• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

SEO просування сайтів в 2018 році: основні тренди і підходи

 1. 5 основних трендів 2018 року
 2. 1.Принцип Mobile first
 3. 2. Локалізація пошукової видачі до місцезнаходження користувача
 4. 3. Зменшення CTR видачі
 5. 4. Посилення ролі маркетплейсов і порталів
 6. 5. Збільшення кількості відеоконтенту в органічній видачі
 7. Приклади SEO-експериментів WebPromo за 2017 рік
 8. Вплив мікророзмітки на видачу
 9. Ранжування авто згенерованого контенту
 10. Використання Dropping Domain
 11. Роль посилальних факторів на сьогодні
 12. Для якого проекту в 2018 році SEO не допоможе
 13. LSI підхід
 14. Аналітика сніпетів
 15. Стандартний набір робіт по сайту
 16. Посилальне просування або контент-маркетинг?

У нас ось-ось вийшла в блозі стаття з думкою експертів з приводу SEO-трендів 2018. Але відповіді Артема Гідіна вирішили опублікувати окремо - у всіх подробицях і не змінюючи жодної літери.

5 основних трендів 2018 року

Існує 5 основних трендів 2018 року, з якими зіткнуться як фахівці в області, так і власники бізнесу:

1.Принцип Mobile first

Видача поділиться на два блоки: мобільна видача і десктопна видача. Сприяти цьому буде Mobile First алгоритм, який якраз спрямований на посилення ролі адаптивності (моб. Версія або адаптивний дизайн) сайту під мобільний пристрою. Вже зараз можна побачити, що по одному і тому ж запиту видача кардинально відрізняється. Підкріпити цей тренд я можу тим, що навіть сайт нашої компанії по одному і тому ж запиту займає різні позиції:

Моб видача - середня позиція 6:

Моб видача - середня позиція 6:

Десктопна видача - середня позиція 10,9:

Десктопна видача - середня позиція 10,9:

2. Локалізація пошукової видачі до місцезнаходження користувача

Цей тренд буде притаманний менш розвиненим ринкам (до них я відношу ринки, на яких основна частка запитів вводиться не англійською мовою). Такі ринки існують на просторах колишнього СНД, в деяких європейських країнах, в Азії.

За останній рік в Україні локальна видача дуже сильно змінилася і пошукова система вже не просто розділяє видачу по районам, а й навіть по окремим локаціях. Для того щоб можна було відстежувати це ми зробили публічний інструмент

Для того щоб можна було відстежувати це ми зробили  публічний  інструмент

За допомогою цього інструменту можна подивитися локальну видачу на дивлячись на реальне розташування. І тут якраз видно, що навіть київська видача містить більш вузькі локації, як аеропорт Бориспіль та інші:

І тут якраз видно, що навіть київська видача містить більш вузькі локації, як аеропорт Бориспіль та інші:

3. Зменшення CTR видачі

Після впровадження розширених відповідей, графа знань, різного роду калькуляторів і додаткових блоків, які виводяться в основній видачі, CTR органічних результатів вже значно зменшився за рахунок того, що люди знаходять відповіді на свої запити прямо у видачі не йдучи на сайти.

Зменшення CTR за багатьма тематиками дуже видно, особливо в США, Канаді та Великобританії. Відстежувати цю тенденцію за своєю тематикою допомагає Semrush, який показує, які саме елементи зараз перетягують на себе увагу нашої ЦА:

Відстежувати цю тенденцію за своєю тематикою допомагає Semrush, який показує, які саме елементи зараз перетягують на себе увагу нашої ЦА:

Що робити: проводити оптимізацію сайту, щоб збільшити потрапляння в локальні відповіді, видачу по зображеннях, панель знань і т. Д.

4. Посилення ролі маркетплейсов і порталів

Знову ж таки, цей тренд вже давно є в Америці (враховуючи, що той же Амазон може займати весь топ-30).

В Україні ми помітили як мінімум три коригування основного алгоритму в 2017 році. Під час них сайти агрегаторів, маркетплейсов та інших проектів, що дають користувачам максимальний вибір товарів / продуктів / послуг, витісняють нішевих лідерів, які роками, а деякі і більше десяти років, були на топових місцях видачі.

5. Збільшення кількості відеоконтенту в органічній видачі

Обсяг відео, що видається за запитами наших клієнтів, становить від 30 до 52% і з огляду на, що на початок року, ці показники були 20-39%. З цього нинішнє зростання відеоконтенту триватиме і в 2018 році.

Крім цих 5 змін, є ще маса дрібніших трендів:

 • збільшення важливості LSI фраз в контенті;
 • чергова хвиля посилення ролі комерційних факторів для інтернет-магазинів на просторі СНД;
 • збільшення впливу брендового трафіку на позиції в висококонкурентних нішах.

Приклади SEO-експериментів WebPromo за 2017 рік

За цей рік командою WebPromo було проведено досить експериментів, особливо в області контенту і посилань, які як і раніше є ключовими в ранжируванні. Можу коротко поділиться деякими з них.

Вплив мікророзмітки на видачу

Гіпотеза: зробивши розмітку бренду можна безкарно нарощувати анкорний запити і не отримати фільтр Суть перевірки: в поле бренд, додається прямий анкорний запит, на який нарощується великий обсяг посилань. Google повинен почати сприймати брендовий запит, як брендовий і вивести сайт в топ-1. Результати: схема вийшла цілком робочої і Google добре сприйняв методику.

Ранжування авто згенерованого контенту

Гіпотеза: алгоритми Google як і раніше добре сприймають авто згенерований контент для російського і німецького мов Суть перевірки: беруться нові домени і наповнюються контентом, який знаходиться:

 • на WebArchive по доменах, які вже не існують;
 • в субтитрах YouTube;
 • якщо зробити автоматичний переклад з інших мов;
 • якщо провести я автоматичний рерайт за допомогою паблік-сервісів сінонімайзанга;

Результати: Google дуже високо виводить сайти з подібним змістом, але через 1-2 місяці викидає 70% їх з результатів пошуку.

Використання Dropping Domain

Гіпотеза: Google добре ранжує Dropping Domain, які були відновлені не більше ніж через 2 місяці, після їх прострочення Суть перевірки: купуються домени різного Dropping віку і повністю відновлюються по контенту, відправляються на переіндексацію і по Search Console аналізуємо кількість запитів, які потрапили назад в топ . Результати: домени відновлюються в позиціях на 50-70% і цілком добре ранжуються, придатні для створення мереж PBN.

Роль посилальних факторів на сьогодні

Довідкові чинники як і раніше мають дуже значущий вплив, але поступово воно згасає. Наприклад, якщо інтернет-магазин не має в категорії товарів, але при цьому є контенту і багато (якісних) посилань, то сторінка буде низько ранжуватися через відсутність комерційної цінності. І ніякої обсяг беклінков не допоможе це виправити до моменту наповнення категорії.

Якщо говорити про глобальні посилальних стратегіях, то в СНД проектах основний акцент ми робимо на статейні посилання з сайтів, які не беруть участі в довідкових біржах (так зване Outreach напрямок). Для розбивки типажу сайтів використовуємо вже лінкбілдінг і розміщення на UGC ресурсах. Сама довідкова стратегія дуже залежить від регіону і стану видачі, адже десь можна більш спокійно нарощувати посилання і протягом півроку отримати топ-3, а де то потрібно форсувати, щоб хоча б на протязі року отримати топ-10.

Своє ставлення до питання посилань я вже раніше описував в попередній статті .

Для якого проекту в 2018 році SEO не допоможе

Назвати якісь окремі тематики я навряд чи зможу, але як і раніше SEO буде не ефективно для бізнесів, попит на товари / продукти / послуги якого не сформований в інтернеті (тобто у яких немає частотності і навіть мікрозапросов).

LSI підхід

У 2017 році потреба в LSI стала однією з основних напрямків, яке стимулювало нас почати внутрішню розробку модуля текстової аналітики.

Написання текстів з включенням в них тематіко- і смисло- задають запитів за певним алгоритмом дає в ВЧ напрямках дуже хороші результати, як, наприклад, попадання в топ-20, а місцями навіть і в топ-3, після розміщення текстів.

 • Збір найбільш важливих слів контенту конкурентів. Парсинг всього смислового тексту конкурентів, зіставлення його між усіма аналізованими сайтами, видалення сміттєвих запитів і формування корисного змісту.

 • Збір мікрозапросов «прихованого» попиту. За основними ВЧ фразам проводиться збір пошукових підказок із застосуванням мінус-слів. Зазвичай, по одному запиту знаходиться близько 40-50 слів, які допомагають структурувати контент і включити фрази, які не вказує жодна публічна статистика пошукової системи.

 • Включення ВЧ фраз і окремих слів з найбільшою значущістю. На підставі аналізу значущості слів і всієї наявної семантики, ми проводимо виділення фраз, які також потрібно вжити в формованому контенті.

Глобально проміжна таблиця LSI аналізу зараз виглядає так:

Якщо глобально говорити про текстову аналітиці, то її застосування зводиться до збору LSI фраз (на підставі вищеописаної методики), підбір конкурентів з видачі з оцінкою їх видимості, аналіз як саме розташовані тематіко- задають фрази в тексті конкурентів, оцінка обсягу текстового контенту по сторінках конкурентів , оцінка важливості і значимості кожного аналізованого слова. За своєю суттю важливість - це показник того, скільки конкурентів використовують дане слово або ключову фразу виражене в%, а значимість - скільки вживань фрази є по всіх аналізованих конкурентам.

Потреба в такому функціонал виникла саме тому, що для прийняття рішення скільки потрібно писати контенту, яким він повинен бути, які ключові слова потрібно включати і в якому обсязі - вже недостатньо просто досвіду фахівця, а потрібен детальний аналіз видачі та успішних її представників.

Аналітика сніпетів

Аналітика сніпетів - це важливе стратегічне завдання, адже отримання більшого обсягу трафіку при тих же позиціях досить приваблива перспектива для бізнесу.

Під розробку системи оцінки CTR і кликабельности, у нас виділено ресурс на перший і другий квартал 2018 року.

Поки ми проводимо точкові експерименти зі сниппета, впроваджуючи розширені описи (мікророзмітки), спецсимволи, що заманює елементи і Emoji. Як не дивно, за багатьма тематиками розширення сниппета дає результати.

Найцікавіші приклади:

Найцікавіші приклади:

Приклад # 1

Приклад # 1

Приклад # 2

Приклад # 2

Стандартний набір робіт по сайту

Стандартна база і пул робіт залишаться незмінними. Завжди будуть актуальними роботи по контенту, по залученню посилань і щодо усунення тих частини.

До речі, для спрощення технічного аналізу, ми зараз зробили публічний чек лист по SEO , Яким самі користуємося і які закриває всі основні боки тих. частини.

На що робить ставку наша команда - так це на продукт Smart SEO. За своєю суттю - це набір автоматизації, яка допомагає заощадити час, отримати автоматизовані аналіз видачі, конкурентного середовища і просувається для прийняття більш осмислених рішень в процесі пошукової оптимізації. Серед рішень, які ми включили в пул наших робіт і процесів вже є такі солюшени і модулі:

 • Для збору і розширення семантики - автоматизований збір семантичного ядра на підставі структури і чіткої релевантності (збирає більше 50 000 частотних фраз за 15 хвилин). Дане рішення вже є в безкоштовної беті.

 • Для тематичної оцінки конкурентів видачі, складання ТЗ по контенту з урахуванням LSI і його перевірці - це я вже описував вище.

 • Для аналізу розташування слів в контенті по успішним конкурентам.

 • Для моніторингу тих стану проекту.

 • Для оцінки якості посилальної маси по пузомерку, трафіку і ймовірності фільтрації доннора.

 • Для оцінки ймовірності попадання запитів в топ - оцінка ймовірності виходу сайту на першу сторінку по пулу запитів виходячи з сайтів конкурентів, представлених у видачі.

Частина з внутрішніх розробок ми хочемо зробити публічними і безкоштовними, зібравши їх на окремому проекті http://webpromo.tools/ . Слідкуйте за проектом!

Посилальне просування або контент-маркетинг?

Більшість бізнесів як і раніше не готове інвестувати гроші і ресурс в формування Inbound Marketing стратегій. До цієї більшості відносяться як великий, так і середній бізнес.

Перетікання бюджетів в контент можливо з часом, адже ринок змінюється і люди (бізнеси) стають більш усвідомленими і починають вже працювати в цьому напрямку, але поки не особливо швидко. Серед наших клієнтів всього відсотків 10 - це ті, хто вже почав вливання в тематичні тактики, але не замість посилань, а як доповнення до них.

Якщо ви хочете вивчити основи SEO, то можемо запропонувати курс «SEO-оптимізація: просування сайтів в пошукових системах» . Після курсів проведете аудит сайту і створите стратегію просування. Навчіться аналізувати конкурентів, сформуєте семантичне ядро. Прогнозуючи результати просування, зможете оптимізувати бюджет. Привабливо? Записуйтеся!

ЗАПИСАТИСЯ

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter

Посилальне просування або контент-маркетинг?
Привабливо?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью