• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Система управління кольором в Windows 7 <Windows 7 - Враження і факти

 1. Загальна інформація про управління кольором в Windows 7
 2. Налаштування колірних профілів
 3. Додавання колірного профілю
 4. Зіставлення колірних профілів з пристроями
 5. Від'єднання сопоставленного колірного профілю
 6. Збереження і використання зіставлення профілів і пристроїв
 7. Зміна колірних установок пристрою для всіх користувачів комп'ютера
 8. Передача кольору за замовчуванням

Система управління кольором забезпечує максимально точне відтворення кольорів на таких пристроях, як екран монітора і принтер.

Загальна інформація про управління кольором в Windows 7

Налаштування колірних профілів

Передача кольору за замовчуванням

Загальна інформація про управління кольором в Windows 7

Графічні пристрої різних типів мають різні колірними характеристиками і можливостями. Наприклад, принтер може виявитися нездатним відтворити той же набір кольорів, що і монітор. Сканери та цифрові камери також мають різні колірні характеристики. Навіть два різних графічних редактора можуть інтерпретувати одні і ті ж кольори по-різному. Це пов'язано з тим, що у кожного графічного пристрою свій обмежений діапазон кольорів, який, як правило, вже гами людського ока.

Відображення кольорів також залежить від умов перегляду (наприклад, від навколишнього освітлення). Система управління кольором забезпечує прийнятне відображення квітів при різних умовах перегляду і на пристроях з различающимися здібностями до відтворення кольорів.

Таким чином, без спеціальної оптимізації налаштувань відображення кольору для кожного пристрою або програми, одне і те ж зображення може виглядати по-різному на кожному з цих пристроїв. Такі спеціально адаптовані до певного пристрою параметри інтерпретації кольору зберігаються в файли, які називаються колірними профілями. У колірні профілі також зберігається інформація про колірні характеристики пристрою. Кольорові профілі створюються автоматично при установці програм або пристроїв обробки / відтворення графіки.

наверх

Налаштування колірних профілів

Зазвичай параметри, задані в колірні профілі за замовчуванням, забезпечують цілком коректне цветовоспроизведение. Автоматично створені налаштування колірних профілів слід змінювати тільки в тих випадках, коли вони явно не відповідають вашим вимогам щодо подання квітів.

Одне графічний пристрій може мати кілька колірних профілів. Ця можливість створена для коректного відображення квітів при різних умовах перегляду (наприклад, різна інтенсивність навколишнього освітлення). Також колірні профілі можуть бути оптимізовані під різні типи проектів. Наприклад, принтер може мати кілька профілів, кожен з яких оптимізований під певний тип паперу або чорнила. Якщо у вас є кілька профілів для встановленого пристрою, то ви можете вказати, який профіль за яких умов використовувати.

наверх

Додавання колірного профілю

1. Відкрийте меню Пуск, введіть у пошуковий рядок colorcpl і натисніть Enter.

(Також можна відкрити Панель управління -> Всі елементи панелі управління -> Управління кольором).

2. На вкладці Усі профілі натисніть кнопку Додати.

3. Вкажіть місце розташування додається колірного профілю, його назва та натисніть Додати.

4. Натисніть Закрити.

наверх

Зіставлення колірних профілів з пристроями

1. Щоб прив'язати кілька профілів до одного пристрою, відкрийте меню Пуск, введіть у пошуковий рядок colorcpl і натисніть Enter.

(Також можна відкрити Панель управління -> Всі елементи панелі управління -> Управління кольором).

2. Відкрийте вкладку Пристрої.

3. У списку Пристрій виберіть пристрій, який потрібно порівняти з одним або декількома колірними профілями.

4. Відзначте галочкою Використовувати мої параметри для цього пристрою і в нижній частині вікна натисніть кнопку Додати.

5. У діалоговому вікні Зіставлення колірного профілю виконайте одну з двох дій:

 • Якщо потрібно використовувати колірний профіль, який вже встановлений на комп'ютері, виділіть необхідний профілю, а потім натисніть ОК.
 • Якщо потрібно використовувати колірний профіль, який ще не встановлено на комп'ютері, натисніть Огляд, вкажіть місце розташування колірного профілю і натисніть ОК.

Обраний колірний профіль (або профілі) тепер зіставлені з цим пристроєм і можуть використовуватися програмами, які використовують Систему управління кольором Windows 7 при роботі з цим пристроєм. Щоб призначити зіставлений колірний профіль профілем за замовчуванням для вибраного пристрою, виділіть її та натисніть кнопку Зробити профілем за замовчуванням.

6. Натисніть Закрити.

наверх

Від'єднання сопоставленного колірного профілю

1. Відкрийте меню Пуск, введіть у пошуковий рядок colorcpl і натисніть Enter.

(Також можна відкрити Панель управління -> Всі елементи панелі управління -> Управління кольором).

2. Відкрийте вкладку Пристрої.

3. У списку Пристрій виберіть потрібне графічний пристрій.

4. Відзначте галочкою Використовувати мої параметри для цього пристрою, виділіть зіставлений колірний профіль, який потрібно від'єднати і в нижній частині вікна натисніть кнопку Видалити.

Обраний колірний профіль тепер не підтверджено даними графічним пристроєм.

Примітка. Деякі програми-фоторедактори все ж зможуть пропонувати вибір колірних профілів. Але внесені зміни будуть використовуватися тільки в цій програмі.

наверх

Збереження і використання зіставлення профілів і пристроїв

Після зіставлення колірного профілю (або профілів) з пристроєм, ви можете зберегти цю конфігурацію.

1. Відкрийте меню Пуск, введіть у пошуковий рядок colorcpl і натисніть Enter.

Відкрийте меню Пуск, введіть у пошуковий рядок colorcpl і натисніть Enter

(Також можна відкрити Панель управління -> Всі елементи панелі управління -> Управління кольором).

2. Відкрийте вкладку Пристрої і виконайте одну або кілька дій:

 • Щоб додати зіставлені вами колірні профілі пристрою до системних замовчуванням для цього пристрою, натисніть кнопку Профілі і виберіть Об'єднати мої параметри з системними умовчаннями.
 • Якщо ви хочете використовувати установки за замовчуванням для даного пристрою замість набору зіставлених вами колірних профілів, натисніть кнопку Профілі і виберіть Замінити мої параметри системними умовчаннями.
 • Якщо ви хочете зберегти набір зіставлених вами профілів, натисніть кнопку Профілі і виберіть Зберегти зіставлення. У вікні, введіть назву набору колірних профілів, виберіть папку, де буде збережений набір і натисніть Зберегти. Надалі ви зможете легко завантажити цей набір профілів, коли буде потрібно.
 • Щоб завантажити набір зіставлених колірних профілів, натисніть кнопку Профілі і виберіть Завантажити зіставлення.

3. Натисніть Закрити.

наверх

Зміна колірних установок пристрою для всіх користувачів комп'ютера

Будь-які зміни параметрів кольорів діють тільки в межах облікового запису користувача, який вносив ці зміни. Однак можна зробити певні колірні установки конкретного пристрою опція стане типовою для всіх користувачів, які використовують даний пристрій (крім тих користувачів, які активували функцію «Використовувати мої параметри для цього пристрою»).

1. Увійдіть в Windows 7 як адміністратор.

2. Відкрийте меню Пуск, введіть у пошуковий рядок colorcpl і натисніть Enter.

3. На вкладці Детально натисніть кнопку Змінити параметри за замовчуванням.

4. У списку Пристрій виберіть пристрій, який потрібно порівняти з одним або декількома колірними профілями для всіх користувачів комп'ютера, що використовують для цього пристрою колірні установки за замовчуванням.

5. Виконайте одну або кілька дій:

 • Щоб додати новий колірний профіль для вибраного пристрою, натисніть Додати і перейдіть до кроку 6.
 • Якщо ви не хочете, щоб колірний профіль зіставлявся з обраним пристроєм, виділіть цей профіль, натисніть Видалити і натисніть Так. Перейдіть до кроку 7.
 • Якщо для одного пристрою вибрано кілька колірних профілів, виділіть колірний профіль, який слід використовувати за замовчуванням для даного пристрою і натисніть Зробити профілем за замовчуванням. Перейдіть до кроку 7.

6. У діалоговому вікні Зіставлення колірного профілю виконайте наступне:

 • Якщо потрібно використовувати колірний профіль, який вже встановлений на комп'ютері, виділіть необхідний профілю, а потім натисніть ОК.
 • Якщо потрібно використовувати колірний профіль, який ще не встановлено на комп'ютері, натисніть Огляд, вкажіть місце розташування колірного профілю і натисніть ОК.

7. Щоб зберегти набір зіставлених з обраним пристроєм колірних профілів, натисніть кнопку Профілі і виберіть Зберегти зіставлення.

Щоб завантажити набір зіставлених колірних профілів, натисніть кнопку Профілі і виберіть Завантажити зіставлення. Вкажіть шлях до збереженого файлу зіставлень і натисніть Відкрити.

8. Натисніть Закрити (два рази).

наверх

Передача кольору за замовчуванням

Від налаштувань кольору залежить, наскільки правильно Windows 7 буде вибирати кольору при перенесенні зображення з одного пристрою (і, отже, колірного простору) в інше. На вкладці Детально в розділі ICC промальовування для зіставлення колірної гами WCS можна вибрати один з чотирьох типів відтворення кольору, визначених ICC (Міжнародним колірним консорціумом):

Перцепційний (Perceptual) - найкраще підходить для фотографічних зображень. Дозволяє максимально зберегти градації вихідного зображення при перерахунку в колірний простір пристрою з меншим колірним охопленням. Перцепційний тип передачі кольору в Windows 7 виявлено за замовчуванням.

Відносний кольорометричні (Relative colorimetric) - найкраще підходить для тих випадків, коли кілька певних кольорів повинні бути передані точно - наприклад, при розробці логотипів. Кольори, які знаходяться в межах колірного охоплення обох пристроїв, залишаються незмінними, у той час як інші кольори можуть змінюватися. При використанні відносного кольорометричні типу білий колір пристрої перераховується як найсвітліша точка апаратно-незалежного колірного простору.

Абсолютний кольорометричні (Absolute colorimetric) тип відрізняється від відносного кольорометричні тим, що всі кольори перераховуються в апаратно-незалежне простір колориметрически точно, включаючи білий колір пристрої. Добре підходить для тих випадків, коли потрібно зімітувати колір паперу на виході.

Ділова графіка (Saturation) - найкраще підходить для відображення графіків і діаграм, де яскравість зображення важливіше точної передачі кольору. В процесі перетворення кольорів з одного колірного простору в інше, відносні відтінки зберігаються, але кольори можуть зрушуватися.

наверх

При написанні статті використовувалася офіційна документація Microsoft Windows 7 на англійській мові.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью