• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Складання семантичного ядра

Доброго часу доби, шановні читачі. Ще влітку, 13 липня, я опублікувала статтю розкрутка блогу - інструкція новачкові. Інструкція складається з послідовних кроків, які повинен зробити блогер на шляху розкрутки свого блогу. Але тому що інструкція передбачає тезовий підхід, я стала розкривати кожен пункт інструкції, приділяючи більше уваги дрібницям. Тому, пізніше, з'явилися ще 2 статті з цієї серії - Розкрутка блогу-визначення цілей і Розкрутка блогу - тематика і позиціонування . На жаль, потім я зробила досить довга перерва в публікаціях на цю тему, і сьогодні вирішила відновити. Оскільки перерва була досить великою, 2 місяці, я вирішила оживити у вас в пам'яті ці статті, а так само ввести в курс справи своїх нових читачів.
Доброго часу доби, шановні читачі
Отже, я зупинилася на тому, що кожен блогер, завівши свій блог повинен чітко усвідомлювати мету, яку він ставить перед собою, а так же правильно позиціонувати свій блог.
Детальніше читайте за посиланням вище. Зараз переходимо до третього пункту інструкції Складання семантичного ядра.

На перший погляд цей термін може здатися складним, але на ділі щось не так. В seo-термінології так називається підбір ключових слів, які б ясно відображали тематику вашого блогу. Як правило, семантичне ядро ​​підбирають до сайту в цілому, а для окремих статей підбирають ключові слова. Але, я вважаю, ці два поняття рівнозначні, тому пізніше я наведу приклад на цій статті, але який так само актуальне для всього блогу в цілому.

Я рекомендую з самого початку подбати про правильне складання семантичного ядра блогу, тому що це буде корисно не тільки для кращого ранжирування пошуковими системами вашого блогу. Для вас самих буде легше підбирати теми для майбутніх статей, заголовки до них, а так само, чітко і ясно характеризувати свій блог, коли ви захочете зареєструватися в якихось каталогах, рейтингах, розсилати пропозиції щодо обміну постовими та інше. Але перейдемо до справи.

Шановні блогери, щоб скласти семантичне ядро ​​свого блогу, вигадувати нічого не потрібно. Все, що необхідно знати на даному етапі, це:

 1. Про що блог
 2. Ознайомитися з рекомендаціями пошукових систем до змісту сайтів
 3. Скористатися статистикою пошукових запитів
 4. Вибрати з статистики то, що максимально відображає тематику вашого блогу. Ще раз повторю - вигадувати запити не треба, треба вибрати з того, що надають нам пошукові системи.

Отже, про що блог ми визначилися. Це ще було в попередній статті про тематику і позиціонування.

Другий пункт не є обов'язковим, але я його включила в список, тому що багато хто не здогадуються, що вже про все написано, потрібно просто бути уважним.

За другим пунктом йдемо в пошукові системи. А точніше до Яндексу, тому що у нього є більш точна довідка з нас цікавить питання. Довідка доступна зі сторінки Яндекс Вебмайстер. Будь ласка, зайдіть на цю сторінку і прочитайте статтю На які питання відповідає ваш сайт.

Хочу звернути вашу увагу на цю фразу зі статті:

При створенні сайту вам буде корисно зрозуміти, як користувачі формулюють свої потреби у вигляді пошукових запитів. Справа в тому, що на положення сторінки в результатах пошуку за запитом дуже сильно впливає те, наскільки її текст відповідає формулюванню запиту

Дуже важливо розуміти, що сайт або його окрема сторінка тільки тоді відповідає запиту користувача, коли на ньому є точне відповідність фрази, введеної користувачем в рядок пошуку пошукової системи. Тобто якщо людина шукає "купити зелену кофтинку з малиновими гудзиками", то пошуковий робот покаже саме ту сторінку, на якій знаходяться одночасно всі слова з цієї фрази. Наприклад, це може бути каталог продукції, де йде опис зеленої кофтинки, а десь в меню згадується нова колекція, в якій є біле плаття з малиновими гудзиками. Але якщо у вас буде на сайті написано "Джемпер салатового кольору" і "біле плаття з темно-рожевими гудзиками", то цілком ймовірно, що ваш сайт, а саме сторінка з джемпером, не буде відповідати пошуковому запиту.

Звичайно, я привела не життєвий приклад, але тільки для того, щоб ви відчули схему роботи пошукового робота. Звичайно, пошукові роботи достатньо інтелектуальні, і в окремих випадках розпізнають словоформи, відмінки, однокореневі слова, викидають із запиту слова, що не несуть смислового навантаження - прийменники, займенники тощо. Але саме так, як я описала вище, відбувається пошук документів, максимально відповідних введеному користувачем запитом.

Отже, щоб наш блог відвідували саме ті відвідувачі, які нам потрібні, тобто цільові відвідувачі, нам необхідно вивчити, як саме вони шукають те, що їм потрібно, і що, природно, є у нас. Яндекс пропонує нам скористатися статистикою ключових слів. А у гугла на цей рахунок можна скористатися Інструментом добору ключових слів. Користуватися цими інструментами потрібно завжди і обов'язково. Це та ниточка, яка пов'язує вас з вашими читачами.

Як же користуватися статистикою пошукових запитів. Алгоритм простий. Вводимо найголовніше слово або словосполучення, яке в цілому характеризує весь ваш блог. Я покажу на прикладі цієї статті. Оскільки все, що ми повинні застосувати до блогу в цілому, ми повинні застосовувати до кожної статті окремо і навпаки. Моя стаття характеризується такими словами, як

 • семантичне ядро
 • ключові слова

І я повинна з'ясувати, якщо людині необхідно буде прочитати статтю на цю тему, як він це буде шукати в Яндексі або Гуглі. Заходимо на сторінку статистики ключових слів від Яндекс, сюди . І вводимо головну фразу, в моєму випадку "семантичне ядро". Зверніть увагу, мої запити не залежить від регіону, і можуть бути показані в будь-якій країні світу, якщо ж у вас запит, які геозавісім, то необхідно налаштувати фільтр. Отримуємо такий результат (зображення клікабельні)

Вертикальною смугою я виділила ті фрази, які на мій погляд можуть мені бути цікаві
Вертикальною смугою я виділила ті фрази, які на мій погляд можуть мені бути цікаві. Але це я подивилася поки тільки одну фразу, у мене ж є ще одна, повторюю дії з фразою "ключові слова"

Як і в прикладі вище, я виділила тільки ті слова, які можуть бути мені цікаві, і максимально відповідають темі даної статті
Як і в прикладі вище, я виділила тільки ті слова, які можуть бути мені цікаві, і максимально відповідають темі даної статті.

Тепер те ж саме проробимо в Google. Заходимо на цю сторінку , І вводимо цікавлять фрази. Семантичне ядро

і ключові слова
і ключові слова

Тепер необхідно звести все підібрані фрази в єдиний список
Тепер необхідно звести все підібрані фрази в єдиний список. Ось що у мене вийшло

Але, як ви розумієте, це тільки попередній список тих слів, які максимально відображають суть моєї статті, і це саме ті пошукові фрази, які вводять в рядок пошуку цільові відвідувачі
Але, як ви розумієте, це тільки попередній список тих слів, які максимально відображають суть моєї статті, і це саме ті пошукові фрази, які вводять в рядок пошуку цільові відвідувачі.

Залежно від того, для чого саме підбираються ключові слова, для головної сторінки, що характеризують в цілому тематику блогу, або для внутрішньої, що характеризують тему однієї єдиної статті, і робиться вибір тих чи інших ключових слів. Тобто, якщо ви складаєте семантичне ядро ​​для всього блогу, то варто в першу чергу розглядати варіанти з кількістю показів, як мінімум, від 1000 в місяць. Тому як 1000 показів на місяць діляться на 30 днів, а це всього 33 відвідувача в день за умови, що кожен повинен відвідати ваш блог, що малоймовірно. Особливо, якщо блог буде знаходиться не в першій трійці, а нижче. Якщо ж ви складаєте семантичне ядро ​​для конкретної статті, то варто вибирати хоча б від 100 показів на місяць. Цифри, які я привожу, я рекомендую тільки новачкам, більш досвідчені блогери вже самі зможуть визначити, запити з якою кількістю показів на місяць підходять їм найбільше.

Пам'ятаємо, що для кожної сторінки свого блогу можна підібрати 1-2, максимум 3, запиту.

На даному етапі ми тільки визначили ключові слова, за якими можуть нас знайти наші відвідувачі. Але сказати, що на цьому складання семантичного ядра для сайту закінчено, не можна. На даний момент є тільки список слів, і зараз необхідно визначитися, які ключові слова залишити, як ядро ​​сайту, а від яких відмовитися. Для цього необхідно буде проаналізувати пошукову видачу по кожному із запитів, провести аналіз своїх конкурентів. Пошукова видача аналізується на предмет наявності в ній таких місць, на які є можливість потрапити вашого блогу. В цілому я вже писала про це в контексті інших своїх статей. можете прочитати тут і тут . А ось про аналіз конкурентів постараюся розповісти найближчим часом. Хоч у мене є така стаття, але була написана ще на початку мого шляху, і вимагає значної переробки. Тому й не хочу вас до неї відсилати.

Далі буде. Вдалого вам розвитку.
Оновлено 05.01.2011. Ось і продовження:
Аналіз пошукової видачі
Аналіз конкурентів

Беріть участь в акції для блогерів - обмін постовими .

Останнім часом все більше з'являється шанувальників Unix, Linux. А виявляється є ще й ubuntu. Для мене, як людини далекої від цього, не зовсім зрозуміло, що це таке. Але участь в акції ніхто не відміняв, і мені довелося самостійно з'ясовувати, що таке ubuntu - графічна оболонка це або операційна система ubuntu , Або і те й інше разом, для мене так і залишилося загадкою. Той хто в темі, може почитати історію появляенія ubuntu, і навіть підписати на оновлення блогу, тому що цьому звірові буде присвячена ціла серія статей.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью