• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

SEO для початківців: як підступитися до оптимізації сайту

 1. Яким буває SEO: від основ до топ-10 Яндекса і Google
 2. Технічна настройка: 3 кроки до перших цільовим переходам
 3. Знайти і захопити: запити, які привернуть цільовий трафік
 4. Як контролювати роботу SEO-фахівця
 5. Робота над помилками: що ще впливає на видимість сайту в Яндексі і Google
 6. Кейс: наскільки важлива роль базового SEO в просуванні сайту
 7. Підсумки

SEO - це складно

SEO - це складно. Просунути сайт в топ-10 після двох уроків на YouTube не вийде. Це масштабна тема, в якій потрібно детально розбиратися, стежити за останніми тенденціями і алгоритмами пошукових систем. Займатися цим потрібно постійно.

Ви новачок в SEO. Хочете просувати сайт в інтернеті і звертаєтеся до підрядника. На першій зустрічі намагаєтеся з'ясувати деталі і задаєте резонні запитання.

 • Який бюджет необхідний, щоб потрапити в топ-10 Яндекс і Google?
 • З чого почати, якщо ви запускаєте проект?
 • Як виключити ризики і не витратити гроші даремно з нульовим результатом?

Тільки відповідей ви не отримаєте. Підрядники не готові брати на себе відповідальність за зростання позицій - занадто багато факторів впливає на пошукову видачу. Результат не гарантований, а суму за роботу просять пристойну. Що робити?

Розібратися в питанні самостійно і прочитати нашу статтю. З неї ви дізнаєтеся:

 • яким буває SEO для інтернет-проектів
 • скільки грошей вкладати в просування на старті проекту
 • чому потрібно почати просування з базової оптимізації сайту, а не стрибати у вир великого SEO з головою.

У статті будемо ділитися базовими SEO-термінами, щоб ви легко спілкувалися з підрядниками і розуміли принципи основних технічних робіт. Приступимо.

Яким буває SEO: від основ до топ-10 Яндекса і Google

Давайте спочатку з'ясуємо, що таке таке SEO.
SEO (від англ. Search Engine Optimization)-комплекс робіт для збільшення позицій сайту в результатах видачі пошукових систем. Включає в себе технічні роботи на сайті, складання семантичного ядра (підбір запитів, за якими буде просуватися сайт), стратегія просування та робота над контентом.


А що вдають із себе пошукові системи? Яндекс і Google - не просто сайти. Це справжні роботи, які підкоряються написаним для них складним алгоритмам. Алгоритми - правила для розташування сайтів на сторінках пошукових систем. Наприклад, Яндекс поставить сайт з існуючої сторінкою 404 вище, ніж сайт без неї - одне з правил. І таких пунктів в алгоритмі сотні, а може й тисячі. Точно знає тільки той, хто займається алгоритмами.
Щоб бути в топі, виконувати всі правила алгоритму не обов'язково. При ранжируванні порівнюється сукупність факторів: якщо ви зробите 2 пункту з тисячі, то в підсумку виявитеся вище, ніж конкурент, який взагалі забув про SEO-оптимізацію.
Розібралися, що таке SEO. Тепер давайте розділимо його на дві частини: базова оптимізація та велике SEO-просування. Зазвичай, веб-студії відразу пропонують просувати сайт у вже знайомому вам ключі: без гарантованого результату, за великі гроші і строком не менше 6 місяців. Але набагато важливіше зробити першим базове SEO, і тільки потім замислюватися над подальшим просуванням.
І ось чому:

 • Базове SEO - технічна або внутрішня оптимізація. Робиться один раз і готує сайт до витратного і розтягнутого в часі просуванню.
 • SEO-просування - тривалий і витратний захід, за яке якщо вже взявся, то веди: із закупівлею посилань, доробками юзабіліті, щомісячними вливаннями в контент-команду.

Розглянемо принципові відмінності в таблиці


висновки:

 • Базове SEO потрібно тим, хто хоче максимально швидко почати залучати потенційних клієнтів з пошукових систем з мінімальними витратами. Ефект досягається за рахунок 100% коректної індексації пошуковими роботами. За результатами робіт ви зрозумієте чи варто вкладати гроші в подальше просування і на що потрібно звернути увагу при побудові стратегії. Базова оптимізація стане основою для SEO-просування і збільшить його ефективність.
 • Класичне SEO-просування (то, що пропонують в більшості веб-студій) - це щомісячна робота над сайтом: закупівля посилань, оптимізація коду рішень та розвиток контенту. Підійде тим, хто вже зробив базову оптимізацію і готовий підвищувати позиції сайту і далі. SEO-просування вимагає високої залучення клієнта в процес.

А що таке індексація і навіщо вона потрібна? У довідці Google ви зможете знайти наступний опис індексування сайту:
«Щоб матеріали з вашого сайту з'являлися в результатах вашої користувальницької пошуку, вони повинні бути включені в індекс Google. Індекс Google аналогічний картотеці, в якій зберігається інформація про всіх доступних в бібліотеці книги. А в нашому індексі відображає інформацію про веб-сторінках, про яких знає Google. Коли наш робот відвідує ваш сайт, він виявляє нові та оновлені сторінки. Відомості про них заносяться в індекс Google ».
Розберемо один з ключових SEO-термінів на простому прикладі. Припустимо, ви створили сайт з продажу квітів і опублікували його в інтернеті. Пошукові роботи помічають в мережі «нову кров» і проходять по сторінках проекту. Вони вивчають контент, перевіряють карту сайту, метатеги і вносять всю інформацію про сайт в базу даних. Тепер, коли користувач буде шукати в пошуку «купити букет із синіх хризантем», пошукові роботи будуть знати, яку сторінку вашого сайту показати у відповідь на запит. Процес читання сайту роботами і є індексація.
Виходить, що бажання користувача співпаде з побаченим в пошуковій видачі. Він затримається на цільовій сторінці, буде частіше переходити по внутрішнім посиланнях і з більшою ймовірністю зробить покупку або інше цільове дію. Як наслідок - покращаться поведінкові чинники. А це ще одна характеристика, яка впливає на стан вашого сайту в пошуковій видачі.
Поведінкові фактори - сукупність дій користувачів, які вони можуть зробити на сайті: вхід, перегляд сторінок, кліки на посилання, відмови тощо

Підсумок: починайте SEO-просування з базової оптимізації сайту. Щоб впевнено триматися на високих позиціях сайту, потрібно створити фундамент з технічних робіт, і тільки після цього працювати над посилальної масою, контентом та іншими інструментами просування. Повноцінне SEO без внутрішньої оптимізації - гроші на вітер.

Технічна настройка: 3 кроки до перших цільовим переходам

1. Sitemap.xml

Пошукові роботи - розумні і складні машини, але навіть їм потрібно показати дорогу до вашого сайту і протоптати стежки на сторінках меню і категорій. Як би ви вирішили цю проблему з людиною? Просто намалювали б карту. З роботами теж саме - для них потрібно створити файл sitemap.xml (пер. З англ. Карта сайту).

Sitemap.xml направляє пошукових роботів на потрібні сторінки і показує їм URL-адреси для індексації. Так пошуковикам легше дістатися до потрібного розділу, а значить, ви швидше за конкурентів опинитеся в пошуковій видачі.


Приклад файлу sitemap.xml

Якщо використовуєте 1С-Бітрікс і готове рішення Аспро - ви везунчик. Файл sitemap.xml тут генерується автоматично парою кліків. У документації 1С-Бітрікс цьому присвячена окрема стаття - вивчайте. За SEO-налаштувань в наших готових рішеннях теж є ціла глава , Яка допоможе розібратися в можливостях і тонкощах просування.

Чи використовуєте іншу CMS - зверніться до SEO-фахівцям. Послуга коштує недорого, а пошукові роботи оцінять ці вкладення і швидко знайдуть дорогу до вашого сайту.

2. Robots.txt

Є ще один файл, що допомагає в боротьбі за увагу пошукових роботів - robots.txt. Уже за назвою зрозуміло, що пошукові роботи цей файл шанують і приймають за свого. У цьому файлі ви можете вказати пошуковим машинам, які сторінки включати в пошук, а які - обійти стороною. Навіщо це потрібно?

Давайте уявимо ситуацію. Ви створили сайт з вантажоперевезень з можливістю реєстрації в особистому кабінеті, щоб стежити за виконанням замовлення. Щодня на сайті реєструється 50 осіб. Вашим клієнтам навряд чи сподобається, якщо їх логіни і паролі будуть в пошуковій видачі по запиту «логіни для особистого кабінету». Файл robots.txt забороняє індексацію розділів або окремих сторінок, щоб вони не видавалися на відповідні пошукові запити.

txt забороняє індексацію розділів або окремих сторінок, щоб вони не видавалися на відповідні пошукові запити

Приклад файлу robots.txt

Для одного сайту потрібен один файл robots.txt і один sitemap.xml. Але якщо контент ділиться на регіони, то для кожного потрібно створювати нові файли вручну. Зазвичай так і відбувається: SEO-фахівці вручну генерують ці файли для кожного регіону. На це витрачається додатковий час, а ще зростає ризик помилок - людський фактор ніхто не відміняв.

Вихід - автоматизувати процес генерації цих файлів. В готовому інтернет-магазині Аспро: Next ми так і зробили: щоб запустити створення sitemap.xml і robots.txt для кожного регіону, досить натиснути 1 кнопку. Генерація відбувається миттєво, а помилки - виключені. Детальніше про функціонал в нашій документації.

3. Метатеги

Після перших технічних налаштувань переходите до метатегах. Це ще один спосіб направити роботів в потрібному напрямку.

Метатеги - частина програмного коду, яка допомагає пошуковим роботам розпізнати контент і тематику сторінки. Чим зрозуміліше це буде для пошукача, тим вище ймовірність пріоритетною видачі по ключовому запиту.

Є чотири основних метатега:

 • Title - назва сторінки на вкладці браузера і в пошуковій видачі.
 • H1 - заголовок на сторінці сайту.
 • Description - опис змісту сторінки, яке може бути показано в сніпеті
 • Keywords - ключові слова, відповідні вмісту сторінки.

Description - опис змісту сторінки, яке може бути показано в сніпеті  Keywords - ключові слова, відповідні вмісту сторінки

Приклад метатегов в коді готового рішення Аспро: Next

Для кожного розділу каталогу, окремої сторінки або картки товару потрібно прописувати унікальні змістовні метатеги - пошукачам простіше індексувати сторінки, значить, ви швидше отримаєте збільшений органічний трафік. У наших готових рішеннях метатеги створюються автоматично за допомогою шаблонів.

Шаблони можуть виглядати так:

Title. Іграшка {= this.Name} з розділу {= parent.Name}.

Keywords. {= This.property.KEYWORDS}.

Description. {= This.PreviewText}.

H1. {= This.Name}.

Name}

Приклад заповнення метатегов на CMS 1С-Бітрікс

Висновок: технічні роботи показують пошуковим машинам хто ви і як допоможете користувачам. Використовуйте всі можливості настройки, щоб прискорити індексацію і зробити її коректної на 100% - сайт швидше з'явиться в пошуковій видачі і буде показуватися користувачам за відповідними запитами. Результат - цільовий трафік і поліпшені поведінкові чинники.

Повний список технічних робіт дивіться на сторінці послуги з базової оптимізації - запевняємо, він вас вразить.

Знайти і захопити: запити, які привернуть цільовий трафік


Один і той же сайт з продажу меблів люди шукають по-різному. Одні забивають в рядок пошуку «каталог дерев'яних меблів», а інші - «купити білий диван зі шкіри 180 на 120 з металевими ніжками». Якщо хочете вести на сайт цільової трафік - зберіть найпопулярніші запити в ніші, визначте, які з них з найбільшою ймовірністю призведуть до покупки і просувайтеся по ним. Для цього складіть семантичне ядро ​​сайту.
Семантичне ядро - набір слів і словосполучень, що відображають тематику і структуру сайту, де на кожну фразу доводиться певна кількість запитів. Наприклад, в період з 1 по 22 січня запит «солодощі з Європи» ввели в пошуковий рядок Яндекса 11 164 рази.


Приклад семантичного ядра інтернет-магазину шин

Ключові слова і фрази з семантичного ядра відповідають на питання: що можна знайти на сайті. Не варто зупинятися на простих запитах - «посуд», «ножі», «кухонне начиння», тому що вони занадто загальні. Ви не потрапите в конкретне бажання користувача - втратите гроші, витрачені на SEO, і отримаєте трафік з високим показником відмов. Більшість людей іде в інтернет з чіткою потребою: «купити керамічну сковорідку на 3 літри тверь» або «замовити набір синіх каструль з доставкою за МКАД». Шукайте популярні поєднання слів і доповнюйте список запитів.

Семантичним ядро ​​можна скласти самостійно, без допомоги підрядника. Але підійдіть до питання серйозно і вивчіть нюанси:

 • як фільтрувати запити
 • в чому різниця між транзакційними, навігаційними та інформаційними запитами
 • чи є в ніші сезонні запити
 • як знайти неявні дублі
 • та інші особливості підбору семантики.

Вирішили, що деталі не важливі і накидали кілька тематичних фраз? Отримайте нецільової трафік - на сайт потрапить аудиторія, яка і не планує нічого купувати. Мета семантичного ядра - чи не зібрати всі запити без розбору в один документ, а вибрати те, що з найбільшою ймовірністю дасть вам заявки і продажу. Це перша функція зібраної семантики.

Як ви здогадалися, є і друга: семантичне ядро ​​допомагає побудувати структуру сайту так, щоб кожна сторінка максимально точно відповідала на ключовий запит. Групуйте ключі і розподіляйте їх в текстах на сторінках сайтах. У вас є два варіанти:

 • Створити структуру сайту виходячи з аналізу пошукових запитів, якщо ви тільки запускаєте проект.
 • Розподілити ключові фрази по вже готової структурі сайту і спиратися на семантичне ядро ​​при роботі над контентом. Завдяки йому ви точно будете знати, про що написати статтю і які ключові слова в неї включити, щоб залучити максимально цільовий трафік.

Як спроектувати каталог сайта, розповіли в нашому блозі. У першій частині показали, як створити структуру, а у другий - про підготовку контенту. Читайте і застосовуйте на практиці.

Повторимося, мета кожної сторінки - показати клієнту те, що він шукав. Так ймовірність покупки або замовлення послуги буде вище. Використовуйте семантичне ядро ​​в SEO-текстах на сторінках сайту і Лендінзі, що б точніше входити в пошуковий запит. Але не перестарайтеся: сухі, позбавлені інформаційної цінності тексти, що складаються тільки з ключових запитів, мають низьку унікальність і не залучають клієнтів. За Переспа і низькі поведінкові фактори пошуковики можуть накласти на сайт санкції - користувачі не побачать його у видачі.

У кейсі My-Step.ru ми вже розповіли, як посадочні сторінки з точним відповіддю на запит і реєстрація в Яндекс вивели сайт в топ-10 пошукової видачі по деяким комерційним запитам за один рік.

Ви теж так зможете. Подумайте, яку інформацію ви хочете донести до аудиторії за допомогою сайту. Контент - один з джерел спілкування з клієнтом, так спілкуйтеся з ним по-людськи: адаптуйте сторінки під запити і доповнюйте ключовими словами.

Як контролювати роботу SEO-фахівця

1. Панель веб-майстри

Перед початком робіт по SEO ваш сайт обов'язково зареєструють в панелі веб-майстра від Яндекс і Google. З їх допомогою фахівці стежать за статистикою запитів, за якими сайт показується в пошуку, шукають технічні помилки, відстежують CTR сніпетів і інші показники. Попросіть надіслати вам логін і пароль для входу, щоб стежити за статистикою самостійно і бути залученим до процесу. Ви швидко розберетеся - інтерфейс сервісу інтуїтивний, а звіти наочно показують ситуацію на сайті.

Ви швидко розберетеся - інтерфейс сервісу інтуїтивний, а звіти наочно показують ситуацію на сайті

Приклад сторінки Яндекс.Вебмайстер. Статистика до і після оптимізації сайту.

2. Яндекс.Метрика

Ще один інструмент SEO-оптимізатора - Яндекс.Метрика. Вона допомагає зробити детальний аналіз поведінки відвідувачів на сайті. Яку інформацію ми можемо отримати зі звітів сервісу?

 • кількість відвідувань
 • конверсія сайту
 • Кількість виконаних цілей (скільки раз товар поклали в кошик, кликнули по контактам, перейшли в блог і так далі)
 • Джерело трафіку (звідки приходять на сайт: з реклами, соціальних мереж або заходять безпосередньо)
 • Скільки часу проводять відвідувачі на сайті.
 • Який товар найчастіше купують
 • І так далі.

Як ви вже зрозуміли, Яндекс.Метрика допомагає зрозуміти, що відбувається у вас на сайті і як поводяться відвідувачі. Для досвідченого маркетолога і SEO-фахівця - це справжній скарб: допомагає виявляти проблеми, точки зростання і збільшення продажів.

Приклади.

 • Проблема: за звітами Яндекс.Метрики видно, що відвідувачі йдуть з сайту через 5 секунд.
 • Рішення: зробити привабливу посадкову сторінку і точніше відповідати на запити користувача.
 • Проблема: зменшилася кількість конверсій з Яндекс.Директа.
 • Рішення: перевірити ставки та оголошення в рекламному кабінеті Яндекса.

Аналізуйте поведінку відвідувачів, будуйте і перевіряйте гіпотези - трафік буде рости. Попросіть доступи до Яндекс.Метрика, щоб стежити за статистикою і результатом щомісячної роботи - ви зможете обговорити з підрядником підсумки змін, а на основі звітів побудувати стратегію просування.


Приклад сторінки відвідуваності в Яндекс.Метрика

У наших рішеннях є розширена інтеграція з Яндекс.Метрика - налаштовуйте мети за кілька хвилин без втручання в код рішення і спостерігайте за взаємодією відвідувачів з сайтом самостійно без допомоги SEO-фахівця. Читайте про функціонал в нашій документації.

А для тих, хто вже вивчив Яндекс.Метрику і готовий йти далі, варто задуматися про налаштування e-commerce аналітики, де більше уваги приділяється фінансовим результатам.

Робота над помилками: що ще впливає на видимість сайту в Яндексі і Google

Поширений недолік при базовій оптимізації - відсутність SSL-сертифіката. Багато нехтують ним і дуже даремно. Що відбувається з сайтом, коли дані передаються по які безпечного протоколу HTTP?

 1. Менше довіри - нижче конверсія. Згідно зі статистикою digital-порталу Webprofits 48% користувачів не затримуються на ресурсах без SSL-сертифіката.

 2. Зніжуються позіції в пошукових системах. Яндекс і Google віддають перевагу сайтам з HTTPS-протоколом - чим більше безпечних сайтів побачить користувач у видачі, тим краще він буде ставитися до пошукової системи.

 3. Знижується сума середнього чека. Розмір транзакцій інтернет-магазинів без SSL-сертифіката в середньому нижче на 23%.

Проблем багато, а рішення одне - придбайте довірений SSL-сертифікат і встановіть його на сайт. Ще один крок до збільшеної органічній видачі зроблений.


Пам'ятайте, що для базової оптимізації потрібно наповнити сайт контентом. Внесіть мінімальну інформацію по основним пунктам: розділ про компанію, описи товарів і послуг, контакти і іншим. Користувачі перейдуть за посиланням в пошуку, побачать потрібну інформацію і залишаться. А на порожньому сайті навіть самий чарівний фахівець не начаклує вам трафік.

А ще не забудьте про потужний хостинг. Ваші старання по оптимізації сайту будуть марні, якщо сторінки вантажаться довше 2 секунд, а зображення з'являються через хвилину. 75% відвідувачів не будуть це терпіти і підуть на сайти конкурентів. Якщо бачите, що люди йдуть, то перенесіть сайт на хостинг Reddock - стабільність і висока продуктивність серверів підтверджуються 1С-Бітрікс. Виберіть відповідний тариф і використовуйте можливості сайту по-максимуму.

Кейс: наскільки важлива роль базового SEO в просуванні сайту

Базове SEO включать в себе 49+ налаштувань. Може здатися, що все це безглуздо, і технічні роботи на позиції сайту впливати не можуть - тільки якісь складні терміни без сенсу для клієнта миготять в звітах. Коли з'явилися такі думки - звертайтеся до практичних прикладів і кейсів.

Один з наших проектів - інтернет-магазин «Магія штор» . Всього одна послуга - базове SEO - підняла сайт в топ по ключовим запитам за один місяць. Лідерство в пошуковій видачі і цільові переходи привели до зростання кількості замовлень.

Лідерство в пошуковій видачі і цільові переходи привели до зростання кількості замовлень

Позиції пошукової видачі сайту Magia-shtor.ru

Ще один приклад - інтернет-магазин шин «74шіни». Протягом 2 місяців після базового SEO трафік виріс в 3-5 разів. Мінімум дій - максимум вигоди.


Зростання відвідуваності інтернет-магазину 74shiny.ru

Підсумки

 • Яндекс і Google вибагливі, але і з ними можна домовитися. Базове SEO покаже пошуковим системам, де лежить сайт, намалює карту і розповість про кожній сторінці. Після цього пошукові машини починають працювати на вас: ставлять вище конкурентів і показують тільки цільової аудиторії. Результат - збільшений трафік, зростання конверсії в заявки та продажу, просування сайту по низькочастотних запитах.
 • Приступайте до базового SEO при першій можливості. Побудуйте фундамент для просування і підтримуйте високу конверсію - тоді ви надовго затримайтеся в лідерах пошукової видачі.

Якщо готові залучати трафік вже зараз і хочете довірити базову оптимізацію професіоналам - зверніться до нас. Ми допоможемо розробити початкову стратегію просування по пошуковим запитам, налаштуємо платформу 1С-Бітрікс і рішення, підготуємо рекомендації для роботи з контентом. Залиште заявку в формі нижче або напишіть в чат на сайті. Проконсультуємо найближчим часом і розповімо докладніше про послугу.

Який бюджет необхідний, щоб потрапити в топ-10 Яндекс і Google?
З чого почати, якщо ви запускаєте проект?
Як виключити ризики і не витратити гроші даремно з нульовим результатом?
Що робити?
А що вдають із себе пошукові системи?
А що таке індексація і навіщо вона потрібна?
Як би ви вирішили цю проблему з людиною?
Навіщо це потрібно?
Вирішили, що деталі не важливі і накидали кілька тематичних фраз?
Яку інформацію ми можемо отримати зі звітів сервісу?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью