• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

SEO-текст, який полюблять пошукачі: який він?

 1. На що звертати увагу при написанні seo-текстів
 2. Щільність ключових слів - вчорашній день
 3. Який текст вважається переспамленним
 4. Кожен копірайтер повинен знати
 5. захищаємо контент

Контент - важлива складова для успішного просування будь-якого сайту. Тексти, графіка, відео - все це відноситься до контенту. І seo-тексти - далеко не останній фактор, який необхідно враховувати, якщо ви хочете сподобатися користувачам і пошуковим системам. Контент - важлива складова для успішного просування будь-якого сайту

Якість - інвестиція в майбутнє!

Будемо відверті: спочатку SEO-оптимізатори навчили копірайтерів спамити. Традиційно, в технічному завданні вказувався довгий список ключів, використовуючи які (всі!), Необхідно було написати текст, обсягом 1500-2000 знаків. Природно, тексти виходили кострубатими і відверто заспамленності.

Сьогодні ситуація змушує сеошників переучувати копірайтерів і налаштовувати їх на створення більш людських текстів. А все тому, що і Google, і Яндекс хочуть бачити у видачі нормальний контент, документи, які будуть корисні людям. У оптимізаторів і копірайтерів немає вибору: потрібно підлаштовуватися під вимоги побажання пошукових систем.

Істотних відмінностей між контентом під Google і Яндекс - немає. Хоча Яндекс більш вимогливий до текстів та набагато краще розуміє російську морфологію.

На що звертати увагу при написанні seo-текстів

Якщо проаналізувати видачу, то виявиться, що на лідируючих позиціях, часто, знаходяться великі сайти. Можна припустити, що сайти з великою кількістю сторінок збирають навколо себе величезну аудиторію. У свою чергу, безліч читачів передбачає наявність на кожній сторінці великого тексту. Або навпаки - невеликого?

Багатьох оптимізаторів мучить саме це питання: який обсяг тексту оптимальний? 500, 1000, 10 000 знаків? Неважливо. Важливим є те, наскільки корисний текст для користувача, чи виконує він свої завдання, стає чи каталізатором яких-небудь дій (змушує натиснути на кнопку, перейти за посиланням, купити товар). Не можна забувати також і про конкурентів: потрібно дивитися, яким контентом оперують вони і які позиції в підсумку займають.

Контент - це спосіб взаємодії з користувачами. Причому дане твердження справедливо по відношенню до всіх сторінок сайту: всюди повинні бути створені оптимальні умови для відвідувачів.

Трапляється таке, що на сторінці розміщено добре оптимізований, читабельний текст. Але сайт при цьому ніяк не потрапить ТОП. Не поспішайте звинувачувати у всіх смертних гріхах текст. Яндекс, припустимо, оцінює не тільки ту одну сторінку, яку планує ранжувати. Пошуковик оцінює сайт в цілому: які він містить сторінки, наскільки вони якісні і так далі. Наприклад, якщо весь сайт про цеглу, а ми намагаємося просунути одну його сторінку з текстом про пісок, наша удача в цій справі є сумнівною.

Працювати над сайтом слід так, щоб регулярно відбувалася конвертація відвідувачів в покупців. У цьому допоможе якісна графіка, інфографіка, акуратна верстка, наявність можливості робити замовлення прямо з тексту і т.д. Простіше кажучи, контакти повинні бути під рукою, а графіка і текст - радувати око і стимулювати покупку.

Як бачимо, існує безліч супутніх критеріїв для ранжирування, які враховує Яндекс. Тому одним текстом пошуковик ситий не буде. Його потрібно годувати комплексними обідами.

Щільність ключових слів - вчорашній день

Ще років 3-4 тому на ранжування сайту сильно впливала щільність ключів і обсяг тексту. Сьогодні щільність і обсяг поступово втрачають свою значимість. На перший план виходять інші фактори. Так, Яндекс збирається серйозно досліджувати рівень цікавинки контенту для людини.

У наші дні таке поняття, як «текст, що продає», практично вичерпало себе. Текст, в традиційному його розумінні може бути дуже далекий від того, який хоче побачити пошукова система.

Щоб написати корисний і человекопонятний текст, необхідно оперувати термінами. Кожен існуючий термін має певну вагу (цінністю) в очах пошукової системи. За вагомістю всі терміни різняться, наша ж завдання - вибрати тільки найвагоміші. Навіщо? Справа в тому, що пошукова система повинна давати користувачеві відповідь, максимально релевантний його запиту. Для цього вона враховує всі документи, що містяться в її базі. І чим більше там документів, тим повніше буде відповідь. Більш того, пошукова система дуже трепетно ​​ставиться до документів, які містять рідкісні терміни. Їй це потрібно, щоб розширити повноту своєї відповіді. Звідки брати такі терміни? З тих сайтів, які знаходяться на перших позиціях видачі по цікавлять нас запитам. Аналізуємо, зіставляємо зі своїм контентом і підбираємо відповідні нам слова.

Проблемою №1 сучасного SEO можна сміливо вважати заспамленності.

Який текст вважається переспамленним

Перше, що повинно кидатися в очі, це неграмотний, нецікавий, банальний, а тому - неякісний контент. Тобто, зрозуміло, можна відрізнити текст, створений досвідченим письменником, від тексту, написаного першокласником Петром.

Спотворення тексту і його псування сприяє неграмотне використання ключових слів. Через це навіть цілком адекватний текст враз перетворюється на безглуздя.

Експерти розрізняють абсолютну і відносну заспамленності. Нечитабельним, важкий для сприйняття, з помилками текст - це приклад абсолютної заспамленності.

Нормальний текст володіє статистичними параметрами: кількість стоп-слів, кількість прикметників в найвищому ступені, їх концентрація в документі і так далі Пошуковик постійно враховує ці показники, тому ігнорувати їх при складанні тексту принаймні нерозумно.

Існує також відносна переоптімізацію. В даному випадку мова йде про перевантаженість документа ключовими словами. Багато в чому причина цього криється в спочатку неправильно складеному семантичному ядрі. Іноді помилково підбирається занадто багато ключів. У цей список потрапляють навіть ті слова, які згодом так і не будуть розміщені на яку просуває сторінці. Наприклад, користувач шукав двусловнік, а на сторінці, яка видається на цей запит, його немає. Замість цього одна частина двусловніка розміщена в верхній частині документа, друга - в нижній. Вихід: переглянути СЯ, звузити його або підібрати більш релевантні ключі.

Можна також робити внутрішню перелинковку. Слід пам'ятати: перелінковивают повинні тільки ті сторінки, у яких є щось спільне, зміст яких - тематично споріднене. Посилання не повинна виглядати штучної, щоб не сигналізувати пошуковику про спам. Крім того, намагайтеся не ставити гіперпосилання на ключ, по якому просувається поточна сторінка: ви ризикуєте передати її вага іншій сторінці.

А тепер про те, як, власне, працювати з ключовими словами і як написати хороший seo-текст.

Кожен копірайтер повинен знати

У будь-якої сторінки є кілька зон - TITLE, Description, H1, початок тексту, H2, текст, кінець тексту - у кожної з яких своя задача і свою вагу. Якщо вчасно не дати копірайтер чітке завдання, він може розмістити ключові слова не там, де потрібно (наприклад, не вгорі документа, а внизу).

Фахівці не радять починати документ з ключових слів, оскільки пошукова система відразу ж зрозуміє, за якими словами ми просуваємося. Акуратно прописуйте ключі або їх словоформи Додайте в середині читабельною тексту. Те ж стосується і H1, H2, Title і Description: чи не нашпиговують їх ключами. Краще опишіть тут послуги компанії, зрозуміло, з грамотним використанням ключових слів: вони повинні виглядати якомога природніше.

Під H1 йде міні-анонс статті з 3-4 пропозицій, що розкриває суть всього документа. По першому пропозицією користувач повинен дізнатися, про що йтиметься далі. Писати тут про те, наскільки наша компанія класна - неправильно. Потрібно постаратися відразу ж повідомити, чим вона займається. Неправильно також приводити в цій ділянці документа список всіх послуг / товарів, які пропонує компанія. Зосередитися стоїть на чомусь одному. Існує таке поняття, як тематична широта. Чим вона вже, тим текст релевантні запиту. Адже пошуковику потрібно співвіднести запит з певною групою тематично близьких слів в тексті, і допоможе з цим якраз наявність термінів однієї тематики, а не розрізнених слів.

Наприклад, часто на початку статті повідомляється відразу і про все - продаємо пісок, щебінь, кладемо цеглу, стругати дошки, носимо дивани та ін. Плюс вказується ціна на всю продукцію і види послуг.

Так робити не слід, якщо стоїть завдання збільшити релевантність сторінки. Чим більше різнопланової інформації, тим ширше буде ставати тематична канва, а, відповідно, текст - менш релевантним запитом.

Під H2 йде більш солідний за обсягом блок. У ньому міститься конкретна інформація про компанію, її пропозиції і ціни. Вагоміше його зробить наявність ключа ближче до початку.

Втім, як говорилося вище, починати абзаци з ключа не дуже корисно. Це вже вийде заспамленності якась. Уникнути її можна, орієнтуючись на «підсвічені слова» - вони ж слова, близькі за змістом до основних ключам. У видачі вони виділяються ( «підсвічуються») жирним шрифтом.

Що мається на увазі? У цьому місці пропонуємо докладніше зупинитися на понятті LSI ( http://www.seobook.com/archives/000657.shtml ). Latent Semantic Indexing - це прихована семантична індексація, яку використовують в своєму алгоритмі пошукові системи. Метод LSI орієнтований на пошук в документі саме тих виразів, які відповідають вашому запиту. Він заснований на смислових зв'язках між словами, визначає ставлення конкретного слова до тієї чи іншої галузі знань, а також враховує галузеву термінологію. Наявність семантичних зв'язків між словами - ознака природного тексту.

Приклад: ви продаєте яблука, тобто - фрукти. Але у видачі за запитом «яблуко» з'являються сайти, абсолютно різної тематики, і вам потрібно якось випередити їх:

Але у видачі за запитом «яблуко» з'являються сайти, абсолютно різної тематики, і вам потрібно якось випередити їх:

Результати пошуку за запитом -Яблоко-

Як визначити? Пошуковими системами вітаються словоформи, тобто можна схиляти ключові слова. Крім того, додайте в текст синоніми ключів і ті слова, які прямо або побічно належать до вашої ніші.

Рада сеошника: якщо ви пишете про собачок, то не потрібно писати тільки про собачок. Пишіть також про повідках, лапах, хвостах, блохах, в кінці кінців.

Розширити семантику можна за допомогою такого сервісу, як Quintura ( http://quintura.ru/ ).

Інтерактивна пошукова система Quintura

Сміливо використовуйте в тексті стоп-слова. Їх пошукачі не враховують. Зате союзи (і, але, як, для того щоб, проте і т.д.), частки (якраз, адже, все-таки і т.д.), прийменники (незважаючи на, на відміну від, близько і т.д.) і вступне слово (до речі, між іншим, значить і т.д.) допоможуть уникнути переспама і зроблять мову тексту «людським».

Важливий момент - довжина пропозицій. Вони повинні бути різними по довжині. Оптимальний варіант - 15-20 слів. Однак не можна заганяти копірайтера в рамки, кажучи, що пропозиції повинні складатися з 16 слів і крапка. Він відчує себе ні багато ні мало - роботом. Дайте рекомендацію почитати російських класиків і подивитися, які синтаксичні конструкції використовують вони.

Буває таке, що сторінка «не лізе». Приймається рішення додати входжень шляхом складання пропозицій, типу «Наш цегла - самий якісний!» Така конструкція дуже коротка і даремна як для пошукача, так і для користувача. По суті це - спам.

Цікава ситуація з питальними реченнями. Їхні експерти радять уникати. Як-не-як, а користувач прийшов до вас отримати конкретну відповідь по конретно питання, а ви ще додатково пригружают його питаннями. Не добре. Дивно виглядає також конструкція, коли спочатку автор ставить запитання, і далі сам же відповідає на нього.

Як варіант, можна піти на якусь хитрість: задати питання, але не ставити в кінці знак питання. Без нього пошуковик не зрозуміє, що пропозиція - питальне.

Важливий момент - кучність ключів. Нормально, якщо все ключі рівномірно розкидані по всьому тексту. Гірше, якщо вони сконцентровані в одному місці. Так легко можна попало під фільтр.

Дуже страшно виглядає ключ «цеглина купити Харків». Він ніколи не зможе органічно влитися в текст. Але використовувати його потрібно. Як бути? Не обов'язково зберігати точно такий порядок слів, краще розбити цю фразу іншими словами.

Помічено, що поганим вважається текст відверто рекламного характеру: чудовий сайт, чудова пропозиція, чудовий товар, найнижчі ціни і т.д. Простіше кажучи, пафос відсуває в довгий ящик і вчимося бути скромніше :).

Природно, не остання роль відводиться унікальності тексту. Вона повинна бути високою - ближче до 100%. Взагалі, правильний контент - це професійний, цікавий, функціональний, багаторазовий і багатозначний контент. Грамотно структуруйте його, щоб у користувача була мотивація просуватися далі, щоб він не заплутався в ваших «онучі». Зрозуміло, якщо хтось готуватися до іспитів, він проковтне будь-який текст, але якщо ж людина зайшла, щоб купити мишку до комп'ютера, він не стане читати ваше оповідання.

захищаємо контент

Займіться питанням захисту контенту. Адже відомо, що злодійство контенту - нормальне зараз явище. Потрібно мати на увазі - пошукові системи не намагаються розпізнати оригінал і копію. Їм все одно. Їх завдання - задовольнити запити користувачів. До того ж, в Рунеті практично немає статей з унікальністю 100%. Якась частина кожного тексту в будь-якому вигляді вже зустрічалася десь. Це означає, що чітко розмежувати оригінал і рерайт (копію) - неможливо.

Але не все так сумно. Частіше, а краще - із завидною постійністю, оновлюйте контент на вхідних сторінках. Це добре позначається на ранжируванні.

Закуповуйте посилання з бистроіндексіруемих сайтів, а текст для посилань - беріть зі своїх же текстів (розбивайте текст на шматочки спеціально під посилання).

І на завершення відзначимо. У багатьох компаніях (як в великих, так і в малих) немає чіткого розуміння цінності контенту і тих завдань, на вирішення яких він спрямований. Слід пам'ятати, що цінний контент формує вашу цільову аудиторію, сприяє запам'ятовуванню бренду і сайту. Саме завдяки гарному контенту вдасться встановити контакт з потенційними клієнтами та прискорити тим самим їх конвертацію в реальних покупців.

Або навпаки - невеликого?
Багатьох оптимізаторів мучить саме це питання: який обсяг тексту оптимальний?
Знаків?
Навіщо?
Звідки брати такі терміни?
Що мається на увазі?
Як бути?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью