• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

SEO оптимізація WordPress - Title і метатеги без плагіна

 1. Установка Title і мета тегів без плагіна
 2. Мета тег Robots
 3. Мета тег Keywords
 4. Мета тег Description
 5. Title
 6. Як оптимізувати головну сторінку блогу
 7. Як оптимізувати сторінку поста або статичну сторінку
 8. Як оптимізувати сторінку Рубрики та сторінку Меток

Доброго часу доби, шановні читачі. Багато з вас для внутрішньої оптимізації WordPress використовують такі плагіни як All in One SEO Pack або більш просунутий Platinum SEO Pack. Доброго часу доби, шановні читачі
За допомогою озвучених плагінів можна задавати для кожної сторінки блогу унікальний Title, відмінний від заголовка статті в тегах h1-h2, прописувати унікальні мате-теги description і keywords, а також керувати індексацією абсолютно будь-якої сторінки за допомогою мета тегу robots. Так, колись ці SEO плагіни були проривом в оптимізації WordPress і досі користуються величезною популярностью.Но все, хто вже досить освоївся в WordPress прекрасно знають, яке навантаження на сервер створюють плагіни. Навіть мінімальний набір плагінів вимагає хорошого кешування. А якщо хочеться розширити функціонал, то доводиться робити нелегкий вибір - ставити плагін, який буде гальмувати завантаження сторінок або забути про плагіні і задовольнятися малим.

Насправді ж, для повнофункціонального блогу більшість полігонів взагалі не потрібні. І сам движок WordPress настільки розвинений, що володіє великими можливостями сам по собі. На жаль, використовувати всі можливості WordPress без плагінів можуть далеко не всі його користувачі, для цього потрібно володіти хоч мінімальні знання мови програмування php. Але є прекрасні людей, програмісти і веб-розробники, які діляться своїми напрацюваннями, розповідають, як можна зробити щось на WordPress без застосування плагінів.

І сьогодні я хочу розповісти і показати, як провести внутрішню оптимізацію WordPress без використання плагінів All in One SEO Pack і Platinum SEO Pack.

У своїй статті Знайомство з WordPress від 21 грудня 2010 року я розповідала про стандартний набір файлів теми. Серед них є такий чудовий файл functions.php. Ось цитата з моєї статті:

Я володію тільки самими мінімальними знаннями про веб-програмуванні, і деякі моменти мені буває складно передати звичайною мовою, але хочу звернути увагу на файл, який я ще не згадала - functions.php. Кажуть, це такий крутий файл, завдяки якому можна обійтися без половини полігонів, значно збільшити стандартний функціонал WordPress і багато іншого. Загалом, нехай мені пробачать більш обізнані в цій справі люди, якщо я сказала щось не так.

Дійсно, все глибше вивчаючи WordPress, я переконуюся, що даний файл просто знахідка для розробника, так і для будь-якого веб-майстри, що має сайт на WordPress.

Розробник може створювати прекрасні теми без застосування зайвих плагінів, вписуючи весь необхідний код в цей файл. А веб-майстер повинен не боятися працювати з файлами теми, особливо з файлом functions.php і без праці впроваджувати в свій блог скрипти, які позбавляють нас від зайвого навантаження на блог, яку виробляють плагіни.

Так хотілося приділити увагу тому, на скільки важливий даний файл, що відійшла від теми статті.

Також варто сказати, що можливість оптимізувати свій сайт під пошукові системи без використання плагіна дає і така вбудована в WordPress можливість, як довільні поля. Мало хто на початковому етапі ведення блогу знає і розуміє, що це таке. Однак вони значно спрощують життя WordPress блогу без плагінів. Про них докладніше буде нижче в статті.
Отже, рішення оптимізації блогу WordPress без плагінів я знайшла на цікавому і дуже корисному російськомовному блозі wp-kama.ru. Автор блогу, Тимур (нік Kama) поділився своїм досвідом, як оптимізувати свій блог без плагінів. Дуже рекомендую його статтю про це , Тому що в ній йде порівняння двох плагінів, і робляться висновки, на скільки дані плагіни важливі, і чому варто використовувати саме вбудовані можливості WordPress.

Мені ж в своїй статті хотілося б зупинитися більш докладно на іншому. Автор якось необачно не рекомендує використовувати скрипт тим новачкам, хто не знає, що таке PHP. Я вважаю, це не правильно, і кожен в змозі встановити собі даний скрипт. Саме тому я вирішила поділитися ним з вами.

Установка Title і мета тегів без плагіна

Отже, щоб не розміщувати великий обсяг коду в тілі своєї статті, я підготувала файлик , Який ви можете завантажити до себе на комп'ютер, а сам файл відкривається в блокноті. Ви можете його відкрити і читаючи статтю, переглядати файл. Весь скрипт розділений на чотири окремі функції:

 1. Функція виводу тега Title - заголовок сторінки.
 2. Функція виводу метатега Description - опис сторінки.
 3. Функція виведення метатега Keywords - ключові слова сторінки.
 4. Функцію виведення метатега Robots - відповідає за індексування сторінки. Не плутайте з файлом robots.txt. Суть у них практично однакова, але можливості і реалізація різні.

Кожна функція починається з коментаря, тому ви не помилитеся, де починається і закінчується кожна з них. Чому я звертаю вашу увагу на це? Справа в тому, що не всі функції прям так необхідні, і від деяких з них можна спокійно відмовитися. Тобто сенс в тому, що кожен сам може вирішити, які мета теги налаштовувати в своєму блозі, а які ні. А також кожен сам вирішує для себе, потрібно йому налаштовувати під кожну статтю title або йому досить стандартних можливостей WordPress.

А от плагіни такий вибір не пропонують. І незалежно від того, чи потрібна нам якась функція чи ні, плагін встановлюється з усім функціоналом, і за потрібне і непотрібним. Я навіть впевнена, що багато хто з тих, хто встановлював в свій блог плагіни All in One SEO Pack і Platinum SEO Pack не використали їх функціонал на повну потужність. Хтось відразу розуміє, що йому просто це не потрібно, а хтось просто елементарно не знає, навіщо це потрібно.

Отже, коротко визначимося, на скільки необхідні всі налаштування, які надають плагіни і які можна зробити за допомогою описуваного мною скрипта без застосування плагінів. Почну з кінця списку.

Мета тег Robots

За допомогою даного мета тегу ми можемо повідомити пошуковому роботу як індексувати дану сторінку. Оскільки ця тема не на пару слів, щоб ви чітко розуміли суть даного мета тега, потрібен він вам чи ні, і, як правильно ним користуватися, я написала статтю Мета тег Robots і файл Robots.txt - як управляти індексацією сторінок сайту . У статті я описала різницю між однойменною файлом і мета тегом. А так же навела приклади, коли використання мета тега може стати в нагоді.

Мета тег Keywords

За допомогою даного метатега ми можемо повідомляти пошуковій системі найбільш важливі слова та фрази, що характеризують нашу сторінку. На скільки даний мета тег корисний, нам повідомляють пошукові системи в довідках:
Яндекс:

<meta name = "Keywords" content = "..." /> - може враховуватися при визначенні відповідності сторінки пошуковим запитам.

Google: ... інформацію в довідці повністю відсутня.

Значимість даного мета тега перевірена дослідним шляхом багатьма оптимізаторами, і вердикт вже відомий давно - пошукові системи не враховують даний мета тег.

Тому кожен для себе повинен вирішити сам, повірити в марність мета тегу Keywords і не навантажувати свій блог зайвим кодом або зробити на всяк випадок, а раптом коли-небудь пошуковики почнуть враховувати, а у мене він вже є.

Мета тег Description


Відсутність даного мета тегу не зробить вашу сторінку менш оптимізованої, і без нього можна спокійно жити (перевірено на даному блозі ) Але все ж цей мета тег потрібен хоча б тому, що Google часто лається в інструментах для веб-майстра, якщо він некоректно налаштований, наприклад, якщо він неунікальний, тобто однаковий більш, ніж на одній сторінці. Ну і в кожному разі дозволяє розповісти пошуковій системі про що дана сторінка.
Ось що пишуть провідні пошуковики про нього:
Яндекс:

<meta name = "Description" content = "..." /> - зміст даного тега може використовуватися в сниппета (описах сайтів на сторінці результатів пошуку).

Google:

Цей тег надає короткий опис сторінки. У деяких випадках це опис відображається разом з фрагментом тексту в результатах пошуку.

Отже, залишається останній, але найважливіший тег.

Title

Про тезі Title я писала окрему докладну статтю - HTML тег Title - ефективно використовуємо заголовок сторінки . Настійно рекомендую до прочитання. Це найголовніший і найважливіший тег в оптимізації сторінок. Я дуже настійно рекомендую приділяти особливу увагу налаштуванню даного тега, незалежно від того, який заголовок мають ваші статті.

Як правило, всі CMS, і WordPress не виняток створюють заголовок сторінки наступним чином:

Заголовок статті + Назва сайту

Іноді цього буває достатньо, а іноді і немає.
Наприклад, якщо у вас блог називається "Все про кішок" і ви пишете статтю "Харчування кішки", то автоматично формується заголовка сторінки цілком може бути достатньо. Але якщо у вас блог називається "Брати наші менші", то автоматичний Title буде створювати вам тільки перешкоди в просуванні. І такі Title краще формувати вручну, роблячи акцент саме на тих словах і фразах, за якими ви збираєтеся просувати свою статью.Ітак, ми пройшлися по всім чотирьом функціям і тепер ви розумієте важливість кожної з них. Я це зробила, щоб акцентувати вашу увагу на тому, що абсолютно необов'язково використовувати весь скрипт. Якщо у вас налаштований файл robots.txt, і немає необхідності прописувати мета тег robots для кожної сторінки, то можна просто відмовитися від даної функції і не вставляти її в файл functions.php. Також можна зі спокійною душею відмовитися від мета тега keywords.Теперь заходимо в адмінку свого блогу на WordPress, переходимо на вкладку Зовнішній вигляд - Редактор і знаходимо файл Функції теми functions.php.

Будьте дуже уважні, збережіть попередньо файл, щоб в разі помилки можна було швидко його відновити. І найкраще, щоб не помилитися, я рекомендую прокрутити даний файл до самого кінця (якщо він у вас великий), знайти саму останню сходинку в файлі. Це завжди буде ось такий малесенький код, один в рядку:

?>

і перед ним помістити код з файлу (або ті його функції, які вам потрібні).
Якщо у вас файл закінчується так:

}
?>

то свій код ви повинні помістити рівно між ними:

}
ваш код
?>

Нічого складного, просто будьте уважні. Якщо раптом після збереження файлу, админка блогу не відображається, видається якась помилка, то просто відновите збережений файл через FTP або завантаживши його в панелі управління хостера.
Таким чином ми помістили функцію, яка буде відповідати за формування title і метатегов.
Тепер відкриваємо для редагування файл Тема - header.php.
Якщо ми точно вирішили, що ми буде налаштовувати вручну title для кожної сторінки, а також для категорій і міток, то знаходимо код:

<Title&gt; <? Php wp_title ( ' «", true,' right '); ?&gt; <? Php bloginfo ( 'name'); ?> </ Title>

або приблизно такий, якщо ви вже колись щось з ним робили, він може незначно відрізнятися і замінюємо його на цей код:

<Title&gt; <? Php kama_meta_title ( "|"); ?> </ Title>

після нього вказуємо код виклику функцій, які збираємося використовувати:
для Description

<? Php kama_meta_description ()?>

для Keywords

<? Php kama_meta_keywords ()?>

Щоб Robots

<? Php kama_meta_robots ()?>

Ще раз звертаю вашу увагу, що, якщо ви відмовилися від будь-якої функції, то не вказуйте код її виклику в файлі header.php.На цьому установка скрипта закінчена. Зазвичай, після установки плагіна, в адмінці блогу виникають додаткові сторінки. Після ж установки скрипта нічого подібного не відбудеться. Як же і де налаштовувати метатеги для сторінок?

Якщо ви уважно подивитеся встановлюється скрипт, то побачите, що автор вже подбав, докладно описавши процес створення метатегов. Тому ви завжди можете, відкривши файл functions.php, подивитися необхідні підказки. Я ж зараз зупинюся детальніше на настройках.

Як оптимізувати головну сторінку блогу

Оптимізація головної сторінки проводиться відразу і один раз, але необхідні зміни ми повинні внести в той скрипт, який встановили в файл functions.php.
По черзі знаходимо кожну з рядків і вписуємо в кожну з них необхідні слова:

function kama_meta_title ($ sep = "|", $ bloginfo_name = 'Назва мого блогу') {
***
function kama_meta_description ($ home_description = 'Опис головної сторінки блогу', $ maxchar = 200) {
***
function kama_meta_keywords ($ home_keywords = 'Ключові слова головної сторінки', $ def_keywords = '') {

Як оптимізувати сторінку поста або статичну сторінку

Перед публікацією сторінки, коли стаття вже готова, знаходимо під візуальним редактором блок "Довільні поля". Перед публікацією сторінки, коли стаття вже готова, знаходимо під візуальним редактором блок Довільні поля
Якщо раптом ви не знаходите у себе такий блок, то в правому верхньому кутку сторінки знайдіть кнопку зі стрілкою "Налаштування екрану"
Відкриється вікно з додатковими настройками, знайдіть пункт "Довільні поля" і поставте галочку.

Тепер ви завжди будете бачити даний пункт під редактором повідомлень
Тепер ви завжди будете бачити даний пункт під редактором повідомлень.
Натискаємо на посилання Введіть нове.

В поле Ім'я вписуємо необхідний параметр - title, description, keywords або robotsmeta, а в поле Значення вміст даного тега
В поле Ім'я вписуємо необхідний параметр - title, description, keywords або robotsmeta, а в поле Значення вміст даного тега. Тиснемо кнопку Додати довільне поле.

Для подальших повідомлень вам не доведеться створювати нове поле, вам легко треба буде вибрати його з списку.

І привласнити йому необхідне значення
І привласнити йому необхідне значення. Публікуємо сторінку, і в її вихідному коді будуть присутні всі зазначені вами мета теги і потрібний заголовок.

Як оптимізувати сторінку Рубрики та сторінку Меток

На сторінці створення рубрики (категорії) або мітки є поле Опис.

Вкажіть необхідні настройки в цьому полі:
Вкажіть необхідні настройки в цьому полі:

[Title = Тема рубрики]
[Description = опис рубрики]
[Keywords = слово1, слово2, слово3]

Порядок не важливий.
Завдяки даним налаштувань, сторінки рубрик та міток стають більш оптимізованими, мають правильним Title, унікальним описом, що істотно полегшить просування даних сторінок в пошукових сістемах.По суті, всі інші сторінки - архіви по місяцях і роках, сторінки автора краще відразу закрити від індексації. Робиться це або в файлі robots.txt, докладніше можна прочитати в статті Файл Robots.txt. оптимізація WordPress , Або за допомогою даного скрипта в четвертій функції, що починається з коментаря:

/ ** метатег robots:

Якщо ви уважно прочитаєте коментар від автора і нижче подивіться код:

#is_author ()
#is_year ()
#is_month ()

то, щоб дані сторінки не індексувалися, потрібно просто їх розкоментувати, видаливши знак решітки #.
Ось так просто, без застосування плагінів, за допомогою вбудованих можливостей, можна оптимізувати свій блог.
Також, для подальшої оптимізації, рекомендую прочитати статтю Оптимізація заголовків в тегах h1, h2 ... - h6. оптимізація WordPress Корисно постової.
На жаль, це літо вже підійшло до кінця, але якщо ви плануєте в наступному році поїздку в Америку, то корисно почитати статтю Що робити в Атланті влітку , З докладним описом подорожей на фото блозі Atlanta Travel.

Чому я звертаю вашу увагу на це?
Php wp_title ( ' «", true,' right '); ?
Gt; <?
Php bloginfo ( 'name'); ?
Php kama_meta_title ( "|"); ?
Php kama_meta_description ()?
Php kama_meta_keywords ()?
Php kama_meta_robots ()?
Як же і де налаштовувати метатеги для сторінок?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью