• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Скидання баласту. Оптимізація Windows Vista

 1. зайва краса
 2. Прибираємо зайвий жирок
 3. додаткове прискорення
 4. * * *

Мінімальні системні вимоги Windows Vista можна назвати щадними. Ну дійсно, що таке в наш час процесор з тактовою частотою 800 МГц, 512 Мб оперативної пам'яті і 20 Гб на жорсткому диску? На ділі ж Vista примудряється пригальмовувати і на набагато більш просунутих комп'ютерах. Як зробити її менш ненажерливої ​​і змусити працювати швидше?

Перший варіант - за допомогою спеціальних твикеров. Програм таким безліч. Але, як то кажуть, не всі вони однаково корисні. Трапляються серед твикеров відверті поганки і глюкогенератори. До того ж Windows Vista легко піддається дресурі і без всяких там сторонніх коштів. Саме цим ми зараз і займемося.

зайва краса

Оптимізація «Вісти» дуже схожа на оптимізацію Win XP. Як і в XP, починати треба з зовнішнього вигляду.

Windows Vista заявлена ​​як найкрасивіша операційна система Microsoft. Посперечатися з цим важко: прозорі віконця, блискучі панельки, барвисті іконки. Однак нові ефекти вимогливі до ресурсів комп'ютера. Чи потрібні вони для нормальної роботи? Відповідь, ясна річ, негативний. Жертвувати або не жертвувати красивостями заради швидкості - вирішувати вам, ми ж розповімо, як їх відключити.

Мінімальні системні вимоги Windows Vista можна назвати щадними

Прозорість відключається зняттям однієї галочки.

Спершу позбавимося від прозорості. На робочому столі натискаємо правою кнопкою миші і вибираємо пункт Персоналізація. Переходимо на вкладку Колір і зовнішній вигляд вікон. Знімаємо галочку навпроти Включити прозорість. Підтверджуємо вибір кнопкою OK.

Кількість доступних тим невелика, і лише одна з них дає максимальну продуктивність - класична.

Трохи швидше система запрацює, якщо взагалі відключити тему Aero. У вкладці Колір і зовнішній вигляд вікон відкрийте Властивості і там визначитеся з новою темою оформлення. Мінімальні ресурси потрібні для класичної теми оформлення.

Відключимо також деякі візуальні ефекти. Відкриваємо в Пуск вкладку Панель управління і вибираємо Система й обслуговування. Там знаходимо та знаряддя. Вибираємо Налаштування візуальних ефектів і позбавляємося від непотрібного. Прибрати можна практично все. Хіба що залишити згладжування нерівностей екранних шрифтів.

Хіба що залишити згладжування нерівностей екранних шрифтів

У всіх цих анімаціях, загасання і гладких прокручування немає ніякого практичного сенсу. Тому відключаємо сміливо.

Після цих нескладних операцій Windows Vista моментально втрачає колишню красу. Але ж вона не красна дівиця, щоб нею милуватися. Зате навіть на слабких машинах продуктивність збільшується на порядок.

Бічна панель - одне з головних візуальних нововведень Vista. Слава богу, відключається вона без всяких проблем.

Для позбавлення від практично даремною бічній панелі знову входимо в Панель управління. Відкриваємо Оформлення та персоналізація. У Свойствах бічній панелі Windows просто прибираємо галочку в пункті Запускати бічну панель при запуску Windows.

Реєстр «Вісти» нічим не відрізняється від реєстру в XP. Все так само незрозуміло.

Однак навіть при відключенні зовнішніх ефектів можлива уповільнена робота Пуска і папок в Провіднику. Щоб позбутися від цього, потрібно дістатися до реєстру. У Пуск відкриваємо стандартні програми і запускаємо Виконати. Пишемо regedit. На екрані з'явиться Редактор реєстру. За адресою HKEY_CURRENT_USER \ Control Panel \ Desktop знаходимо параметр MenuShowDelay і міняємо значення рядка MenuShowDelay з 400 на 0. У цьому випадку різні меню (програми, обраного і так далі) будуть відкриватися миттєво. Правда, не всім це зручно. Якщо відчуваєте дискомфорт, замість 0 ставте 150 або 200.

Можна повернути «Пуску» класичний зовнішній вигляд, якщо новий вам здається незручним.

За бажанням, повертаємо стандартне класичне меню Пуск. Правою кнопкою миші натискаємо на Пуск, вибираємо Властивості і переходимо до класичного варіанту.

Якщо ж новий Пуск вам подобається, але не подобається швидкість відкриття папок з програмами, в тому ж меню Властивості тисніть на кнопку Налаштувати і в списку, що з'явився зніміть галочку з пункту Виділяти недавно встановлені програми. Тепер папки будуть відкриватися без затримок.

Прибираємо зайвий жирок

Будь-яка операційна система складається з маси елементів. Рядовому користувачеві багато з них просто не потрібні. На щастя, позбавитися від них неважко.

Відкриваємо Панель управління і клацніть на Видалення програми. У вікні Програми та засоби натискаємо Включення або відключення компонентів Windows.

У меню автозавантаження можна вимкнути непотрібні програми, які запускаються при старті системи і пожирають ресурси.

З'явиться список компонентів. Кожен встановлений компонент відзначений галочкою. Якщо навести курсор миші на елемент у списку, з'явиться підказка з описом обраного ланки. Деякі функції складаються з декількох компонентів. Щоб побачити їх, натисніть плюсик. Знімайте галочки з усього, що вам не потрібно (не забуваючи про золоте правило «не знаєш - не чіпай»).

Відключені процеси не будуть знищені. Їх можна знову включити, відкривши цей же вікно і поставивши галочку навпроти потрібного компонента.

Інший бич продуктивності - програми, що працюють у фоновому режимі. При погляді на трей (область поряд з годинником на панелі завдань) видно значки програм, запущених у фоновому режимі. Але далеко не всі вони там відображаються.

Відновлення системи - штука корисна. Тільки зовсім необов'язково підстрахуватися засобами Windows.

Відключити зайве можна так: в Пуск вибираємо Виконати і вводимо msconfig. На екрані влаштується вікно Конфігурація системи. Воно практично таке ж, як в Windows XP. Клацаємо на вкладку Автозавантаження та прибираємо галочки навпроти непотрібних нам програм. Тепер вони не будуть автоматично завантажуватися при запуску операційної системи і перестануть споживати дорогоцінні ресурси. Ще раз нагадуємо, що якщо ви не знаєте, для чого запускається та чи інша програма, краще її не чіпайте - собі дорожче вийде. Як дізнатися? Елементарно (за умови, що у вас є доступ в інтернет): в улюбленому пошуковику вводите назву файлу або процесу і отримуєте купу посилань на тему.

Ще однією причиною низької продуктивності є служба відновлення системи. Щоб відключити цю функцію, відкриваємо Пуск, натискаємо правою кнопкою мишки на Комп'ютер. Вибираємо Властивості. Знаходимо Додаткові параметри системи. Переходимо на вкладку Захист системи і знімаємо галочки поруч з логічними дисками, перерахованими в списку.

Переходимо на вкладку Захист системи і знімаємо галочки поруч з логічними дисками, перерахованими в списку

Якщо пошук файлів - не надто часте ваше заняття, то індексація не потрібна.

Відновлення системи - функція незамінна при різних збоях. Тому можна і потрібно підстрахуватися утилітами резервного копіювання та відновлення від сторонніх розробників, які дозволяють робити бекапи не тільки на жорстких дисках, а й на DVD.

Незайвим буде налаштувати службу індексування. Індексація використовується для оптимізації пошуку Windows. Зрозуміло, що відбувається це за рахунок ресурсів комп'ютера.

В Панелі управління знаходимо пункт Система й обслуговування. Потім вирушаємо в Параметри індексування. Тиснемо Змінити і в верхньому вікні прибираємо галочки з тих об'єктів, індексування яких не потрібно (іншими словами, ті місця, де ви навряд чи будете щось шукати). Якщо прибрати всі галочки, служба індексування буде відключена. Але в цьому випадку пошук буде працювати дуже повільно. А пошук в «Вісті» зручний.

Раз в тиждень Windows Vista робить дефрагментацію жорстких дисків. На наш погляд, для рядового користувача це занадто. Такий процедурі досить місячного інтервалу. Через Пуск входимо в розділ стандартних програм. Там відкриваємо службові. Запускаємо службу дефрагментації диска і налаштовуємо розклад на свій розсуд.

Запускаємо службу дефрагментації диска і налаштовуємо розклад на свій розсуд

В місяць досить одного сеансу дефрагментації.

Функція глибокого сну досить сильно обтяжує жорсткий диск. Коли активований режим гібернації, Windows скидає зміст оперативної пам'яті на жорсткий диск, і потім можливо швидке включення комп'ютера. Для ноутбуків функція незамінна, а ось настільним системам вона здебільшого ні до чого. Якщо можливості глибокого сну ніколи не будуть потрібні, не роздумуючи відключаємо цю службу. В результаті звільняється місце на жорсткому диску, рівне обсягу вашої оперативної пам'яті.

Для відключення глибокого сну в Пуск вибираємо Стандартні програми. У них відкриваємо Службові і запускаємо Очищення диска. Вибираємо Файли всіх користувачів цього комп'ютера. Вказуємо той жорсткий диск, на якому встановлена ​​Windows. Після сканування виводиться список варіантів очищення жорсткого диска. Ставимо галочку навпроти Очищення файлів в режимі глибокого сну.

До речі, тут же можна видалити непотрібні файли. Наприклад, сліди попередніх версій Windows.

додаткове прискорення

Продуктивність зростає не тільки при вивільненні ресурсів, але і при їх додаванні (логічно, правда?).

У Windows Vista з'явилася нова чудова функція. Називається вона ReadyBoost. Вона дозволяє використовувати USB-флешки для підвищення продуктивності. ReadyBoost буде використовувати їх для кешування даних. Якщо у вас мало оперативної пам'яті, але є USB-брелок, то ця функція буде для вас справжнім порятунком.

Так буде виглядати флешка після активації ReadyBoost.

Щоб включити ReadyBoost, підключіть флешку до комп'ютера. Бажано, щоб її обсяг був дорівнює обсягу оперативної пам'яті в системі. Але це необов'язково. Система автоматично виявить накопичувач і запропонує використовувати його або за прямим призначенням, або для прискорення роботи комп'ютера. Вибираємо другий варіант.

Додавання ReadyBoost-пристрою не подвоїть оперативну пам'ять в системі (через дуже маленькій швидкості читання і запису), але невеликий приріст продуктивності буде. На жаль, ReadyBoost не працює з іграми.

Тимчасові дані, які Windows буде кидати на флешку, зашифровані. Тому не варто боятися за їх вміст, якщо флешка загубиться.

Невеликий приріст продуктивності дасть збільшення файлу підкачки. Але перед установкою нового розміру потрібно попередньо видалити старий. В Панелі управління вибираємо Система й обслуговування. Потім та знаряддя. Знаходимо Налаштування візуальних ефектів. На вкладці Додатково відкриваємо налаштування Віртуальної пам'яті (кнопка Змінити). Активуємо опцію Без файлу підкачки і клацаємо на Задати. Після перезавантажуємося. Старий файл підкачки видаляється.

Після перезавантаження приступаємо до створення нового файлу підкачки. Рухаємося за колишньою адресою. Якщо жорсткий диск один і на ньому створено кілька розділів, файл підкачки бажано розташовувати в першому розділі (він найшвидший). При двох і більш жорстких дисках розміщуємо файл на той диск, де не встановлена ​​Windows. Зберігаємо зміни і перезавантажуємо комп'ютер.

Щоб оптимізувати продуктивність жорсткого диска необхідно перейти в розділ Диспетчер пристроїв і відкрити Дискові пристрої.

Щоб оптимізувати продуктивність жорсткого диска необхідно перейти в розділ Диспетчер пристроїв і відкрити Дискові пристрої

Нехай диски крутяться швидше!

Правою кнопкою миші натискаємо на обраний жорсткий диск. У Свойствах переходимо на закладку Політика і включаємо параметри збільшення продуктивності. Крім того, активуємо кешування запису на диск. Це потрібно для того, щоб диск використовував кеш: маленьку область пам'яті на жорсткому диску, яка дозволяє помітно збільшити продуктивність вінчестера.

На жаль, дані опції не завжди доступні при використанні SCSI-дисків. Також це стосується деяких дисків Serial ATA (SATA).

Тим, у кого стоять IDE-диски, потрібно зайти в розділ IDE ATA / ATAPI-контролери. Розкриваємо список пристроїв і правою кнопкою клацаємо на кожному пункті. Переходимо на закладку Додаткові параметри і відзначаємо галочкою Задіяти DMA.

Повторюємо дію для кожного з наявних пристроїв.

Додаткове швидкодію можна вичавити з налаштувань електроживлення. В Панелі управління відкриваємо Система й обслуговування. Входимо на вкладку Електроживлення і вибираємо максимальну продуктивність. Економію харчування залишимо ноутбуків.

Нарешті, остання порада: займаючись оптимізацією Vista, не забувайте про установку останньої версії драйверів. Багато не беруть до уваги цей момент, але ж свіжий драйвер нерідко збільшує продуктивність.

Багато не беруть до уваги цей момент, але ж свіжий драйвер нерідко збільшує продуктивність

На зло Чубайсу включаємо рубильник на максимум продуктивності.

* * *

Система, на якій тестувалися можливості по оптимізації Windows Vista, недалеко пішла від мінімальних вимог для останньої ОС від Microsoft. Судіть самі: процесор 1,83 ГГц і 512 Мб оперативної пам'яті - сумнівний варіант для установки Windows Vista. Особливо якщо це Ultimate, де функцій найбільше. Однак і на такому комп'ютері спілкування з «Вистой» стало цілком комфортним. Навіть при поверненні до теми Aero.

Ну дійсно, що таке в наш час процесор з тактовою частотою 800 МГц, 512 Мб оперативної пам'яті і 20 Гб на жорсткому диску?
Як зробити її менш ненажерливої ​​і змусити працювати швидше?
Чи потрібні вони для нормальної роботи?
Як дізнатися?
Логічно, правда?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью