• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Sherman Filterbank 2 - секретна зброя звукової обробки

 1. Вступ Наш пристрій є плодом інженерних розробок бельгійського інженера і музиканта на ім'я Герман...
 2. Пристрій Sherman Filterbank 2
 3. Розглянемо по порядку всі модулі приладу, дотримуючись разом з аудіосигналом:
 4. Розглянемо фільтри докладніше:
 5. Висновок

Вступ

Наш пристрій є плодом інженерних розробок бельгійського інженера і музиканта на ім'я Герман Гілліс, якому належить невелика компанія Sherman Productions, заснована в далекому 1988 році. Sherman Filterbank - це прилад, в створення якого інженер вклав весь досвід, накопичений їм за багато років захоплення створенням звукових пристроїв.

В кінці 80-х років Герман Гілліс був відомий світові як один з учасників бельгійського колективу  Poésie Noire  , Що виконував похмуру полугітарную-напівелектронним музику в жанрах Darkwave, Electropop і EBM В кінці 80-х років Герман Гілліс був відомий світові як один з учасників бельгійського колективу Poésie Noire , Що виконував похмуру полугітарную-напівелектронним музику в жанрах Darkwave, Electropop і EBM. З дитинства захоплювався грою на електрогітарі і інженерною справою, Герман вже мав до цього моменту досить важкий багаж знань по створенню різноманітного обладнання.

Спочатку, молодому інженеру в силу браку коштів доводилося збирати все самому - першими приладами, виготовленими майбутнім творцем Sherman Filterbank були гітарний підсилювач і гітарні stomp-ефекти. До 18 років Герман вже активно використовував виготовлені ним власноруч пристрої, такі як драм-машина, air-scratcher, різні міді-пристрою і ін., Граючи в колективі під назвою «The Primitifs», де його і помітив Джо Кастерс, фронтмен Poésie Noire . Так Герман стає гітаристом, а незабаром і співавторам більшості композицій Poésie Noire.

У наступні роки участі в колективі, Герман, «зловивши хвилю» тенденцій розвитку електронного звучання, створив разом з колегами (а також - у власному сайд-проект «Sherman») величезна кількість музики в жанрі «New Beat», програмуючи електронні біти і мелодійні партії. У числі створених ними композицій є, наприклад, ремікс для Жана-Поля Готьє.

Через якийсь час після розпаду його останнього колективу «Volt», Герман, втомившись від бурхливого життя в світі шоу-бізнесу, вирішує серйозно зайнятися інженерією. Через якийсь час після розпаду його останнього колективу «Volt», Герман, втомившись від бурхливого життя в світі шоу-бізнесу, вирішує серйозно зайнятися інженерією

Протягом 3 років Герман розробляє унікальний гітарний синтезатор, одночасно працюючи майстром по відновленню і лагодження синтезаторів і звукового обладнання. Однак грандіозного проекту Германа не судилося з'явиться на світ. Щоб його праця не пропала марно, інженер вирішується використовувати свої напрацювання для створення окремого звукообрабативающего модуля.

Так, в 1996 році на світ з'явилися перші прилади Sherman Filterbank. Друзі Германа відразу ж відзначили звучання нового пристрою як «революційний», і незабаром перші 40 прототипів пристрою (зібрані повністю вручну) були благополучно продані. Після цього Герман провів ще 6 місяців, допрацьовує прилад (наприклад, він додав йому MIDI).

У той же час, інженером були розроблені і зібрані кілька досвідчених моделей звукогенерірующіх модулів під назвою Sherman Chaosbank, яким, проте, не довелось потрапити в серійне виробництво.

До теперішнього моменту Герман продав вже кілька тисяч своїх модулів Sherman Filterbank - і це тільки початок. Нинішнє «відродження» ретро-звучання і любові до аналогових пристроїв не видає ознак уповільнення, і тому Sherman Filterbank сьогодні стає все більш акутальним.

Так чому ж найперший серійний прилад від молодого інженера Sherman Filterbank 2 заслужив настільки яскраву любов і визнання професійних продюсерів з усього світу, які використовують його в своїх Сетап?

Спробуємо прояснити ситуацію, і розповімо про прилад більш докладно.

Концепція Sherman Filterbank 2

Sherman Filterbank 2 - це багатофункціональний прилад, призначений для самих різних ситуацій. До них можна віднести можливості не тільки звукової обробки, такі як насичення, сатурація, частотна коригування, фільтрація, але і не менш глибокий функціонал, що пропонує всілякі способи модуляції звуку - FM і AM синтез, модулювання за допомогою обвідних і LFO, і безліч інших унікальних можливостей. По суті, функціонал пристрою настільки багатий і специфічний, що можна сміливо порівняти цей прилад з повноцінним модульним синтезатором - окремі блоки пристрою можуть бути Маршрутізірованний найрізноманітнішими спрособамі, пропонуючи кілька варіантів проходження звукового тракту. Крім того, прилад оснащений великою кількістю тригерних входів і виходів, за допомогою яких окремі елементи пристрою можуть впливати один на одного або модулюватися будь-яким входять аудіо або CV сигналом. Найбільше така схема роботи нагадує саме роботу з модульним синтезатором, в якому оператор сам визначає шлях аудиотракта і модуляційні взаємодії за допомогою з'єднання модулів патч-кабелями.

Направивши всередину Sherman Filterbank 2 будь-, навіть найпростіший тип аудіосигналу (наприклад, синусоїду) ви зможете отримати багатогранні і часто абсолютно непередбачувані результати, які перетворять вашу студію в експериментальну звукову лабораторію! Втім, може бути використаний будь-який тип аудіосигналу - ви обов'язково досягнете цікавих результатів при роботі з гітарами, синтезаторами, звуковими модулями, драм-машинами, аудіофрагментів, польовими записами, шумовими аудіосигналами, радіоперешкодами, словом - весь спектр аудіоматеріалів представляє прекрасну основу для роботи з Sherman Filterbank 2. Старі, обридлі вам синтезатори оживуть новим життям, аудіолупи запульсіруют кількістю нових звуків, аудіомікс стане щільним і енергійним, гітара - яскравою і агресивною, а барабани - щільними і насиченими.

Різноманітність звукової палітри, досяжне засобами Sherman Filterbank 2 доступно завдяки тому, що прилад заснований на повністю аналогової компонентної бази. Ні для кого не секрет, що аналогове звучання в наші дні переживає епоху ренесансу - ринок знову наповнюється аналоговими синтезаторами, як новими, так і відтвореними старими. Однак, більшість сучасних аналогових приладів, як не крути, програють вінтажним побратимам в звучанні, ну а вантажні інструменти в свою чергу рідкісні, дороги, і вимагають певного догляду, такого як попередній «розігрів» осциляторів для досягнення точності ладу. Крім того, вантажні сітезатори часто не мають сучасних можливостей, таких MIDI-імплементація або пам'ять. У цьому сенсі Sherman Filterbank 2 є панацеєю для кожного любителя аналогового звуку - аналоговий тракт цього приладу перетворить будь-який звук в аналоговий, додавши нових гармонік, щільності, яскравості і життя! Ну а крім вишеумомянутих можливостей модульної комутації, прилад також легко і невимушено управляється і по MIDI, з усіма притаманними цьому класичному протоколу можливостями - збереження петчей, модулювання MIDI сигналів, автоматизація параметрів, і т.д. Крім того, деякі тригерні повідомлення, що приймаються приладом, можуть бути перетворені в MIDI-сигнал - такі можливості в подібних пристроях зустрічаються досить рідко.

Таким чином, Sherman Filterbank 2 може виконувати величезну кількість прикладних задач або бути використаним для експериментальних цілей.

Таким чином, Sherman Filterbank 2 може виконувати величезну кількість прикладних задач або бути використаним для експериментальних цілей

Пристрій Sherman Filterbank 2

Поглянувши на передню панель приладу, ми побачимо безліч різноманітних регуляторів, важелів і індикаторів - з першого погляду це облив органів управління може ввести недосвідченого продюсера в ступор. Однак при трохи більш детальному вивченні все встає на свої місця - тим більше, що філососфіей Германа при створенні даного приладу була максимальна музикальність і дружній інтерфейс до користувача. Кожен з органів управління приладу має максимально «живі» характеристики впливу на звук, і навіть при найменших маліпуляціях з цими настройками звук може змінитися кардинально.

Розглянемо по порядку всі модулі приладу, дотримуючись разом з аудіосигналом:

Аудіосигнал починає свою подорож з монофонічного аудиовхода signal in Аудіосигнал починає свою подорож з монофонічного аудиовхода signal in. Таким чином, для того, щоб обробляти стереофонічні сигнали, знадобиться 2 прилади. Але не поспішайте засмучуватися - функціонал пристрою дозволяє розділити аудиопоток і отримати на виході повноцінний стереосигнал!

У кожному Sherman Filterbank 2 присутня можливість підключення декількох приладів в ланцюг. При такому підключенні, все настройки першого фільтра master-приладу будуть продубльовані на slave-приладах. Підключення проводиться звичайним TRS-кабелем, щоб підключити декілька приладів один до одного, тут є спеціальні гнізда link in і link out.

Регулятор bypass / effect відповідає за плавне регулювання між чистим і обробленим сигналом Регулятор bypass / effect відповідає за плавне регулювання між чистим і обробленим сигналом. Оброблений сигнал подається на попередній підсилювач, і далі йде через весь звуковий тракт приладу. Чистий сигнал відразу потрапляє в моно аудіовихід main out, розташований на задній панелі приладу.

Підсилювач вхідного сигналу Підсилювач вхідного сигналу. Даний регулятор відповідає за посилення вхідного сигналу і дозволяє підсилювати слабкі вхідні сигнали до достатнього для роботи рівня, крім того, сигнал можна розігнати до появи перевантаження з характерним «ламповим» забарвленням (overdrive). Даний регулятор також відповідає за правильне срабативаеніе аудіотріггеров різних модулів приладу, якщо до цих модулів не підключені патч-кабелі. Таким чином, правильна настройка рівня вхідного звуку вплине не тільки на його гучність, але і на харакетр модуляції.

2 трьохпозиційних важеля зліва від ручки Input відповідають за різні параметри 2 трьохпозиційних важеля зліва від ручки Input відповідають за різні параметри. Перший дозволяє посилити або послабити верхні частоти вхідного звуку, так звані «трансіенти», надаючи звуку більше виразності або більше обсягу. У центральному положенні вплив цього модуля відключено. Другий важіль управляє чутливістю спрацьовування тригерів, в нижньому положенні тригери менш чутливі до звукових піків, в вехньої - навпаки, більш чутливі.

Далі звук розділяється і потрапляє відразу на кілька різних модулів приладу. В першу чергу, це фільтри пристрою. Із самої назви приладу ми можемо здогадатися, що Sherman Filterbank 2 містить в своєму арсеналі кілька різних фільтрів. Якщо говорити більш конкретно, то фільтрів тут два. Обидва фільтра мають ідентичні налаштування і нічим один від одного не відрізняються. Це аналогові резонансні фільтри з крутизною спаду в 12dB на октаву, що пропонують класичні LP, BP і HP алгоритми, а також різноманітні їх варіації. Фільтри можуть працювати як послідовно, так і паралельно, також вони є метою багатьох модуляторів і можуть бути жорстко синхронізовані.

Розглянемо фільтри докладніше:

Регулятор частоти фільтра Регулятор частоти фільтра. Обидва фільтра приладу унікальні, і дозволяють працювати в неймовірно просторому частотному діапазоні від 0 Гц до 30 кГц, межі якого знаходяться за межами чутної частоти, що однак не заважає використовувати їх екстремальні значення для отримання оригінальних результатів або незвичайних модуляцій.

Регулятор резонансу відповідає за рівень резонансу фільтрів Регулятор резонансу відповідає за рівень резонансу фільтрів. Крайнє значення регулятора призводять до відчутного і досить-таки агресивної самовозбуждению. При високих настройках резонансу Самозбудження фільтр буде осциллировать, що дозволяє працювати з приладом і в автономному режимі.

Унікальний регулятор, що дозволяє плавно змінювати режим роботи фільтрів - від низькочастотного через смугової до високочастотного з усіма проміжними значеннями Унікальний регулятор, що дозволяє плавно змінювати режим роботи фільтрів - від низькочастотного через смугової до високочастотного з усіма проміжними значеннями. Таким чином можна домогтися подвоєння піків окремо взятого фільтра, що надає неймовірну глибину частотної коригування аудіо.

Унікальний регулятор, що дозволяє «инвертировать» смугової фільтр, перетворюючи його в різьблений (в лівому положенні), або ж - те ж саме + filter boost високочастотних і низькочастотних складових фільтра (в правому положенні) Унікальний регулятор, що дозволяє «инвертировать» смугової фільтр, перетворюючи його в різьблений (в лівому положенні), або ж - те ж саме + filter boost високочастотних і низькочастотних складових фільтра (в правому положенні). Комбінуючи настройки даного регулятора з настоянками типу фільтра можна отримати одну з найбагатших палітр аналогової частотної фільтрації на сьогоднішній день. І це ще не все!

Регулятор harmonics - це 13-позиційний перемикач, який відповідає за жорстку синхронізацію відстані між двома фільтрами приладу Регулятор harmonics - це 13-позиційний перемикач, який відповідає за жорстку синхронізацію відстані між двома фільтрами приладу. У положенні free, обидва фільтра можуть управлятися незалежно один від одного, в будь-яких інших положеннях загоряється лампочка sync, а частота зрізу другого фільтра стає прив'язаною до частоти зрізу першого фільтра на певний музичний інтервал, в діапазоні від уніссона до 6 октав. Таким чином, в будь-якому з значень регулятора harmonics (крім значення free) ми будемо управляти частотою другого фільтра за допомогою регулятора cutoff першого фільтра.

Крім того, на даному етапі звукового тракту ми можемо вивести звук першого фільтра в окремий монофонический аудіовихід out 1, тим самим розділивши обробляється аудіосигнал і перетворивши його в стереофонічний Крім того, на даному етапі звукового тракту ми можемо вивести звук першого фільтра в окремий монофонический аудіовихід out 1, тим самим розділивши обробляється аудіосигнал і перетворивши його в стереофонічний. Цей же вихід можна використовувати і для модуляционного роутінга за допомогою з'єднання елементів приладу патч-кабелями.

Фільтри приладу можуть працювати як послідовно, так і паралельно Фільтри приладу можуть працювати як послідовно, так і паралельно. Даний регулятор відповідає за плавну зміну між цими режимами, з усіма проміжними значеннями, що надає приладу Sherman Filterbank 2 ще більше індивідуальності.

Регулятор частотної модуляції (FM), доповнює можливості фільтрів Sherman Filterbank 2, модулюючи частоту зрізу фільтрів приладу Регулятор частотної модуляції (FM), доповнює можливості фільтрів Sherman Filterbank 2, модулюючи частоту зрізу фільтрів приладу. За допомогою частотної модуляції можна домогтися великого розмаїття тембральних характеристик - звук стає яскравим, агресивним і щільним, а також збагачується великою кількістю нових гармонік, набуваючи характерний «металевий» відтінок або стаючи схожим на звук етнічного духового інструменту «Діджеріду» . Частотна модуляція Sherman Filterbank 2 має великий спектр значень, при крайніх положеннях цього регулятора супершвидкісні значення можуть кардинально змінити тембр оброблюваного звуку.

Спочатку модулятором для FM-синтезу Sherman Filterbank 2 є необроблений входить аудіосигнал, однак прилад оснащений спеціальним тригерним входом FM IN, який замінює джерело модуляції будь-яким підключеним сигналом Спочатку модулятором для FM-синтезу Sherman Filterbank 2 є необроблений входить аудіосигнал, однак прилад оснащений спеціальним тригерним входом FM IN, який замінює джерело модуляції будь-яким підключеним сигналом. Сюди можна підключити майже все, що вам підкаже ваша уява: аудіороз'єм досить точно розпізнає широкий діапазон амплітудних сигналів, наприклад CV / Gate повідомлення, спрямовані з зовнішніх модульних синтезаторів, секвенсоров або модуляційних виходів самого Sherman Filterbank 2, а також будь-які типи аудіосигналу або навіть змінні значення з ножних контролерів і свічів - ще одна унікальна можливість приладу.

Крім того, регулятор частотної модуляції є також активатором ще двох додаткових унікальних функцій Крім того, регулятор частотної модуляції є також активатором ще двох додаткових унікальних функцій. Варто трохи повернути цей регулятор, як прилад відразу ж починає аналізувати висоту вхідного звуку. На основі цієї частоти звук можна дублювати - на октаву або квінту вгору. Робиться це за допомогою даного маленького важеля. Цей вбудований «октавер» має досить брудна і агресивне звучання, яке сподобається фанатам електрогітар і звучання групи The Prodigy. Музикантам з The Prodigy теж подобається цей ефект, тому в їхній студії теж є Sherman Filterbank 2 J

Другий «оживає» важіль ще більш унікальний - він відповідає за так званий трекінг фільтра (filter tracking) Другий «оживає» важіль ще більш унікальний - він відповідає за так званий трекінг фільтра (filter tracking). Встановлений в будь-яке положення, крім середнього, цей свіч дозволяє модулювати частоту першого фільтра за допомогою висоти оброблюваного звуку в напівтонової пропорції. Щоб пояснити, що може вийде, наведу простий приклад. Налаштуйте резонанс першого фільтра до його самозбудження, і ви отримаєте тон, що генерується фільтром приладу. Тепер, підключіть ваш синтезатор до audio in або модуляційної входу і активуйте функцію трекінгу. Вуаля - ви можете "грати" на фільтрі так, як ніби це осцилятор синтезатора! Звичайно ж, таким застосуванням ця можливість не обмежується - по суті, це один з багатопрофільних модуляційних інструментів приладу, що дозволяє створювати живі, пульсуючі мелодичні лінії.

Важіль управляє ще одним модулем приладу - чотирьохфазної обвідної фільтра, яка додатково може працювати в режимі envelope follower Важіль управляє ще одним модулем приладу - чотирьохфазної обвідної фільтра, яка додатково може працювати в режимі envelope follower. Важіль перемикає ці режими. У режимі envelope follower огинає спрацьовує від піків сигналу, що входить - цей ефект нагадує популярний гітарний ефект wah-wah, однак швидкісна огинає Sherman Filterbank 2 працює набагато більш точно - найширший діапазон значень, розташованих між 1 мілісекунди і 15 хвилинами для кожного параметра обвідної надає неймовірну гнучкість налаштувань!

4 ручки керують значеннями атаки, спаду, сустейна і загасання що обгинає відповідно 4 ручки керують значеннями атаки, спаду, сустейна і загасання що обгинає відповідно. У режимі envelope follower регулятор сустейна відповідає за точність тріггерінг. У режимі обвідної сустейн може мати як позитивні так і негативні значення.

За замовчуванням, тригери обвідної Sherman Filterbank 2 реагують на піки входить аудіосигналу, однак прилад оснащений спеціальним тригерним входом ADSR in, до якого можна підключити як керуючий, так і аудіосигнал, в тому числі сигнал з модуляційних виходів самого Sherman Filterbank 2 За замовчуванням, тригери обвідної Sherman Filterbank 2 реагують на піки входить аудіосигналу, однак прилад оснащений спеціальним тригерним входом ADSR in, до якого можна підключити як керуючий, так і аудіосигнал, в тому числі сигнал з модуляційних виходів самого Sherman Filterbank 2. Також огинає оснащена власним модуляційним виходом.

Ручка глибини модуляції обвідної фільтра може мати як позитивні так і негативні значення, і є у кожного з фільтрів приладу Ручка глибини модуляції обвідної фільтра може мати як позитивні так і негативні значення, і є у кожного з фільтрів приладу.

Sherman Filterbank 2 оснащений спеціальним генератором низької частоти - LFO, встановленим для модуляції частоти фільтрів Sherman Filterbank 2 оснащений спеціальним генератором низької частоти - LFO, встановленим для модуляції частоти фільтрів. LFO, як і більшість модулів приладу, працює в неймовірно широкому спектрі - від хвилини на цикл в мінімальному значенні до 3600 Гц в максимальному, зачіпаючи діапазон чутних частот для агресивних частотних модуляцій. За допомогою перемикача ми можемо вибрати між 2 формами хвилі LFO, або активувати режим, в якому генератор буде перезапускати від тригерних повідомлень. Регулятор глибини модуляції LFO дозволяє модулювати обидва фільтра синхронно, або в протифазі відносно один одного.

Регулятор амплітудної (або кільцевої) модуляції AM, модулює сигнал, що потрапляє на обидва аудіовиходу приладу, і є ключем до досягнення щільного, теплого і агресивного звуку Регулятор амплітудної (або кільцевої) модуляції AM, модулює сигнал, що потрапляє на обидва аудіовиходу приладу, і є ключем до досягнення щільного, теплого і агресивного звуку. Модулятором виступає аудіосигнал, оброблений другим фільтром. Також є спеціальний модуляційний вхід, подібний входів FM IN або ADSR IN, який приймає широкий спектр сигналів.

Нарешті, підсумковий оброблений сигнал, спрямований на обидва виходи приладу, проходить через модуль обвідної підсилювача Нарешті, підсумковий оброблений сигнал, спрямований на обидва виходи приладу, проходить через модуль обвідної підсилювача. Тут є 2 регулятора - Attack і Release. Що огинає запускається на основі звукових тригерів або сигналів, спрямованих на спеціальний модуляційний вхід AR IN.

Висновок

Хочеться ще раз відзначити, що, незважаючи на велику кількість функцій, Sherman Filterbank 2 - це дуже музичний прилад, і виразного результату тут домогтися можна навіть без глибоких пізнань в модульному синтезі і обробці. Достатньо лише підключити будь-яке джерело звуку і почати крутити ручки! Фільтри приладу мають характерне щільне звучання, а широкий діапазон можливостей частотної корекції дозволяє наситити і збагатити обробляється звук навіть шляхом невеликого акцентування окремих гармонік звуку. Еквалізація, частотна корекція, ексайтінг, аналогова компресія і великі модуляційні можливості - все це доступно за допомогою одного-єдиного Sherman Filterbank 2.

Для любителів комп'ютерних плагінів обробки хочеться сказати наступне - ефекту, подібного обробленого Sherman Filterbank 2 звуку домогтися, на жаль, неможливо! Жива і мінлива природа аналогового звуку, на який постійно впливає величезна кількість різних факторів, таких як напруга в мережі, тип використовуваного аудіокабелем, випадкові артефакти при аналоговому посилення і фільтрації, радіоперешкоди, що вловлюються приладом і ін. Привносить в звук той самий шарм, тепло і жвавість, які ми так любимо в вінтажному студійному обладнанні. При використанні Sherman Filterbank 2, ці нюанси стають особливо помітні і яскраво проявляються - наприклад, що обробляється барабанний аудіолуп може отримати безліч нових трансіентов, інші акценти, свінг, інше пайову дроблення, додатковий шар з альтернативним звучанням, аж до появи поліритмії. Втім, розповідати можна довго, чи не краще просто спробувати?

{Product id = 5436}

{Product id = 5435}

{Product id = 5434}

Пристрій поставляється в 3 різних модифікаціях - настільний модуль з можливістю кріплення в рек Tabletop, спеціальна рекова версія Rack, оснащена додатковим CV-виходом LFO, а також «елітна» стереофонічна версія приладу DoubleRack з двома додатковими CV-виходами LFO. І найголовніше - ShermanFilterbank 2 це по-справжньому недорогий прилад, дозволити його собі може майже кожен! Такого співвідношення ціна / якість на сучасному ринку професійного студійного обладнання потрібно ще пошукати. Ну а задоволення, яке ви отримаєте від роботи з приладом, явно переважить всі витрати на нього, це я вам можу гарантувати!

Просто погляньте на короткий список ( повний список тут ) Виконавців, які використовують цей воістину легендарний модуль:

 • Dreadzone
 • Fatboy Slim
 • Stereolab
 • Leftfield
 • Apollo 440
 • The Chemical Brothers
 • William Ørbit
 • Bjork
 • The Prodigy
 • Human League
 • David Bowie
 • U2
 • Underworld
 • ABBA
 • Rage Against The Machine
 • Placebo
 • Nine Inch Nails
 • KMFDM
 • Jamiroquai
 • Depeche Mode

______________________________ ______________________ ________

Втім, розповідати можна довго, чи не краще просто спробувати?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью