходите, ваше місце розташування, операційну систему і браузер і інші дані. На сторінці " Історія веб-пошуку »В настройках можна повністю відключити збереження історії. Крім того, ви можете видалити або всі збережені запити і адреси сайтів, або деякі з них.

Процес видалення особистої інформації з результатів пошуку Google - значно більш трудомістке заняття. Перш за все, вам доведеться переконати власників сайтів або блогів, де розміщені такі дані, видалити їх зі своїх сторінок. Однак, навіть якщо вам пішли назустріч, старі версії виправлених сторінок все одно будуть зберігатися в кеші Google, вони будуть видаватися в результатах пошуку і їх можна буде без проблем прочитати. Для усунення цих сторінки з кешу, вам доведеться відправити в Google відповідний запит. Докладні інструкції можна знайти тут . При цьому далеко не факт, що в Google вважатимуть ваші претензії обгрунтованими.

Якщо вам не вдалося домовитися з власниками сайтів або блогів про видалення ваших особистих даних або в Google не порахували ваш запит обгрунтованим, є сенс піти іншим шляхом - перемістити «небезпечні» сторінки якнайнижче у видачі результатів пошуку. Для цього необхідно розмістити «позитивні» дані на безлічі більш свіжих і більш релевантних сторінок, в тому числі в соціальних мережах і блогах. Допомогти з цим може онлайновий сервіс BrandYourself , Автоматично створює сприятливі профілі в популярних соціальних мережах і оптимізують їх для таких пошукових систем, як Google. Безкоштовно можна розмістити нові профілі на будь-яких трьох сайтах, включаючи соціальні мережі. Платний сервіс включає в себе розміщення інформації на необмеженій кількості сайтів, а також можливість перегляду відомостей про тих, хто шукав дані про вас.

Нарешті, самий радикальний спосіб «розірвати відносини» c Google - це повністю видалити свій аккаунт, до якого прив'язані всі численні сервіси цієї компанії. Приймати таке рішення слід виважено, добре все обміркувавши, оскільки в результаті ви загубиться абсолютно всю інформацію і файли, розміщені в сервісах Google, - від електронної пошти за багато років до файлів на Drive і відеороликів на YouTube. До того ж ви не зможете користуватися смартфоном або планшетом під управлінням Android, оскільки багато функцій цієї операційної системи прив'язані до сервісів Google, а для завантаження і установки програм потрібна наявність аккаунта Google.

До того ж ви не зможете користуватися смартфоном або планшетом під управлінням Android, оскільки багато функцій цієї операційної системи прив'язані до сервісів Google, а для завантаження і установки програм потрібна наявність аккаунта Google

Для видалення облікового запису Google необхідно зайти на сторінку налаштувань аккаунта і вибрати пункт «Закрити акаунт і видалити всі служби та відомості, пов'язані з ним». При цьому потрібно буде встановити прапорці на всіх перерахованих на сторінці сервісах, «щоб підтвердити, що вам відомо про неможливість надалі використовувати ці продукти і пов'язану з ними інформацію».

Якщо ви не готові до настільки радикальних дій, можна відмовитися від використання окремих сервісів Google і видалити свою особисту інформацію тільки з їх налаштувань. Для цього потрібно зайти на сторінку налаштувань аккаунта, вибрати в списку ліворуч пункт «Продукти», після чого ви перейдете на сторінку «Мої служби». Натискання на посилання «Змінити» переправить вас на сторінку з посиланнями для «остаточного видалення» служби Gmail і «Історії веб-пошуку». При видаленні служби Gmail потрібно буде ввести новий поштову адресу, який буде використовуватися для доступу до облікового запису Google.

Для видалення облікового запису YouTube слід зайти на сторінку додаткових налаштувань і натиснути на посилання «Закрити акаунт». Якщо ваш аккаунт YouTube пов'язаний з ім'ям в Google+ (докладніше див. тут ), То вам доведеться спочатку відмовитися від інтеграції з G + і вибрати інший нік або змінити налаштування або повністю видалити акаунт Google+.

тут  ), То вам доведеться спочатку відмовитися від інтеграції з G + і вибрати інший нік або змінити налаштування або повністю видалити акаунт Google+

Багато сервісів, в тому числі і не пов'язані безпосередньо з Google, для авторизації використовують акаунти Google. Таким чином, вони мають доступ до ваших персональних даних, що зберігаються в таких акаунтах. Щоб розірвати цю інтеграцію, заходимо на сторінку безпеки в налаштуваннях облікового запису і внизу в розділі «Зміни, пов'язані додатки і сайти» натискаємо на кнопку «Управління доступом».

Щоб розірвати цю інтеграцію, заходимо на  сторінку безпеки  в налаштуваннях облікового запису і внизу в розділі «Зміни, пов'язані додатки і сайти» натискаємо на кнопку «Управління доступом»

Сервіс Street View в складі Google Maps зазвичай автоматично «замилює» обличчя перехожих і реєстраційні знаки автомобілів, але ви можете додатково вимагати «розмиття» якихось деталей вашого місця проживання. Для цього на відповідному зображенні потрібно клацнути по кнопці «Повідомити про проблему» в нижній частині екрана, після чого ви перейдете на сторінку скарг про неприйнятний зображенні. Тут можна написати, що, наприклад, вас не влаштовує зображення вашого вікна за мотивами конфіденційності і ви бажаєте розмити його.

Тут можна написати, що, наприклад, вас не влаштовує зображення вашого вікна за мотивами конфіденційності і ви бажаєте розмити його

Відмовившись від сервісів і облікового запису Google, ви, зрозуміло, можете продовжувати користуватися цією пошуковою системою. Якщо ж ви не хочете, щоб сайтам, на які ви заходите, були відомі ваш IP-адресу, версія браузера, дозвіл екрана і інші відомості, можна користуватися альтернативними машинами. Наприклад, сервіс Startpage надає вам всю міць пошукового движка Google, але без відстежувати ваше місцезнаходження, розміщення файлів cookie і передачі всіх цих відомостей третім особам.

Наприклад, сервіс  Startpage  надає вам всю міць пошукового движка Google, але без відстежувати ваше місцезнаходження, розміщення файлів cookie і передачі всіх цих відомостей третім особам

Пошукова машина DuckDuckGo працює на власному движку і забезпечує високий рівень анонімності як при пошуку, так і при переході на сторінки за результатами пошуку. Крім того, DuckDuckGo може інтегруватися в браузери IE, Firefox, Chrome і Safari і має цілий ряд корисних можливостей.

2. Аккаунт Facebook

Популярна соціальна мережа Facebook пропонує досить гнучкі способи настройки видимості як ваших повідомлень, так і особистих даних для різних категорій відвідувачів. Залежно від вашого бажання якісь пости зможуть побачити тільки вибрані вами «друзі», якісь будуть видні тільки групі, а якісь будуть доступними для широкого загалу.

При цьому існують можливості контролю за тією інформацією про вас, яку розміщують інші користувачі. Зокрема, можна заборонити публікацію у вашій стрічці постів з небажаними фотографіями, в яких ваше зображення відзначено мітками. Для цього в «Журналі дій» в лівій колонці потрібно вибрати пункт «Фотографії з вами», і ви побачите список всіх фотографій, на яких ви відзначені. Навівши мишку на «шестірню», ви побачите, хто саме може бачити це фото. Натиснувши на «олівець», можна приховати це фото зі стрічки ( «Хроніки»).

Можна і просто видалити мітку з фотографії, клацнувши по пункту «Поскаржитися / Видалити мітку», або попросити того, хто розмістив тег на фото, прибрати її. При цьому варто пам'ятати про те, що після цього видимість фотографії залишиться без змін і її можна буде виявити в результатах пошуку.

Якщо ви не хочете, щоб ваші пости в Facebook можна було знайти пошуком в Google, потрібно змінити налаштування конфіденційності. Для цього потрібно натиснути на «шестірню» в правому верхньому кутку і вибрати пункт «Конфіденційність». У пункті «хто може бачити ваші публікації в майбутньому» вибираємо «друзі або настройки користувача», нижче - «обмежити доступ до колишніх публікацій». У розділі «Хто може мене знайти» за допомогою зазначених адреси електронної пошти або номера телефону вибираємо «Друзі», в пункті про пошукових системах знімаємо галочку з дозволу давати посилання на вашу «Хроніку».

Після всіх налаштувань конфіденційності можна перевірити, як ваша стрічка буде виглядати для інших користувачів Facebook. Для цього потрібно зайти в свою «Хроніку», клацнути по «шестерінки» праворуч від кнопки «Журнал дій» і вибрати пункт «подивитися як ...».

Якщо ви твердо мають намір відмовитися від використання Facebook і вирішили видалити свій аккаунт, то тут ця процедура цілком свідомо заплутана, щоб згодом не стикатися з масовими запитами на відновлення облікового запису. Попередньо рекомендується завантажити всю завантажену інформацію, яка в іншому випадку буде повністю втрачена. Для цього потрібно зайти в настройки аккаунта і в нижній частині сторінки натиснути на посилання «Завантажити копію». (У російській перекладі інтерфейсу тут помилка: не "на" Facebook, з «з» Facebook). Ви перейдете на сторінку «Завантаження вашої інформації», де потрібно буде натиснути кнопку «Почати створення архіву». За замовчуванням в його склад входять всі фотографії та відео, публікації, повідомлення і листування в чаті, імена і деякі електронні адреси «друзів». У розширеному архіві будуть також міститися дані про IP-адреси входу в аккаунт, файли cookie, кліки по рекламних оголошеннях, їх тематика і інша службова інформація. Детальніше про те, де і яка інформація зберігається в Facebook, можна дізнатися тут .

В якості альтернативи повному видаленню аккаунта Facebook пропонує його «деактивацію». В результаті буде прихована вся інформація про ваш «Хроніки», включаючи «друзів», фотографії та інтереси, а ваші «друзі» втратять можливість зв'язатися з вами. При цьому в будь-який час ви зможете знову активувати ваш аккаунт, не втративши жодної інформації.

Для деактивації потрібно зайти в настройки аккаунта , Вибрати в списку ліворуч пункт «Безпека» і на сторінці внизу натиснути посилання «Деактивувати акаунт».

Для деактивації потрібно зайти в  настройки аккаунта  , Вибрати в списку ліворуч пункт «Безпека» і на сторінці внизу натиснути посилання «Деактивувати акаунт»

Для повного видалення облікового запису потрібно зайти на сторінку видалення , Яку можна знайти через пошук, - прямого посилання в інтерфейсі на неї немає. За офіційними даними, видалення інформації про акаунт з баз Facebook займає до одного місяця, при цьому деякі дані про нього в резервних копіях і балках зберігаються до 90 днів. Окремі відомості, наприклад повідомлення, відправлені «друзям», навіть після повного видалення облікового запису будуть видні, як і раніше.

3. Аккаунт «ВКонтакте»

У користувачів популярної в Росії соціальної мережі «ВКонтакте» часто виникає бажання повністю очистити свою «стіну», видаливши всі повідомлення, але зберігши сам акаунт, його налаштування і всіх «друзів». Якихось вбудованих інструментів для цього не існує, нo в Мережі можна знайти різні варіанти java-скриптів, здатні автоматично видаляти всі повідомлення на відкритій сторінці.

На момент підготовки цієї статті працездатний java-скрипт виглядав так:

«Javascript: (function () {var s = document.createElement ( 'script'); s.src = 'http: //okontakte.info/delmsg.js'; s.type = 'text / javascript'; document. getElementsByTagName ( 'head') [0] .appendChild (s);}) (); "

Скрипт потрібно скопіювати в адресний рядок браузера, і якщо слово «javascript:" не скопіювати, його потрібно буде набрати окремо. Скрипт працює на «стіні», а також сторінках «мої повідомлення» і «мої новини». Після видалення записів їх можна оперативно відновити системними засобами соціальної мережі.

Після видалення записів їх можна оперативно відновити системними засобами соціальної мережі

Видалення облікового запису «ВКонтакте» досить тривалий час було максимально ускладнено: для цього треба було звертатися в службу підтримки, а прийняття рішення могло займати більше місяця. Тим часом сьогодні ця операція не викликає ніяких проблем: для цього потрібно зайти на сторінку налаштувань і в самому її низу натиснути на гіперпосилання «Видалити свою сторінку». Потім ви перейдете на сторінку, де потрібно буде вибрати одну із запропонованих причин видалення або написати свою.
Причому при виборі однієї із запропонованих причин у віконці для повідомлення з'являється уїдливий коментар.

Причому при виборі однієї із запропонованих причин у віконці для повідомлення з'являється уїдливий коментар

Про видалення облікового запису можна також оповістити «друзів» по ​​«ВКонтакте».

Протягом семи місяців сторінку можна без проблем відновити зі збереженням всіх даних і налаштувань. Такий тривалий термін свідчить про явне небажання власників цієї мережі розлучатися зі своїми користувачами і тим більше з їх персональними даними. Сам по собі цей факт здатний породити масу конспірологічних теорій, і далеко не секрет, що компетентні органи з підвищеною увагою ставляться до того, що викладають на своїх сторінках клієнти саме цієї мережі. Будемо вважати, що причина такого пильної уваги виключно в тому, що «ВКонтакте» - найбільша російська соціальна мережа, хоча існують і інші версії.

4. Аккаунт Twitter

Напевно, у Twitter cамая проста і швидка процедура видалення облікового запису і всіх підключених до нього сервісів. Досить в браузері на ПК зайти в настройки і в самому низу сторінки натиснути на посилання «Деактивувати мій акаунт». При цьому сам акаунт буде видалений в найближчі кілька хвилин, деякі з повідомлень буде видно протягом декількох днів, а ваші дані будуть зберігатися 30 днів, до закінчення яких можна скасувати видалення.

Як і у випадку з Facebook, перед видаленням можна скачати архів всіх повідомлень починаючи з вашого першого твіту.

5. Відриваємося від стеження

Всі соціальні мережі відстежують ваші переміщення по Мережі навіть тоді, коли у вас не відкриті сторінки їхніх сайтів. Щоб «відірватися від стеження», існує прекрасний плагін для браузерів Disconnect . Нова версія 2 існує поки в варіантах тільки для Firefox і Chrome, перша ж версія доступна і для Safari.

Disconnect блокує активність соціальних мереж і їх файли cookie без разлогініванія. Крім того, серед його корисних функцій є пріоритетне використання шифрованих https-версій сайтів при використанні бездротового підключення Wi-Fi.

Мережеву активність відстежують і багато інших сайтів - для вивчення предопочтеній відвідувачів, індивідуалізації рекламних і комерційних пропозицій та інших цілей. В сучасних браузерах є вбудовані інструменти, що утрудняють таке відстеження, однак вони не завжди ефективні.

Більш результативним способ позбутіся від такого стеження реалізованій в плагіні для браузерів DoNotTrackMe . Плагін автоматично блокує понад 600 різних трекерів, які відстежують дії користувачів. Ведеться підрахунок числа заблокованих сайтів і соціальних мереж, і при певній кількості вам присуджується «медаль».

Ведеться підрахунок числа заблокованих сайтів і соціальних мереж, і при певній кількості вам присуджується «медаль»

Ми вже обговорювали, як ліквідувати прив'язку різних сервісів і додатків до аккаунту Google. Щоб позбутися від подібної інтеграції для інших соціальних мереж, можна скористатися сайтом MyPermissions , Для Facebook є спеціальний плагін, а посилання на інші сервіси переправляють вас на відповідні сторінки зі списком підключених додатків.

6. Зберігайте спокій

У цій статті ми торкнулися лише кількох популярних онлайнових сервісів, невпинно збирають і систематизують наші особисті дані. Безліч інших зайняті тим же самим, але в них теж є інструменти для повного видалення облікового запису і майже всіх слідів вашої участі в їх роботі. Щоб отримати прості інструкції по їх видаленню, можна скористатися сайтом AccountKiller , На якому зібрано понад 450 різноманітних мережевих сервісів.

Між тим, не будемо наївними: незважаючи на всі засоби стирання «цифрового відбитка», ніхто нам не дасть гарантій того, що все, що ми формально видалили, дійсно стерто, а не продовжує зберігатися на чиїхось серверах. Залишається сподіватися на чесність і порядність тих, кому ми колись довірили свої особисті дані - перевірити, чи дійсно вони тримають слово, просто неможливо. А спокуса зберегти таку цінну інформацію «на майбутнє» занадто велике, щоб перед ним встояти. Так що тут можна застосувати той же принцип, що і в медицині: краще профілактика, ніж лікування, краще запобігти витоку, ніж потім боротися з її ліквідацією. Не побоюся здатися банальним, але в черговий раз пораджу гарненько думати перед тим, як ділитися інформацією про своє життя в інтернеті, адже в Мережі, як відомо, не пропадає нічого.

Школа параноїка: видаляємо особисті дані з інтернету

Кожен, хто хоча б зрідка виходить в інтернет, залишає в Мережі свої «цифрові відбитки». У меншій мірі - ті, хто читає новини, в значно більшій - ті, хто шукає інформацію через пошукові системи. Активні користувачі соціальних мереж і зовсім становлять самі на себе великі досьє, з яких зацікавлені особи можуть дізнатися не тільки їх музичні або гастрономічні уподобання, а й розпорядок дня або схильність до шкідливих звичок і асоціальної поведінки.

Такі відомості - мрія шахраїв і грабіжників, кадрових агентств і великих роботодавців, спецслужб і правоохоронних органів. Може стати неприємним сюрпризом, коли в момент влаштування на нову роботу вам пред'являть ваші ж неприємні відгуки про потенційного роботодавця. Або, коли ви захочете оформити дозвіл на зброю, ви раптом дізнаєтеся, що через якогось необережного коментаря ви вже давно числитеся «екстремістом». Нерідкі випадки, коли один необдуманий пост коштував людині роботи і кар'єри, а радісне повідомлення про від'їзд у відпустку допомогло зловмисникам неквапливо обчистити чуже житло.

В результаті все більше людей намагаються позбутися від «цифрових відбитків», отримати доступ до яких може будь-хто. Найчастіше ця проблема хвилює вчорашніх студентів: влаштувавшись на гарну роботу, вони вже не хочуть, щоб їх ім'я асоціювалася з придуркуватих дитячими блогами і акаунтами. Втім, таке бажання періодично виникає і у інших людей, які прийняли рішення поміняти звичний хід життя і почати з чистого аркуша. Мотиви можуть найрізноманітнішими, але ми поговоримо не про них, а про техніку стирання своєї особистої інформації з інтернету.

1. Аккаунт Google

Корпорація Google - найбільший в світі збирач найрізноманітнішої інформації про користувачів в інтернеті. На серверах Google зберігаються такі дані про вас, про існування яких ви давно забули і про наявність яких не підозрюють ні ваші родичі, ні наймогутніші спецслужби. І всю цю інформацію надали ви самі, просто користуючись поштою Gmail і пошуковою системою Google. Що вже говорити про вашому розкладі Google Calendar файлосховище Google Drive, фотохостингу і YouTube, які ви самі наповнюєте найдокладнішими відомостями про вас і вашого життя.

Для початку зайдіть в « Особистий кабінет »Облікового запису Google - одна ця сторінка дозволяє скласти уявлення про те, скільки інформації, прив'язаної до вас, зберігає Великий Гугл. Тут є посилання на всі ролики YouTube, які ви коли-небудь подивилися, історія всіх ваших пересувань (при включенні функції локатора на мобільних пристроях), відомості про пошук, фотоальбомах, всіх встановлених програм Android на всіх коли-небудь підключені пристрої і безліч інших даних .

На цій сторінці можна змінити налаштування приватності для кожного конкретного додатка і сервісу, проте в самому її низу є пункт, в якому йдеться «інші використовувані вами продукти Google поки недоступні в особистому кабінеті», поруч з яким наводиться гіперпосилання «показати все». Після натискання на неї відкриється список інших сервісів, для настройки яких доведеться зайти на їх сторінки.

Після натискання на неї відкриється список інших сервісів, для настройки яких доведеться зайти на їх сторінки

Значну частину інформації про вас Google збирає з ваших пошукових запитів і відкритих вами сторінок з результатів пошуку. Зрозуміло, ця функція дійсно допомагає прискорити завантаження тих сторінок, на яких ви вже побували, і вона дійсно дозволяє зробити результати пошуку більш релевантними. Крім того, завдяки фірмовому механізму пошуку сайти, на які ви заходите, можуть дізнатися про те, за якими пошуковими словами ви їх знаходите, ваше місце розташування, операційну систему і браузер і інші дані. На сторінці " Історія веб-пошуку »В настройках можна повністю відключити збереження історії. Крім того, ви можете видалити або всі збережені запити і адреси сайтів, або деякі з них.

Процес видалення особистої інформації з результатів пошуку Google - значно більш трудомістке заняття. Перш за все, вам доведеться переконати власників сайтів або блогів, де розміщені такі дані, видалити їх зі своїх сторінок. Однак, навіть якщо вам пішли назустріч, старі версії виправлених сторінок все одно будуть зберігатися в кеші Google, вони будуть видаватися в результатах пошуку і їх можна буде без проблем прочитати. Для усунення цих сторінки з кешу, вам доведеться відправити в Google відповідний запит. Докладні інструкції можна знайти тут . При цьому далеко не факт, що в Google вважатимуть ваші претензії обгрунтованими.

Якщо вам не вдалося домовитися з власниками сайтів або блогів про видалення ваших особистих даних або в Google не порахували ваш запит обгрунтованим, є сенс піти іншим шляхом - перемістити «небезпечні» сторінки якнайнижче у видачі результатів пошуку. Для цього необхідно розмістити «позитивні» дані на безлічі більш свіжих і більш релевантних сторінок, в тому числі в соціальних мережах і блогах. Допомогти з цим може онлайновий сервіс BrandYourself , Автоматично створює сприятливі профілі в популярних соціальних мережах і оптимізують їх для таких пошукових систем, як Google. Безкоштовно можна розмістити нові профілі на будь-яких трьох сайтах, включаючи соціальні мережі. Платний сервіс включає в себе розміщення інформації на необмеженій кількості сайтів, а також можливість перегляду відомостей про тих, хто шукав дані про вас.

Нарешті, самий радикальний спосіб «розірвати відносини» c Google - це повністю видалити свій аккаунт, до якого прив'язані всі численні сервіси цієї компанії. Приймати таке рішення слід виважено, добре все обміркувавши, оскільки в результаті ви загубиться абсолютно всю інформацію і файли, розміщені в сервісах Google, - від електронної пошти за багато років до файлів на Drive і відеороликів на YouTube. До того ж ви не зможете користуватися смартфоном або планшетом під управлінням Android, оскільки багато функцій цієї операційної системи прив'язані до сервісів Google, а для завантаження і установки програм потрібна наявність аккаунта Google.

До того ж ви не зможете користуватися смартфоном або планшетом під управлінням Android, оскільки багато функцій цієї операційної системи прив'язані до сервісів Google, а для завантаження і установки програм потрібна наявність аккаунта Google

Для видалення облікового запису Google необхідно зайти на сторінку налаштувань аккаунта і вибрати пункт «Закрити акаунт і видалити всі служби та відомості, пов'язані з ним». При цьому потрібно буде встановити прапорці на всіх перерахованих на сторінці сервісах, «щоб підтвердити, що вам відомо про неможливість надалі використовувати ці продукти і пов'язану з ними інформацію».

Якщо ви не готові до настільки радикальних дій, можна відмовитися від використання окремих сервісів Google і видалити свою особисту інформацію тільки з їх налаштувань. Для цього потрібно зайти на сторінку налаштувань аккаунта, вибрати в списку ліворуч пункт «Продукти», після чого ви перейдете на сторінку «Мої служби». Натискання на посилання «Змінити» переправить вас на сторінку з посиланнями для «остаточного видалення» служби Gmail і «Історії веб-пошуку». При видаленні служби Gmail потрібно буде ввести новий поштову адресу, який буде використовуватися для доступу до облікового запису Google.

Для видалення облікового запису YouTube слід зайти на сторінку додаткових налаштувань і натиснути на посилання «Закрити акаунт». Якщо ваш аккаунт YouTube пов'язаний з ім'ям в Google+ (докладніше див. тут ), То вам доведеться спочатку відмовитися від інтеграції з G + і вибрати інший нік або змінити налаштування або повністю видалити акаунт Google+.

тут  ), То вам доведеться спочатку відмовитися від інтеграції з G + і вибрати інший нік або змінити налаштування або повністю видалити акаунт Google+

Багато сервісів, в тому числі і не пов'язані безпосередньо з Google, для авторизації використовують акаунти Google. Таким чином, вони мають доступ до ваших персональних даних, що зберігаються в таких акаунтах. Щоб розірвати цю інтеграцію, заходимо на сторінку безпеки в налаштуваннях облікового запису і внизу в розділі «Зміни, пов'язані додатки і сайти» натискаємо на кнопку «Управління доступом».

Щоб розірвати цю інтеграцію, заходимо на  сторінку безпеки  в налаштуваннях облікового запису і внизу в розділі «Зміни, пов'язані додатки і сайти» натискаємо на кнопку «Управління доступом»

Сервіс Street View в складі Google Maps зазвичай автоматично «замилює» обличчя перехожих і реєстраційні знаки автомобілів, але ви можете додатково вимагати «розмиття» якихось деталей вашого місця проживання. Для цього на відповідному зображенні потрібно клацнути по кнопці «Повідомити про проблему» в нижній частині екрана, після чого ви перейдете на сторінку скарг про неприйнятний зображенні. Тут можна написати, що, наприклад, вас не влаштовує зображення вашого вікна за мотивами конфіденційності і ви бажаєте розмити його.

Тут можна написати, що, наприклад, вас не влаштовує зображення вашого вікна за мотивами конфіденційності і ви бажаєте розмити його

Відмовившись від сервісів і облікового запису Google, ви, зрозуміло, можете продовжувати користуватися цією пошуковою системою. Якщо ж ви не хочете, щоб сайтам, на які ви заходите, були відомі ваш IP-адресу, версія браузера, дозвіл екрана і інші відомості, можна користуватися альтернативними машинами. Наприклад, сервіс Startpage надає вам всю міць пошукового движка Google, але без відстежувати ваше місцезнаходження, розміщення файлів cookie і передачі всіх цих відомостей третім особам.

Наприклад, сервіс  Startpage  надає вам всю міць пошукового движка Google, але без відстежувати ваше місцезнаходження, розміщення файлів cookie і передачі всіх цих відомостей третім особам

Пошукова машина DuckDuckGo працює на власному движку і забезпечує високий рівень анонімності як при пошуку, так і при переході на сторінки за результатами пошуку. Крім того, DuckDuckGo може інтегруватися в браузери IE, Firefox, Chrome і Safari і має цілий ряд корисних можливостей.

2. Аккаунт Facebook

Популярна соціальна мережа Facebook пропонує досить гнучкі способи настройки видимості як ваших повідомлень, так і особистих даних для різних категорій відвідувачів. Залежно від вашого бажання якісь пости зможуть побачити тільки вибрані вами «друзі», якісь будуть видні тільки групі, а якісь будуть доступними для широкого загалу.

При цьому існують можливості контролю за тією інформацією про вас, яку розміщують інші користувачі. Зокрема, можна заборонити публікацію у вашій стрічці постів з небажаними фотографіями, в яких ваше зображення відзначено мітками. Для цього в «Журналі дій» в лівій колонці потрібно вибрати пункт «Фотографії з вами», і ви побачите список всіх фотографій, на яких ви відзначені. Навівши мишку на «шестірню», ви побачите, хто саме може бачити це фото. Натиснувши на «олівець», можна приховати це фото зі стрічки ( «Хроніки»).

Можна і просто видалити мітку з фотографії, клацнувши по пункту «Поскаржитися / Видалити мітку», або попросити того, хто розмістив тег на фото, прибрати її. При цьому варто пам'ятати про те, що після цього видимість фотографії залишиться без змін і її можна буде виявити в результатах пошуку.

Якщо ви не хочете, щоб ваші пости в Facebook можна було знайти пошуком в Google, потрібно змінити налаштування конфіденційності. Для цього потрібно натиснути на «шестірню» в правому верхньому кутку і вибрати пункт «Конфіденційність». У пункті «хто може бачити ваші публікації в майбутньому» вибираємо «друзі або настройки користувача», нижче - «обмежити доступ до колишніх публікацій». У розділі «Хто може мене знайти» за допомогою зазначених адреси електронної пошти або номера телефону вибираємо «Друзі», в пункті про пошукових системах знімаємо галочку з дозволу давати посилання на вашу «Хроніку».

Після всіх налаштувань конфіденційності можна перевірити, як ваша стрічка буде виглядати для інших користувачів Facebook. Для цього потрібно зайти в свою «Хроніку», клацнути по «шестерінки» праворуч від кнопки «Журнал дій» і вибрати пункт «подивитися як ...».

Якщо ви твердо мають намір відмовитися від використання Facebook і вирішили видалити свій аккаунт, то тут ця процедура цілком свідомо заплутана, щоб згодом не стикатися з масовими запитами на відновлення облікового запису. Попередньо рекомендується завантажити всю завантажену інформацію, яка в іншому випадку буде повністю втрачена. Для цього потрібно зайти в настройки аккаунта і в нижній частині сторінки натиснути на посилання «Завантажити копію». (У російській перекладі інтерфейсу тут помилка: не "на" Facebook, з «з» Facebook). Ви перейдете на сторінку «Завантаження вашої інформації», де потрібно буде натиснути кнопку «Почати створення архіву». За замовчуванням в його склад входять всі фотографії та відео, публікації, повідомлення і листування в чаті, імена і деякі електронні адреси «друзів». У розширеному архіві будуть також міститися дані про IP-адреси входу в аккаунт, файли cookie, кліки по рекламних оголошеннях, їх тематика і інша службова інформація. Детальніше про те, де і яка інформація зберігається в Facebook, можна дізнатися тут .

В якості альтернативи повному видаленню аккаунта Facebook пропонує його «деактивацію». В результаті буде прихована вся інформація про ваш «Хроніки», включаючи «друзів», фотографії та інтереси, а ваші «друзі» втратять можливість зв'язатися з вами. При цьому в будь-який час ви зможете знову активувати ваш аккаунт, не втративши жодної інформації.

Для деактивації потрібно зайти в настройки аккаунта , Вибрати в списку ліворуч пункт «Безпека» і на сторінці внизу натиснути посилання «Деактивувати акаунт».

Для деактивації потрібно зайти в  настройки аккаунта  , Вибрати в списку ліворуч пункт «Безпека» і на сторінці внизу натиснути посилання «Деактивувати акаунт»

Для повного видалення облікового запису потрібно зайти на сторінку видалення , Яку можна знайти через пошук, - прямого посилання в інтерфейсі на неї немає. За офіційними даними, видалення інформації про акаунт з баз Facebook займає до одного місяця, при цьому деякі дані про нього в резервних копіях і балках зберігаються до 90 днів. Окремі відомості, наприклад повідомлення, відправлені «друзям», навіть після повного видалення облікового запису будуть видні, як і раніше.

3. Аккаунт «ВКонтакте»

У користувачів популярної в Росії соціальної мережі «ВКонтакте» часто виникає бажання повністю очистити свою «стіну», видаливши всі повідомлення, але зберігши сам акаунт, його налаштування і всіх «друзів». Якихось вбудованих інструментів для цього не існує, нo в Мережі можна знайти різні варіанти java-скриптів, здатні автоматично видаляти всі повідомлення на відкритій сторінці.

На момент підготовки цієї статті працездатний java-скрипт виглядав так:

«Javascript: (function () {var s = document.createElement ( 'script'); s.src = 'http: //okontakte.info/delmsg.js'; s.type = 'text / javascript'; document. getElementsByTagName ( 'head') [0] .appendChild (s);}) (); "

Скрипт потрібно скопіювати в адресний рядок браузера, і якщо слово «javascript:" не скопіювати, його потрібно буде набрати окремо. Скрипт працює на «стіні», а також сторінках «мої повідомлення» і «мої новини». Після видалення записів їх можна оперативно відновити системними засобами соціальної мережі.

Після видалення записів їх можна оперативно відновити системними засобами соціальної мережі

Видалення облікового запису «ВКонтакте» досить тривалий час було максимально ускладнено: для цього треба було звертатися в службу підтримки, а прийняття рішення могло займати більше місяця. Тим часом сьогодні ця операція не викликає ніяких проблем: для цього потрібно зайти на сторінку налаштувань і в самому її низу натиснути на гіперпосилання «Видалити свою сторінку». Потім ви перейдете на сторінку, де потрібно буде вибрати одну із запропонованих причин видалення або написати свою.
Причому при виборі однієї із запропонованих причин у віконці для повідомлення з'являється уїдливий коментар.

Причому при виборі однієї із запропонованих причин у віконці для повідомлення з'являється уїдливий коментар

Про видалення облікового запису можна також оповістити «друзів» по ​​«ВКонтакте».

Протягом семи місяців сторінку можна без проблем відновити зі збереженням всіх даних і налаштувань. Такий тривалий термін свідчить про явне небажання власників цієї мережі розлучатися зі своїми користувачами і тим більше з їх персональними даними. Сам по собі цей факт здатний породити масу конспірологічних теорій, і далеко не секрет, що компетентні органи з підвищеною увагою ставляться до того, що викладають на своїх сторінках клієнти саме цієї мережі. Будемо вважати, що причина такого пильної уваги виключно в тому, що «ВКонтакте» - найбільша російська соціальна мережа, хоча існують і інші версії.

4. Аккаунт Twitter

Напевно, у Twitter cамая проста і швидка процедура видалення облікового запису і всіх підключених до нього сервісів. Досить в браузері на ПК зайти в настройки і в самому низу сторінки натиснути на посилання «Деактивувати мій акаунт». При цьому сам акаунт буде видалений в найближчі кілька хвилин, деякі з повідомлень буде видно протягом декількох днів, а ваші дані будуть зберігатися 30 днів, до закінчення яких можна скасувати видалення.

Як і у випадку з Facebook, перед видаленням можна скачати архів всіх повідомлень починаючи з вашого першого твіту.

5. Відриваємося від стеження

Всі соціальні мережі відстежують ваші переміщення по Мережі навіть тоді, коли у вас не відкриті сторінки їхніх сайтів. Щоб «відірватися від стеження», існує прекрасний плагін для браузерів Disconnect . Нова версія 2 існує поки в варіантах тільки для Firefox і Chrome, перша ж версія доступна і для Safari.

Disconnect блокує активність соціальних мереж і їх файли cookie без разлогініванія. Крім того, серед його корисних функцій є пріоритетне використання шифрованих https-версій сайтів при використанні бездротового підключення Wi-Fi.

Мережеву активність відстежують і багато інших сайтів - для вивчення предопочтеній відвідувачів, індивідуалізації рекламних і комерційних пропозицій та інших цілей. В сучасних браузерах є вбудовані інструменти, що утрудняють таке відстеження, однак вони не завжди ефективні.

Більш результативний спосіб позбутися від такого стеження реалізований в плагіні для браузерів DoNotTrackMe . Плагін автоматично блокує понад 600 різних трекерів, які відстежують дії користувачів. Ведеться підрахунок числа заблокованих сайтів і соціальних мереж, і при певній кількості вам присуджується «медаль».

Ведеться підрахунок числа заблокованих сайтів і соціальних мереж, і при певній кількості вам присуджується «медаль»

Ми вже обговорювали, як ліквідувати прив'язку різних сервісів і додатків до аккаунту Google. Щоб позбутися від подібної інтеграції для інших соціальних мереж, можна скористатися сайтом MyPermissions , Для Facebook є спеціальний плагін, а посилання на інші сервіси переправляють вас на відповідні сторінки зі списком підключених додатків.

6. Зберігайте спокій

У цій статті ми торкнулися лише кількох популярних онлайнових сервісів, невпинно збирають і систематизують наші особисті дані. Безліч інших зайняті тим же самим, але в них теж є інструменти для повного видалення облікового запису і майже всіх слідів вашої участі в їх роботі. Щоб отримати прості інструкції по їх видаленню, можна скористатися сайтом AccountKiller , На якому зібрано понад 450 різноманітних мережевих сервісів.

Між тим, не будемо наївними: незважаючи на всі засоби стирання «цифрового відбитка», ніхто нам не дасть гарантій того, що все, що ми формально видалили, дійсно стерто, а не продовжує зберігатися на чиїхось серверах. Залишається сподіватися на чесність і порядність тих, кому ми колись довірили свої особисті дані - перевірити, чи дійсно вони тримають слово, просто неможливо. А спокуса зберегти таку цінну інформацію «на майбутнє» занадто велике, щоб перед ним встояти. Так що тут можна застосувати той же принцип, що і в медицині: краще профілактика, ніж лікування, краще запобігти витоку, ніж потім боротися з її ліквідацією. Не побоюся здатися банальним, але в черговий раз пораджу гарненько думати перед тим, як ділитися інформацією про своє життя в інтернеті, адже в Мережі, як відомо, не пропадає нічого.

Школа параноїка: видаляємо особисті дані з інтернету

Кожен, хто хоча б зрідка виходить в інтернет, залишає в Мережі свої «цифрові відбитки». У меншій мірі - ті, хто читає новини, в значно більшій - ті, хто шукає інформацію через пошукові системи. Активні користувачі соціальних мереж і зовсім становлять самі на себе великі досьє, з яких зацікавлені особи можуть дізнатися не тільки їх музичні або гастрономічні уподобання, а й розпорядок дня або схильність до шкідливих звичок і асоціальної поведінки.

Такі відомості - мрія шахраїв і грабіжників, кадрових агентств і великих роботодавців, спецслужб і правоохоронних органів. Може стати неприємним сюрпризом, коли в момент влаштування на нову роботу вам пред'являть ваші ж неприємні відгуки про потенційного роботодавця. Або, коли ви захочете оформити дозвіл на зброю, ви раптом дізнаєтеся, що через якогось необережного коментаря ви вже давно числитеся «екстремістом». Нерідкі випадки, коли один необдуманий пост коштував людині роботи і кар'єри, а радісне повідомлення про від'їзд у відпустку допомогло зловмисникам неквапливо обчистити чуже житло.

В результаті все більше людей намагаються позбутися від «цифрових відбитків», отримати доступ до яких може будь-хто. Найчастіше ця проблема хвилює вчорашніх студентів: влаштувавшись на гарну роботу, вони вже не хочуть, щоб їх ім'я асоціювалася з придуркуватих дитячими блогами і акаунтами. Втім, таке бажання періодично виникає і у інших людей, які прийняли рішення поміняти звичний хід життя і почати з чистого аркуша. Мотиви можуть найрізноманітнішими, але ми поговоримо не про них, а про техніку стирання своєї особистої інформації з інтернету.

1. Аккаунт Google

Корпорація Google - найбільший в світі збирач найрізноманітнішої інформації про користувачів в інтернеті. На серверах Google зберігаються такі дані про вас, про існування яких ви давно забули і про наявність яких не підозрюють ні ваші родичі, ні наймогутніші спецслужби. І всю цю інформацію надали ви самі, просто користуючись поштою Gmail і пошуковою системою Google. Що вже говорити про вашому розкладі Google Calendar файлосховище Google Drive, фотохостингу і YouTube, які ви самі наповнюєте найдокладнішими відомостями про вас і вашого життя.

Для початку зайдіть в « Особистий кабінет »Облікового запису Google - одна ця сторінка дозволяє скласти уявлення про те, скільки інформації, прив'язаної до вас, зберігає Великий Гугл. Тут є посилання на всі ролики YouTube, які ви коли-небудь подивилися, історія всіх ваших пересувань (при включенні функції локатора на мобільних пристроях), відомості про пошук, фотоальбомах, всіх встановлених програм Android на всіх коли-небудь підключені пристрої і безліч інших даних .

На цій сторінці можна змінити налаштування приватності для кожного конкретного додатка і сервісу, проте в самому її низу є пункт, в якому йдеться «інші використовувані вами продукти Google поки недоступні в особистому кабінеті», поруч з яким наводиться гіперпосилання «показати все». Після натискання на неї відкриється список інших сервісів, для настройки яких доведеться зайти на їх сторінки.

Після натискання на неї відкриється список інших сервісів, для настройки яких доведеться зайти на їх сторінки

Значну частину інформації про вас Google збирає з ваших пошукових запитів і відкритих вами сторінок з результатів пошуку. Зрозуміло, ця функція дійсно допомагає прискорити завантаження тих сторінок, на яких ви вже побували, і вона дійсно дозволяє зробити результати пошуку більш релевантними. Крім того, завдяки фірмовому механізму пошуку сайти, на які ви заходите, можуть дізнатися про те, за якими пошуковими словами ви їх знаходите, ваше місце розташування, операційну систему і браузер і інші дані. На сторінці " Історія веб-пошуку »В настройках можна повністю відключити збереження історії. Крім того, ви можете видалити або всі збережені запити і адреси сайтів, або деякі з них.

Процес видалення особистої інформації з результатів пошуку Google - значно більш трудомістке заняття. Перш за все, вам доведеться переконати власників сайтів або блогів, де розміщені такі дані, видалити їх зі своїх сторінок. Однак, навіть якщо вам пішли назустріч, старі версії виправлених сторінок все одно будуть зберігатися в кеші Google, вони будуть видаватися в результатах пошуку і їх можна буде без проблем прочитати. Для усунення цих сторінки з кешу, вам доведеться відправити в Google відповідний запит. Докладні інструкції можна знайти тут . При цьому далеко не факт, що в Google вважатимуть ваші претензії обгрунтованими.

Якщо вам не вдалося домовитися з власниками сайтів або блогів про видалення ваших особистих даних або в Google не порахували ваш запит обгрунтованим, є сенс піти іншим шляхом - перемістити «небезпечні» сторінки якнайнижче у видачі результатів пошуку. Для цього необхідно розмістити «позитивні» дані на безлічі більш свіжих і більш релевантних сторінок, в тому числі в соціальних мережах і блогах. Допомогти з цим може онлайновий сервіс BrandYourself , Автоматично створює сприятливі профілі в популярних соціальних мережах і оптимізують їх для таких пошукових систем, як Google. Безкоштовно можна розмістити нові профілі на будь-яких трьох сайтах, включаючи соціальні мережі. Платний сервіс включає в себе розміщення інформації на необмеженій кількості сайтів, а також можливість перегляду відомостей про тих, хто шукав дані про вас.

Нарешті, самий радикальний спосіб «розірвати відносини» c Google - це повністю видалити свій аккаунт, до якого прив'язані всі численні сервіси цієї компанії. Приймати таке рішення слід виважено, добре все обміркувавши, оскільки в результаті ви загубиться абсолютно всю інформацію і файли, розміщені в сервісах Google, - від електронної пошти за багато років до файлів на Drive і відеороликів на YouTube. До того ж ви не зможете користуватися смартфоном або планшетом під управлінням Android, оскільки багато функцій цієї операційної системи прив'язані до сервісів Google, а для завантаження і установки програм потрібна наявність аккаунта Google.

До того ж ви не зможете користуватися смартфоном або планшетом під управлінням Android, оскільки багато функцій цієї операційної системи прив'язані до сервісів Google, а для завантаження і установки програм потрібна наявність аккаунта Google

Для видалення облікового запису Google необхідно зайти на сторінку налаштувань аккаунта і вибрати пункт «Закрити акаунт і видалити всі служби та відомості, пов'язані з ним». При цьому потрібно буде встановити прапорці на всіх перерахованих на сторінці сервісах, «щоб підтвердити, що вам відомо про неможливість надалі використовувати ці продукти і пов'язану з ними інформацію».

Якщо ви не готові до настільки радикальних дій, можна відмовитися від використання окремих сервісів Google і видалити свою особисту інформацію тільки з їх налаштувань. Для цього потрібно зайти на сторінку налаштувань аккаунта, вибрати в списку ліворуч пункт «Продукти», після чого ви перейдете на сторінку «Мої служби». Натискання на посилання «Змінити» переправить вас на сторінку з посиланнями для «остаточного видалення» служби Gmail і «Історії веб-пошуку». При видаленні служби Gmail потрібно буде ввести новий поштову адресу, який буде використовуватися для доступу до облікового запису Google.

Для видалення облікового запису YouTube слід зайти на сторінку додаткових налаштувань і натиснути на посилання «Закрити акаунт». Якщо ваш аккаунт YouTube пов'язаний з ім'ям в Google+ (докладніше див. тут ), То вам доведеться спочатку відмовитися від інтеграції з G + і вибрати інший нік або змінити налаштування або повністю видалити акаунт Google+.

тут  ), То вам доведеться спочатку відмовитися від інтеграції з G + і вибрати інший нік або змінити налаштування або повністю видалити акаунт Google+

Багато сервісів, в тому числі і не пов'язані безпосередньо з Google, для авторизації використовують акаунти Google. Таким чином, вони мають доступ до ваших персональних даних, що зберігаються в таких акаунтах. Щоб розірвати цю інтеграцію, заходимо на сторінку безпеки в налаштуваннях облікового запису і внизу в розділі «Зміни, пов'язані додатки і сайти» натискаємо на кнопку «Управління доступом».

Щоб розірвати цю інтеграцію, заходимо на  сторінку безпеки  в налаштуваннях облікового запису і внизу в розділі «Зміни, пов'язані додатки і сайти» натискаємо на кнопку «Управління доступом»

Сервіс Street View в складі Google Maps зазвичай автоматично «замилює» обличчя перехожих і реєстраційні знаки автомобілів, але ви можете додатково вимагати «розмиття» якихось деталей вашого місця проживання. Для цього на відповідному зображенні потрібно клацнути по кнопці «Повідомити про проблему» в нижній частині екрана, після чого ви перейдете на сторінку скарг про неприйнятний зображенні. Тут можна написати, що, наприклад, вас не влаштовує зображення вашого вікна за мотивами конфіденційності і ви бажаєте розмити його.

Тут можна написати, що, наприклад, вас не влаштовує зображення вашого вікна за мотивами конфіденційності і ви бажаєте розмити його

Відмовившись від сервісів і облікового запису Google, ви, зрозуміло, можете продовжувати користуватися цією пошуковою системою. Якщо ж ви не хочете, щоб сайтам, на які ви заходите, були відомі ваш IP-адресу, версія браузера, дозвіл екрана і інші відомості, можна користуватися альтернативними машинами. Наприклад, сервіс Startpage надає вам всю міць пошукового движка Google, але без відстежувати ваше місцезнаходження, розміщення файлів cookie і передачі всіх цих відомостей третім особам.

Наприклад, сервіс  Startpage  надає вам всю міць пошукового движка Google, але без відстежувати ваше місцезнаходження, розміщення файлів cookie і передачі всіх цих відомостей третім особам

Пошукова машина DuckDuckGo працює на власному движку і забезпечує високий рівень анонімності як при пошуку, так і при переході на сторінки за результатами пошуку. Крім того, DuckDuckGo може інтегруватися в браузери IE, Firefox, Chrome і Safari і має цілий ряд корисних можливостей.

2. Аккаунт Facebook

Популярна соціальна мережа Facebook пропонує досить гнучкі способи настройки видимості як ваших повідомлень, так і особистих даних для різних категорій відвідувачів. Залежно від вашого бажання якісь пости зможуть побачити тільки вибрані вами «друзі», якісь будуть видні тільки групі, а якісь будуть доступними для широкого загалу.

При цьому існують можливості контролю за тією інформацією про вас, яку розміщують інші користувачі. Зокрема, можна заборонити публікацію у вашій стрічці постів з небажаними фотографіями, в яких ваше зображення відзначено мітками. Для цього в «Журналі дій» в лівій колонці потрібно вибрати пункт «Фотографії з вами», і ви побачите список всіх фотографій, на яких ви відзначені. Навівши мишку на «шестірню», ви побачите, хто саме може бачити це фото. Натиснувши на «олівець», можна приховати це фото зі стрічки ( «Хроніки»).

Можна і просто видалити мітку з фотографії, клацнувши по пункту «Поскаржитися / Видалити мітку», або попросити того, хто розмістив тег на фото, прибрати її. При цьому варто пам'ятати про те, що після цього видимість фотографії залишиться без змін і її можна буде виявити в результатах пошуку.

Якщо ви не хочете, щоб ваші пости в Facebook можна було знайти пошуком в Google, потрібно змінити налаштування конфіденційності. Для цього потрібно натиснути на «шестірню» в правому верхньому кутку і вибрати пункт «Конфіденційність». У пункті «хто може бачити ваші публікації в майбутньому» вибираємо «друзі або настройки користувача», нижче - «обмежити доступ до колишніх публікацій». У розділі «Хто може мене знайти» за допомогою зазначених адреси електронної пошти або номера телефону вибираємо «Друзі», в пункті про пошукових системах знімаємо галочку з дозволу давати посилання на вашу «Хроніку».

Після всіх налаштувань конфіденційності можна перевірити, як ваша стрічка буде виглядати для інших користувачів Facebook. Для цього потрібно зайти в свою «Хроніку», клацнути по «шестерінки» праворуч від кнопки «Журнал дій» і вибрати пункт «подивитися як ...».

Якщо ви твердо мають намір відмовитися від використання Facebook і вирішили видалити свій аккаунт, то тут ця процедура цілком свідомо заплутана, щоб згодом не стикатися з масовими запитами на відновлення облікового запису. Попередньо рекомендується завантажити всю завантажену інформацію, яка в іншому випадку буде повністю втрачена. Для цього потрібно зайти в настройки аккаунта і в нижній частині сторінки натиснути на посилання «Завантажити копію». (У російській перекладі інтерфейсу тут помилка: не "на" Facebook, з «з» Facebook). Ви перейдете на сторінку «Завантаження вашої інформації», де потрібно буде натиснути кнопку «Почати створення архіву». За замовчуванням в його склад входять всі фотографії та відео, публікації, повідомлення і листування в чаті, імена і деякі електронні адреси «друзів». У розширеному архіві будуть також міститися дані про IP-адреси входу в аккаунт, файли cookie, кліки по рекламних оголошеннях, їх тематика і інша службова інформація. Детальніше про те, де і яка інформація зберігається в Facebook, можна дізнатися тут .

В якості альтернативи повному видаленню аккаунта Facebook пропонує його «деактивацію». В результаті буде прихована вся інформація про ваш «Хроніки», включаючи «друзів», фотографії та інтереси, а ваші «друзі» втратять можливість зв'язатися з вами. При цьому в будь-який час ви зможете знову активувати ваш аккаунт, не втративши жодної інформації.

Для деактивації потрібно зайти в настройки аккаунта , Вибрати в списку ліворуч пункт «Безпека» і на сторінці внизу натиснути посилання «Деактивувати акаунт».

Для деактивації потрібно зайти в  настройки аккаунта  , Вибрати в списку ліворуч пункт «Безпека» і на сторінці внизу натиснути посилання «Деактивувати акаунт»

Для повного видалення облікового запису потрібно зайти на сторінку видалення , Яку можна знайти через пошук, - прямого посилання в інтерфейсі на неї немає. За офіційними даними, видалення інформації про акаунт з баз Facebook займає до одного місяця, при цьому деякі дані про нього в резервних копіях і балках зберігаються до 90 днів. Окремі відомості, наприклад повідомлення, відправлені «друзям», навіть після повного видалення облікового запису будуть видні, як і раніше.

3. Аккаунт «ВКонтакте»

У користувачів популярної в Росії соціальної мережі «ВКонтакте» часто виникає бажання повністю очистити свою «стіну», видаливши всі повідомлення, але зберігши сам акаунт, його налаштування і всіх «друзів». Якихось вбудованих інструментів для цього не існує, нo в Мережі можна знайти різні варіанти java-скриптів, здатні автоматично видаляти всі повідомлення на відкритій сторінці.

На момент підготовки цієї статті працездатний java-скрипт виглядав так:

«Javascript: (function () {var s = document.createElement ( 'script'); s.src = 'http: //okontakte.info/delmsg.js'; s.type = 'text / javascript'; document. getElementsByTagName ( 'head') [0] .appendChild (s);}) (); "

Скрипт потрібно скопіювати в адресний рядок браузера, і якщо слово «javascript:" не скопіювати, його потрібно буде набрати окремо. Скрипт працює на «стіні», а також сторінках «мої повідомлення» і «мої новини». Після видалення записів їх можна оперативно відновити системними засобами соціальної мережі.

Після видалення записів їх можна оперативно відновити системними засобами соціальної мережі

Видалення облікового запису «ВКонтакте» досить тривалий час було максимально ускладнено: для цього треба було звертатися в службу підтримки, а прийняття рішення могло займати більше місяця. Тим часом сьогодні ця операція не викликає ніяких проблем: для цього потрібно зайти на сторінку налаштувань і в самому її низу натиснути на гіперпосилання «Видалити свою сторінку». Потім ви перейдете на сторінку, де потрібно буде вибрати одну із запропонованих причин видалення або написати свою.
Причому при виборі однієї із запропонованих причин у віконці для повідомлення з'являється уїдливий коментар.

Причому при виборі однієї із запропонованих причин у віконці для повідомлення з'являється уїдливий коментар

Про видалення облікового запису можна також оповістити «друзів» по ​​«ВКонтакте».

Протягом семи місяців сторінку можна без проблем відновити зі збереженням всіх даних і налаштувань. Такий тривалий термін свідчить про явне небажання власників цієї мережі розлучатися зі своїми користувачами і тим більше з їх персональними даними. Сам по собі цей факт здатний породити масу конспірологічних теорій, і далеко не секрет, що компетентні органи з підвищеною увагою ставляться до того, що викладають на своїх сторінках клієнти саме цієї мережі. Будемо вважати, що причина такого пильної уваги виключно в тому, що «ВКонтакте» - найбільша російська соціальна мережа, хоча існують і інші версії.

4. Аккаунт Twitter

Напевно, у Twitter cамая проста і швидка процедура видалення облікового запису і всіх підключених до нього сервісів. Досить в браузері на ПК зайти в настройки і в самому низу сторінки натиснути на посилання «Деактивувати мій акаунт». При цьому сам акаунт буде видалений в найближчі кілька хвилин, деякі з повідомлень буде видно протягом декількох днів, а ваші дані будуть зберігатися 30 днів, до закінчення яких можна скасувати видалення.

Як і у випадку з Facebook, перед видаленням можна скачати архів всіх повідомлень починаючи з вашого першого твіту.

5. Відриваємося від стеження

Всі соціальні мережі відстежують ваші переміщення по Мережі навіть тоді, коли у вас не відкриті сторінки їхніх сайтів. Щоб «відірватися від стеження», існує прекрасний плагін для браузерів Disconnect . Нова версія 2 існує поки в варіантах тільки для Firefox і Chrome, перша ж версія доступна і для Safari.

Disconnect блокує активність соціальних мереж і їх файли cookie без разлогініванія. Крім того, серед його корисних функцій є пріоритетне використання шифрованих https-версій сайтів при використанні бездротового підключення Wi-Fi.

Мережеву активність відстежують і багато інших сайтів - для вивчення предопочтеній відвідувачів, індивідуалізації рекламних і комерційних пропозицій та інших цілей. В сучасних браузерах є вбудовані інструменти, що утрудняють таке відстеження, однак вони не завжди ефективні.

Більш результативний спосіб позбутися від такого стеження реалізований в плагіні для браузерів DoNotTrackMe . Плагін автоматично блокує понад 600 різних трекерів, які відстежують дії користувачів. Ведеться підрахунок числа заблокованих сайтів і соціальних мереж, і при певній кількості вам присуджується «медаль».

Ведеться підрахунок числа заблокованих сайтів і соціальних мереж, і при певній кількості вам присуджується «медаль»

Ми вже обговорювали, як ліквідувати прив'язку різних сервісів і додатків до аккаунту Google. Щоб позбутися від подібної інтеграції для інших соціальних мереж, можна скористатися сайтом MyPermissions , Для Facebook є спеціальний плагін, а посилання на інші сервіси переправляють вас на відповідні сторінки зі списком підключених додатків.

6. Зберігайте спокій

У цій статті ми торкнулися лише кількох популярних онлайнових сервісів, невпинно збирають і систематизують наші особисті дані. Безліч інших зайняті тим же самим, але в них теж є інструменти для повного видалення облікового запису і майже всіх слідів вашої участі в їх роботі. Щоб отримати прості інструкції по їх видаленню, можна скористатися сайтом AccountKiller , На якому зібрано понад 450 різноманітних мережевих сервісів.

Між тим, не будемо наївними: незважаючи на всі засоби стирання «цифрового відбитка», ніхто нам не дасть гарантій того, що все, що ми формально видалили, дійсно стерто, а не продовжує зберігатися на чиїхось серверах. Залишається сподіватися на чесність і порядність тих, кому ми колись довірили свої особисті дані - перевірити, чи дійсно вони тримають слово, просто неможливо. А спокуса зберегти таку цінну інформацію «на майбутнє» занадто велике, щоб перед ним встояти. Так що тут можна застосувати той же принцип, що і в медицині: краще профілактика, ніж лікування, краще запобігти витоку, ніж потім боротися з її ліквідацією. Не побоюся здатися банальним, але в черговий раз пораджу гарненько думати перед тим, як ділитися інформацією про своє життя в інтернеті, адже в Мережі, як відомо, не пропадає нічого.

Школа параноїка: видаляємо особисті дані з інтернету

Кожен, хто хоча б зрідка виходить в інтернет, залишає в Мережі свої «цифрові відбитки». У меншій мірі - ті, хто читає новини, в значно більшій - ті, хто шукає інформацію через пошукові системи. Активні користувачі соціальних мереж і зовсім становлять самі на себе великі досьє, з яких зацікавлені особи можуть дізнатися не тільки їх музичні або гастрономічні уподобання, а й розпорядок дня або схильність до шкідливих звичок і асоціальної поведінки.

Такі відомості - мрія шахраїв і грабіжників, кадрових агентств і великих роботодавців, спецслужб і правоохоронних органів. Може стати неприємним сюрпризом, коли в момент влаштування на нову роботу вам пред'являть ваші ж неприємні відгуки про потенційного роботодавця. Або, коли ви захочете оформити дозвіл на зброю, ви раптом дізнаєтеся, що через якогось необережного коментаря ви вже давно числитеся «екстремістом». Нерідкі випадки, коли один необдуманий пост коштував людині роботи і кар'єри, а радісне повідомлення про від'їзд у відпустку допомогло зловмисникам неквапливо обчистити чуже житло.

В результаті все більше людей намагаються позбутися від «цифрових відбитків», отримати доступ до яких може будь-хто. Найчастіше ця проблема хвилює вчорашніх студентів: влаштувавшись на гарну роботу, вони вже не хочуть, щоб їх ім'я асоціювалася з придуркуватих дитячими блогами і акаунтами. Втім, таке бажання періодично виникає і у інших людей, які прийняли рішення поміняти звичний хід життя і почати з чистого аркуша. Мотиви можуть найрізноманітнішими, але ми поговоримо не про них, а про техніку стирання своєї особистої інформації з інтернету.

1. Аккаунт Google

Корпорація Google - найбільший в світі збирач найрізноманітнішої інформації про користувачів в інтернеті. На серверах Google зберігаються такі дані про вас, про існування яких ви давно забули і про наявність яких не підозрюють ні ваші родичі, ні наймогутніші спецслужби. І всю цю інформацію надали ви самі, просто користуючись поштою Gmail і пошуковою системою Google. Що вже говорити про вашому розкладі Google Calendar файлосховище Google Drive, фотохостингу і YouTube, які ви самі наповнюєте найдокладнішими відомостями про вас і вашого життя.

Для початку зайдіть в « Особистий кабінет »Облікового запису Google - одна ця сторінка дозволяє скласти уявлення про те, скільки інформації, прив'язаної до вас, зберігає Великий Гугл. Тут є посилання на всі ролики YouTube, які ви коли-небудь подивилися, історія всіх ваших пересувань (при включенні функції локатора на мобільних пристроях), відомості про пошук, фотоальбомах, всіх встановлених програм Android на всіх коли-небудь підключені пристрої і безліч інших даних .

На цій сторінці можна змінити налаштування приватності для кожного конкретного додатка і сервісу, проте в самому її низу є пункт, в якому йдеться «інші використовувані вами продукти Google поки недоступні в особистому кабінеті», поруч з яким наводиться гіперпосилання «показати все». Після натискання на неї відкриється список інших сервісів, для настройки яких доведеться зайти на їх сторінки.

Після натискання на неї відкриється список інших сервісів, для настройки яких доведеться зайти на їх сторінки

Значну частину інформації про вас Google збирає з ваших пошукових запитів і відкритих вами сторінок з результатів пошуку. Зрозуміло, ця функція дійсно допомагає прискорити завантаження тих сторінок, на яких ви вже побували, і вона дійсно дозволяє зробити результати пошуку більш релевантними. Крім того, завдяки фірмовому механізму пошуку сайти, на які ви заходите, можуть дізнатися про те, за якими пошуковими словами ви їх знаходите, ваше місце розташування, операційну систему і браузер і інші дані. На сторінці " Історія веб-пошуку »В настройках можна повністю відключити збереження історії. Крім того, ви можете видалити або всі збережені запити і адреси сайтів, або деякі з них.

Процес видалення особистої інформації з результатів пошуку Google - значно більш трудомістке заняття. Перш за все, вам доведеться переконати власників сайтів або блогів, де розміщені такі дані, видалити їх зі своїх сторінок. Однак, навіть якщо вам пішли назустріч, старі версії виправлених сторінок все одно будуть зберігатися в кеші Google, вони будуть видаватися в результатах пошуку і їх можна буде без проблем прочитати. Для усунення цих сторінки з кешу, вам доведеться відправити в Google відповідний запит. Докладні інструкції можна знайти тут . При цьому далеко не факт, що в Google вважатимуть ваші претензії обгрунтованими.

Якщо вам не вдалося домовитися з власниками сайтів або блогів про видалення ваших особистих даних або в Google не порахували ваш запит обгрунтованим, є сенс піти іншим шляхом - перемістити «небезпечні» сторінки якнайнижче у видачі результатів пошуку. Для цього необхідно розмістити «позитивні» дані на безлічі більш свіжих і більш релевантних сторінок, в тому числі в соціальних мережах і блогах. Допомогти з цим може онлайновий сервіс BrandYourself , Автоматично створює сприятливі профілі в популярних соціальних мережах і оптимізують їх для таких пошукових систем, як Google. Безкоштовно можна розмістити нові профілі на будь-яких трьох сайтах, включаючи соціальні мережі. Платний сервіс включає в себе розміщення інформації на необмеженій кількості сайтів, а також можливість перегляду відомостей про тих, хто шукав дані про вас.

Нарешті, самий радикальний спосіб «розірвати відносини» c Google - це повністю видалити свій аккаунт, до якого прив'язані всі численні сервіси цієї компанії. Приймати таке рішення слід виважено, добре все обміркувавши, оскільки в результаті ви загубиться абсолютно всю інформацію і файли, розміщені в сервісах Google, - від електронної пошти за багато років до файлів на Drive і відеороликів на YouTube. До того ж ви не зможете користуватися смартфоном або планшетом під управлінням Android, оскільки багато функцій цієї операційної системи прив'язані до сервісів Google, а для завантаження і установки програм потрібна наявність аккаунта Google.

До того ж ви не зможете користуватися смартфоном або планшетом під управлінням Android, оскільки багато функцій цієї операційної системи прив'язані до сервісів Google, а для завантаження і установки програм потрібна наявність аккаунта Google

Для видалення облікового запису Google необхідно зайти на сторінку налаштувань аккаунта і вибрати пункт «Закрити акаунт і видалити всі служби та відомості, пов'язані з ним». При цьому потрібно буде встановити прапорці на всіх перерахованих на сторінці сервісах, «щоб підтвердити, що вам відомо про неможливість надалі використовувати ці продукти і пов'язану з ними інформацію».

Якщо ви не готові до настільки радикальних дій, можна відмовитися від використання окремих сервісів Google і видалити свою особисту інформацію тільки з їх налаштувань. Для цього потрібно зайти на сторінку налаштувань аккаунта, вибрати в списку ліворуч пункт «Продукти», після чого ви перейдете на сторінку «Мої служби». Натискання на посилання «Змінити» переправить вас на сторінку з посиланнями для «остаточного видалення» служби Gmail і «Історії веб-пошуку». При видаленні служби Gmail потрібно буде ввести новий поштову адресу, який буде використовуватися для доступу до облікового запису Google.

Для видалення облікового запису YouTube слід зайти на сторінку додаткових налаштувань і натиснути на посилання «Закрити акаунт». Якщо ваш аккаунт YouTube пов'язаний з ім'ям в Google+ (докладніше див. тут ), То вам доведеться спочатку відмовитися від інтеграції з G + і вибрати інший нік або змінити налаштування або повністю видалити акаунт Google+.

тут  ), То вам доведеться спочатку відмовитися від інтеграції з G + і вибрати інший нік або змінити налаштування або повністю видалити акаунт Google+

Багато сервісів, в тому числі і не пов'язані безпосередньо з Google, для авторизації використовують акаунти Google. Таким чином, вони мають доступ до ваших персональних даних, що зберігаються в таких акаунтах. Щоб розірвати цю інтеграцію, заходимо на сторінку безпеки в налаштуваннях облікового запису і внизу в розділі «Зміни, пов'язані додатки і сайти» натискаємо на кнопку «Управління доступом».

Щоб розірвати цю інтеграцію, заходимо на  сторінку безпеки  в налаштуваннях облікового запису і внизу в розділі «Зміни, пов'язані додатки і сайти» натискаємо на кнопку «Управління доступом»

Сервіс Street View в складі Google Maps зазвичай автоматично «замилює» обличчя перехожих і реєстраційні знаки автомобілів, але ви можете додатково вимагати «розмиття» якихось деталей вашого місця проживання. Для цього на відповідному зображенні потрібно клацнути по кнопці «Повідомити про проблему» в нижній частині екрана, після чого ви перейдете на сторінку скарг про неприйнятний зображенні. Тут можна написати, що, наприклад, вас не влаштовує зображення вашого вікна за мотивами конфіденційності і ви бажаєте розмити його.

Тут можна написати, що, наприклад, вас не влаштовує зображення вашого вікна за мотивами конфіденційності і ви бажаєте розмити його

Відмовившись від сервісів і облікового запису Google, ви, зрозуміло, можете продовжувати користуватися цією пошуковою системою. Якщо ж ви не хочете, щоб сайтам, на які ви заходите, були відомі ваш IP-адресу, версія браузера, дозвіл екрана і інші відомості, можна користуватися альтернативними машинами. Наприклад, сервіс Startpage надає вам всю міць пошукового движка Google, але без відстежувати ваше місцезнаходження, розміщення файлів cookie і передачі всіх цих відомостей третім особам.

Наприклад, сервіс  Startpage  надає вам всю міць пошукового движка Google, але без відстежувати ваше місцезнаходження, розміщення файлів cookie і передачі всіх цих відомостей третім особам

Пошукова машина DuckDuckGo працює на власному движку і забезпечує високий рівень анонімності як при пошуку, так і при переході на сторінки за результатами пошуку. Крім того, DuckDuckGo може інтегруватися в браузери IE, Firefox, Chrome і Safari і має цілий ряд корисних можливостей.

2. Аккаунт Facebook

Популярна соціальна мережа Facebook пропонує досить гнучкі способи настройки видимості як ваших повідомлень, так і особистих даних для різних категорій відвідувачів. Залежно від вашого бажання якісь пости зможуть побачити тільки вибрані вами «друзі», якісь будуть видні тільки групі, а якісь будуть доступними для широкого загалу.

При цьому існують можливості контролю за тією інформацією про вас, яку розміщують інші користувачі. Зокрема, можна заборонити публікацію у вашій стрічці постів з небажаними фотографіями, в яких ваше зображення відзначено мітками. Для цього в «Журналі дій» в лівій колонці потрібно вибрати пункт «Фотографії з вами», і ви побачите список всіх фотографій, на яких ви відзначені. Навівши мишку на «шестірню», ви побачите, хто саме може бачити це фото. Натиснувши на «олівець», можна приховати це фото зі стрічки ( «Хроніки»).

Можна і просто видалити мітку з фотографії, клацнувши по пункту «Поскаржитися / Видалити мітку», або попросити того, хто розмістив тег на фото, прибрати її. При цьому варто пам'ятати про те, що після цього видимість фотографії залишиться без змін і її можна буде виявити в результатах пошуку.

Якщо ви не хочете, щоб ваші пости в Facebook можна було знайти пошуком в Google, потрібно змінити налаштування конфіденційності. Для цього потрібно натиснути на «шестірню» в правому верхньому кутку і вибрати пункт «Конфіденційність». У пункті «хто може бачити ваші публікації в майбутньому» вибираємо «друзі або настройки користувача», нижче - «обмежити доступ до колишніх публікацій». У розділі «Хто може мене знайти» за допомогою зазначених адреси електронної пошти або номера телефону вибираємо «Друзі», в пункті про пошукових системах знімаємо галочку з дозволу давати посилання на вашу «Хроніку».

Після всіх налаштувань конфіденційності можна перевірити, як ваша стрічка буде виглядати для інших користувачів Facebook. Для цього потрібно зайти в свою «Хроніку», клацнути по «шестерінки» праворуч від кнопки «Журнал дій» і вибрати пункт «подивитися як ...».

Якщо ви твердо мають намір відмовитися від використання Facebook і вирішили видалити свій аккаунт, то тут ця процедура цілком свідомо заплутана, щоб згодом не стикатися з масовими запитами на відновлення облікового запису. Попередньо рекомендується завантажити всю завантажену інформацію, яка в іншому випадку буде повністю втрачена. Для цього потрібно зайти в настройки аккаунта і в нижній частині сторінки натиснути на посилання «Завантажити копію». (У російській перекладі інтерфейсу тут помилка: не "на" Facebook, з «з» Facebook). Ви перейдете на сторінку «Завантаження вашої інформації», де потрібно буде натиснути кнопку «Почати створення архіву». За замовчуванням в його склад входять всі фотографії та відео, публікації, повідомлення і листування в чаті, імена і деякі електронні адреси «друзів». У розширеному архіві будуть також міститися дані про IP-адреси входу в аккаунт, файли cookie, кліки по рекламних оголошеннях, їх тематика і інша службова інформація. Детальніше про те, де і яка інформація зберігається в Facebook, можна дізнатися тут .

В якості альтернативи повному видаленню аккаунта Facebook пропонує його «деактивацію». В результаті буде прихована вся інформація про ваш «Хроніки», включаючи «друзів», фотографії та інтереси, а ваші «друзі» втратять можливість зв'язатися з вами. При цьому в будь-який час ви зможете знову активувати ваш аккаунт, не втративши жодної інформації.

Для деактивації потрібно зайти в настройки аккаунта , Вибрати в списку ліворуч пункт «Безпека» і на сторінці внизу натиснути посилання «Деактивувати акаунт».

Для деактивації потрібно зайти в  настройки аккаунта  , Вибрати в списку ліворуч пункт «Безпека» і на сторінці внизу натиснути посилання «Деактивувати акаунт»

Для повного видалення облікового запису потрібно зайти на сторінку видалення , Яку можна знайти через пошук, - прямого посилання в інтерфейсі на неї немає. За офіційними даними, видалення інформації про акаунт з баз Facebook займає до одного місяця, при цьому деякі дані про нього в резервних копіях і балках зберігаються до 90 днів. Окремі відомості, наприклад повідомлення, відправлені «друзям», навіть після повного видалення облікового запису будуть видні, як і раніше.

3. Аккаунт «ВКонтакте»

У користувачів популярної в Росії соціальної мережі «ВКонтакте» часто виникає бажання повністю очистити свою «стіну», видаливши всі повідомлення, але зберігши сам акаунт, його налаштування і всіх «друзів». Якихось вбудованих інструментів для цього не існує, нo в Мережі можна знайти різні варіанти java-скриптів, здатні автоматично видаляти всі повідомлення на відкритій сторінці.

На момент підготовки цієї статті працездатний java-скрипт виглядав так:

«Javascript: (function () {var s = document.createElement ( 'script'); s.src = 'http: //okontakte.info/delmsg.js'; s.type = 'text / javascript'; document. getElementsByTagName ( 'head') [0] .appendChild (s);}) (); "

Скрипт потрібно скопіювати в адресний рядок браузера, і якщо слово «javascript:" не скопіювати, його потрібно буде набрати окремо. Скрипт працює на «стіні», а також сторінках «мої повідомлення» і «мої новини». Після видалення записів їх можна оперативно відновити системними засобами соціальної мережі.

Після видалення записів їх можна оперативно відновити системними засобами соціальної мережі

Видалення облікового запису «ВКонтакте» досить тривалий час було максимально ускладнено: для цього треба було звертатися в службу підтримки, а прийняття рішення могло займати більше місяця. Тим часом сьогодні ця операція не викликає ніяких проблем: для цього потрібно зайти на сторінку налаштувань і в самому її низу натиснути на гіперпосилання «Видалити свою сторінку». Потім ви перейдете на сторінку, де потрібно буде вибрати одну із запропонованих причин видалення або написати свою.
Причому при виборі однієї із запропонованих причин у віконці для повідомлення з'являється уїдливий коментар.

Причому при виборі однієї із запропонованих причин у віконці для повідомлення з'являється уїдливий коментар

Про видалення облікового запису можна також оповістити «друзів» по ​​«ВКонтакте».

Протягом семи місяців сторінку можна без проблем відновити зі збереженням всіх даних і налаштувань. Такий тривалий термін свідчить про явне небажання власників цієї мережі розлучатися зі своїми користувачами і тим більше з їх персональними даними. Сам по собі цей факт здатний породити масу конспірологічних теорій, і далеко не секрет, що компетентні органи з підвищеною увагою ставляться до того, що викладають на своїх сторінках клієнти саме цієї мережі. Будемо вважати, що причина такого пильної уваги виключно в тому, що «ВКонтакте» - найбільша російська соціальна мережа, хоча існують і інші версії.

4. Аккаунт Twitter

Напевно, у Twitter cамая проста і швидка процедура видалення облікового запису і всіх підключених до нього сервісів. Досить в браузері на ПК зайти в настройки і в самому низу сторінки натиснути на посилання «Деактивувати мій акаунт». При цьому сам акаунт буде видалений в найближчі кілька хвилин, деякі з повідомлень буде видно протягом декількох днів, а ваші дані будуть зберігатися 30 днів, до закінчення яких можна скасувати видалення.

Як і у випадку з Facebook, перед видаленням можна скачати архів всіх повідомлень починаючи з вашого першого твіту.

5. Відриваємося від стеження

Всі соціальні мережі відстежують ваші переміщення по Мережі навіть тоді, коли у вас не відкриті сторінки їхніх сайтів. Щоб «відірватися від стеження», існує прекрасний плагін для браузерів Disconnect . Нова версія 2 існує поки в варіантах тільки для Firefox і Chrome, перша ж версія доступна і для Safari.

Disconnect блокує активність соціальних мереж і їх файли cookie без разлогініванія. Крім того, серед його корисних функцій є пріоритетне використання шифрованих https-версій сайтів при використанні бездротового підключення Wi-Fi.

Мережеву активність відстежують і багато інших сайтів - для вивчення предопочтеній відвідувачів, індивідуалізації рекламних і комерційних пропозицій та інших цілей. В сучасних браузерах є вбудовані інструменти, що утрудняють таке відстеження, однак вони не завжди ефективні.

Більш результативний спосіб позбутися від такого стеження реалізований в плагіні для браузерів DoNotTrackMe . Плагін автоматично блокує понад 600 різних трекерів, які відстежують дії користувачів. Ведеться підрахунок числа заблокованих сайтів і соціальних мереж, і при певній кількості вам присуджується «медаль».

Ведеться підрахунок числа заблокованих сайтів і соціальних мереж, і при певній кількості вам присуджується «медаль»

Ми вже обговорювали, як ліквідувати прив'язку різних сервісів і додатків до аккаунту Google. Щоб позбутися від подібної інтеграції для інших соціальних мереж, можна скористатися сайтом MyPermissions , Для Facebook є спеціальний плагін, а посилання на інші сервіси переправляють вас на відповідні сторінки зі списком підключених додатків.

6. Зберігайте спокій

У цій статті ми торкнулися лише кількох популярних онлайнових сервісів, невпинно збирають і систематизують наші особисті дані. Безліч інших зайняті тим же самим, але в них теж є інструменти для повного видалення облікового запису і майже всіх слідів вашої участі в їх роботі. Щоб отримати прості інструкції по їх видаленню, можна скористатися сайтом AccountKiller , На якому зібрано понад 450 різноманітних мережевих сервісів.

Між тим, не будемо наївними: незважаючи на всі засоби стирання «цифрового відбитка», ніхто нам не дасть гарантій того, що все, що ми формально видалили, дійсно стерто, а не продовжує зберігатися на чиїхось серверах. Залишається сподіватися на чесність і порядність тих, кому ми колись довірили свої особисті дані - перевірити, чи дійсно вони тримають слово, просто неможливо. А спокуса зберегти таку цінну інформацію «на майбутнє» занадто велике, щоб перед ним встояти. Так що тут можна застосувати той же принцип, що і в медицині: краще профілактика, ніж лікування, краще запобігти витоку, ніж потім боротися з її ліквідацією. Не побоюся здатися банальним, але в черговий раз пораджу гарненько думати перед тим, як ділитися інформацією про своє життя в інтернеті, адже в Мережі, як відомо, не пропадає нічого.

Школа параноїка: видаляємо особисті дані з інтернету

Кожен, хто хоча б зрідка виходить в інтернет, залишає в Мережі свої «цифрові відбитки». У меншій мірі - ті, хто читає новини, в значно більшій - ті, хто шукає інформацію через пошукові системи. Активні користувачі соціальних мереж і зовсім становлять самі на себе великі досьє, з яких зацікавлені особи можуть дізнатися не тільки їх музичні або гастрономічні уподобання, а й розпорядок дня або схильність до шкідливих звичок і асоціальної поведінки.

Такі відомості - мрія шахраїв і грабіжників, кадрових агентств і великих роботодавців, спецслужб і правоохоронних органів. Може стати неприємним сюрпризом, коли в момент влаштування на нову роботу вам пред'являть ваші ж неприємні відгуки про потенційного роботодавця. Або, коли ви захочете оформити дозвіл на зброю, ви раптом дізнаєтеся, що через якогось необережного коментаря ви вже давно числитеся «екстремістом». Нерідкі випадки, коли один необдуманий пост коштував людині роботи і кар'єри, а радісне повідомлення про від'їзд у відпустку допомогло зловмисникам неквапливо обчистити чуже житло.

В результаті все більше людей намагаються позбутися від «цифрових відбитків», отримати доступ до яких може будь-хто. Найчастіше ця проблема хвилює вчорашніх студентів: влаштувавшись на гарну роботу, вони вже не хочуть, щоб їх ім'я асоціювалася з придуркуватих дитячими блогами і акаунтами. Втім, таке бажання періодично виникає і у інших людей, які прийняли рішення поміняти звичний хід життя і почати з чистого аркуша. Мотиви можуть найрізноманітнішими, але ми поговоримо не про них, а про техніку стирання своєї особистої інформації з інтернету.

1. Аккаунт Google

Корпорація Google - найбільший в світі збирач найрізноманітнішої інформації про користувачів в інтернеті. На серверах Google зберігаються такі дані про вас, про існування яких ви давно забули і про наявність яких не підозрюють ні ваші родичі, ні наймогутніші спецслужби. І всю цю інформацію надали ви самі, просто користуючись поштою Gmail і пошуковою системою Google. Що вже говорити про вашому розкладі Google Calendar файлосховище Google Drive, фотохостингу і YouTube, які ви самі наповнюєте найдокладнішими відомостями про вас і вашого життя.

Для початку зайдіть в « Особистий кабінет »Облікового запису Google - одна ця сторінка дозволяє скласти уявлення про те, скільки інформації, прив'язаної до вас, зберігає Великий Гугл. Тут є посилання на всі ролики YouTube, які ви коли-небудь подивилися, історія всіх ваших пересувань (при включенні функції локатора на мобільних пристроях), відомості про пошук, фотоальбомах, всіх встановлених програм Android на всіх коли-небудь підключені пристрої і безліч інших даних .

На цій сторінці можна змінити налаштування приватності для кожного конкретного додатка і сервісу, проте в самому її низу є пункт, в якому йдеться «інші використовувані вами продукти Google поки недоступні в особистому кабінеті», поруч з яким наводиться гіперпосилання «показати все». Після натискання на неї відкриється список інших сервісів, для настройки яких доведеться зайти на їх сторінки.

Після натискання на неї відкриється список інших сервісів, для настройки яких доведеться зайти на їх сторінки

Значну частину інформації про вас Google збирає з ваших пошукових запитів і відкритих вами сторінок з результатів пошуку. Зрозуміло, ця функція дійсно допомагає прискорити завантаження тих сторінок, на яких ви вже побували, і вона дійсно дозволяє зробити результати пошуку більш релевантними. Крім того, завдяки фірмовому механізму пошуку сайти, на які ви заходите, можуть дізнатися про те, за якими пошуковими словами ви їх знаходите, ваше місце розташування, операційну систему і браузер і інші дані. На сторінці " Історія веб-пошуку »В настройках можна повністю відключити збереження історії. Крім того, ви можете видалити або всі збережені запити і адреси сайтів, або деякі з них.

Процес видалення особистої інформації з результатів пошуку Google - значно більш трудомістке заняття. Перш за все, вам доведеться переконати власників сайтів або блогів, де розміщені такі дані, видалити їх зі своїх сторінок. Однак, навіть якщо вам пішли назустріч, старі версії виправлених сторінок все одно будуть зберігатися в кеші Google, вони будуть видаватися в результатах пошуку і їх можна буде без проблем прочитати. Для усунення цих сторінки з кешу, вам доведеться відправити в Google відповідний запит. Докладні інструкції можна знайти тут . При цьому далеко не факт, що в Google вважатимуть ваші претензії обгрунтованими.

Якщо вам не вдалося домовитися з власниками сайтів або блогів про видалення ваших особистих даних або в Google не порахували ваш запит обгрунтованим, є сенс піти іншим шляхом - перемістити «небезпечні» сторінки якнайнижче у видачі результатів пошуку. Для цього необхідно розмістити «позитивні» дані на безлічі більш свіжих і більш релевантних сторінок, в тому числі в соціальних мережах і блогах. Допомогти з цим може онлайновий сервіс BrandYourself , Автоматично створює сприятливі профілі в популярних соціальних мережах і оптимізують їх для таких пошукових систем, як Google. Безкоштовно можна розмістити нові профілі на будь-яких трьох сайтах, включаючи соціальні мережі. Платний сервіс включає в себе розміщення інформації на необмеженій кількості сайтів, а також можливість перегляду відомостей про тих, хто шукав дані про вас.

Нарешті, самий радикальний спосіб «розірвати відносини» c Google - це повністю видалити свій аккаунт, до якого прив'язані всі численні сервіси цієї компанії. Приймати таке рішення слід виважено, добре все обміркувавши, оскільки в результаті ви загубиться абсолютно всю інформацію і файли, розміщені в сервісах Google, - від електронної пошти за багато років до файлів на Drive і відеороликів на YouTube. До того ж ви не зможете користуватися смартфоном або планшетом під управлінням Android, оскільки багато функцій цієї операційної системи прив'язані до сервісів Google, а для завантаження і установки програм потрібна наявність аккаунта Google.

До того ж ви не зможете користуватися смартфоном або планшетом під управлінням Android, оскільки багато функцій цієї операційної системи прив'язані до сервісів Google, а для завантаження і установки програм потрібна наявність аккаунта Google

Для видалення облікового запису Google необхідно зайти на сторінку налаштувань аккаунта і вибрати пункт «Закрити акаунт і видалити всі служби та відомості, пов'язані з ним». При цьому потрібно буде встановити прапорці на всіх перерахованих на сторінці сервісах, «щоб підтвердити, що вам відомо про неможливість надалі використовувати ці продукти і пов'язану з ними інформацію».

Якщо ви не готові до настільки радикальних дій, можна відмовитися від використання окремих сервісів Google і видалити свою особисту інформацію тільки з їх налаштувань. Для цього потрібно зайти на сторінку налаштувань аккаунта, вибрати в списку ліворуч пункт «Продукти», після чого ви перейдете на сторінку «Мої служби». Натискання на посилання «Змінити» переправить вас на сторінку з посиланнями для «остаточного видалення» служби Gmail і «Історії веб-пошуку». При видаленні служби Gmail потрібно буде ввести новий поштову адресу, який буде використовуватися для доступу до облікового запису Google.

Для видалення облікового запису YouTube слід зайти на сторінку додаткових налаштувань і натиснути на посилання «Закрити акаунт». Якщо ваш аккаунт YouTube пов'язаний з ім'ям в Google+ (докладніше див. тут ), То вам доведеться спочатку відмовитися від інтеграції з G + і вибрати інший нік або змінити налаштування або повністю видалити акаунт Google+.

тут  ), То вам доведеться спочатку відмовитися від інтеграції з G + і вибрати інший нік або змінити налаштування або повністю видалити акаунт Google+

Багато сервісів, в тому числі і не пов'язані безпосередньо з Google, для авторизації використовують акаунти Google. Таким чином, вони мають доступ до ваших персональних даних, що зберігаються в таких акаунтах. Щоб розірвати цю інтеграцію, заходимо на сторінку безпеки в налаштуваннях облікового запису і внизу в розділі «Зміни, пов'язані додатки і сайти» натискаємо на кнопку «Управління доступом».

Щоб розірвати цю інтеграцію, заходимо на  сторінку безпеки  в налаштуваннях облікового запису і внизу в розділі «Зміни, пов'язані додатки і сайти» натискаємо на кнопку «Управління доступом»

Сервіс Street View в складі Google Maps зазвичай автоматично «замилює» обличчя перехожих і реєстраційні знаки автомобілів, але ви можете додатково вимагати «розмиття» якихось деталей вашого місця проживання. Для цього на відповідному зображенні потрібно клацнути по кнопці «Повідомити про проблему» в нижній частині екрана, після чого ви перейдете на сторінку скарг про неприйнятний зображенні. Тут можна написати, що, наприклад, вас не влаштовує зображення вашого вікна за мотивами конфіденційності і ви бажаєте розмити його.

Тут можна написати, що, наприклад, вас не влаштовує зображення вашого вікна за мотивами конфіденційності і ви бажаєте розмити його

Відмовившись від сервісів і облікового запису Google, ви, зрозуміло, можете продовжувати користуватися цією пошуковою системою. Якщо ж ви не хочете, щоб сайтам, на які ви заходите, були відомі ваш IP-адресу, версія браузера, дозвіл екрана і інші відомості, можна користуватися альтернативними машинами. Наприклад, сервіс Startpage надає вам всю міць пошукового движка Google, але без відстежувати ваше місцезнаходження, розміщення файлів cookie і передачі всіх цих відомостей третім особам.

Наприклад, сервіс  Startpage  надає вам всю міць пошукового движка Google, але без відстежувати ваше місцезнаходження, розміщення файлів cookie і передачі всіх цих відомостей третім особам

Пошукова машина DuckDuckGo працює на власному движку і забезпечує високий рівень анонімності як при пошуку, так і при переході на сторінки за результатами пошуку. Крім того, DuckDuckGo може інтегруватися в браузери IE, Firefox, Chrome і Safari і має цілий ряд корисних можливостей.

2. Аккаунт Facebook

Популярна соціальна мережа Facebook пропонує досить гнучкі способи настройки видимості як ваших повідомлень, так і особистих даних для різних категорій відвідувачів. Залежно від вашого бажання якісь пости зможуть побачити тільки вибрані вами «друзі», якісь будуть видні тільки групі, а якісь будуть доступними для широкого загалу.

При цьому існують можливості контролю за тією інформацією про вас, яку розміщують інші користувачі. Зокрема, можна заборонити публікацію у вашій стрічці постів з небажаними фотографіями, в яких ваше зображення відзначено мітками. Для цього в «Журналі дій» в лівій колонці потрібно вибрати пункт «Фотографії з вами», і ви побачите список всіх фотографій, на яких ви відзначені. Навівши мишку на «шестірню», ви побачите, хто саме може бачити це фото. Натиснувши на «олівець», можна приховати це фото зі стрічки ( «Хроніки»).

Можна і просто видалити мітку з фотографії, клацнувши по пункту «Поскаржитися / Видалити мітку», або попросити того, хто розмістив тег на фото, прибрати її. При цьому варто пам'ятати про те, що після цього видимість фотографії залишиться без змін і її можна буде виявити в результатах пошуку.

Якщо ви не хочете, щоб ваші пости в Facebook можна було знайти пошуком в Google, потрібно змінити налаштування конфіденційності. Для цього потрібно натиснути на «шестірню» в правому верхньому кутку і вибрати пункт «Конфіденційність». У пункті «хто може бачити ваші публікації в майбутньому» вибираємо «друзі або настройки користувача», нижче - «обмежити доступ до колишніх публікацій». У розділі «Хто може мене знайти» за допомогою зазначених адреси електронної пошти або номера телефону вибираємо «Друзі», в пункті про пошукових системах знімаємо галочку з дозволу давати посилання на вашу «Хроніку».

Після всіх налаштувань конфіденційності можна перевірити, як ваша стрічка буде виглядати для інших користувачів Facebook. Для цього потрібно зайти в свою «Хроніку», клацнути по «шестерінки» праворуч від кнопки «Журнал дій» і вибрати пункт «подивитися як ...».

Якщо ви твердо мають намір відмовитися від використання Facebook і вирішили видалити свій аккаунт, то тут ця процедура цілком свідомо заплутана, щоб згодом не стикатися з масовими запитами на відновлення облікового запису. Попередньо рекомендується завантажити всю завантажену інформацію, яка в іншому випадку буде повністю втрачена. Для цього потрібно зайти в настройки аккаунта і в нижній частині сторінки натиснути на посилання «Завантажити копію». (У російській перекладі інтерфейсу тут помилка: не "на" Facebook, з «з» Facebook). Ви перейдете на сторінку «Завантаження вашої інформації», де потрібно буде натиснути кнопку «Почати створення архіву». За замовчуванням в його склад входять всі фотографії та відео, публікації, повідомлення і листування в чаті, імена і деякі електронні адреси «друзів». У розширеному архіві будуть також міститися дані про IP-адреси входу в аккаунт, файли cookie, кліки по рекламних оголошеннях, їх тематика і інша службова інформація. Детальніше про те, де і яка інформація зберігається в Facebook, можна дізнатися тут .

В якості альтернативи повному видаленню аккаунта Facebook пропонує його «деактивацію». В результаті буде прихована вся інформація про ваш «Хроніки», включаючи «друзів», фотографії та інтереси, а ваші «друзі» втратять можливість зв'язатися з вами. При цьому в будь-який час ви зможете знову активувати ваш аккаунт, не втративши жодної інформації.

Для деактивації потрібно зайти в настройки аккаунта , Вибрати в списку ліворуч пункт «Безпека» і на сторінці внизу натиснути посилання «Деактивувати акаунт».

Для деактивації потрібно зайти в  настройки аккаунта  , Вибрати в списку ліворуч пункт «Безпека» і на сторінці внизу натиснути посилання «Деактивувати акаунт»

Для повного видалення облікового запису потрібно зайти на сторінку видалення , Яку можна знайти через пошук, - прямого посилання в інтерфейсі на неї немає. За офіційними даними, видалення інформації про акаунт з баз Facebook займає до одного місяця, при цьому деякі дані про нього в резервних копіях і балках зберігаються до 90 днів. Окремі відомості, наприклад повідомлення, відправлені «друзям», навіть після повного видалення облікового запису будуть видні, як і раніше.

3. Аккаунт «ВКонтакте»

У користувачів популярної в Росії соціальної мережі «ВКонтакте» часто виникає бажання повністю очистити свою «стіну», видаливши всі повідомлення, але зберігши сам акаунт, його налаштування і всіх «друзів». Якихось вбудованих інструментів для цього не існує, нo в Мережі можна знайти різні варіанти java-скриптів, здатні автоматично видаляти всі повідомлення на відкритій сторінці.

На момент підготовки цієї статті працездатний java-скрипт виглядав так:

«Javascript: (function () {var s = document.createElement ( 'script'); s.src = 'http: //okontakte.info/delmsg.js'; s.type = 'text / javascript'; document. getElementsByTagName ( 'head') [0] .appendChild (s);}) (); "

Скрипт потрібно скопіювати в адресний рядок браузера, і якщо слово «javascript:" не скопіювати, його потрібно буде набрати окремо. Скрипт працює на «стіні», а також сторінках «мої повідомлення» і «мої новини». Після видалення записів їх можна оперативно відновити системними засобами соціальної мережі.

Після видалення записів їх можна оперативно відновити системними засобами соціальної мережі

Видалення облікового запису «ВКонтакте» досить тривалий час було максимально ускладнено: для цього треба було звертатися в службу підтримки, а прийняття рішення могло займати більше місяця. Тим часом сьогодні ця операція не викликає ніяких проблем: для цього потрібно зайти на сторінку налаштувань і в самому її низу натиснути на гіперпосилання «Видалити свою сторінку». Потім ви перейдете на сторінку, де потрібно буде вибрати одну із запропонованих причин видалення або написати свою.
Причому при виборі однієї із запропонованих причин у віконці для повідомлення з'являється уїдливий коментар.

Причому при виборі однієї із запропонованих причин у віконці для повідомлення з'являється уїдливий коментар

Про видалення облікового запису можна також оповістити «друзів» по ​​«ВКонтакте».

Протягом семи місяців сторінку можна без проблем відновити зі збереженням всіх даних і налаштувань. Такий тривалий термін свідчить про явне небажання власників цієї мережі розлучатися зі своїми користувачами і тим більше з їх персональними даними. Сам по собі цей факт здатний породити масу конспірологічних теорій, і далеко не секрет, що компетентні органи з підвищеною увагою ставляться до того, що викладають на своїх сторінках клієнти саме цієї мережі. Будемо вважати, що причина такого пильної уваги виключно в тому, що «ВКонтакте» - найбільша російська соціальна мережа, хоча існують і інші версії.

4. Аккаунт Twitter

Напевно, у Twitter cамая проста і швидка процедура видалення облікового запису і всіх підключених до нього сервісів. Досить в браузері на ПК зайти в настройки і в самому низу сторінки натиснути на посилання «Деактивувати мій акаунт». При цьому сам акаунт буде видалений в найближчі кілька хвилин, деякі з повідомлень буде видно протягом декількох днів, а ваші дані будуть зберігатися 30 днів, до закінчення яких можна скасувати видалення.

Як і у випадку з Facebook, перед видаленням можна скачати архів всіх повідомлень починаючи з вашого першого твіту.

5. Відриваємося від стеження

Всі соціальні мережі відстежують ваші переміщення по Мережі навіть тоді, коли у вас не відкриті сторінки їхніх сайтів. Щоб «відірватися від стеження», існує прекрасний плагін для браузерів Disconnect . Нова версія 2 існує поки в варіантах тільки для Firefox і Chrome, перша ж версія доступна і для Safari.

Disconnect блокує активність соціальних мереж і їх файли cookie без разлогініванія. Крім того, серед його корисних функцій є пріоритетне використання шифрованих https-версій сайтів при використанні бездротового підключення Wi-Fi.

Мережеву активність відстежують і багато інших сайтів - для вивчення предопочтеній відвідувачів, індивідуалізації рекламних і комерційних пропозицій та інших цілей. В сучасних браузерах є вбудовані інструменти, що утрудняють таке відстеження, однак вони не завжди ефективні.

Більш результативний спосіб позбутися від такого стеження реалізований в плагіні для браузерів DoNotTrackMe . Плагін автоматично блокує понад 600 різних трекерів, які відстежують дії користувачів. Ведеться підрахунок числа заблокованих сайтів і соціальних мереж, і при певній кількості вам присуджується «медаль».

Ведеться підрахунок числа заблокованих сайтів і соціальних мереж, і при певній кількості вам присуджується «медаль»

Ми вже обговорювали, як ліквідувати прив'язку різних сервісів і додатків до аккаунту Google. Щоб позбутися від подібної інтеграції для інших соціальних мереж, можна скористатися сайтом MyPermissions , Для Facebook є спеціальний плагін, а посилання на інші сервіси переправляють вас на відповідні сторінки зі списком підключених додатків.

6. Зберігайте спокій

У цій статті ми торкнулися лише кількох популярних онлайнових сервісів, невпинно збирають і систематизують наші особисті дані. Безліч інших зайняті тим же самим, але в них теж є інструменти для повного видалення облікового запису і майже всіх слідів вашої участі в їх роботі. Щоб отримати прості інструкції по їх видаленню, можна скористатися сайтом AccountKiller , На якому зібрано понад 450 різноманітних мережевих сервісів.

Між тим, не будемо наївними: незважаючи на всі засоби стирання «цифрового відбитка», ніхто нам не дасть гарантій того, що все, що ми формально видалили, дійсно стерто, а не продовжує зберігатися на чиїхось серверах. Залишається сподіватися на чесність і порядність тих, кому ми колись довірили свої особисті дані - перевірити, чи дійсно вони тримають слово, просто неможливо. А спокуса зберегти таку цінну інформацію «на майбутнє» занадто велике, щоб перед ним встояти. Так що тут можна застосувати той же принцип, що і в медицині: краще профілактика, ніж лікування, краще запобігти витоку, ніж потім боротися з її ліквідацією. Не побоюся здатися банальним, але в черговий раз пораджу гарненько думати перед тим, як ділитися інформацією про своє життя в інтернеті, адже в Мережі, як відомо, не пропадає нічого.

Школа параноїка: видаляємо особисті дані з інтернету

Кожен, хто хоча б зрідка виходить в інтернет, залишає в Мережі свої «цифрові відбитки». У меншій мірі - ті, хто читає новини, в значно більшій - ті, хто шукає інформацію через пошукові системи. Активні користувачі соціальних мереж і зовсім становлять самі на себе великі досьє, з яких зацікавлені особи можуть дізнатися не тільки їх музичні або гастрономічні уподобання, а й розпорядок дня або схильність до шкідливих звичок і асоціальної поведінки.

Такі відомості - мрія шахраїв і грабіжників, кадрових агентств і великих роботодавців, спецслужб і правоохоронних органів. Може стати неприємним сюрпризом, коли в момент влаштування на нову роботу вам пред'являть ваші ж неприємні відгуки про потенційного роботодавця. Або, коли ви захочете оформити дозвіл на зброю, ви раптом дізнаєтеся, що через якогось необережного коментаря ви вже давно числитеся «екстремістом». Нерідкі випадки, коли один необдуманий пост коштував людині роботи і кар'єри, а радісне повідомлення про від'їзд у відпустку допомогло зловмисникам неквапливо обчистити чуже житло.

В результаті все більше людей намагаються позбутися від «цифрових відбитків», отримати доступ до яких може будь-хто. Найчастіше ця проблема хвилює вчорашніх студентів: влаштувавшись на гарну роботу, вони вже не хочуть, щоб їх ім'я асоціювалася з придуркуватих дитячими блогами і акаунтами. Втім, таке бажання періодично виникає і у інших людей, які прийняли рішення поміняти звичний хід життя і почати з чистого аркуша. Мотиви можуть найрізноманітнішими, але ми поговоримо не про них, а про техніку стирання своєї особистої інформації з інтернету.

1. Аккаунт Google

Корпорація Google - найбільший в світі збирач найрізноманітнішої інформації про користувачів в інтернеті. На серверах Google зберігаються такі дані про вас, про існування яких ви давно забули і про наявність яких не підозрюють ні ваші родичі, ні наймогутніші спецслужби. І всю цю інформацію надали ви самі, просто користуючись поштою Gmail і пошуковою системою Google. Що вже говорити про вашому розкладі Google Calendar файлосховище Google Drive, фотохостингу і YouTube, які ви самі наповнюєте найдокладнішими відомостями про вас і вашого життя.

Для початку зайдіть в « Особистий кабінет »Облікового запису Google - одна ця сторінка дозволяє скласти уявлення про те, скільки інформації, прив'язаної до вас, зберігає Великий Гугл. Тут є посилання на всі ролики YouTube, які ви коли-небудь подивилися, історія всіх ваших пересувань (при включенні функції локатора на мобільних пристроях), відомості про пошук, фотоальбомах, всіх встановлених програм Android на всіх коли-небудь підключені пристрої і безліч інших даних .

На цій сторінці можна змінити налаштування приватності для кожного конкретного додатка і сервісу, проте в самому її низу є пункт, в якому йдеться «інші використовувані вами продукти Google поки недоступні в особистому кабінеті», поруч з яким наводиться гіперпосилання «показати все». Після натискання на неї відкриється список інших сервісів, для настройки яких доведеться зайти на їх сторінки.

Після натискання на неї відкриється список інших сервісів, для настройки яких доведеться зайти на їх сторінки

Значну частину інформації про вас Google збирає з ваших пошукових запитів і відкритих вами сторінок з результатів пошуку. Зрозуміло, ця функція дійсно допомагає прискорити завантаження тих сторінок, на яких ви вже побували, і вона дійсно дозволяє зробити результати пошуку більш релевантними. Крім того, завдяки фірмовому механізму пошуку сайти, на які ви заходите, можуть дізнатися про те, за якими пошуковими словами ви їх знаходите, ваше місце розташування, операційну систему і браузер і інші дані. На сторінці " Історія веб-пошуку »В настройках можна повністю відключити збереження історії. Крім того, ви можете видалити або всі збережені запити і адреси сайтів, або деякі з них.

Процес видалення особистої інформації з результатів пошуку Google - значно більш трудомістке заняття. Перш за все, вам доведеться переконати власників сайтів або блогів, де розміщені такі дані, видалити їх зі своїх сторінок. Однак, навіть якщо вам пішли назустріч, старі версії виправлених сторінок все одно будуть зберігатися в кеші Google, вони будуть видаватися в результатах пошуку і їх можна буде без проблем прочитати. Для усунення цих сторінки з кешу, вам доведеться відправити в Google відповідний запит. Докладні інструкції можна знайти тут . При цьому далеко не факт, що в Google вважатимуть ваші претензії обгрунтованими.

Якщо вам не вдалося домовитися з власниками сайтів або блогів про видалення ваших особистих даних або в Google не порахували ваш запит обгрунтованим, є сенс піти іншим шляхом - перемістити «небезпечні» сторінки якнайнижче у видачі результатів пошуку. Для цього необхідно розмістити «позитивні» дані на безлічі більш свіжих і більш релевантних сторінок, в тому числі в соціальних мережах і блогах. Допомогти з цим може онлайновий сервіс BrandYourself , Автоматично створює сприятливі профілі в популярних соціальних мережах і оптимізують їх для таких пошукових систем, як Google. Безкоштовно можна розмістити нові профілі на будь-яких трьох сайтах, включаючи соціальні мережі. Платний сервіс включає в себе розміщення інформації на необмеженій кількості сайтів, а також можливість перегляду відомостей про тих, хто шукав дані про вас.

Нарешті, самий радикальний спосіб «розірвати відносини» c Google - це повністю видалити свій аккаунт, до якого прив'язані всі численні сервіси цієї компанії. Приймати таке рішення слід виважено, добре все обміркувавши, оскільки в результаті ви загубиться абсолютно всю інформацію і файли, розміщені в сервісах Google, - від електронної пошти за багато років до файлів на Drive і відеороликів на YouTube. До того ж ви не зможете користуватися смартфоном або планшетом під управлінням Android, оскільки багато функцій цієї операційної системи прив'язані до сервісів Google, а для завантаження і установки програм потрібна наявність аккаунта Google.

До того ж ви не зможете користуватися смартфоном або планшетом під управлінням Android, оскільки багато функцій цієї операційної системи прив'язані до сервісів Google, а для завантаження і установки програм потрібна наявність аккаунта Google

Для видалення облікового запису Google необхідно зайти на сторінку налаштувань аккаунта і вибрати пункт «Закрити акаунт і видалити всі служби та відомості, пов'язані з ним». При цьому потрібно буде встановити прапорці на всіх перерахованих на сторінці сервісах, «щоб підтвердити, що вам відомо про неможливість надалі використовувати ці продукти і пов'язану з ними інформацію».

Якщо ви не готові до настільки радикальних дій, можна відмовитися від використання окремих сервісів Google і видалити свою особисту інформацію тільки з їх налаштувань. Для цього потрібно зайти на сторінку налаштувань аккаунта, вибрати в списку ліворуч пункт «Продукти», після чого ви перейдете на сторінку «Мої служби». Натискання на посилання «Змінити» переправить вас на сторінку з посиланнями для «остаточного видалення» служби Gmail і «Історії веб-пошуку». При видаленні служби Gmail потрібно буде ввести новий поштову адресу, який буде використовуватися для доступу до облікового запису Google.

Для видалення облікового запису YouTube слід зайти на сторінку додаткових налаштувань і натиснути на посилання «Закрити акаунт». Якщо ваш аккаунт YouTube пов'язаний з ім'ям в Google+ (докладніше див. тут ), То вам доведеться спочатку відмовитися від інтеграції з G + і вибрати інший нік або змінити налаштування або повністю видалити акаунт Google+.

тут  ), То вам доведеться спочатку відмовитися від інтеграції з G + і вибрати інший нік або змінити налаштування або повністю видалити акаунт Google+

Багато сервісів, в тому числі і не пов'язані безпосередньо з Google, для авторизації використовують акаунти Google. Таким чином, вони мають доступ до ваших персональних даних, що зберігаються в таких акаунтах. Щоб розірвати цю інтеграцію, заходимо на сторінку безпеки в налаштуваннях облікового запису і внизу в розділі «Зміни, пов'язані додатки і сайти» натискаємо на кнопку «Управління доступом».

Щоб розірвати цю інтеграцію, заходимо на  сторінку безпеки  в налаштуваннях облікового запису і внизу в розділі «Зміни, пов'язані додатки і сайти» натискаємо на кнопку «Управління доступом»

Сервіс Street View в складі Google Maps зазвичай автоматично «замилює» обличчя перехожих і реєстраційні знаки автомобілів, але ви можете додатково вимагати «розмиття» якихось деталей вашого місця проживання. Для цього на відповідному зображенні потрібно клацнути по кнопці «Повідомити про проблему» в нижній частині екрана, після чого ви перейдете на сторінку скарг про неприйнятний зображенні. Тут можна написати, що, наприклад, вас не влаштовує зображення вашого вікна за мотивами конфіденційності і ви бажаєте розмити його.

Тут можна написати, що, наприклад, вас не влаштовує зображення вашого вікна за мотивами конфіденційності і ви бажаєте розмити його

Відмовившись від сервісів і облікового запису Google, ви, зрозуміло, можете продовжувати користуватися цією пошуковою системою. Якщо ж ви не хочете, щоб сайтам, на які ви заходите, були відомі ваш IP-адресу, версія браузера, дозвіл екрана і інші відомості, можна користуватися альтернативними машинами. Наприклад, сервіс Startpage надає вам всю міць пошукового движка Google, але без відстежувати ваше місцезнаходження, розміщення файлів cookie і передачі всіх цих відомостей третім особам.

Наприклад, сервіс  Startpage  надає вам всю міць пошукового движка Google, але без відстежувати ваше місцезнаходження, розміщення файлів cookie і передачі всіх цих відомостей третім особам

Пошукова машина DuckDuckGo працює на власному движку і забезпечує високий рівень анонімності як при пошуку, так і при переході на сторінки за результатами пошуку. Крім того, DuckDuckGo може інтегруватися в браузери IE, Firefox, Chrome і Safari і має цілий ряд корисних можливостей.

2. Аккаунт Facebook

Популярна соціальна мережа Facebook пропонує досить гнучкі способи настройки видимості як ваших повідомлень, так і особистих даних для різних категорій відвідувачів. Залежно від вашого бажання якісь пости зможуть побачити тільки вибрані вами «друзі», якісь будуть видні тільки групі, а якісь будуть доступними для широкого загалу.

При цьому існують можливості контролю за тією інформацією про вас, яку розміщують інші користувачі. Зокрема, можна заборонити публікацію у вашій стрічці постів з небажаними фотографіями, в яких ваше зображення відзначено мітками. Для цього в «Журналі дій» в лівій колонці потрібно вибрати пункт «Фотографії з вами», і ви побачите список всіх фотографій, на яких ви відзначені. Навівши мишку на «шестірню», ви побачите, хто саме може бачити це фото. Натиснувши на «олівець», можна приховати це фото зі стрічки ( «Хроніки»).

Можна і просто видалити мітку з фотографії, клацнувши по пункту «Поскаржитися / Видалити мітку», або попросити того, хто розмістив тег на фото, прибрати її. При цьому варто пам'ятати про те, що після цього видимість фотографії залишиться без змін і її можна буде виявити в результатах пошуку.

Якщо ви не хочете, щоб ваші пости в Facebook можна було знайти пошуком в Google, потрібно змінити налаштування конфіденційності. Для цього потрібно натиснути на «шестірню» в правому верхньому кутку і вибрати пункт «Конфіденційність». У пункті «хто може бачити ваші публікації в майбутньому» вибираємо «друзі або настройки користувача», нижче - «обмежити доступ до колишніх публікацій». У розділі «Хто може мене знайти» за допомогою зазначених адреси електронної пошти або номера телефону вибираємо «Друзі», в пункті про пошукових системах знімаємо галочку з дозволу давати посилання на вашу «Хроніку».

Після всіх налаштувань конфіденційності можна перевірити, як ваша стрічка буде виглядати для інших користувачів Facebook. Для цього потрібно зайти в свою «Хроніку», клацнути по «шестерінки» праворуч від кнопки «Журнал дій» і вибрати пункт «подивитися як ...».

Якщо ви твердо мають намір відмовитися від використання Facebook і вирішили видалити свій аккаунт, то тут ця процедура цілком свідомо заплутана, щоб згодом не стикатися з масовими запитами на відновлення облікового запису. Попередньо рекомендується завантажити всю завантажену інформацію, яка в іншому випадку буде повністю втрачена. Для цього потрібно зайти в настройки аккаунта і в нижній частині сторінки натиснути на посилання «Завантажити копію». (У російській перекладі інтерфейсу тут помилка: не "на" Facebook, з «з» Facebook). Ви перейдете на сторінку «Завантаження вашої інформації», де потрібно буде натиснути кнопку «Почати створення архіву». За замовчуванням в його склад входять всі фотографії та відео, публікації, повідомлення і листування в чаті, імена і деякі електронні адреси «друзів». У розширеному архіві будуть також міститися дані про IP-адреси входу в аккаунт, файли cookie, кліки по рекламних оголошеннях, їх тематика і інша службова інформація. Детальніше про те, де і яка інформація зберігається в Facebook, можна дізнатися тут .

В якості альтернативи повному видаленню аккаунта Facebook пропонує його «деактивацію». В результаті буде прихована вся інформація про ваш «Хроніки», включаючи «друзів», фотографії та інтереси, а ваші «друзі» втратять можливість зв'язатися з вами. При цьому в будь-який час ви зможете знову активувати ваш аккаунт, не втративши жодної інформації.

Для деактивації потрібно зайти в настройки аккаунта , Вибрати в списку ліворуч пункт «Безпека» і на сторінці внизу натиснути посилання «Деактивувати акаунт».

Для деактивації потрібно зайти в  настройки аккаунта  , Вибрати в списку ліворуч пункт «Безпека» і на сторінці внизу натиснути посилання «Деактивувати акаунт»

Для повного видалення облікового запису потрібно зайти на сторінку видалення , Яку можна знайти через пошук, - прямого посилання в інтерфейсі на неї немає. За офіційними даними, видалення інформації про акаунт з баз Facebook займає до одного місяця, при цьому деякі дані про нього в резервних копіях і балках зберігаються до 90 днів. Окремі відомості, наприклад повідомлення, відправлені «друзям», навіть після повного видалення облікового запису будуть видні, як і раніше.

3. Аккаунт «ВКонтакте»

У користувачів популярної в Росії соціальної мережі «ВКонтакте» часто виникає бажання повністю очистити свою «стіну», видаливши всі повідомлення, але зберігши сам акаунт, його налаштування і всіх «друзів». Якихось вбудованих інструментів для цього не існує, нo в Мережі можна знайти різні варіанти java-скриптів, здатні автоматично видаляти всі повідомлення на відкритій сторінці.

На момент підготовки цієї статті працездатний java-скрипт виглядав так:

«Javascript: (function () {var s = document.createElement ( 'script'); s.src = 'http: //okontakte.info/delmsg.js'; s.type = 'text / javascript'; document. getElementsByTagName ( 'head') [0] .appendChild (s);}) (); "

Скрипт потрібно скопіювати в адресний рядок браузера, і якщо слово «javascript:" не скопіювати, його потрібно буде набрати окремо. Скрипт працює на «стіні», а також сторінках «мої повідомлення» і «мої новини». Після видалення записів їх можна оперативно відновити системними засобами соціальної мережі.

Після видалення записів їх можна оперативно відновити системними засобами соціальної мережі

Видалення облікового запису «ВКонтакте» досить тривалий час було максимально ускладнено: для цього треба було звертатися в службу підтримки, а прийняття рішення могло займати більше місяця. Тим часом сьогодні ця операція не викликає ніяких проблем: для цього потрібно зайти на сторінку налаштувань і в самому її низу натиснути на гіперпосилання «Видалити свою сторінку». Потім ви перейдете на сторінку, де потрібно буде вибрати одну із запропонованих причин видалення або написати свою.
Причому при виборі однієї із запропонованих причин у віконці для повідомлення з'являється уїдливий коментар.

Причому при виборі однієї із запропонованих причин у віконці для повідомлення з'являється уїдливий коментар

Про видалення облікового запису можна також оповістити «друзів» по ​​«ВКонтакте».

Протягом семи місяців сторінку можна без проблем відновити зі збереженням всіх даних і налаштувань. Такий тривалий термін свідчить про явне небажання власників цієї мережі розлучатися зі своїми користувачами і тим більше з їх персональними даними. Сам по собі цей факт здатний породити масу конспірологічних теорій, і далеко не секрет, що компетентні органи з підвищеною увагою ставляться до того, що викладають на своїх сторінках клієнти саме цієї мережі. Будемо вважати, що причина такого пильної уваги виключно в тому, що «ВКонтакте» - найбільша російська соціальна мережа, хоча існують і інші версії.

4. Аккаунт Twitter

Напевно, у Twitter cамая проста і швидка процедура видалення облікового запису і всіх підключених до нього сервісів. Досить в браузері на ПК зайти в настройки і в самому низу сторінки натиснути на посилання «Деактивувати мій акаунт». При цьому сам акаунт буде видалений в найближчі кілька хвилин, деякі з повідомлень буде видно протягом декількох днів, а ваші дані будуть зберігатися 30 днів, до закінчення яких можна скасувати видалення.

Як і у випадку з Facebook, перед видаленням можна скачати архів всіх повідомлень починаючи з вашого першого твіту.

5. Відриваємося від стеження

Всі соціальні мережі відстежують ваші переміщення по Мережі навіть тоді, коли у вас не відкриті сторінки їхніх сайтів. Щоб «відірватися від стеження», існує прекрасний плагін для браузерів Disconnect . Нова версія 2 існує поки в варіантах тільки для Firefox і Chrome, перша ж версія доступна і для Safari.

Disconnect блокує активність соціальних мереж і їх файли cookie без разлогініванія. Крім того, серед його корисних функцій є пріоритетне використання шифрованих https-версій сайтів при використанні бездротового підключення Wi-Fi.

Мережеву активність відстежують і багато інших сайтів - для вивчення предопочтеній відвідувачів, індивідуалізації рекламних і комерційних пропозицій та інших цілей. В сучасних браузерах є вбудовані інструменти, що утрудняють таке відстеження, однак вони не завжди ефективні.

Більш результативний спосіб позбутися від такого стеження реалізований в плагіні для браузерів DoNotTrackMe . Плагін автоматично блокує понад 600 різних трекерів, які відстежують дії користувачів. Ведеться підрахунок числа заблокованих сайтів і соціальних мереж, і при певній кількості вам присуджується «медаль».

Ведеться підрахунок числа заблокованих сайтів і соціальних мереж, і при певній кількості вам присуджується «медаль»

Ми вже обговорювали, як ліквідувати прив'язку різних сервісів і додатків до аккаунту Google. Щоб позбутися від подібної інтеграції для інших соціальних мереж, можна скористатися сайтом MyPermissions , Для Facebook є спеціальний плагін, а посилання на інші сервіси переправляють вас на відповідні сторінки зі списком підключених додатків.

6. Зберігайте спокій

У цій статті ми торкнулися лише кількох популярних онлайнових сервісів, невпинно збирають і систематизують наші особисті дані. Безліч інших зайняті тим же самим, але в них теж є інструменти для повного видалення облікового запису і майже всіх слідів вашої участі в їх роботі. Щоб отримати прості інструкції по їх видаленню, можна скористатися сайтом AccountKiller , На якому зібрано понад 450 різноманітних мережевих сервісів.

Між тим, не будемо наївними: незважаючи на всі засоби стирання «цифрового відбитка», ніхто нам не дасть гарантій того, що все, що ми формально видалили, дійсно стерто, а не продовжує зберігатися на чиїхось серверах. Залишається сподіватися на чесність і порядність тих, кому ми колись довірили свої особисті дані - перевірити, чи дійсно вони тримають слово, просто неможливо. А спокуса зберегти таку цінну інформацію «на майбутнє» занадто велике, щоб перед ним встояти. Так що тут можна застосувати той же принцип, що і в медицині: краще профілактика, ніж лікування, краще запобігти витоку, ніж потім боротися з її ліквідацією. Не побоюся здатися банальним, але в черговий раз пораджу гарненько думати перед тим, як ділитися інформацією про своє життя в інтернеті, адже в Мережі, як відомо, не пропадає нічого.

Школа параноїка: видаляємо особисті дані з інтернету

Кожен, хто хоча б зрідка виходить в інтернет, залишає в Мережі свої «цифрові відбитки». У меншій мірі - ті, хто читає новини, в значно більшій - ті, хто шукає інформацію через пошукові системи. Активні користувачі соціальних мереж і зовсім становлять самі на себе великі досьє, з яких зацікавлені особи можуть дізнатися не тільки їх музичні або гастрономічні уподобання, а й розпорядок дня або схильність до шкідливих звичок і асоціальної поведінки.

Такі відомості - мрія шахраїв і грабіжників, кадрових агентств і великих роботодавців, спецслужб і правоохоронних органів. Може стати неприємним сюрпризом, коли в момент влаштування на нову роботу вам пред'являть ваші ж неприємні відгуки про потенційного роботодавця. Або, коли ви захочете оформити дозвіл на зброю, ви раптом дізнаєтеся, що через якогось необережного коментаря ви вже давно числитеся «екстремістом». Нерідкі випадки, коли один необдуманий пост коштував людині роботи і кар'єри, а радісне повідомлення про від'їзд у відпустку допомогло зловмисникам неквапливо обчистити чуже житло.

В результаті все більше людей намагаються позбутися від «цифрових відбитків», отримати доступ до яких може будь-хто. Найчастіше ця проблема хвилює вчорашніх студентів: влаштувавшись на гарну роботу, вони вже не хочуть, щоб їх ім'я асоціювалася з придуркуватих дитячими блогами і акаунтами. Втім, таке бажання періодично виникає і у інших людей, які прийняли рішення поміняти звичний хід життя і почати з чистого аркуша. Мотиви можуть найрізноманітнішими, але ми поговоримо не про них, а про техніку стирання своєї особистої інформації з інтернету.

1. Аккаунт Google

Корпорація Google - найбільший в світі збирач найрізноманітнішої інформації про користувачів в інтернеті. На серверах Google зберігаються такі дані про вас, про існування яких ви давно забули і про наявність яких не підозрюють ні ваші родичі, ні наймогутніші спецслужби. І всю цю інформацію надали ви самі, просто користуючись поштою Gmail і пошуковою системою Google. Що вже говорити про вашому розкладі Google Calendar файлосховище Google Drive, фотохостингу і YouTube, які ви самі наповнюєте найдокладнішими відомостями про вас і вашого життя.

Для початку зайдіть в « Особистий кабінет »Облікового запису Google - одна ця сторінка дозволяє скласти уявлення про те, скільки інформації, прив'язаної до вас, зберігає Великий Гугл. Тут є посилання на всі ролики YouTube, які ви коли-небудь подивилися, історія всіх ваших пересувань (при включенні функції локатора на мобільних пристроях), відомості про пошук, фотоальбомах, всіх встановлених програм Android на всіх коли-небудь підключені пристрої і безліч інших даних .

На цій сторінці можна змінити налаштування приватності для кожного конкретного додатка і сервісу, проте в самому її низу є пункт, в якому йдеться «інші використовувані вами продукти Google поки недоступні в особистому кабінеті», поруч з яким наводиться гіперпосилання «показати все». Після натискання на неї відкриється список інших сервісів, для настройки яких доведеться зайти на їх сторінки.

Після натискання на неї відкриється список інших сервісів, для настройки яких доведеться зайти на їх сторінки

Значну частину інформації про вас Google збирає з ваших пошукових запитів і відкритих вами сторінок з результатів пошуку. Зрозуміло, ця функція дійсно допомагає прискорити завантаження тих сторінок, на яких ви вже побували, і вона дійсно дозволяє зробити результати пошуку більш релевантними. Крім того, завдяки фірмовому механізму пошуку сайти, на які ви заходите, можуть дізнатися про те, за якими пошуковими словами ви їх знаходите, ваше місце розташування, операційну систему і браузер і інші дані. На сторінці " Історія веб-пошуку »В настройках можна повністю відключити збереження історії. Крім того, ви можете видалити або всі збережені запити і адреси сайтів, або деякі з них.

Процес видалення особистої інформації з результатів пошуку Google - значно більш трудомістке заняття. Перш за все, вам доведеться переконати власників сайтів або блогів, де розміщені такі дані, видалити їх зі своїх сторінок. Однак, навіть якщо вам пішли назустріч, старі версії виправлених сторінок все одно будуть зберігатися в кеші Google, вони будуть видаватися в результатах пошуку і їх можна буде без проблем прочитати. Для усунення цих сторінки з кешу, вам доведеться відправити в Google відповідний запит. Докладні інструкції можна знайти тут . При цьому далеко не факт, що в Google вважатимуть ваші претензії обгрунтованими.

Якщо вам не вдалося домовитися з власниками сайтів або блогів про видалення ваших особистих даних або в Google не порахували ваш запит обгрунтованим, є сенс піти іншим шляхом - перемістити «небезпечні» сторінки якнайнижче у видачі результатів пошуку. Для цього необхідно розмістити «позитивні» дані на безлічі більш свіжих і більш релевантних сторінок, в тому числі в соціальних мережах і блогах. Допомогти з цим може онлайновий сервіс BrandYourself , Автоматично створює сприятливі профілі в популярних соціальних мережах і оптимізують їх для таких пошукових систем, як Google. Безкоштовно можна розмістити нові профілі на будь-яких трьох сайтах, включаючи соціальні мережі. Платний сервіс включає в себе розміщення інформації на необмеженій кількості сайтів, а також можливість перегляду відомостей про тих, хто шукав дані про вас.

Нарешті, самий радикальний спосіб «розірвати відносини» c Google - це повністю видалити свій аккаунт, до якого прив'язані всі численні сервіси цієї компанії. Приймати таке рішення слід виважено, добре все обміркувавши, оскільки в результаті ви загубиться абсолютно всю інформацію і файли, розміщені в сервісах Google, - від електронної пошти за багато років до файлів на Drive і відеороликів на YouTube. До того ж ви не зможете користуватися смартфоном або планшетом під управлінням Android, оскільки багато функцій цієї операційної системи прив'язані до сервісів Google, а для завантаження і установки програм потрібна наявність аккаунта Google.

До того ж ви не зможете користуватися смартфоном або планшетом під управлінням Android, оскільки багато функцій цієї операційної системи прив'язані до сервісів Google, а для завантаження і установки програм потрібна наявність аккаунта Google

Для видалення облікового запису Google необхідно зайти на сторінку налаштувань аккаунта і вибрати пункт «Закрити акаунт і видалити всі служби та відомості, пов'язані з ним». При цьому потрібно буде встановити прапорці на всіх перерахованих на сторінці сервісах, «щоб підтвердити, що вам відомо про неможливість надалі використовувати ці продукти і пов'язану з ними інформацію».

Якщо ви не готові до настільки радикальних дій, можна відмовитися від використання окремих сервісів Google і видалити свою особисту інформацію тільки з їх налаштувань. Для цього потрібно зайти на сторінку налаштувань аккаунта, вибрати в списку ліворуч пункт «Продукти», після чого ви перейдете на сторінку «Мої служби». Натискання на посилання «Змінити» переправить вас на сторінку з посиланнями для «остаточного видалення» служби Gmail і «Історії веб-пошуку». При видаленні служби Gmail потрібно буде ввести новий поштову адресу, який буде використовуватися для доступу до облікового запису Google.

Для видалення облікового запису YouTube слід зайти на сторінку додаткових налаштувань і натиснути на посилання «Закрити акаунт». Якщо ваш аккаунт YouTube пов'язаний з ім'ям в Google+ (докладніше див. тут ), То вам доведеться спочатку відмовитися від інтеграції з G + і вибрати інший нік або змінити налаштування або повністю видалити акаунт Google+.

тут  ), То вам доведеться спочатку відмовитися від інтеграції з G + і вибрати інший нік або змінити налаштування або повністю видалити акаунт Google+

Багато сервісів, в тому числі і не пов'язані безпосередньо з Google, для авторизації використовують акаунти Google. Таким чином, вони мають доступ до ваших персональних даних, що зберігаються в таких акаунтах. Щоб розірвати цю інтеграцію, заходимо на сторінку безпеки в налаштуваннях облікового запису і внизу в розділі «Зміни, пов'язані додатки і сайти» натискаємо на кнопку «Управління доступом».

Щоб розірвати цю інтеграцію, заходимо на  сторінку безпеки  в налаштуваннях облікового запису і внизу в розділі «Зміни, пов'язані додатки і сайти» натискаємо на кнопку «Управління доступом»

Сервіс Street View в складі Google Maps зазвичай автоматично «замилює» обличчя перехожих і реєстраційні знаки автомобілів, але ви можете додатково вимагати «розмиття» якихось деталей вашого місця проживання. Для цього на відповідному зображенні потрібно клацнути по кнопці «Повідомити про проблему» в нижній частині екрана, після чого ви перейдете на сторінку скарг про неприйнятний зображенні. Тут можна написати, що, наприклад, вас не влаштовує зображення вашого вікна за мотивами конфіденційності і ви бажаєте розмити його.

Тут можна написати, що, наприклад, вас не влаштовує зображення вашого вікна за мотивами конфіденційності і ви бажаєте розмити його

Відмовившись від сервісів і облікового запису Google, ви, зрозуміло, можете продовжувати користуватися цією пошуковою системою. Якщо ж ви не хочете, щоб сайтам, на які ви заходите, були відомі ваш IP-адресу, версія браузера, дозвіл екрана і інші відомості, можна користуватися альтернативними машинами. Наприклад, сервіс Startpage надає вам всю міць пошукового движка Google, але без відстежувати ваше місцезнаходження, розміщення файлів cookie і передачі всіх цих відомостей третім особам.

Наприклад, сервіс  Startpage  надає вам всю міць пошукового движка Google, але без відстежувати ваше місцезнаходження, розміщення файлів cookie і передачі всіх цих відомостей третім особам

Пошукова машина DuckDuckGo працює на власному движку і забезпечує високий рівень анонімності як при пошуку, так і при переході на сторінки за результатами пошуку. Крім того, DuckDuckGo може інтегруватися в браузери IE, Firefox, Chrome і Safari і має цілий ряд корисних можливостей.

2. Аккаунт Facebook

Популярна соціальна мережа Facebook пропонує досить гнучкі способи настройки видимості як ваших повідомлень, так і особистих даних для різних категорій відвідувачів. Залежно від вашого бажання якісь пости зможуть побачити тільки вибрані вами «друзі», якісь будуть видні тільки групі, а якісь будуть доступними для широкого загалу.

При цьому існують можливості контролю за тією інформацією про вас, яку розміщують інші користувачі. Зокрема, можна заборонити публікацію у вашій стрічці постів з небажаними фотографіями, в яких ваше зображення відзначено мітками. Для цього в «Журналі дій» в лівій колонці потрібно вибрати пункт «Фотографії з вами», і ви побачите список всіх фотографій, на яких ви відзначені. Навівши мишку на «шестірню», ви побачите, хто саме може бачити це фото. Натиснувши на «олівець», можна приховати це фото зі стрічки ( «Хроніки»).

Можна і просто видалити мітку з фотографії, клацнувши по пункту «Поскаржитися / Видалити мітку», або попросити того, хто розмістив тег на фото, прибрати її. При цьому варто пам'ятати про те, що після цього видимість фотографії залишиться без змін і її можна буде виявити в результатах пошуку.

Якщо ви не хочете, щоб ваші пости в Facebook можна було знайти пошуком в Google, потрібно змінити налаштування конфіденційності. Для цього потрібно натиснути на «шестірню» в правому верхньому кутку і вибрати пункт «Конфіденційність». У пункті «хто може бачити ваші публікації в майбутньому» вибираємо «друзі або настройки користувача», нижче - «обмежити доступ до колишніх публікацій». У розділі «Хто може мене знайти» за допомогою зазначених адреси електронної пошти або номера телефону вибираємо «Друзі», в пункті про пошукових системах знімаємо галочку з дозволу давати посилання на вашу «Хроніку».

Після всіх налаштувань конфіденційності можна перевірити, як ваша стрічка буде виглядати для інших користувачів Facebook. Для цього потрібно зайти в свою «Хроніку», клацнути по «шестерінки» праворуч від кнопки «Журнал дій» і вибрати пункт «подивитися як ...».

Якщо ви твердо мають намір відмовитися від використання Facebook і вирішили видалити свій аккаунт, то тут ця процедура цілком свідомо заплутана, щоб згодом не стикатися з масовими запитами на відновлення облікового запису. Попередньо рекомендується завантажити всю завантажену інформацію, яка в іншому випадку буде повністю втрачена. Для цього потрібно зайти в настройки аккаунта і в нижній частині сторінки натиснути на посилання «Завантажити копію». (У російській перекладі інтерфейсу тут помилка: не "на" Facebook, з «з» Facebook). Ви перейдете на сторінку «Завантаження вашої інформації», де потрібно буде натиснути кнопку «Почати створення архіву». За замовчуванням в його склад входять всі фотографії та відео, публікації, повідомлення і листування в чаті, імена і деякі електронні адреси «друзів». У розширеному архіві будуть також міститися дані про IP-адреси входу в аккаунт, файли cookie, кліки по рекламних оголошеннях, їх тематика і інша службова інформація. Детальніше про те, де і яка інформація зберігається в Facebook, можна дізнатися тут .

В якості альтернативи повному видаленню аккаунта Facebook пропонує його «деактивацію». В результаті буде прихована вся інформація про ваш «Хроніки», включаючи «друзів», фотографії та інтереси, а ваші «друзі» втратять можливість зв'язатися з вами. При цьому в будь-який час ви зможете знову активувати ваш аккаунт, не втративши жодної інформації.

Для деактивації потрібно зайти в настройки аккаунта , Вибрати в списку ліворуч пункт «Безпека» і на сторінці внизу натиснути посилання «Деактивувати акаунт».

Для деактивації потрібно зайти в  настройки аккаунта  , Вибрати в списку ліворуч пункт «Безпека» і на сторінці внизу натиснути посилання «Деактивувати акаунт»

Для повного видалення облікового запису потрібно зайти на сторінку видалення , Яку можна знайти через пошук, - прямого посилання в інтерфейсі на неї немає. За офіційними даними, видалення інформації про акаунт з баз Facebook займає до одного місяця, при цьому деякі дані про нього в резервних копіях і балках зберігаються до 90 днів. Окремі відомості, наприклад повідомлення, відправлені «друзям», навіть після повного видалення облікового запису будуть видні, як і раніше.

3. Аккаунт «ВКонтакте»

У користувачів популярної в Росії соціальної мережі «ВКонтакте» часто виникає бажання повністю очистити свою «стіну», видаливши всі повідомлення, але зберігши сам акаунт, його налаштування і всіх «друзів». Якихось вбудованих інструментів для цього не існує, нo в Мережі можна знайти різні варіанти java-скриптів, здатні автоматично видаляти всі повідомлення на відкритій сторінці.

На момент підготовки цієї статті працездатний java-скрипт виглядав так:

«Javascript: (function () {var s = document.createElement ( 'script'); s.src = 'http: //okontakte.info/delmsg.js'; s.type = 'text / javascript'; document. getElementsByTagName ( 'head') [0] .appendChild (s);}) (); "

Скрипт потрібно скопіювати в адресний рядок браузера, і якщо слово «javascript:" не скопіювати, його потрібно буде набрати окремо. Скрипт працює на «стіні», а також сторінках «мої повідомлення» і «мої новини». Після видалення записів їх можна оперативно відновити системними засобами соціальної мережі.

Після видалення записів їх можна оперативно відновити системними засобами соціальної мережі

Видалення облікового запису «ВКонтакте» досить тривалий час було максимально ускладнено: для цього треба було звертатися в службу підтримки, а прийняття рішення могло займати більше місяця. Тим часом сьогодні ця операція не викликає ніяких проблем: для цього потрібно зайти на сторінку налаштувань і в самому її низу натиснути на гіперпосилання «Видалити свою сторінку». Потім ви перейдете на сторінку, де потрібно буде вибрати одну із запропонованих причин видалення або написати свою.
Причому при виборі однієї із запропонованих причин у віконці для повідомлення з'являється уїдливий коментар.

Причому при виборі однієї із запропонованих причин у віконці для повідомлення з'являється уїдливий коментар

Про видалення облікового запису можна також оповістити «друзів» по ​​«ВКонтакте».

Протягом семи місяців сторінку можна без проблем відновити зі збереженням всіх даних і налаштувань. Такий тривалий термін свідчить про явне небажання власників цієї мережі розлучатися зі своїми користувачами і тим більше з їх персональними даними. Сам по собі цей факт здатний породити масу конспірологічних теорій, і далеко не секрет, що компетентні органи з підвищеною увагою ставляться до того, що викладають на своїх сторінках клієнти саме цієї мережі. Будемо вважати, що причина такого пильної уваги виключно в тому, що «ВКонтакте» - найбільша російська соціальна мережа, хоча існують і інші версії.

4. Аккаунт Twitter

Напевно, у Twitter cамая проста і швидка процедура видалення облікового запису і всіх підключених до нього сервісів. Досить в браузері на ПК зайти в настройки і в самому низу сторінки натиснути на посилання «Деактивувати мій акаунт». При цьому сам акаунт буде видалений в найближчі кілька хвилин, деякі з повідомлень буде видно протягом декількох днів, а ваші дані будуть зберігатися 30 днів, до закінчення яких можна скасувати видалення.

Як і у випадку з Facebook, перед видаленням можна скачати архів всіх повідомлень починаючи з вашого першого твіту.

5. Відриваємося від стеження

Всі соціальні мережі відстежують ваші переміщення по Мережі навіть тоді, коли у вас не відкриті сторінки їхніх сайтів. Щоб «відірватися від стеження», існує прекрасний плагін для браузерів Disconnect . Нова версія 2 існує поки в варіантах тільки для Firefox і Chrome, перша ж версія доступна і для Safari.

Disconnect блокує активність соціальних мереж і їх файли cookie без разлогініванія. Крім того, серед його корисних функцій є пріоритетне використання шифрованих https-версій сайтів при використанні бездротового підключення Wi-Fi.

Мережеву активність відстежують і багато інших сайтів - для вивчення предопочтеній відвідувачів, індивідуалізації рекламних і комерційних пропозицій та інших цілей. В сучасних браузерах є вбудовані інструменти, що утрудняють таке відстеження, однак вони не завжди ефективні.

Більш результативний спосіб позбутися від такого стеження реалізований в плагіні для браузерів DoNotTrackMe . Плагін автоматично блокує понад 600 різних трекерів, які відстежують дії користувачів. Ведеться підрахунок числа заблокованих сайтів і соціальних мереж, і при певній кількості вам присуджується «медаль».

Ведеться підрахунок числа заблокованих сайтів і соціальних мереж, і при певній кількості вам присуджується «медаль»

Ми вже обговорювали, як ліквідувати прив'язку різних сервісів і додатків до аккаунту Google. Щоб позбутися від подібної інтеграції для інших соціальних мереж, можна скористатися сайтом MyPermissions , Для Facebook є спеціальний плагін, а посилання на інші сервіси переправляють вас на відповідні сторінки зі списком підключених додатків.

6. Зберігайте спокій

У цій статті ми торкнулися лише кількох популярних онлайнових сервісів, невпинно збирають і систематизують наші особисті дані. Безліч інших зайняті тим же самим, але в них теж є інструменти для повного видалення облікового запису і майже всіх слідів вашої участі в їх роботі. Щоб отримати прості інструкції по їх видаленню, можна скористатися сайтом AccountKiller , На якому зібрано понад 450 різноманітних мережевих сервісів.

Між тим, не будемо наївними: незважаючи на всі засоби стирання «цифрового відбитка», ніхто нам не дасть гарантій того, що все, що ми формально видалили, дійсно стерто, а не продовжує зберігатися на чиїхось серверах. Залишається сподіватися на чесність і порядність тих, кому ми колись довірили свої особисті дані - перевірити, чи дійсно вони тримають слово, просто неможливо. А спокуса зберегти таку цінну інформацію «на майбутнє» занадто велике, щоб перед ним встояти. Так що тут можна застосувати той же принцип, що і в медицині: краще профілактика, ніж лікування, краще запобігти витоку, ніж потім боротися з її ліквідацією. Не побоюся здатися банальним, але в черговий раз пораджу гарненько думати перед тим, як ділитися інформацією про своє життя в інтернеті, адже в Мережі, як відомо, не пропадає нічого.

Школа параноїка: видаляємо особисті дані з інтернету

Кожен, хто хоча б зрідка виходить в інтернет, залишає в Мережі свої «цифрові відбитки». У меншій мірі - ті, хто читає новини, в значно більшій - ті, хто шукає інформацію через пошукові системи. Активні користувачі соціальних мереж і зовсім становлять самі на себе великі досьє, з яких зацікавлені особи можуть дізнатися не тільки їх музичні або гастрономічні уподобання, а й розпорядок дня або схильність до шкідливих звичок і асоціальної поведінки.

Такі відомості - мрія шахраїв і грабіжників, кадрових агентств і великих роботодавців, спецслужб і правоохоронних органів. Може стати неприємним сюрпризом, коли в момент влаштування на нову роботу вам пред'являть ваші ж неприємні відгуки про потенційного роботодавця. Або, коли ви захочете оформити дозвіл на зброю, ви раптом дізнаєтеся, що через якогось необережного коментаря ви вже давно числитеся «екстремістом». Нерідкі випадки, коли один необдуманий пост коштував людині роботи і кар'єри, а радісне повідомлення про від'їзд у відпустку допомогло зловмисникам неквапливо обчистити чуже житло.

В результаті все більше людей намагаються позбутися від «цифрових відбитків», отримати доступ до яких може будь-хто. Найчастіше ця проблема хвилює вчорашніх студентів: влаштувавшись на гарну роботу, вони вже не хочуть, щоб їх ім'я асоціювалася з придуркуватих дитячими блогами і акаунтами. Втім, таке бажання періодично виникає і у інших людей, які прийняли рішення поміняти звичний хід життя і почати з чистого аркуша. Мотиви можуть найрізноманітнішими, але ми поговоримо не про них, а про техніку стирання своєї особистої інформації з інтернету.

1. Аккаунт Google

Корпорація Google - найбільший в світі збирач найрізноманітнішої інформації про користувачів в інтернеті. На серверах Google зберігаються такі дані про вас, про існування яких ви давно забули і про наявність яких не підозрюють ні ваші родичі, ні наймогутніші спецслужби. І всю цю інформацію надали ви самі, просто користуючись поштою Gmail і пошуковою системою Google. Що вже говорити про вашому розкладі Google Calendar файлосховище Google Drive, фотохостингу і YouTube, які ви самі наповнюєте найдокладнішими відомостями про вас і вашого життя.

Для початку зайдіть в « Особистий кабінет »Облікового запису Google - одна ця сторінка дозволяє скласти уявлення про те, скільки інформації, прив'язаної до вас, зберігає Великий Гугл. Тут є посилання на всі ролики YouTube, які ви коли-небудь подивилися, історія всіх ваших пересувань (при включенні функції локатора на мобільних пристроях), відомості про пошук, фотоальбомах, всіх встановлених програм Android на всіх коли-небудь підключені пристрої і безліч інших даних .

На цій сторінці можна змінити налаштування приватності для кожного конкретного додатка і сервісу, проте в самому її низу є пункт, в якому йдеться «інші використовувані вами продукти Google поки недоступні в особистому кабінеті», поруч з яким наводиться гіперпосилання «показати все». Після натискання на неї відкриється список інших сервісів, для настройки яких доведеться зайти на їх сторінки.

Після натискання на неї відкриється список інших сервісів, для настройки яких доведеться зайти на їх сторінки

Значну частину інформації про вас Google збирає з ваших пошукових запитів і відкритих вами сторінок з результатів пошуку. Зрозуміло, ця функція дійсно допомагає прискорити завантаження тих сторінок, на яких ви вже побували, і вона дійсно дозволяє зробити результати пошуку більш релевантними. Крім того, завдяки фірмовому механізму пошуку сайти, на які ви заходите, можуть дізнатися про те, за якими пошуковими словами ви їх знаходите, ваше місце розташування, операційну систему і браузер і інші дані. На сторінці " Історія веб-пошуку »В настройках можна повністю відключити збереження історії. Крім того, ви можете видалити або всі збережені запити і адреси сайтів, або деякі з них.

Процес видалення особистої інформації з результатів пошуку Google - значно більш трудомістке заняття. Перш за все, вам доведеться переконати власників сайтів або блогів, де розміщені такі дані, видалити їх зі своїх сторінок. Однак, навіть якщо вам пішли назустріч, старі версії виправлених сторінок все одно будуть зберігатися в кеші Google, вони будуть видаватися в результатах пошуку і їх можна буде без проблем прочитати. Для усунення цих сторінки з кешу, вам доведеться відправити в Google відповідний запит. Докладні інструкції можна знайти тут . При цьому далеко не факт, що в Google вважатимуть ваші претензії обгрунтованими.

Якщо вам не вдалося домовитися з власниками сайтів або блогів про видалення ваших особистих даних або в Google не порахували ваш запит обгрунтованим, є сенс піти іншим шляхом - перемістити «небезпечні» сторінки якнайнижче у видачі результатів пошуку. Для цього необхідно розмістити «позитивні» дані на безлічі більш свіжих і більш релевантних сторінок, в тому числі в соціальних мережах і блогах. Допомогти з цим може онлайновий сервіс BrandYourself , Автоматично створює сприятливі профілі в популярних соціальних мережах і оптимізують їх для таких пошукових систем, як Google. Безкоштовно можна розмістити нові профілі на будь-яких трьох сайтах, включаючи соціальні мережі. Платний сервіс включає в себе розміщення інформації на необмеженій кількості сайтів, а також можливість перегляду відомостей про тих, хто шукав дані про вас.

Нарешті, самий радикальний спосіб «розірвати відносини» c Google - це повністю видалити свій аккаунт, до якого прив'язані всі численні сервіси цієї компанії. Приймати таке рішення слід виважено, добре все обміркувавши, оскільки в результаті ви загубиться абсолютно всю інформацію і файли, розміщені в сервісах Google, - від електронної пошти за багато років до файлів на Drive і відеороликів на YouTube. До того ж ви не зможете користуватися смартфоном або планшетом під управлінням Android, оскільки багато функцій цієї операційної системи прив'язані до сервісів Google, а для завантаження і установки програм потрібна наявність аккаунта Google.

До того ж ви не зможете користуватися смартфоном або планшетом під управлінням Android, оскільки багато функцій цієї операційної системи прив'язані до сервісів Google, а для завантаження і установки програм потрібна наявність аккаунта Google

Для видалення облікового запису Google необхідно зайти на сторінку налаштувань аккаунта і вибрати пункт «Закрити акаунт і видалити всі служби та відомості, пов'язані з ним». При цьому потрібно буде встановити прапорці на всіх перерахованих на сторінці сервісах, «щоб підтвердити, що вам відомо про неможливість надалі використовувати ці продукти і пов'язану з ними інформацію».

Якщо ви не готові до настільки радикальних дій, можна відмовитися від використання окремих сервісів Google і видалити свою особисту інформацію тільки з їх налаштувань. Для цього потрібно зайти на сторінку налаштувань аккаунта, вибрати в списку ліворуч пункт «Продукти», після чого ви перейдете на сторінку «Мої служби». Натискання на посилання «Змінити» переправить вас на сторінку з посиланнями для «остаточного видалення» служби Gmail і «Історії веб-пошуку». При видаленні служби Gmail потрібно буде ввести новий поштову адресу, який буде використовуватися для доступу до облікового запису Google.

Для видалення облікового запису YouTube слід зайти на сторінку додаткових налаштувань і натиснути на посилання «Закрити акаунт». Якщо ваш аккаунт YouTube пов'язаний з ім'ям в Google+ (докладніше див. тут ), То вам доведеться спочатку відмовитися від інтеграції з G + і вибрати інший нік або змінити налаштування або повністю видалити акаунт Google+.

тут  ), То вам доведеться спочатку відмовитися від інтеграції з G + і вибрати інший нік або змінити налаштування або повністю видалити акаунт Google+

Багато сервісів, в тому числі і не пов'язані безпосередньо з Google, для авторизації використовують акаунти Google. Таким чином, вони мають доступ до ваших персональних даних, що зберігаються в таких акаунтах. Щоб розірвати цю інтеграцію, заходимо на сторінку безпеки в налаштуваннях облікового запису і внизу в розділі «Зміни, пов'язані додатки і сайти» натискаємо на кнопку «Управління доступом».

Щоб розірвати цю інтеграцію, заходимо на  сторінку безпеки  в налаштуваннях облікового запису і внизу в розділі «Зміни, пов'язані додатки і сайти» натискаємо на кнопку «Управління доступом»

Сервіс Street View в складі Google Maps зазвичай автоматично «замилює» обличчя перехожих і реєстраційні знаки автомобілів, але ви можете додатково вимагати «розмиття» якихось деталей вашого місця проживання. Для цього на відповідному зображенні потрібно клацнути по кнопці «Повідомити про проблему» в нижній частині екрана, після чого ви перейдете на сторінку скарг про неприйнятний зображенні. Тут можна написати, що, наприклад, вас не влаштовує зображення вашого вікна за мотивами конфіденційності і ви бажаєте розмити його.

Тут можна написати, що, наприклад, вас не влаштовує зображення вашого вікна за мотивами конфіденційності і ви бажаєте розмити його

Відмовившись від сервісів і облікового запису Google, ви, зрозуміло, можете продовжувати користуватися цією пошуковою системою. Якщо ж ви не хочете, щоб сайтам, на які ви заходите, були відомі ваш IP-адресу, версія браузера, дозвіл екрана і інші відомості, можна користуватися альтернативними машинами. Наприклад, сервіс Startpage надає вам всю міць пошукового движка Google, але без відстежувати ваше місцезнаходження, розміщення файлів cookie і передачі всіх цих відомостей третім особам.

Наприклад, сервіс  Startpage  надає вам всю міць пошукового движка Google, але без відстежувати ваше місцезнаходження, розміщення файлів cookie і передачі всіх цих відомостей третім особам

Пошукова машина DuckDuckGo працює на власному движку і забезпечує високий рівень анонімності як при пошуку, так і при переході на сторінки за результатами пошуку. Крім того, DuckDuckGo може інтегруватися в браузери IE, Firefox, Chrome і Safari і має цілий ряд корисних можливостей.

2. Аккаунт Facebook

Популярна соціальна мережа Facebook пропонує досить гнучкі способи настройки видимості як ваших повідомлень, так і особистих даних для різних категорій відвідувачів. Залежно від вашого бажання якісь пости зможуть побачити тільки вибрані вами «друзі», якісь будуть видні тільки групі, а якісь будуть доступними для широкого загалу.

При цьому існують можливості контролю за тією інформацією про вас, яку розміщують інші користувачі. Зокрема, можна заборонити публікацію у вашій стрічці постів з небажаними фотографіями, в яких ваше зображення відзначено мітками. Для цього в «Журналі дій» в лівій колонці потрібно вибрати пункт «Фотографії з вами», і ви побачите список всіх фотографій, на яких ви відзначені. Навівши мишку на «шестірню», ви побачите, хто саме може бачити це фото. Натиснувши на «олівець», можна приховати це фото зі стрічки ( «Хроніки»).

Можна і просто видалити мітку з фотографії, клацнувши по пункту «Поскаржитися / Видалити мітку», або попросити того, хто розмістив тег на фото, прибрати її. При цьому варто пам'ятати про те, що після цього видимість фотографії залишиться без змін і її можна буде виявити в результатах пошуку.

Якщо ви не хочете, щоб ваші пости в Facebook можна було знайти пошуком в Google, потрібно змінити налаштування конфіденційності. Для цього потрібно натиснути на «шестірню» в правому верхньому кутку і вибрати пункт «Конфіденційність». У пункті «хто може бачити ваші публікації в майбутньому» вибираємо «друзі або настройки користувача», нижче - «обмежити доступ до колишніх публікацій». У розділі «Хто може мене знайти» за допомогою зазначених адреси електронної пошти або номера телефону вибираємо «Друзі», в пункті про пошукових системах знімаємо галочку з дозволу давати посилання на вашу «Хроніку».

Після всіх налаштувань конфіденційності можна перевірити, як ваша стрічка буде виглядати для інших користувачів Facebook. Для цього потрібно зайти в свою «Хроніку», клацнути по «шестерінки» праворуч від кнопки «Журнал дій» і вибрати пункт «подивитися як ...».

Якщо ви твердо мають намір відмовитися від використання Facebook і вирішили видалити свій аккаунт, то тут ця процедура цілком свідомо заплутана, щоб згодом не стикатися з масовими запитами на відновлення облікового запису. Попередньо рекомендується завантажити всю завантажену інформацію, яка в іншому випадку буде повністю втрачена. Для цього потрібно зайти в настройки аккаунта і в нижній частині сторінки натиснути на посилання «Завантажити копію». (У російській перекладі інтерфейсу тут помилка: не "на" Facebook, з «з» Facebook). Ви перейдете на сторінку «Завантаження вашої інформації», де потрібно буде натиснути кнопку «Почати створення архіву». За замовчуванням в його склад входять всі фотографії та відео, публікації, повідомлення і листування в чаті, імена і деякі електронні адреси «друзів». У розширеному архіві будуть також міститися дані про IP-адреси входу в аккаунт, файли cookie, кліки по рекламних оголошеннях, їх тематика і інша службова інформація. Детальніше про те, де і яка інформація зберігається в Facebook, можна дізнатися тут .

В якості альтернативи повному видаленню аккаунта Facebook пропонує його «деактивацію». В результаті буде прихована вся інформація про ваш «Хроніки», включаючи «друзів», фотографії та інтереси, а ваші «друзі» втратять можливість зв'язатися з вами. При цьому в будь-який час ви зможете знову активувати ваш аккаунт, не втративши жодної інформації.

Для деактивації потрібно зайти в настройки аккаунта , Вибрати в списку ліворуч пункт «Безпека» і на сторінці внизу натиснути посилання «Деактивувати акаунт».

Для деактивації потрібно зайти в  настройки аккаунта  , Вибрати в списку ліворуч пункт «Безпека» і на сторінці внизу натиснути посилання «Деактивувати акаунт»

Для повного видалення облікового запису потрібно зайти на сторінку видалення , Яку можна знайти через пошук, - прямого посилання в інтерфейсі на неї немає. За офіційними даними, видалення інформації про акаунт з баз Facebook займає до одного місяця, при цьому деякі дані про нього в резервних копіях і балках зберігаються до 90 днів. Окремі відомості, наприклад повідомлення, відправлені «друзям», навіть після повного видалення облікового запису будуть видні, як і раніше.

3. Аккаунт «ВКонтакте»

У користувачів популярної в Росії соціальної мережі «ВКонтакте» часто виникає бажання повністю очистити свою «стіну», видаливши всі повідомлення, але зберігши сам акаунт, його налаштування і всіх «друзів». Якихось вбудованих інструментів для цього не існує, нo в Мережі можна знайти різні варіанти java-скриптів, здатні автоматично видаляти всі повідомлення на відкритій сторінці.

На момент підготовки цієї статті працездатний java-скрипт виглядав так:

«Javascript: (function () {var s = document.createElement ( 'script'); s.src = 'http: //okontakte.info/delmsg.js'; s.type = 'text / javascript'; document. getElementsByTagName ( 'head') [0] .appendChild (s);}) (); "

Скрипт потрібно скопіювати в адресний рядок браузера, і якщо слово «javascript:" не скопіювати, його потрібно буде набрати окремо. Скрипт працює на «стіні», а також сторінках «мої повідомлення» і «мої новини». Після видалення записів їх можна оперативно відновити системними засобами соціальної мережі.

Після видалення записів їх можна оперативно відновити системними засобами соціальної мережі

Видалення облікового запису «ВКонтакте» досить тривалий час було максимально ускладнено: для цього треба було звертатися в службу підтримки, а прийняття рішення могло займати більше місяця. Тим часом сьогодні ця операція не викликає ніяких проблем: для цього потрібно зайти на сторінку налаштувань і в самому її низу натиснути на гіперпосилання «Видалити свою сторінку». Потім ви перейдете на сторінку, де потрібно буде вибрати одну із запропонованих причин видалення або написати свою.
Причому при виборі однієї із запропонованих причин у віконці для повідомлення з'являється уїдливий коментар.

Причому при виборі однієї із запропонованих причин у віконці для повідомлення з'являється уїдливий коментар

Про видалення облікового запису можна також оповістити «друзів» по ​​«ВКонтакте».

Протягом семи місяців сторінку можна без проблем відновити зі збереженням всіх даних і налаштувань. Такий тривалий термін свідчить про явне небажання власників цієї мережі розлучатися зі своїми користувачами і тим більше з їх персональними даними. Сам по собі цей факт здатний породити масу конспірологічних теорій, і далеко не секрет, що компетентні органи з підвищеною увагою ставляться до того, що викладають на своїх сторінках клієнти саме цієї мережі. Будемо вважати, що причина такого пильної уваги виключно в тому, що «ВКонтакте» - найбільша російська соціальна мережа, хоча існують і інші версії.

4. Аккаунт Twitter

Напевно, у Twitter cамая проста і швидка процедура видалення облікового запису і всіх підключених до нього сервісів. Досить в браузері на ПК зайти в настройки і в самому низу сторінки натиснути на посилання «Деактивувати мій акаунт». При цьому сам акаунт буде видалений в найближчі кілька хвилин, деякі з повідомлень буде видно протягом декількох днів, а ваші дані будуть зберігатися 30 днів, до закінчення яких можна скасувати видалення.

Як і у випадку з Facebook, перед видаленням можна скачати архів всіх повідомлень починаючи з вашого першого твіту.

5. Відриваємося від стеження

Всі соціальні мережі відстежують ваші переміщення по Мережі навіть тоді, коли у вас не відкриті сторінки їхніх сайтів. Щоб «відірватися від стеження», існує прекрасний плагін для браузерів Disconnect . Нова версія 2 існує поки в варіантах тільки для Firefox і Chrome, перша ж версія доступна і для Safari.

Disconnect блокує активність соціальних мереж і їх файли cookie без разлогініванія. Крім того, серед його корисних функцій є пріоритетне використання шифрованих https-версій сайтів при використанні бездротового підключення Wi-Fi.

Мережеву активність відстежують і багато інших сайтів - для вивчення предопочтеній відвідувачів, індивідуалізації рекламних і комерційних пропозицій та інших цілей. В сучасних браузерах є вбудовані інструменти, що утрудняють таке відстеження, однак вони не завжди ефективні.

Більш результативний спосіб позбутися від такого стеження реалізований в плагіні для браузерів DoNotTrackMe . Плагін автоматично блокує понад 600 різних трекерів, які відстежують дії користувачів. Ведеться підрахунок числа заблокованих сайтів і соціальних мереж, і при певній кількості вам присуджується «медаль».

Ведеться підрахунок числа заблокованих сайтів і соціальних мереж, і при певній кількості вам присуджується «медаль»

Ми вже обговорювали, як ліквідувати прив'язку різних сервісів і додатків до аккаунту Google. Щоб позбутися від подібної інтеграції для інших соціальних мереж, можна скористатися сайтом MyPermissions , Для Facebook є спеціальний плагін, а посилання на інші сервіси переправляють вас на відповідні сторінки зі списком підключених додатків.

6. Зберігайте спокій

У цій статті ми торкнулися лише кількох популярних онлайнових сервісів, невпинно збирають і систематизують наші особисті дані. Безліч інших зайняті тим же самим, але в них теж є інструменти для повного видалення облікового запису і майже всіх слідів вашої участі в їх роботі. Щоб отримати прості інструкції по їх видаленню, можна скористатися сайтом AccountKiller , На якому зібрано понад 450 різноманітних мережевих сервісів.

Між тим, не будемо наївними: незважаючи на всі засоби стирання «цифрового відбитка», ніхто нам не дасть гарантій того, що все, що ми формально видалили, дійсно стерто, а не продовжує зберігатися на чиїхось серверах. Залишається сподіватися на чесність і порядність тих, кому ми колись довірили свої особисті дані - перевірити, чи дійсно вони тримають слово, просто неможливо. А спокуса зберегти таку цінну інформацію «на майбутнє» занадто велике, щоб перед ним встояти. Так що тут можна застосувати той же принцип, що і в медицині: краще профілактика, ніж лікування, краще запобігти витоку, ніж потім боротися з її ліквідацією. Не побоюся здатися банальним, але в черговий раз пораджу гарненько думати перед тим, як ділитися інформацією про своє життя в інтернеті, адже в Мережі, як відомо, не пропадає нічого.

Школа параноїка: видаляємо особисті дані з інтернету

Кожен, хто хоча б зрідка виходить в інтернет, залишає в Мережі свої «цифрові відбитки». У меншій мірі - ті, хто читає новини, в значно більшій - ті, хто шукає інформацію через пошукові системи. Активні користувачі соціальних мереж і зовсім становлять самі на себе великі досьє, з яких зацікавлені особи можуть дізнатися не тільки їх музичні або гастрономічні уподобання, а й розпорядок дня або схильність до шкідливих звичок і асоціальної поведінки.

Такі відомості - мрія шахраїв і грабіжників, кадрових агентств і великих роботодавців, спецслужб і правоохоронних органів. Може стати неприємним сюрпризом, коли в момент влаштування на нову роботу вам пред'являть ваші ж неприємні відгуки про потенційного роботодавця. Або, коли ви захочете оформити дозвіл на зброю, ви раптом дізнаєтеся, що через якогось необережного коментаря ви вже давно числитеся «екстремістом». Нерідкі випадки, коли один необдуманий пост коштував людині роботи і кар'єри, а радісне повідомлення про від'їзд у відпустку допомогло зловмисникам неквапливо обчистити чуже житло.

В результаті все більше людей намагаються позбутися від «цифрових відбитків», отримати доступ до яких може будь-хто. Найчастіше ця проблема хвилює вчорашніх студентів: влаштувавшись на гарну роботу, вони вже не хочуть, щоб їх ім'я асоціювалася з придуркуватих дитячими блогами і акаунтами. Втім, таке бажання періодично виникає і у інших людей, які прийняли рішення поміняти звичний хід життя і почати з чистого аркуша. Мотиви можуть найрізноманітнішими, але ми поговоримо не про них, а про техніку стирання своєї особистої інформації з інтернету.

1. Аккаунт Google

Корпорація Google - найбільший в світі збирач найрізноманітнішої інформації про користувачів в інтернеті. На серверах Google зберігаються такі дані про вас, про існування яких ви давно забули і про наявність яких не підозрюють ні ваші родичі, ні наймогутніші спецслужби. І всю цю інформацію надали ви самі, просто користуючись поштою Gmail і пошуковою системою Google. Що вже говорити про вашому розкладі Google Calendar файлосховище Google Drive, фотохостингу і YouTube, які ви самі наповнюєте найдокладнішими відомостями про вас і вашого життя.

Для початку зайдіть в « Особистий кабінет »Облікового запису Google - одна ця сторінка дозволяє скласти уявлення про те, скільки інформації, прив'язаної до вас, зберігає Великий Гугл. Тут є посилання на всі ролики YouTube, які ви коли-небудь подивилися, історія всіх ваших пересувань (при включенні функції локатора на мобільних пристроях), відомості про пошук, фотоальбомах, всіх встановлених програм Android на всіх коли-небудь підключені пристрої і безліч інших даних .

На цій сторінці можна змінити налаштування приватності для кожного конкретного додатка і сервісу, проте в самому її низу є пункт, в якому йдеться «інші використовувані вами продукти Google поки недоступні в особистому кабінеті», поруч з яким наводиться гіперпосилання «показати все». Після натискання на неї відкриється список інших сервісів, для настройки яких доведеться зайти на їх сторінки.

Після натискання на неї відкриється список інших сервісів, для настройки яких доведеться зайти на їх сторінки

Значну частину інформації про вас Google збирає з ваших пошукових запитів і відкритих вами сторінок з результатів пошуку. Зрозуміло, ця функція дійсно допомагає прискорити завантаження тих сторінок, на яких ви вже побували, і вона дійсно дозволяє зробити результати пошуку більш релевантними. Крім того, завдяки фірмовому механізму пошуку сайти, на які ви заходите, можуть дізнатися про те, за якими пошуковими словами ви їх знаходите, ваше місце розташування, операційну систему і браузер і інші дані. На сторінці " Історія веб-пошуку »В настройках можна повністю відключити збереження історії. Крім того, ви можете видалити або всі збережені запити і адреси сайтів, або деякі з них.

Процес видалення особистої інформації з результатів пошуку Google - значно більш трудомістке заняття. Перш за все, вам доведеться переконати власників сайтів або блогів, де розміщені такі дані, видалити їх зі своїх сторінок. Однак, навіть якщо вам пішли назустріч, старі версії виправлених сторінок все одно будуть зберігатися в кеші Google, вони будуть видаватися в результатах пошуку і їх можна буде без проблем прочитати. Для усунення цих сторінки з кешу, вам доведеться відправити в Google відповідний запит. Докладні інструкції можна знайти тут . При цьому далеко не факт, що в Google вважатимуть ваші претензії обгрунтованими.

Якщо вам не вдалося домовитися з власниками сайтів або блогів про видалення ваших особистих даних або в Google не порахували ваш запит обгрунтованим, є сенс піти іншим шляхом - перемістити «небезпечні» сторінки якнайнижче у видачі результатів пошуку. Для цього необхідно розмістити «позитивні» дані на безлічі більш свіжих і більш релевантних сторінок, в тому числі в соціальних мережах і блогах. Допомогти з цим може онлайновий сервіс BrandYourself , Автоматично створює сприятливі профілі в популярних соціальних мережах і оптимізують їх для таких пошукових систем, як Google. Безкоштовно можна розмістити нові профілі на будь-яких трьох сайтах, включаючи соціальні мережі. Платний сервіс включає в себе розміщення інформації на необмеженій кількості сайтів, а також можливість перегляду відомостей про тих, хто шукав дані про вас.

Нарешті, самий радикальний спосіб «розірвати відносини» c Google - це повністю видалити свій аккаунт, до якого прив'язані всі численні сервіси цієї компанії. Приймати таке рішення слід виважено, добре все обміркувавши, оскільки в результаті ви загубиться абсолютно всю інформацію і файли, розміщені в сервісах Google, - від електронної пошти за багато років до файлів на Drive і відеороликів на YouTube. До того ж ви не зможете користуватися смартфоном або планшетом під управлінням Android, оскільки багато функцій цієї операційної системи прив'язані до сервісів Google, а для завантаження і установки програм потрібна наявність аккаунта Google.

До того ж ви не зможете користуватися смартфоном або планшетом під управлінням Android, оскільки багато функцій цієї операційної системи прив'язані до сервісів Google, а для завантаження і установки програм потрібна наявність аккаунта Google

Для видалення облікового запису Google необхідно зайти на сторінку налаштувань аккаунта і вибрати пункт «Закрити акаунт і видалити всі служби та відомості, пов'язані з ним». При цьому потрібно буде встановити прапорці на всіх перерахованих на сторінці сервісах, «щоб підтвердити, що вам відомо про неможливість надалі використовувати ці продукти і пов'язану з ними інформацію».

Якщо ви не готові до настільки радикальних дій, можна відмовитися від використання окремих сервісів Google і видалити свою особисту інформацію тільки з їх налаштувань. Для цього потрібно зайти на сторінку налаштувань аккаунта, вибрати в списку ліворуч пункт «Продукти», після чого ви перейдете на сторінку «Мої служби». Натискання на посилання «Змінити» переправить вас на сторінку з посиланнями для «остаточного видалення» служби Gmail і «Історії веб-пошуку». При видаленні служби Gmail потрібно буде ввести новий поштову адресу, який буде використовуватися для доступу до облікового запису Google.

Для видалення облікового запису YouTube слід зайти на сторінку додаткових налаштувань і натиснути на посилання «Закрити акаунт». Якщо ваш аккаунт YouTube пов'язаний з ім'ям в Google+ (докладніше див. тут ), То вам доведеться спочатку відмовитися від інтеграції з G + і вибрати інший нік або змінити налаштування або повністю видалити акаунт Google+.

тут  ), То вам доведеться спочатку відмовитися від інтеграції з G + і вибрати інший нік або змінити налаштування або повністю видалити акаунт Google+

Багато сервісів, в тому числі і не пов'язані безпосередньо з Google, для авторизації використовують акаунти Google. Таким чином, вони мають доступ до ваших персональних даних, що зберігаються в таких акаунтах. Щоб розірвати цю інтеграцію, заходимо на сторінку безпеки в налаштуваннях облікового запису і внизу в розділі «Зміни, пов'язані додатки і сайти» натискаємо на кнопку «Управління доступом».

Щоб розірвати цю інтеграцію, заходимо на  сторінку безпеки  в налаштуваннях облікового запису і внизу в розділі «Зміни, пов'язані додатки і сайти» натискаємо на кнопку «Управління доступом»

Сервіс Street View в складі Google Maps зазвичай автоматично «замилює» обличчя перехожих і реєстраційні знаки автомобілів, але ви можете додатково вимагати «розмиття» якихось деталей вашого місця проживання. Для цього на відповідному зображенні потрібно клацнути по кнопці «Повідомити про проблему» в нижній частині екрана, після чого ви перейдете на сторінку скарг про неприйнятний зображенні. Тут можна написати, що, наприклад, вас не влаштовує зображення вашого вікна за мотивами конфіденційності і ви бажаєте розмити його.

Тут можна написати, що, наприклад, вас не влаштовує зображення вашого вікна за мотивами конфіденційності і ви бажаєте розмити його

Відмовившись від сервісів і облікового запису Google, ви, зрозуміло, можете продовжувати користуватися цією пошуковою системою. Якщо ж ви не хочете, щоб сайтам, на які ви заходите, були відомі ваш IP-адресу, версія браузера, дозвіл екрана і інші відомості, можна користуватися альтернативними машинами. Наприклад, сервіс Startpage надає вам всю міць пошукового движка Google, але без відстежувати ваше місцезнаходження, розміщення файлів cookie і передачі всіх цих відомостей третім особам.

Наприклад, сервіс  Startpage  надає вам всю міць пошукового движка Google, але без відстежувати ваше місцезнаходження, розміщення файлів cookie і передачі всіх цих відомостей третім особам

Пошукова машина DuckDuckGo працює на власному движку і забезпечує високий рівень анонімності як при пошуку, так і при переході на сторінки за результатами пошуку. Крім того, DuckDuckGo може інтегруватися в браузери IE, Firefox, Chrome і Safari і має цілий ряд корисних можливостей.

2. Аккаунт Facebook

Популярна соціальна мережа Facebook пропонує досить гнучкі способи настройки видимості як ваших повідомлень, так і особистих даних для різних категорій відвідувачів. Залежно від вашого бажання якісь пости зможуть побачити тільки вибрані вами «друзі», якісь будуть видні тільки групі, а якісь будуть доступними для широкого загалу.

При цьому існують можливості контролю за тією інформацією про вас, яку розміщують інші користувачі. Зокрема, можна заборонити публікацію у вашій стрічці постів з небажаними фотографіями, в яких ваше зображення відзначено мітками. Для цього в «Журналі дій» в лівій колонці потрібно вибрати пункт «Фотографії з вами», і ви побачите список всіх фотографій, на яких ви відзначені. Навівши мишку на «шестірню», ви побачите, хто саме може бачити це фото. Натиснувши на «олівець», можна приховати це фото зі стрічки ( «Хроніки»).

Можна і просто видалити мітку з фотографії, клацнувши по пункту «Поскаржитися / Видалити мітку», або попросити того, хто розмістив тег на фото, прибрати її. При цьому варто пам'ятати про те, що після цього видимість фотографії залишиться без змін і її можна буде виявити в результатах пошуку.

Якщо ви не хочете, щоб ваші пости в Facebook можна було знайти пошуком в Google, потрібно змінити налаштування конфіденційності. Для цього потрібно натиснути на «шестірню» в правому верхньому кутку і вибрати пункт «Конфіденційність». У пункті «хто може бачити ваші публікації в майбутньому» вибираємо «друзі або настройки користувача», нижче - «обмежити доступ до колишніх публікацій». У розділі «Хто може мене знайти» за допомогою зазначених адреси електронної пошти або номера телефону вибираємо «Друзі», в пункті про пошукових системах знімаємо галочку з дозволу давати посилання на вашу «Хроніку».

Після всіх налаштувань конфіденційності можна перевірити, як ваша стрічка буде виглядати для інших користувачів Facebook. Для цього потрібно зайти в свою «Хроніку», клацнути по «шестерінки» праворуч від кнопки «Журнал дій» і вибрати пункт «подивитися як ...».

Якщо ви твердо мають намір відмовитися від використання Facebook і вирішили видалити свій аккаунт, то тут ця процедура цілком свідомо заплутана, щоб згодом не стикатися з масовими запитами на відновлення облікового запису. Попередньо рекомендується завантажити всю завантажену інформацію, яка в іншому випадку буде повністю втрачена. Для цього потрібно зайти в настройки аккаунта і в нижній частині сторінки натиснути на посилання «Завантажити копію». (У російській перекладі інтерфейсу тут помилка: не "на" Facebook, з «з» Facebook). Ви перейдете на сторінку «Завантаження вашої інформації», де потрібно буде натиснути кнопку «Почати створення архіву». За замовчуванням в його склад входять всі фотографії та відео, публікації, повідомлення і листування в чаті, імена і деякі електронні адреси «друзів». У розширеному архіві будуть також міститися дані про IP-адреси входу в аккаунт, файли cookie, кліки по рекламних оголошеннях, їх тематика і інша службова інформація. Детальніше про те, де і яка інформація зберігається в Facebook, можна дізнатися тут .

В якості альтернативи повному видаленню аккаунта Facebook пропонує його «деактивацію». В результаті буде прихована вся інформація про ваш «Хроніки», включаючи «друзів», фотографії та інтереси, а ваші «друзі» втратять можливість зв'язатися з вами. При цьому в будь-який час ви зможете знову активувати ваш аккаунт, не втративши жодної інформації.

Для деактивації потрібно зайти в настройки аккаунта , Вибрати в списку ліворуч пункт «Безпека» і на сторінці внизу натиснути посилання «Деактивувати акаунт».

Для деактивації потрібно зайти в  настройки аккаунта  , Вибрати в списку ліворуч пункт «Безпека» і на сторінці внизу натиснути посилання «Деактивувати акаунт»

Для повного видалення облікового запису потрібно зайти на сторінку видалення , Яку можна знайти через пошук, - прямого посилання в інтерфейсі на неї немає. За офіційними даними, видалення інформації про акаунт з баз Facebook займає до одного місяця, при цьому деякі дані про нього в резервних копіях і балках зберігаються до 90 днів. Окремі відомості, наприклад повідомлення, відправлені «друзям», навіть після повного видалення облікового запису будуть видні, як і раніше.

3. Аккаунт «ВКонтакте»

У користувачів популярної в Росії соціальної мережі «ВКонтакте» часто виникає бажання повністю очистити свою «стіну», видаливши всі повідомлення, але зберігши сам акаунт, його налаштування і всіх «друзів». Якихось вбудованих інструментів для цього не існує, нo в Мережі можна знайти різні варіанти java-скриптів, здатні автоматично видаляти всі повідомлення на відкритій сторінці.

На момент підготовки цієї статті працездатний java-скрипт виглядав так:

«Javascript: (function () {var s = document.createElement ( 'script'); s.src = 'http: //okontakte.info/delmsg.js'; s.type = 'text / javascript'; document. getElementsByTagName ( 'head') [0] .appendChild (s);}) (); "

Скрипт потрібно скопіювати в адресний рядок браузера, і якщо слово «javascript:" не скопіювати, його потрібно буде набрати окремо. Скрипт працює на «стіні», а також сторінках «мої повідомлення» і «мої новини». Після видалення записів їх можна оперативно відновити системними засобами соціальної мережі.

Після видалення записів їх можна оперативно відновити системними засобами соціальної мережі

Видалення облікового запису «ВКонтакте» досить тривалий час було максимально ускладнено: для цього треба було звертатися в службу підтримки, а прийняття рішення могло займати більше місяця. Тим часом сьогодні ця операція не викликає ніяких проблем: для цього потрібно зайти на сторінку налаштувань і в самому її низу натиснути на гіперпосилання «Видалити свою сторінку». Потім ви перейдете на сторінку, де потрібно буде вибрати одну із запропонованих причин видалення або написати свою.
Причому при виборі однієї із запропонованих причин у віконці для повідомлення з'являється уїдливий коментар.

Причому при виборі однієї із запропонованих причин у віконці для повідомлення з'являється уїдливий коментар

Про видалення облікового запису можна також оповістити «друзів» по ​​«ВКонтакте».

Протягом семи місяців сторінку можна без проблем відновити зі збереженням всіх даних і налаштувань. Такий тривалий термін свідчить про явне небажання власників цієї мережі розлучатися зі своїми користувачами і тим більше з їх персональними даними. Сам по собі цей факт здатний породити масу конспірологічних теорій, і далеко не секрет, що компетентні органи з підвищеною увагою ставляться до того, що викладають на своїх сторінках клієнти саме цієї мережі. Будемо вважати, що причина такого пильної уваги виключно в тому, що «ВКонтакте» - найбільша російська соціальна мережа, хоча існують і інші версії.

4. Аккаунт Twitter

Напевно, у Twitter cамая проста і швидка процедура видалення облікового запису і всіх підключених до нього сервісів. Досить в браузері на ПК зайти в настройки і в самому низу сторінки натиснути на посилання «Деактивувати мій акаунт». При цьому сам акаунт буде видалений в найближчі кілька хвилин, деякі з повідомлень буде видно протягом декількох днів, а ваші дані будуть зберігатися 30 днів, до закінчення яких можна скасувати видалення.

Як і у випадку з Facebook, перед видаленням можна скачати архів всіх повідомлень починаючи з вашого першого твіту.

5. Відриваємося від стеження

Всі соціальні мережі відстежують ваші переміщення по Мережі навіть тоді, коли у вас не відкриті сторінки їхніх сайтів. Щоб «відірватися від стеження», існує прекрасний плагін для браузерів Disconnect . Нова версія 2 існує поки в варіантах тільки для Firefox і Chrome, перша ж версія доступна і для Safari.

Disconnect блокує активність соціальних мереж і їх файли cookie без разлогініванія. Крім того, серед його корисних функцій є пріоритетне використання шифрованих https-версій сайтів при використанні бездротового підключення Wi-Fi.

Мережеву активність відстежують і багато інших сайтів - для вивчення предопочтеній відвідувачів, індивідуалізації рекламних і комерційних пропозицій та інших цілей. В сучасних браузерах є вбудовані інструменти, що утрудняють таке відстеження, однак вони не завжди ефективні.

Більш результативний спосіб позбутися від такого стеження реалізований в плагіні для браузерів DoNotTrackMe . Плагін автоматично блокує понад 600 різних трекерів, які відстежують дії користувачів. Ведеться підрахунок числа заблокованих сайтів і соціальних мереж, і при певній кількості вам присуджується «медаль».

Ведеться підрахунок числа заблокованих сайтів і соціальних мереж, і при певній кількості вам присуджується «медаль»

Ми вже обговорювали, як ліквідувати прив'язку різних сервісів і додатків до аккаунту Google. Щоб позбутися від подібної інтеграції для інших соціальних мереж, можна скористатися сайтом MyPermissions , Для Facebook є спеціальний плагін, а посилання на інші сервіси переправляють вас на відповідні сторінки зі списком підключених додатків.

6. Зберігайте спокій

У цій статті ми торкнулися лише кількох популярних онлайнових сервісів, невпинно збирають і систематизують наші особисті дані. Безліч інших зайняті тим же самим, але в них теж є інструменти для повного видалення облікового запису і майже всіх слідів вашої участі в їх роботі. Щоб отримати прості інструкції по їх видаленню, можна скористатися сайтом AccountKiller , На якому зібрано понад 450 різноманітних мережевих сервісів.

Між тим, не будемо наївними: незважаючи на всі засоби стирання «цифрового відбитка», ніхто нам не дасть гарантій того, що все, що ми формально видалили, дійсно стерто, а не продовжує зберігатися на чиїхось серверах. Залишається сподіватися на чесність і порядність тих, кому ми колись довірили свої особисті дані - перевірити, чи дійсно вони тримають слово, просто неможливо. А спокуса зберегти таку цінну інформацію «на майбутнє» занадто велике, щоб перед ним встояти. Так що тут можна застосувати той же принцип, що і в медицині: краще профілактика, ніж лікування, краще запобігти витоку, ніж потім боротися з її ліквідацією. Не побоюся здатися банальним, але в черговий раз пораджу гарненько думати перед тим, як ділитися інформацією про своє життя в інтернеті, адже в Мережі, як відомо, не пропадає нічого.

Школа параноїка: видаляємо особисті дані з інтернету

Кожен, хто хоча б зрідка виходить в інтернет, залишає в Мережі свої «цифрові відбитки». У меншій мірі - ті, хто читає новини, в значно більшій - ті, хто шукає інформацію через пошукові системи. Активні користувачі соціальних мереж і зовсім становлять самі на себе великі досьє, з яких зацікавлені особи можуть дізнатися не тільки їх музичні або гастрономічні уподобання, а й розпорядок дня або схильність до шкідливих звичок і асоціальної поведінки.

Такі відомості - мрія шахраїв і грабіжників, кадрових агентств і великих роботодавців, спецслужб і правоохоронних органів. Може стати неприємним сюрпризом, коли в момент влаштування на нову роботу вам пред'являть ваші ж неприємні відгуки про потенційного роботодавця. Або, коли ви захочете оформити дозвіл на зброю, ви раптом дізнаєтеся, що через якогось необережного коментаря ви вже давно числитеся «екстремістом». Нерідкі випадки, коли один необдуманий пост коштував людині роботи і кар'єри, а радісне повідомлення про від'їзд у відпустку допомогло зловмисникам неквапливо обчистити чуже житло.

В результаті все більше людей намагаються позбутися від «цифрових відбитків», отримати доступ до яких може будь-хто. Найчастіше ця проблема хвилює вчорашніх студентів: влаштувавшись на гарну роботу, вони вже не хочуть, щоб їх ім'я асоціювалася з придуркуватих дитячими блогами і акаунтами. Втім, таке бажання періодично виникає і у інших людей, які прийняли рішення поміняти звичний хід життя і почати з чистого аркуша. Мотиви можуть найрізноманітнішими, але ми поговоримо не про них, а про техніку стирання своєї особистої інформації з інтернету.

1. Аккаунт Google

Корпорація Google - найбільший в світі збирач найрізноманітнішої інформації про користувачів в інтернеті. На серверах Google зберігаються такі дані про вас, про існування яких ви давно забули і про наявність яких не підозрюють ні ваші родичі, ні наймогутніші спецслужби. І всю цю інформацію надали ви самі, просто користуючись поштою Gmail і пошуковою системою Google. Що вже говорити про вашому розкладі Google Calendar файлосховище Google Drive, фотохостингу і YouTube, які ви самі наповнюєте найдокладнішими відомостями про вас і вашого життя.

Для початку зайдіть в « Особистий кабінет »Облікового запису Google - одна ця сторінка дозволяє скласти уявлення про те, скільки інформації, прив'язаної до вас, зберігає Великий Гугл. Тут є посилання на всі ролики YouTube, які ви коли-небудь подивилися, історія всіх ваших пересувань (при включенні функції локатора на мобільних пристроях), відомості про пошук, фотоальбомах, всіх встановлених програм Android на всіх коли-небудь підключені пристрої і безліч інших даних .

На цій сторінці можна змінити налаштування приватності для кожного конкретного додатка і сервісу, проте в самому її низу є пункт, в якому йдеться «інші використовувані вами продукти Google поки недоступні в особистому кабінеті», поруч з яким наводиться гіперпосилання «показати все». Після натискання на неї відкриється список інших сервісів, для настройки яких доведеться зайти на їх сторінки.

Після натискання на неї відкриється список інших сервісів, для настройки яких доведеться зайти на їх сторінки

Значну частину інформації про вас Google збирає з ваших пошукових запитів і відкритих вами сторінок з результатів пошуку. Зрозуміло, ця функція дійсно допомагає прискорити завантаження тих сторінок, на яких ви вже побували, і вона дійсно дозволяє зробити результати пошуку більш релевантними. Крім того, завдяки фірмовому механізму пошуку сайти, на які ви заходите, можуть дізнатися про те, за якими пошуковими словами ви їх знаходите, ваше місце розташування, операційну систему і браузер і інші дані. На сторінці " Історія веб-пошуку »В настройках можна повністю відключити збереження історії. Крім того, ви можете видалити або всі збережені запити і адреси сайтів, або деякі з них.

Процес видалення особистої інформації з результатів пошуку Google - значно більш трудомістке заняття. Перш за все, вам доведеться переконати власників сайтів або блогів, де розміщені такі дані, видалити їх зі своїх сторінок. Однак, навіть якщо вам пішли назустріч, старі версії виправлених сторінок все одно будуть зберігатися в кеші Google, вони будуть видаватися в результатах пошуку і їх можна буде без проблем прочитати. Для усунення цих сторінки з кешу, вам доведеться відправити в Google відповідний запит. Докладні інструкції можна знайти тут . При цьому далеко не факт, що в Google вважатимуть ваші претензії обгрунтованими.

Якщо вам не вдалося домовитися з власниками сайтів або блогів про видалення ваших особистих даних або в Google не порахували ваш запит обгрунтованим, є сенс піти іншим шляхом - перемістити «небезпечні» сторінки якнайнижче у видачі результатів пошуку. Для цього необхідно розмістити «позитивні» дані на безлічі більш свіжих і більш релевантних сторінок, в тому числі в соціальних мережах і блогах. Допомогти з цим може онлайновий сервіс BrandYourself , Автоматично створює сприятливі профілі в популярних соціальних мережах і оптимізують їх для таких пошукових систем, як Google. Безкоштовно можна розмістити нові профілі на будь-яких трьох сайтах, включаючи соціальні мережі. Платний сервіс включає в себе розміщення інформації на необмеженій кількості сайтів, а також можливість перегляду відомостей про тих, хто шукав дані про вас.

Нарешті, самий радикальний спосіб «розірвати відносини» c Google - це повністю видалити свій аккаунт, до якого прив'язані всі численні сервіси цієї компанії. Приймати таке рішення слід виважено, добре все обміркувавши, оскільки в результаті ви загубиться абсолютно всю інформацію і файли, розміщені в сервісах Google, - від електронної пошти за багато років до файлів на Drive і відеороликів на YouTube. До того ж ви не зможете користуватися смартфоном або планшетом під управлінням Android, оскільки багато функцій цієї операційної системи прив'язані до сервісів Google, а для завантаження і установки програм потрібна наявність аккаунта Google.

До того ж ви не зможете користуватися смартфоном або планшетом під управлінням Android, оскільки багато функцій цієї операційної системи прив'язані до сервісів Google, а для завантаження і установки програм потрібна наявність аккаунта Google

Для видалення облікового запису Google необхідно зайти на сторінку налаштувань аккаунта і вибрати пункт «Закрити акаунт і видалити всі служби та відомості, пов'язані з ним». При цьому потрібно буде встановити прапорці на всіх перерахованих на сторінці сервісах, «щоб підтвердити, що вам відомо про неможливість надалі використовувати ці продукти і пов'язану з ними інформацію».

Якщо ви не готові до настільки радикальних дій, можна відмовитися від використання окремих сервісів Google і видалити свою особисту інформацію тільки з їх налаштувань. Для цього потрібно зайти на сторінку налаштувань аккаунта, вибрати в списку ліворуч пункт «Продукти», після чого ви перейдете на сторінку «Мої служби». Натискання на посилання «Змінити» переправить вас на сторінку з посиланнями для «остаточного видалення» служби Gmail і «Історії веб-пошуку». При видаленні служби Gmail потрібно буде ввести новий поштову адресу, який буде використовуватися для доступу до облікового запису Google.

Для видалення облікового запису YouTube слід зайти на сторінку додаткових налаштувань і натиснути на посилання «Закрити акаунт». Якщо ваш аккаунт YouTube пов'язаний з ім'ям в Google+ (докладніше див. тут ), То вам доведеться спочатку відмовитися від інтеграції з G + і вибрати інший нік або змінити налаштування або повністю видалити акаунт Google+.

тут  ), То вам доведеться спочатку відмовитися від інтеграції з G + і вибрати інший нік або змінити налаштування або повністю видалити акаунт Google+

Багато сервісів, в тому числі і не пов'язані безпосередньо з Google, для авторизації використовують акаунти Google. Таким чином, вони мають доступ до ваших персональних даних, що зберігаються в таких акаунтах. Щоб розірвати цю інтеграцію, заходимо на сторінку безпеки в налаштуваннях облікового запису і внизу в розділі «Зміни, пов'язані додатки і сайти» натискаємо на кнопку «Управління доступом».

Щоб розірвати цю інтеграцію, заходимо на  сторінку безпеки  в налаштуваннях облікового запису і внизу в розділі «Зміни, пов'язані додатки і сайти» натискаємо на кнопку «Управління доступом»

Сервіс Street View в складі Google Maps зазвичай автоматично «замилює» обличчя перехожих і реєстраційні знаки автомобілів, але ви можете додатково вимагати «розмиття» якихось деталей вашого місця проживання. Для цього на відповідному зображенні потрібно клацнути по кнопці «Повідомити про проблему» в нижній частині екрана, після чого ви перейдете на сторінку скарг про неприйнятний зображенні. Тут можна написати, що, наприклад, вас не влаштовує зображення вашого вікна за мотивами конфіденційності і ви бажаєте розмити його.

Тут можна написати, що, наприклад, вас не влаштовує зображення вашого вікна за мотивами конфіденційності і ви бажаєте розмити його

Відмовившись від сервісів і облікового запису Google, ви, зрозуміло, можете продовжувати користуватися цією пошуковою системою. Якщо ж ви не хочете, щоб сайтам, на які ви заходите, були відомі ваш IP-адресу, версія браузера, дозвіл екрана і інші відомості, можна користуватися альтернативними машинами. Наприклад, сервіс Startpage надає вам всю міць пошукового движка Google, але без відстежувати ваше місцезнаходження, розміщення файлів cookie і передачі всіх цих відомостей третім особам.

Наприклад, сервіс  Startpage  надає вам всю міць пошукового движка Google, але без відстежувати ваше місцезнаходження, розміщення файлів cookie і передачі всіх цих відомостей третім особам

Пошукова машина DuckDuckGo працює на власному движку і забезпечує високий рівень анонімності як при пошуку, так і при переході на сторінки за результатами пошуку. Крім того, DuckDuckGo може інтегруватися в браузери IE, Firefox, Chrome і Safari і має цілий ряд корисних можливостей.

2. Аккаунт Facebook

Популярна соціальна мережа Facebook пропонує досить гнучкі способи настройки видимості як ваших повідомлень, так і особистих даних для різних категорій відвідувачів. Залежно від вашого бажання якісь пости зможуть побачити тільки вибрані вами «друзі», якісь будуть видні тільки групі, а якісь будуть доступними для широкого загалу.

При цьому існують можливості контролю за тією інформацією про вас, яку розміщують інші користувачі. Зокрема, можна заборонити публікацію у вашій стрічці постів з небажаними фотографіями, в яких ваше зображення відзначено мітками. Для цього в «Журналі дій» в лівій колонці потрібно вибрати пункт «Фотографії з вами», і ви побачите список всіх фотографій, на яких ви відзначені. Навівши мишку на «шестірню», ви побачите, хто саме може бачити це фото. Натиснувши на «олівець», можна приховати це фото зі стрічки ( «Хроніки»).

Можна і просто видалити мітку з фотографії, клацнувши по пункту «Поскаржитися / Видалити мітку», або попросити того, хто розмістив тег на фото, прибрати її. При цьому варто пам'ятати про те, що після цього видимість фотографії залишиться без змін і її можна буде виявити в результатах пошуку.

Якщо ви не хочете, щоб ваші пости в Facebook можна було знайти пошуком в Google, потрібно змінити налаштування конфіденційності. Для цього потрібно натиснути на «шестірню» в правому верхньому кутку і вибрати пункт «Конфіденційність». У пункті «хто може бачити ваші публікації в майбутньому» вибираємо «друзі або настройки користувача», нижче - «обмежити доступ до колишніх публікацій». У розділі «Хто може мене знайти» за допомогою зазначених адреси електронної пошти або номера телефону вибираємо «Друзі», в пункті про пошукових системах знімаємо галочку з дозволу давати посилання на вашу «Хроніку».

Після всіх налаштувань конфіденційності можна перевірити, як ваша стрічка буде виглядати для інших користувачів Facebook. Для цього потрібно зайти в свою «Хроніку», клацнути по «шестерінки» праворуч від кнопки «Журнал дій» і вибрати пункт «подивитися як ...».

Якщо ви твердо мають намір відмовитися від використання Facebook і вирішили видалити свій аккаунт, то тут ця процедура цілком свідомо заплутана, щоб згодом не стикатися з масовими запитами на відновлення облікового запису. Попередньо рекомендується завантажити всю завантажену інформацію, яка в іншому випадку буде повністю втрачена. Для цього потрібно зайти в настройки аккаунта і в нижній частині сторінки натиснути на посилання «Завантажити копію». (У російській перекладі інтерфейсу тут помилка: не "на" Facebook, з «з» Facebook). Ви перейдете на сторінку «Завантаження вашої інформації», де потрібно буде натиснути кнопку «Почати створення архіву». За замовчуванням в його склад входять всі фотографії та відео, публікації, повідомлення і листування в чаті, імена і деякі електронні адреси «друзів». У розширеному архіві будуть також міститися дані про IP-адреси входу в аккаунт, файли cookie, кліки по рекламних оголошеннях, їх тематика і інша службова інформація. Детальніше про те, де і яка інформація зберігається в Facebook, можна дізнатися тут .

В якості альтернативи повному видаленню аккаунта Facebook пропонує його «деактивацію». В результаті буде прихована вся інформація про ваш «Хроніки», включаючи «друзів», фотографії та інтереси, а ваші «друзі» втратять можливість зв'язатися з вами. При цьому в будь-який час ви зможете знову активувати ваш аккаунт, не втративши жодної інформації.

Для деактивації потрібно зайти в настройки аккаунта , Вибрати в списку ліворуч пункт «Безпека» і на сторінці внизу натиснути посилання «Деактивувати акаунт».

Для деактивації потрібно зайти в  настройки аккаунта  , Вибрати в списку ліворуч пункт «Безпека» і на сторінці внизу натиснути посилання «Деактивувати акаунт»

Для повного видалення облікового запису потрібно зайти на сторінку видалення , Яку можна знайти через пошук, - прямого посилання в інтерфейсі на неї немає. За офіційними даними, видалення інформації про акаунт з баз Facebook займає до одного місяця, при цьому деякі дані про нього в резервних копіях і балках зберігаються до 90 днів. Окремі відомості, наприклад повідомлення, відправлені «друзям», навіть після повного видалення облікового запису будуть видні, як і раніше.

3. Аккаунт «ВКонтакте»

У користувачів популярної в Росії соціальної мережі «ВКонтакте» часто виникає бажання повністю очистити свою «стіну», видаливши всі повідомлення, але зберігши сам акаунт, його налаштування і всіх «друзів». Якихось вбудованих інструментів для цього не існує, нo в Мережі можна знайти різні варіанти java-скриптів, здатні автоматично видаляти всі повідомлення на відкритій сторінці.

На момент підготовки цієї статті працездатний java-скрипт виглядав так:

«Javascript: (function () {var s = document.createElement ( 'script'); s.src = 'http: //okontakte.info/delmsg.js'; s.type = 'text / javascript'; document. getElementsByTagName ( 'head') [0] .appendChild (s);}) (); "

Скрипт потрібно скопіювати в адресний рядок браузера, і якщо слово «javascript:" не скопіювати, його потрібно буде набрати окремо. Скрипт працює на «стіні», а також сторінках «мої повідомлення» і «мої новини». Після видалення записів їх можна оперативно відновити системними засобами соціальної мережі.

Після видалення записів їх можна оперативно відновити системними засобами соціальної мережі

Видалення облікового запису «ВКонтакте» досить тривалий час було максимально ускладнено: для цього треба було звертатися в службу підтримки, а прийняття рішення могло займати більше місяця. Тим часом сьогодні ця операція не викликає ніяких проблем: для цього потрібно зайти на сторінку налаштувань і в самому її низу натиснути на гіперпосилання «Видалити свою сторінку». Потім ви перейдете на сторінку, де потрібно буде вибрати одну із запропонованих причин видалення або написати свою.
Причому при виборі однієї із запропонованих причин у віконці для повідомлення з'являється уїдливий коментар.

Причому при виборі однієї із запропонованих причин у віконці для повідомлення з'являється уїдливий коментар

Про видалення облікового запису можна також оповістити «друзів» по ​​«ВКонтакте».

Протягом семи місяців сторінку можна без проблем відновити зі збереженням всіх даних і налаштувань. Такий тривалий термін свідчить про явне небажання власників цієї мережі розлучатися зі своїми користувачами і тим більше з їх персональними даними. Сам по собі цей факт здатний породити масу конспірологічних теорій, і далеко не секрет, що компетентні органи з підвищеною увагою ставляться до того, що викладають на своїх сторінках клієнти саме цієї мережі. Будемо вважати, що причина такого пильної уваги виключно в тому, що «ВКонтакте» - найбільша російська соціальна мережа, хоча існують і інші версії.

4. Аккаунт Twitter

Напевно, у Twitter cамая проста і швидка процедура видалення облікового запису і всіх підключених до нього сервісів. Досить в браузері на ПК зайти в настройки і в самому низу сторінки натиснути на посилання «Деактивувати мій акаунт». При цьому сам акаунт буде видалений в найближчі кілька хвилин, деякі з повідомлень буде видно протягом декількох днів, а ваші дані будуть зберігатися 30 днів, до закінчення яких можна скасувати видалення.

Як і у випадку з Facebook, перед видаленням можна скачати архів всіх повідомлень починаючи з вашого першого твіту.

5. Відриваємося від стеження

Всі соціальні мережі відстежують ваші переміщення по Мережі навіть тоді, коли у вас не відкриті сторінки їхніх сайтів. Щоб «відірватися від стеження», існує прекрасний плагін для браузерів Disconnect . Нова версія 2 існує поки в варіантах тільки для Firefox і Chrome, перша ж версія доступна і для Safari.

Disconnect блокує активність соціальних мереж і їх файли cookie без разлогініванія. Крім того, серед його корисних функцій є пріоритетне використання шифрованих https-версій сайтів при використанні бездротового підключення Wi-Fi.

Мережеву активність відстежують і багато інших сайтів - для вивчення предопочтеній відвідувачів, індивідуалізації рекламних і комерційних пропозицій та інших цілей. В сучасних браузерах є вбудовані інструменти, що утрудняють таке відстеження, однак вони не завжди ефективні.

Більш результативний спосіб позбутися від такого стеження реалізований в плагіні для браузерів DoNotTrackMe . Плагін автоматично блокує понад 600 різних трекерів, які відстежують дії користувачів. Ведеться підрахунок числа заблокованих сайтів і соціальних мереж, і при певній кількості вам присуджується «медаль».

Ведеться підрахунок числа заблокованих сайтів і соціальних мереж, і при певній кількості вам присуджується «медаль»

Ми вже обговорювали, як ліквідувати прив'язку різних сервісів і додатків до аккаунту Google. Щоб позбутися від подібної інтеграції для інших соціальних мереж, можна скористатися сайтом MyPermissions , Для Facebook є спеціальний плагін, а посилання на інші сервіси переправляють вас на відповідні сторінки зі списком підключених додатків.

6. Зберігайте спокій

У цій статті ми торкнулися лише кількох популярних онлайнових сервісів, невпинно збирають і систематизують наші особисті дані. Безліч інших зайняті тим же самим, але в них теж є інструменти для повного видалення облікового запису і майже всіх слідів вашої участі в їх роботі. Щоб отримати прості інструкції по їх видаленню, можна скористатися сайтом AccountKiller , На якому зібрано понад 450 різноманітних мережевих сервісів.

Між тим, не будемо наївними: незважаючи на всі засоби стирання «цифрового відбитка», ніхто нам не дасть гарантій того, що все, що ми формально видалили, дійсно стерто, а не продовжує зберігатися на чиїхось серверах. Залишається сподіватися на чесність і порядність тих, кому ми колись довірили свої особисті дані - перевірити, чи дійсно вони тримають слово, просто неможливо. А спокуса зберегти таку цінну інформацію «на майбутнє» занадто велике, щоб перед ним встояти. Так що тут можна застосувати той же принцип, що і в медицині: краще профілактика, ніж лікування, краще запобігти витоку, ніж потім боротися з її ліквідацією. Не побоюся здатися банальним, але в черговий раз пораджу гарненько думати перед тим, як ділитися інформацією про своє життя в інтернеті, адже в Мережі, як відомо, не пропадає нічого.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью