• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

SEO специалист: Як влаштуватися на роботу?

 1. Як проходить співбесіду?
 2. Тестове завдання на вакансію SEO-фахівця
 3. Висновки і кінець всієї історії

Доброго времени суток, мої дорогі постійні читачі і гості блогу! На зв'язку Олеся Лазарева.

На жаль, я не вела свій блог більше тижня. Довелося ненадовго зникнути з виду - я була на співбесіді. Нещодавно виставила своє резюме на hh.ru як копірайтер, і одна з казанських IT-компаній запросила мене на зустріч в офіс. Мені запропонували вакансію SEO-фахівця. Хоча SEO та програмування - різні речі, вирішила спробувати що це таке і з чим його їдять. Далі я розповім про те, як триває співбесіда, про тестовому завданні і як його виконувати.

Як проходить співбесіду?

Для початку скажу, що в статті я не буду вказувати справжніх імен і назви фірми. По-перше, для різних компаній і відділів, що займаються SEO, завдання можуть бути різними; по-друге, я - жінка порядна, і розкривати те, що можливо є комерційною таємницею, було б некоректно по відношенню до тих людей, з якими мені доводилося спілкуватися.

А тепер безпосередньо до співбесіди. Для початку вам дадуть в руки заповнити анкету. Можете розташуватися з ручкою і прописати всі поля в ній. Питання стандартні: хто такий, де живете, сімейний стан, діти / батьки, освіта, досвід роботи і наявність водійських прав.

Питання стандартні: хто такий, де живете, сімейний стан, діти / батьки, освіта, досвід роботи і наявність водійських прав

Спочатку вас буде проводити співбесіду рекрутер або менеджер з підбору персоналу, якщо пощастить, у великій компанії потрапите на директора по персоналу. Умовно назвемо його HR-фахівець. Він задає загальні питання, уточнює резюме. Будьте готові до того, що у вас запитають, чому ви пішли з попередньої роботи - це стандартне запитання на співбесіді. Завдання HR-фахівця з'ясувати, наскільки ви адекватні (а в роботі це цінна якість), звірити ваші навички і досвід з заявленими в резюме, щоб відсіяти вас на першому етапі.

Керівник відділу, де розміщена вакансія, в цей час може бути присутнім в переговорній кімнаті і слухати, про що ви розповідаєте. Потім питання починає ставити він. Уже на цьому етапі ви можете для себе вирішити, чи хочете ви працювати разом з цією людиною. Сам керівник теж проводить для себе своєрідний скринінг-тест і думає, чи потрібен йому такий співробітник. Якщо ви йому сподобалися, вам запропонують виконати тестове завдання. Якщо немає, з вами попрощаються і побажають подальших успіхів.

Мене провадив співбесіди керівник, який завідував відділом внутрішньої оптимізації сайтів під просування в Яндексі.

Мене провадив співбесіди керівник, який завідував відділом внутрішньої оптимізації сайтів під просування в Яндексі

Тестове завдання на вакансію SEO-фахівця

Виглядає наступним чином (таким воно було в моєму випадку). На мою пошту прийшов лист, де в тілі містилося 3 пункту:

1) Формування семантичного ядра.

Необхідно: Залучити пошуковий трафік на сайт абстрактної готелі в центрі Казані.

Рішення: Створити СЯ із запитами по тематиці, здатними привернути цільової трафік на сайт.

Необхідний результат завдання: таблиця xls з відсутніми запитами, розподіленими по сторінках, плюс статистика WordStat (регіон «Росія») з точних входженням наведених запитів.

2) Ідеальна просувається сторінка.

Завдання: Створити релевантну html сторінку по тестовому проекту з «пункту 1», використавши всі необхідні для коректної індексації теги з входженням ключових слів відповідно до вимог пошукових систем.

Необхідний результат завдання: оптимізована сторінка з релевантним контентом.

3) Просування по декількох містах.

Завдання: Детально сформулювати стратегію просування для проекту тематики «виробництво м'яких меблів», метою якого є залучення пошукового трафіку з конкурентних видач найбільших міст Росії (Москва, СПб і ін., Переважно з європейської частини).

Необхідний результат: алгоритм дій і робіт по інтернет-проекту з обґрунтуванням у вільній формі в текстовому вигляді - «Стратегія просування. doc ».

Термін виконання: 13:00 1 7 травня 2016.

Висновки і кінець всієї історії

Тестове завдання я провалила - не впоралася з 3-им пунктом. А заодно перевірила свої сили і зрозуміла, що мені, програмісту, в SEO-оптимізацію не треба. Так, SEO - суміжна з web-програмуванням область, але займатися ось цим та ще й на великому потоці мені зовсім не хочеться. А ще б мені хотілося сказати «спасибі» цим людям, які витратили на мене свій робочий час. Нехай у них буде все добре.

А з вами на сьогодні я прощаюся. Бажаю всього найкращого і чекаю вас в наступних статтях на моєму блозі.


style = "display: block"
data-ad-client = "ca-pub-4148525501306400"
data-ad-slot = "9600917773"
data-ad-format = "auto">

Як проходить співбесіду?
Як проходить співбесіду?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью