• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

SEO-просування сайту самостійно: покрокова інструкція для початківців в 2018 році

 1. Блок Технічні роботи
 2. Крок 1. Налаштування файлу robots.txt
 3. Крок 2. Відповідь сервера сторінок
 4. Крок 3. Швидкість завантаження сайту
 5. Крок 4. Файл sitemap.xml
 6. Крок 5. ЧПУ-адресація
 7. Крок 6. SSL-сертифікат
 8. Блок SEO: Внутрішня оптимізація
 9. Крок 2. Кластеризація запитів
 10. Крок 3. Складання заголовків і meta-описів
 11. Крок 4. Текстовий аналіз
 12. Крок 5. Комерційні фактори
 13. Крок 6. Структура сайту
 14. Блок Зовнішня оптимізація
 15. додаткові поради

Якісна пошукова оптимізація сайту має на увазі повноцінне занурення в світ SEO і навіть місцями інтернет-маркетингу, але для початку пропонуємо вам самостійно ознайомитися з покроковою інструкцією для новачків. Мета даної інструкції - зрозуміти, з яких кроків варто починати і що необхідно для ефективного просування.

 1. Блок Технічні роботи
  1. Налаштування файлу robots.txt
  2. Відповідь сервера сторінок
  3. Швидкість завантаження сайту
  4. файл sitemap.xml
  5. ЧПУ-адресація
  6. SSL-сертифікат
 2. Блок Внутрішня оптимізація
  1. Семантичне ядро
  2. кластеризація запитів
  3. складання заголовків
  4. текстовий аналіз
  5. комерційні фактори
  6. структура сайту
 3. Блок Зовнішні посилання
 4. додаткові поради

Чим же корисно SEO (пошукова оптимізація)?

 • По-перше, щоб сайт не загубився серед мільйонів інших, схожих і несхожих, з такою ж тематикою і з аналогічними показниками продукції.
 • По-друге, щоб користувач легко знайшов його в Глобальній мережі. Саме ваш ресурс, а не більше розторопного конкурента. Просто володіння веб-майданчиком ще не дає серйозних конкурентних переваг.
 • По-третє, щоб ресурс приносив реальний прибуток - це можуть бути онлайн-замовлення послуг або лояльні покупці, які прийдуть в офлайн-магазин і придбають товар.

Блок Технічні роботи

Перш ніж складати всім відомі оптимізовані ключами тексти і заголовки (h1, title), переконайтеся, що пошукові системи коректно індексують ваш сайт, а також, що ніяких інших технічних проблем немає.

Крок 1. Налаштування файлу robots.txt

Даний файл повинен лежати в корені сайту і містити в собі ряд правил індексування сторінок, розділів, файлів, папок, каталогів тощо. Основні директиви:

 • User-agent - найголовніша директива, що визначає, для яких роботів далі йдуть правила (* - всі боти, GoogleBot, YandexBot і ін.);
 • Allow - примусово відкриває для індексування сторінки і розділи;
 • Disallow - закриває від індексації сторінки і розділи;
 • Host - директива для вказівки головного дзеркала (в більшості випадків: з www або без www, а також головне дзеркало вказується без http: //, але з https: //, якщо налаштований сертифікат безпеки);
 • Sitemap - директива для вказівки шляху до XML-файлу Sitemap.

Зверніть увагу, що створювати файл robots.txt необхідно вкрай уважно, постарайтеся вивчити більш докладний посібник з настроювання (стаття Яндекса https://yandex.ru/support/webmaster/controlling-robot/ ).

Приклад налаштування файлу: https://intelsib.com/robots.txt

Крок 2. Відповідь сервера сторінок

Всі потрібні сторінки сайту повинні віддавати 200 OK. Бувають ситуації, що відповідь сервера налаштований некоректно і візуально сторінка виглядає працездатною, але для пошукових роботів вона недоступна. Щоб переконатися, що сайт доступний, скористайтеся будь-яким онлайн-сервісом по перевірці.

Ви вже, напевно, здогадалися - все непотрібні сторінки повинні віддавати 404 відповідь сервера. Мета такого налаштування - не плодити дублі і не розмивати релевантність сторінок в індексі пошукових систем.

Налаштування перенаправлення сторінок теж необхідна для виключення дублів сторінок, вказівки пошуковим системам головного дзеркала, також 301 редирект потрібен як користувачам, так і пошуковим роботам - він дозволяє зорієнтувати і тих, і інших, що є новий сайт, домен, сторінка, і без зайвих питань переадресовує їх туди.

Перевірити відповідь сервера для різних сторінок можна за допомогою сервісу bertal.ru .

Крок 3. Швидкість завантаження сайту

Цей крок відіграє важливу роль в сео оптимізації, адже відвідувачі не хочуть довго чекати. Ідеальний час - 1-2 секунди. Перевірте швидкість завантаження і виправте всі помилки. Можливо, навіть буде потрібно змінити хостинг.

Крок 4. Файл sitemap.xml

Sitemap - це файл, який містить посилання на сторінки і повідомляє пошуковим системам про актуальну структурі. Якщо ваш сайт має велику кількість сторінок або глибоку вкладеність без навігаційної ланцюжка, то налаштування xml-карти необхідно приділити особливу увагу.

Багато популярних CMS вміють автоматично генерувати файл sitemap.xml, перед створенням переконайтеся, що його ще немає.

Крок 5. ЧПУ-адресація

Впровадженню людино-зрозумілих URL (ЧПУ-адрес) в оптимізації відводиться особлива роль з кількох причин:

 • «Людиноподібний урл» впливає на позицію ресурсу в пошуковій видачі - один з параметрів ранжирування (відкрито Яндекс це, звичайно ж, не афішує);
 • красиві посилання роблять сайт помітніше у видачі, тобто підвищують CTR;
 • дає зрозуміти пошуковику, що це сторінка, що не згенерувала кодом, а написана людиною.

Аналогічно до попереднього пункту багато систем адміністрування сайтів мають плагіни, що дозволяють згенерувати ЧПУ-адресацію, але зверніть увагу на URL обраних для просування сторінок, їм доведеться приділити більше часу, проаналізувавши видачу і зрозумівши, які саме ключові фрази необхідно додавати на адресу сторінки. Також варто перевірити, чи не генерує чи движок сесійних змінних в URL.

Крок 6. SSL-сертифікат

Підключення сертифіката безпеки - відносно нова «фішка» в SEO-сфері, яка почала набирати обертів у 2015 році. З тих пір йде обговорення, що скоро браузери стануть пропускати сайти тільки з безпечним з'єднанням, а також, що це буде одним з факторів ранжирування. Зараз Яндекс заявляє, що настройка SSL сертифікату не дає переваг, а Google вже дає невеликий плюс. Детальніше про те, як швидко зробити підключення читайте в спеціалізованих статтях, напевно на цю тему вже є покрокова інструкція.

також читайте як грамотно зробити технічну оптимізацію сайту самостійно в інший нашій статті.

Блок SEO: Внутрішня оптимізація

Крок 1. Семантичне ядро

Семантичне ядро ​​- це якийсь збір пошукових запитів, за якими в подальшому хочете отримувати переходи (трафік) на сайт. В ідеалі збирати СЯ необхідно до початку створення сайту, це допоможе скласти структуру сайту відповідно до попиту користувачів в інтернеті. Також почати збір ключових фраз краще відштовхуючись від пріоритетних для вашого ресурсу сторінок (напрямків).

Програми та сервіси для збору запитів:

Дане питання варто вивчити докладніше, тому що він містить багато нюансів, наприклад, якщо збір запитів здійснюється для комерційного ресурсу, то інформаційні запити здебільшого будуть марні такому сайту і навпаки. При цьому є вузькі комерційні тематики, де інформаційний трафік буде цілком доречний, якщо відповідь на нього буде підводити користувача до покупки товарів або замовлення послуг.

Крок 2. Кластеризація запитів

Після збору семантичного ядра потрібно розподілити ключові запити по сторінках (розбити їх по групах - кластерам). Грунтуючись на ці групи, ви будете займатися просуванням кожної зі сторінок сайту, заточуючи їх під важливі слова з обраної групи.

Кластеризації семантичного ядра можна виконати декількома способами:

 • вручну;
 • програмою;
 • сервісом.

Щоб кластеризувати ключові фрази першим шляхом, потрібно чимало досвіду і часу, щоб розібратися. Для початку спробуйте керуватися логікою, тобто якби саме вам потрібно було знайти певну інформацію по конкурентному запиту - що ви хочете побачити в результаті на сайті? Можливо, під багато фраз вам доведеться створювати нові сторінки, це звичайна практика в SEO-сфері.

В інтернеті багато докладної інформації, як розподіляти запити по посадковим сторінкам, тому краще знайти окрему інструкцію для самостійного вивчення цього важливого етапу «сео просування сайту».

Крок 3. Складання заголовків і meta-описів

Насамперед вивчіть видачу за обраним для оптимізації кластеру (досить переглянути перші топ-10). Постарайтеся знайти закономірність: які ключі частіше використовують, більше точних входжень фраз або запит розбавляють іншим словом. Зверніть увагу, які слова підсвічує Яндекс у видачі.

Також важливо відзначити, що у різних пошукових систем різні алгоритми ранжирування і переваги до заголовків сторінок в тому числі, наприклад, щось може подобатися Яндексу, але це зовсім не буде схвалювати Google, тут краще вибрати, яка система для вас пріоритетнішою і робити акцент на складанні заголовків саме для неї.

Статті, які можуть стати в нагоді при виборі пошукової системи:

Невеликі рекомендації до складання кожного із заголовків:

 • h1 - повинен містити найвагомішу (трафіковий) фразу зі свого кластера, при цьому логічно описувати суть просуває сторінки, в даному заголовку не рекомендується використовувати комерційні приставки (наприклад, "купити"), інакше ви ризикуєте нарватися на сумнозвісний фільтр Баден-Баден;
 • title - аналогічно h1 теж повинен містити найбільш значимий запит, можливо, навіть в точній входження, тут можна використовувати комерційні слова, а також інші менш частотні запити з кластера. Довжина заголовка не повинна перевищувати 12 слів або 80 символів (title - це «обличчя» вашої сторінки, тому постарайтеся написати його привабливим, таким чином ви вплинете на CTR вашої сторінки);
 • description - тут вже можна дати волю фантазії і скласти розширений опис сторінки (додайте максимальну кількість лем з групи запитів, при цьому не варто вилазити за 255 символів, рекомендована норма 138 знаків).

Складання заголовків - це ціле мистецтво, не турбуйтеся, якщо спочатку у вас не будуть виходити лаконічні і в той же час ідеально оптимізовані пропозиції, досвід приходить з часом, запасіться терпінням!

Також читайте в статті «Просування по низькочастотних запитах: чотири аргументи за» як варто зробити просту оптимізацію сайту самостійно під низькочастотні запити.

Крок 4. Текстовий аналіз

Щоб документ на сайті міг бути знайдений пошуковою системою, необхідна відповідність (з точки зору алгоритму ранжирування) його змісту запиту.

Мета проведення текстового аналізу - знайти цей ступінь відповідності вимог до контенту просуває сторінки. Необхідно розуміти набір текстових критеріїв, важливо використовувати ключові фрази в різних зонах документа (наприклад, якщо ваша мета вивести самий частотний запит на головну сторінку сайту, то можна додати цю фразу в футер).

Може здатися, що для текстового аналізу досить просто перерахувати число використаних ключових слів в тексті сторінок-конкурентів. Колись це було дійсно так. Більш того, важливість наявності слів в документі була істотно занижена, першорядну роль відігравало зовнішнє посилальне оточення, особливо тексти посилань на сторінку.

Розвиток пошукових машин і їх ранжирують алгоритмів все більше актуалізує внутрішнє відповідність документа запиту користувача (т.зв. текстову релевантність). При цьому саме поняття текстової релевантності зазнає істотну модернізацію. Стає важливим не тільки число входжень окремих слів запиту або пар слів, але і те, в які області сторінки входять ці слова, в яких граматичних формах, наявність додаткових уточнюючих слів, синонімів.

Спроби ручного візуального аналізу такого обсягу інформації практично позбавлені надії на істотний результат. І сьогодні, щоб встигати за швидко мінливих вимог пошукових систем, необхідні автоматизовані системи аналізу механізмів ранжирування. Наприклад, одними з таких є сервіси just-magic.org і rush-analytics.ru.

Так, і на цьому етапі буде потрібно терпіння, раз перед вами стоїть такий нелегкий питання як просто зробити якісну оптимізацію сайту самостійно і домогтися бажаного трафіку, доведеться докласти чимало зусиль :)

Провівши текстовий аналіз, необов'язково писати текст самому, це завдання можна делегувати копірайтер, з пошуком біржі і копірайтера не повинно виникнути проблем.

Отже, заключні поради по текстам просуваються сторінок:

 • унікальність повинна бути не тільки в рамках сайту, але і всього інтернету;
 • релевантність і читабельність;
 • структурованість за допомогою заголовків h1 - h6;
 • заголовок h1 використовується 1 раз;
 • текст містить ключові слова в природному входження, але не переспамлен;
 • текст повинен бути видний користувачеві і пошуковому роботу, тобто розміщуйте контент за допомогою HTML.

Не зловживайте тегами b, strong, em, i. Їх надмірне використання може сприйматися пошуковою системою як маніпуляція. Для боротьби з такими текстами Яндекс викотив новий фільтр Баден-Баден, який карає за текстову переоптімізацію.

Крок 5. Комерційні фактори

Якщо ваш сайт націлений на продаж товарів або надання послуг, то важливою частиною етапу «сео оптимізація» буде перевірка на відповідність комерційним факторів ранжирування.

фактор

опис

Контактні дані

Потрібно дати максимальну кількість способів взаємозв'язку:

 • повна адреса організації (включаючи поштовий індекс і місто);
 • міський номер телефону з кодом міста;
 • телефон в форматі 8 800;
 • всілякі месенджери (Whatsapp, Viber, Telegram, Skype);
 • адреса електронної пошти на домені;
 • режим роботи;
 • схема проїзду;
 • посилання на соціальні мережі;
 • форма зворотного зв'язку;
 • реквізити компанії.

Розміщення цін або прайс-листа в багатьох тематиках є одним з вирішальних факторів при здійсненні користувачем покупки.

Наявність в соцмережах

Деяким клієнтам зручніше написати повідомлення в соціальній мережі, подивитися активність і відгуки на сторінках:

 • ВКонтакте
 • Facebook
 • Google+
 • LinkedIn
 • Однокласники
 • Twitter
 • Instagram

Наявність на картах

Покази на картах допоможуть залучити локальних покупців:

 • Google Карти;
 • Яндекс мапи;
 • 2ГІС (ДубльГіс).

Доставка і оплата

Велика кількість способів доставки і оплати часто сильно впливає на рішення про покупку. Необхідно створити окрему сторінку з детальною інформацією, де буде розписаний кожен із способів.

Знижки та акції

Наявність такої сторінки на сайті є відмінним способом простимулювати покупку для економних покупців, також можна розмістити інформацію про програми лояльності, спільних покупках, можливості оплатити послугу або товар в кредит.

функціональні елементи

Користувач не буде довго шукати товари або послуги, якщо в сусідній вкладці відкрита сторінка сайту конкурента з фільтрами і перемикачами. Постарайтеся додати на сайт:

 • фільтр: по ціні, наявності, бренду, популярності (будь-яким іншим важливим характеристикам ваших товарів або послуг);
 • зручну навігацію і підказки.

Повернення товару та гарантії

Практично у будь-якого покупця є страх перед здійсненням покупки товару за допомогою сайту, тому сторінка з інформацією про гарантії і повернення товару в разі браку для багатьох клієнтів також може виявитися вирішальним фактором.

Також вас може зацікавити стаття «Внутрішні елементи ранжирування» про те, навіщо робити внутрішню оптимізацію сайту самостійно .

Крок 6. Структура сайту

 • Сайт повинен мати прозору структуру, тобто інтуїтивно зрозумілу і зручну користувачеві.
 • Обнародувано сторінки повинні мати рівень вкладеності не більше третього.
 • Коректно розподілити внутрішній контрольний вагу, тобто на одній і тій же сторінці не повинно бути кілька посилань на однакові сторінки або циклічних посилань.
 • Для інтернет-магазинів: один і той же товар сайту, розміщений в різних категоріях, повинен бути доступний тільки по одному посиланню. Або необхідно використовувати rel = "canonical" на сайтах (інструкція, як швидко зробити його настройку, може бути на будь-якому сайті для програмістів).
 • Посилання в меню сайту повинні бути розміщені за допомогою чистого HTML (меню повинно бути видно без картинок, які не на java script і не на flash).

Детальніше, як ефективно зробити внутрішню оптимізацію сайту самостійно , Читайте в статті, також зробити внутрішню оптимізацію сайту самостійно можна, вивчивши наші вебінари.

Блок Зовнішня оптимізація

Перша вдала реалізація обліку зовнішніх посилань при додаванні seo оптимізації сайту на сторінку для її ранжирування в пошуку датується 1998-м і належить ПС Google. Основна ідея цього обліку: текст посилання описує зміст сторінки, на яку вона веде. Іншими словами до тексту сторінки додаються і тексти посилань на неї провідних. Пізніше цей підхід стали використовувати всі сучасні пошукові системи.

При ранжируванні поряд з внутрішніми факторами сторінки (текстом, гіпертекстовими зв'язками з іншими сторінками і т.п.) в seo оптимізації сайту враховується і ряд зовнішніх факторів, вплив на які з боку власників обмежена або утруднене. Всі зовнішні чинники поділяють на дві групи:

 • Посілальна авторітетність (Кількість сайтів, что и Кількість зовнішніх ПОСИЛАННЯ, з урахуванням характеристик ціх майданчиків). Іноді Цю часть чінніків об'єднують під назв «статистичний Вагу». Існують алгоритми розрахунку цієї ваги, найвідомішій з таких алгоритмів - PageRank, Який є основою для розрахунку однойменної характеристики пошукової системи Google. Головна особлівість цієї групи чінніків - «запросонезавісімость», тобто статичну Вагу Сторінки - величина Постійна течение ПЕРІОДУ между его перерахунку.
 • Ранжірування ПОСИЛАННЯ (облік текстів ПОСИЛАННЯ при розрахунку релевантності даної Сторінки запиту користувача). На Відміну Від першої групи - значення факторів цієї групи розраховуються для кожного запиту до пошукової системи.

Тепер від Теорії перейдемо до практики. Неодноразово доводилося чути, що вся технологія пошукового просування зводиться до закупівлі маси посилань сайту, в тексти яких включені слова запиту або навіть просто самі запити. Очевидно, що це помилка. Непрофесійна закупівля посилань практично приречена на провал. Якщо везіння не залишить такого «продвігатора», то йому вдасться уникнути фільтрів ПС (а то і бана) за використання пошукового спаму. Однак розраховувати на більш-менш пристойні позиції сайту по серйозним запитам з таким примітивним підходом не можна. Найкраще, чого вдасться домогтися, це висновок в топ низькоконкурентних запитів з практично нульовою набіраемостью, при цьому багаторазово перевищивши розумний бюджет.

Почнемо з того, що сучасні пошукові алгоритми досить «розумні», щоб знижувати (а іноді і обнуляти) вклад «сумнівних» зовнішніх посилань. Більш того, якщо таких посилань багато, то цілком можливо для web-сайту зовсім буде відключений облік зовнішніх посилань, що призведе до практично повного зникнення з видачі ПС по більш-менш конкурентними запитами. Висновок: при розміщенні зовнішніх посилань необхідний аналіз якості майданчиків. Критеріїв такої якості досить багато, щоб коректно відфільтрувати їх, необхідно прочитати докладну інструкцію як просувати сайт зовнішніми посиланнями.

Припустимо, що на цьому етапі не відбулося нічого страшного, і майданчики підібралися непогані. Але якість довідкових донорів - далеко не єдина проблема. Після підбору необхідно вирішити ще ряд завдань при додаванні seo оптимізації сайту, які мають нетривіальні рішення, які вимагають серйозних знань і постійного моніторингу поведінки ранжирують алгоритмів.

До таких завдань можна віднести, наприклад, забезпечення посилального різноманітності. Закупівля посилань на однотипних донорах має значно нижчу ефективність, а іноді може призводити до небажаних наслідків.

І, нарешті, зовсім не просто скласти по сайту так званий анкор-лист - список текстів посилань для розміщення на сторонніх майданчиках. Існуючі сьогодні в інтернеті генератори анкоров справляються з цим завданням дуже погано.

Більшість параметрів анкор-листа підлягає регулярній перевірці та корекції за допомогою спостережень за діями ПС, а також шляхом проведення експериментів. Тільки в цьому випадку можна розраховувати на економічну ефективність, до якої призведе SEO-оптимізація сайту.

Детальніше як результативно зробити зовнішню оптимізацію сайту самостійно читайте в статті на нашому сайті.

додаткові поради

 • Проаналізуйте внутрішні посилання на наявність битих (відповідь сервера 404). Необхідно видаляти всі недоступні посилання - внутрішні і зовнішні.
 • Налаштуйте навігаційну ланцюжок ( «хлібні крихти») для всіх сторінок.
 • Закривайте зовнішні посилання атрибутом rel = "nofollow".
 • Заповнюйте атрибути alt у зображень тематичними ключами, але не перестарайтеся.
 • Перевірте наявність сторінок, які не містять контенту. Порожні сторінки необхідно: наповнити інформацією, закрити від індексації, видалити.
 • Якщо на сайті ще немає фавіконки, то обов'язково додайте.
 • Використовуйте мікророзмітки за стандартом Shema.org для різних типів даних.
 • Перевірте сторінки на наявність орфографічних помилок і виправте їх.
 • Стилі CSS і скрипти повинні бути винесені в окремі підключаються файли? не повинно бути іншого сміття в коді (наприклад, закоментувавши непотрібних шматків).
 • Перевірте валідність коду - validator.w3.org, виправте критичні помилки.
 • Додайте рядок з копірайтом в футер, в цьому блоці також корисно використовувати кілька ключових слів.

Зневажливе ставлення до виконання доробок перешкоджає багатьом сайтам в досягненні топових позицій в пошуку, тобто зводить нанівець всі подальші зусилля по пошуковому просуванню. Правильна і повна опрацювання сайту є запорукою успішного просування в пошукових системах, тому постарайтеся коректно зробити SEO-оптимізацію сайту самостійно з першого разу. Сподіваємося, що наша стаття «SEO- оптимізація сайту самостійно: покрокова інструкція» виявилося корисною для вас, тому пропонуємо також ознайомитися з наступними матеріалами:

І також пропонуємо вам ознайомитися з прикладами робіт:


інші статті

25 Марта 2016

Intelsib на e-commerce day

В суботу 19 березня бізнес-консультант Intelsib Юлія Волкова виступила в якості спікера на першому в Сибіру eCommerce day. Захід був орієнтовано на різний рівень учасників - від просунутих e-комерсантів до початківців інтернет-маркетологів, які хочуть зробити повну оптимізацію сайту самостійно.

Для початку спробуйте керуватися логікою, тобто якби саме вам потрібно було знайти певну інформацію по конкурентному запиту - що ви хочете побачити в результаті на сайті?
Стилі CSS і скрипти повинні бути винесені в окремі підключаються файли?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью