• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Скільки коштує реклама в українських Telegram-каналах - опитування

 1. Андрій Бродецький, « Технології, медіа та суспільство »(31 500 передплатників)
 2. Михайло Сапитон, « Booker »(11200 передплатників)
 3. Кіра Єрьоміна, « Кіра Єрьоміна »(10100 передплатників)
 4. Алена Деньга і Євген Зінгерман, « Digital Masons »(8600 передплатників)
 5. Артур Оруджалієв, Канал без назви (3400 передплатників) і « Афіша Києва »(5230 передплатників)
 6. Євгенія Дуброва-Аліксюк, « Webmagic - adwords ppc веб-аналітика »(3270 передплатників)
 7. Олег Цегельник, Apps4Life (3200 передплатників)
 8. Денис Судилківська, « Лавка Продуктового Дизайну »(2830 передплатників)
 9. Олександра ринку, « основи коміксологіі », (2050 передплатників)

11 Грудня, 2017, 12:00

11959

За 2017 рік з'явилися сотні авторських Telegram-каналів: позначився новий приплив аудиторії і підйом інтересу до месенджер. Лідери українського сегмента можуть похвалитися десятками тисяч передплатників. Однак заробляти на каналах як і раніше наважуються лише деякі. Ми розібралися, за скільки можна купити розміщення, чому адміністратори відмовляються від реклами і які пропозиції їм найчастіше надходять.

Андрій Бродецький, « Технології, медіа та суспільство »(31 500 передплатників)

Андрій Бродецький, «  Технології, медіа та суспільство  »(31 500 передплатників)

В описі каналу Андрій закріпив пост з описом всіх умов розміщення - це популярна практика серед адміністраторів великих каналів. Згідно з ним, звичайний пост з охопленням близько 20 000 переглядів обійдеться в 7000 грн (15 000 рублів). Пост на 10 000 переглядів коштує 3500 грн (8 000 рублів), анонси ICO він обговорює окремо. Там же розписана інформація про аудиторію, список найбільших рекламодавців і приклади результативності.

Про формування ціни на розміщення і знижки

Колись давно придумав суму в рубль за перегляд. Це нормально для нишевой теми. Потім знизив, зараз в залежності від знижки виходить 0,2-0,35 грн (0,5-0,8 рубля) за перегляд. Насправді майже завжди пост дешевше, ніж зазначено в прайсі. Якщо звертається невеликий бізнес або продукт з невисоким цінником, я дивлюся на ситуацію з їх боку - дорога реклама просто не окупиться. Тому бажаючим роблю знижки.

Про недоліки і переваги реклами в Telegram

 • Складно зрозуміти, хто аудиторія каналу. Бракує статистики, як в Facebook, який показує соцдем-характеристики аудиторії, її географію, інтереси.
 • Занадто багато реклами поганих каналів. У тому числі про «даркнет», «зливи» та іншу дичину від інфобізнесменов і арбітражніков. Це дратує читачів і дискредитує рекламу в Telegram в цілому.
 • Але в Telegram можна непогано продавати нішеві продукти - професійні та освітні курси і програми. Telegram добре підходить для реклами продукту з високим цінником - умовно, одна покупка курсу за 100 000 рублів окупить всю рекламну кампанію в Telegram.

Про відсоток відмов рекламодавцям

Список не веду, але відмов більше половини. В основному люди хочуть рекламувати свої канали, а я не хочу витрачати довіру аудиторії на рекламу поганого контенту. З смішного: пропонували розмістити рекламу бота для продажу наркотиків. Що найсмішніше, деякі канали реально це розмістили.

Про кількість заявок від українських рекламодавців

Українські маркетологи і агентства поки не розглядають Telegram як популярну в Україні майданчик. Від українських рекламодавців у мене було всього кілька постів: інкубатор енергетичних стартапів, звіт юридичної фірми про регулювання криптовалюта і ще щось.

Канали якої сфери продають саму переоціненої рекламу

Криптовалюта. Якісь божевільні цінники там, тисячі доларів за посаду в каналі з десятками тисяч передплатників. Хоча я розумію, чому так відбувається. Гаряча тема, багато шалених грошей, всі хочуть урвати свій шматок пирога, поки годівниця НЕ схлопнется. Ще дорого коштує реклама в каналах на тему фінансів і банків, але там і аудиторія специфічна. Чи варто доступ до неї таких грошей, потрібно питати у тих, хто розміщує пости в таких каналах.

Михайло Сапитон, « Booker »(11200 передплатників)

Михайло Сапитон, «  Booker  »(11200 передплатників)

Давно розміщую рекламу на каналі, кілька разів міняв цінник. зараз оформив пост з основними правилами розміщення. Стандартна ціна - ~ 1300 грн (3000 рублів), проте схожим за тематикою літературним каналах роблю знижку. Іноді піднімаю рекламу, коли приходять великі замовники або нетематичні ресурси.

Часто доводиться відмовляти в розміщенні - рекламодавці хочуть гарантій за кількістю підписок, занадто серйозних знижок або пропонують трешову канали. Останнім часом ситуацію погіршило засилля ботовод, які наганяють десятки тисяч аудиторії за копійки.

Ціну в рублях встановив через географію рекламодавців - запитів з України було всього кілька, проте жоден так і не сплатив розміщення. Чи не ставлю за мету заробіток на каналі, в середньому за за місяць вдається отримати близько $ 300.

Майже кожен рекламний пост провокує відписки читачів - часом з цим важко змиритися, з'являються думки зав'язати з рекламою. Однак за підсумками опитування серед читачів дізнався, що понад 60% ставляться до рекламних розміщень лояльно. Головне, щоб вони були грамотно розбавлені контентом і доречні по тематиці.

Кіра Єрьоміна, « Кіра Єрьоміна »(10100 передплатників)

Кіра Єрьоміна, «  Кіра Єрьоміна  »(10100 передплатників)

Ще не продаю рекламу, хоча пропозицій багато. Думаю, що ще не час.

Про те, що пропонують рекламувати

Канали і товари. Але я не думаю, що моя аудиторія буде дуже лояльна до подібного. Так що не ризикую.

Про суму або кількості читачів, яка змусить задуматися про рекламні розміщення

Я просто намагаюся ще підібрати найоптимальніший спосіб для подачі цієї самої реклами. Не хочеться вписуватися в шаблони.

Про плюси і мінуси рекламних розміщень в Telegram

З плюсів - ти можеш рекламувати не тільки товари, а й Telegram-канали, які можуть бути корисні в принципі кожному. Я так для себе відкрила багато нових каналів. З мінусів, знову ж таки, ти можеш втратити аудиторію. Тому що не бачиш, наскільки та чи інша реклама актуальна для твоїх читачів.

Алена Деньга і Євген Зінгерман, « Digital Masons »(8600 передплатників)

Алена Деньга і Євген Зінгерман, «  Digital Masons  »(8600 передплатників)

Зараз пост з вакансією коштує 500 грн, реклама - 1500 грн. Публікація йде в канал і закриту Facebook-групу. Ми починали з 250 грн за вакансію, коли в каналі було пару тисяч людей і як тільки оголосили про таку можливість - нас засипали пропозиціями. Дуже швидко вирішили підняти ціну.

Попит дуже великий, плата за розміщення - це своєрідний фільтр. До слова, навіть за гроші ми публікуємо не всі вакансії, намагаємося на вході перевіряти пропозицію на адекватність. Пропозицій розмістити рекламу продукту або заходу приходить менше. В основному рекламодавці задоволені результатом - з «Масонів» на тематичні заходи та курси хороший відгук.

З вакансіями працюємо як майданчик для розміщення і не гарантуємо ніяких результатів, з заходами можемо співпрацювати і по CPA. Ще давно прийняли для себе рішення не співпрацювати з рекламодавцями з Росії і не привертати спеціально під них російську аудиторію.

Реклама в Телеграма, як і в іншому Діджитал-каналі працює добре, якщо вдалося підшукати майданчик з потрібніший аудиторією і правильно подати меседж. Ми намагаємося збирати зворотний зв'язок. Є багато рекламодавців, які просто хочуть розміститися в великому каналі - це стрілянина по горобцях, та й нам такий контент не цікавий.

Артур Оруджалієв, Канал без назви (3400 передплатників) і « Афіша Києва »(5230 передплатників)

Артур Оруджалієв,  Канал без назви  (3400 передплатників) і «  Афіша Києва  »(5230 передплатників)

Про позиціонуванні особистого канал і «Афіші»

В особистому каналі рекламу не продаю. Тому що не веду його регулярно. Реклама в Telegram дешева. Звернення є. Усім відмовляю або називаю спеціально цифру від якої відмовляться.

Канал «Афіша Києва» спочатку створювався як бізнес-експеримент. Тематичне міні-медіа в Телеграма. Там реклама продається і коштує 750 грн. Звертаються кілька разів на тиждень. У більшості випадків це заходи (тема каналу) або канали. В ідеалі хотілося б відмовитися від реклами каналів і залишити тільки тематичну рекламу, яка цікава читачам.

Про кількість відмов

Поки не відмовляв. Приводів не було. Якщо прийдуть з рекламою умовного каналу «Партії регіонів» - відмовлю 🙂

Про формування ціни на рекламу

Попитати скільки коштує реклама в інших каналах. Порахував вартість контакту. Вивів середню «для старту». Пішли звернення і оплати. Як тільки звернень буде багато - буде підвищення. Паралельно буде рости і кількість передплатників. Тобто навіть зі збільшенням ціни вартість контакту буде ставати доступнішою.

Про недоліки і переваги реклами в Telegram

Я бачу величезні переваги. Тематична реклама зараз дуже доступна. Кілька тисяч переглядів матеріалу в Telegram буде коштувати в рази, а то і в десятки разів дешевше, ніж на сайтах.

Багато рекламодавців звикли гнатися за «відомими» сайтами, де за 10 000 грн їх новина поставлять незрозуміло куди і матюкав в результаті прочитають пару сотень чоловік. У Telegram все зовсім не так і вартість контакту набагато доступніше.

З мінусів - немає статистики. Але ті ж переходи поміряти не проблема. Перегляди теж видно. Інструментарію в цілому мало. Але це не проблема. Платформа заточена під користувача, а не рекламодавця. І саме тому Telegram користується все більше і більше людей. Як тільки Telegram стане зручний рекламодавцю - він стане дратувати користувачів.

Євгенія Дуброва-Аліксюк, « Webmagic - adwords ppc веб-аналітика »(3270 передплатників)

Євгенія Дуброва-Аліксюк, «  Webmagic - adwords ppc веб-аналітика  »(3270 передплатників)

Так, даю рекламу, але вельми рідко. Тому поставила цінник ~ 1150 грн (2500 руб). Вже якщо і турбувати передплатників, то явно не всім підряд. Вказую в рублях так як більша частина Telegram використовує саме цю валюту при перекладах.

На рахунок рекламного ринку є пара моментів. Щоб реклама давала віддачу, краще шукати суміжні або тематичні канали. Тому як може бути багато передплатників на тих каналах, де наприклад GIF, картинки, але ви самі розумієте, як мала частка там саме вашої ЦА.

Відмовляю зазвичай, якщо хочуть якийсь нетематичні марення рекламувати.

Олег Цегельник, Apps4Life (3200 передплатників)

Олег Цегельник,  Apps4Life  (3200 передплатників)

Про купівлю реклами в інших каналах

Зараз рекламу практично не розміщую, вона перестала працювати адекватно. Люди неохоче підписуються на нові канали, вже не рятує ні рекомендація, ні натівка - все це реклама. З недавньої кампанії, було вкладено близько 5000 рублів, прийшло 150 передплатників. Це дуже дорогий передплатник. Якщо порівнювати з літом, то вартість залучення через рекламу збільшився в 5-10 разів. Передплатник наївся говно-контенту і став більш вимогливий до змісту каналу.

Про перспективи та проблеми ринку

З'явилося більше функцій в різних агрегаторах, наприклад, tgstat.ru. Зростає кількість категорій, можна додати вартість реклами і т.д. Цілком вірогідна поява біржі на базі ресурсу або поруч.

З курйозів. Якось я замовив дорогу рекламу в мережі каналів, гроші взяли. Реклама не вийшла. І нічого не зробиш. З цим ніяк боротися не можна, крім як через нейтральних осіб або тієї ж біржі.

Про рекламу у себе на каналі

Сам я розміщую рекламу досить рідко. По-перше, цим потрібно займатися - шукати потенційних клієнтів. По-друге, моя тематика не надто популярна і не користується попитом. По-третє я люблю своїх передплатників, тому намагаюся не «балувати» їх рекламою. Контент - король.

Денис Судилківська, « Лавка Продуктового Дизайну »(2830 передплатників)

Денис Судилківська, «  Лавка Продуктового Дизайну  »(2830 передплатників)

У каналі немає реклами за гроші або бартерних відносин. Декілька разів на тиждень звертаються з питанням розміщення. Дивлюся, що саме хочуть показати моїм читачам, і якщо це може бути їм цікаво - розміщую безкоштовно. Якщо немає, то і на платній основі не буде розміщення. Чому не розміщую? Це дало б дохід в декілька сотень доларів на місяць з дуже сумнівною перспективою кратного масштабування. Чи не займаюся питаннями зі стартовою прибутковістю менше $ 1000..

Олександра ринку, « основи коміксологіі », (2050 передплатників)

Олександра ринку, «  основи коміксологіі  », (2050 передплатників)

Реклама коштує 400 грн, але мета моєї писанини - не фінансова збагачення, а скоріше просвіта читачів. Я б не радила канал, на який сама не хочу підписуватися, тому мені здається, що автори каналів повинні вільно відмовляти в рекламі, якщо їм не до душі продукт.

А взагалі, нічого поганого в рекламі не бачу. Автори витрачають купу часу, створюючи контент. У цей час вони могли б заробляти десь, але вони свідомо витрачають його на канал, на своїх передплатників, але ж і блогерам потрібно десь брати гроші на життя. Так що не розумію, чому хтось вважає, що автор каналу продається, коли рекламує щось.

Про відмовах в розміщенні і дивних пропозиціях

Найчастіше відмовляю, десь 70-80% виходить відмов. В першу чергу, тому що розумію - самому рекламодавцеві це буде невигідно, адже його контент і товар не цікаві моїм читачам. Ось совісно брати у людей гроші, якщо наперед знаю, що їм ця реклама нічого не дасть.

Одного разу просили рекламувати якісь гаманці зі шкіри, а я взагалі намагаюся шкіру не носити і дуже переживаю щодо прав тварин. Ще забавно було, коли просили рекламувати якісь еротичні календарі.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити нам.

Чому не розміщую?
Помітили помилку?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью