• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

SEO (СЕО) внутрішня оптимізація сайту своїми руками, самостійна оптимізація сайту безкоштовно

 1. Самостійна первинна оптимізація сайту
 2. Прописуємо title, description, keywords
 3. Важливий нюанс:
 4. Важливий нюанс:
 5. Заголовки h1-h6
 6. Створення карти сайту
 7. Відсутні документи і биті посилання
 8. Дійсний код HTML, CSS, RSS
 9. Використання Flash анімації і Javascript коду на сайті
 10. Абсолютні і відносні посилання
 11. Використання на сайті паразитних лічильників
 12. навігаційна ланцюжок
 13. Схожі матеріали, статті
 14. Правильний файл robots.txt

Всім привіт дорогі читачі! Тема цієї статті виникла з коментаря постійного читача мого блогу з приводу оптимізації сайту на практичному прикладі і сьогодні я хочу розібрати як же своїми руками самостійно провести внутрішню seo (сео) оптимізацію сайту, не сплачуючи при цьому фахівцям, т. Е зробити це абсолютно безкоштовно і ефективно.

Пост буде нести чисто практичний ухил. Ніякої води, строго за списком. Приступимо.

Самостійна первинна оптимізація сайту

Багато оптимізаторів часом припускаються помилки, просуваючи виключно цільові сторінки сайту, абсолютно забуваючи про непродвігаемие сторінки. А адже розкрутка це комплексний процес, подібний механічному годиннику. Варто упустити найменшу деталь і вся робота піде просто «коту під хвіст». Щоб цього не допустити пропоную розглянути основні моменти внутрішніх робіт по оптимізації і приведенню сайту в зручний для просування вид. Так, до речі, можна швидко розкрутити сайт в регіоні . Хочете дізнатися? Тоді переходите по посиланню.

Прописуємо title, description, keywords

Це основа основ. Будь-оптимізатор це знає. Ось вам практичний приклад:

Ця стаття пишеться під наступні ключові запити я їх спеціально виділив червоним на скріншоті, писати сюди не хочу, бо вийде Переспа ключів і пошуковику це не сподобається.

Ця стаття пишеться під наступні ключові запити я їх спеціально виділив червоним на скріншоті, писати сюди не хочу, бо вийде Переспа ключів і пошуковику це не сподобається

і ось ще один скрін

і ось ще один скрін

Якщо порахувати, то виходить близько 7 ключових запитів на сторінку. Тут постає питання а який же придумати заголовок, щоб за всіма по ним показуватися в пошуку. Ось який у мене вийшов тайтл:

Ось який у мене вийшов тайтл:

Завжди при складанні тайтлів робіть їх великими, человекопонятний з входженням всіх ключових фраз і щоб це було смислово, а не тупий набір слів з вордстата.

Важливий нюанс:

Тайтл НЕ МАЄ повторювати назву вашої статті. У моєму випадку стаття називається - 11 важливих правил первинної оптимізації сайтів, а title - SEO (СЕО) внутрішня оптимізація сайту своїми руками самостійно і безкоштовно!

Кількість символів в тайтли не повинно бути довгим і не повинно бути сильно коротким. Ідеально - 4-5 слів, але не більше 60-70 символів. Хоча це правило не виняток.

Твердо усвідомте це правило!

Тепер поговоримо про description. Це як візитна картка того, про що ми хочемо розповісти на сторінці сайту. Ігнорування цього пункту ставить під загрозу всі ваші трудовитрати над проектом, в результаті чого ви не отримаєте потрібних позицій у видачі Яндекса і Гугла. Не особливо хочеться бути аутсайдером, чи не так?

З полем «опис сайту» (дескріпшен) трохи простіше. Тут ви можете або придумати свій варіант, що відрізняється від тексту на самій сторінці статті, або взяти прямо з тексту. Я зазвичай беру з тексту, хоча над комерційними клієнтськими проектами придумую з голови. Ось як виглядає дескріпшен цієї статті

Важливий нюанс:

При створенні поля опис сторінки намагайтеся «вписуватися» в необхідну кількість знаків - 160 символів. Буває так, що Яша і Гоша самі формують потрібний дескріпшен, вицепляя потрібні ділянки з ключами.

З приводу keywords особливо просторікувати не буду, бо цей пункт давно вже втратив свою силу, коли для того, щоб піднятися на перше місце в пошуку досить було прописати довгу «онучу» потрібних ключових фраз і ви вже в ТОПі. Зараз це вже не працює. Краще думайте над зручністю для читача.

У зв'язку з «нібито» скасуванням посилального Яндекс запевняє, що є інші 750 факторів за якими сайти будуть прекрасно почувати себе на верхніх рядках, і причому видача не постраждає. Зараз рулять «поведінкові чинники», а саме зручність для читача, зрозуміле меню, доступність сторінок в два кліка і багато інших чинників. Про це я думаю буде одна з статей.

Заголовки h1-h6

Про них теж не можна забувати вони роблять логічною структуру самого тексту. Найважливіший, який повинен зустрічатися тільки один раз в тексті - це Заголовок h1. Інші заголовки можна скільки завгодно раз використовувати на сторінці. Ось вам наочний приклад з моєї сторінки:

Створення карти сайту

Її наявність допомагає пошуковим роботам швидше проіндексувати вміст вашого сайту. Можна використовувати декілька варіантів карти або XML формату, або ж за допомогою спеціальних плагінів (я говорю про Вордпресс). Можна поставити на карту кілька зовнішніх посилань, щоб був вага, який буде в подальшому переданий інших сторінок. А це вже допоможе просунутися по низькочастотних запитах. На моєму блозі карта сайту розташована прямо в головному меню, а також в шаблоні 404 помилки.

Відсутні документи і биті посилання

Для запобігання помилок з боку популярних пошукових систем, ваш сайт варто перевірити на наявність битих і неробочих посилань і документів. Якщо ви цього не зробите, то до вашого сайту в подальшому будуть пред'явлені санкції і можуть накласти фільтри.

Подібний фільтр, який так і називається «Фільтр битих посилань» є у Гугла. Не полінуйтеся і зробіть чистку. Ось рекомендую плагін, який очищає «авгієві стайні» з неробочих урлов на блозі і називається він Broken Link Checker. Зручність ще й в тому, що на пошту до вас будуть приходити повідомлення про помилки і будуть вказані шляхи де це виправити. Мені він завжди допомагає тримати руку на пульсі. Рекомендую!

Дійсний код HTML, CSS, RSS

Необхідно також перевірити структуру вашого коду через спеціальні програми - валідатори. Вони існують окремо для Html коду, так і для CSS . Сервіс валідації знаходиться ось за цим посиланням http://validator.w3.org/

Просто вводите урл сайту і натискаєте перевірити ( «Check»). Якщо у вас код html версії DOCTYPE Strict, де використовується суворе відповідність стандартам мови гіпертекстової розмітки, тоді перевірте закрили ви все теги Слеш <br /> Інакше буде видаватися помилка

Використання Flash анімації і Javascript коду на сайті

Для того, щоб ваш сайт індексувався і завантажувався швидше потрібно постаратися скоротити flash графіку і ДжаваСкрипт до мінімуму, оскільки вони створюють навантаження при завантаженні сторінок сайту. Я не кажу, що їх взагалі краще не використовувати, немає. Просто виносьте їх в окремий файл, як і каскадні таблиці CSS. Файл так і назвіть JS і в нього все складайте. Скрипти краще і правильніше виносити в підвал сайту (футер), а не в шапку сайту (header)

Абсолютні і відносні посилання

Сенс в тому, щоб максимально зосередити вагу сторінок вашого сайту, щоб вихідні посилання (Наприклад з головною) вели на внутрішні сторінки (внутрішня перелінковка). Таким чином вага буде накопичуватися і можна висунути сайт без покупних посилань по НЧ запитам. Інша справа якщо ви робите dofollow блог, і з ваших сторінок буде багато різних зовнішніх посилань. Тут вага буде трохи губитися. Для себе ви повинні вирішити - чи відвідуваність, або цінність власних посилань. Вибір за вами. Мої коментарі приховані від індексування, оскільки може прилітати дуже багато спаму і тупих коментарів. Я працюю на якість.

Використання на сайті паразитних лічильників

На деяких сайтах в футере спостерігаю просто «приголомшливу» картину. Тут уже буде сарказм, вибачте ... Ось нафіга деякі веб-майстри «пхають» по 7-10 лічильників всякої різної статистики і рейтингів? Від цього ніякого ефекту ніколи не буде, і мало того, такий сайт виглядає непрофесійно. Запам'ятайте: один, максимум два лічильника статистики і обов'язково метрика на сайті! Без неї нікуди, таким чином ви побачите реальну відвідуваність, відсоток відмов і поведінку ваших відвідувачів, то над чим треба попрацювати. Це ДУЖЕ важливий етап! Лічильники обов'язково повинні бути закриті від індексації, ось приклад як це слід робити:

навігаційна ланцюжок

Вона використовується, по-перше, для зручності читачів, щоб знати на якій сторінці і на якому рівні вкладеності від головної він зараз перебуває. Також навігаційна лінійка урлов допомагає в індексації сайтів. Їх ще називають хлібні крихти. На жаль вони у мене на сайті не варті, так як весь матеріал доступний в один клік від головної сторінки. До того моменту як ви будете читати цю статтю «крихти» стоятимуть на сайті. Ось, як вони виглядають:

Схожі матеріали, статті

Завжди найкращий спосіб внутрішньої перелинковки і самостійної оптимізації сайту виводити схожі матеріали. Краще робити це як на головній сторінці, так і на внутрішніх. Це утримає увагу читача, адже він реально побачить суміжні статті по темі і, цілком ймовірно, продовжить проводити час на вашому сайті, покращуючи поведінкові чинники.

Правильний файл robots.txt

Цей файл своєрідна інструкція для пошукових роботів, яка говорить якісь сторінки індексувати, а які розділи сайту повністю закрити. Як правило закривають від індексації службові та неінформативні сторінки і каталоги, які дублюють зміст сайту. Наприклад від індексації можна закрити «Архіви», папку з плагінами (якщо ми говоримо про wordpress).

Ось і все, що я хотів розповісти вам про самостійну внутрішню оптимізацію сайту своїм руками та ще й безкоштовно! Вчіться на блозі, бувайте здорові

Хочете дізнатися?
Не особливо хочеться бути аутсайдером, чи не так?
Ось нафіга деякі веб-майстри «пхають» по 7-10 лічильників всякої різної статистики і рейтингів?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью