• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

SEO-просування сайту: потрібно швидко або якісно?

 1. вік сайту
 2. індексування
 3. поведінковий фактор
 4. Сюрпризи від Google алгоритмів
 5. конкуренція
 6. структура сайту
 7. контент
 8. Активна життєва позиція сайту
 9. висновки

Якісну пошукову оптимізацію важко знайти і легко втратити. Всеосяжний SEO-просування - це трудомістка робота, яка вимагає глибокої аналітичної залученості SEO-фахівця, відповідно, часу і ресурсів. Але, на жаль, не всі замовники знайомі з правилами просування сайтів і хочуть негайних результатів. Але хороші результати будуть видні тільки після професійно складеної стратегії і її поетапного виконання.

Щоб уникнути замкнутого кола між замовником і SEO-спеціалістом, розповімо докладніше про особливості просування, поведінці пошукових систем і складній роботі оптимізатора, яка вимагає сил і терпіння.

Отже, чому хороший SEO-фахівець не винен.

вік сайту

Один з вирішальних факторів високого ранжирування полягає в рівні довіри пошукових систем. Молодий сайт без належного рівня репутації може не розраховувати на схвалення Google на перших порах, в той час, як більш старі сайти з позитивною історією використання вважаються авторитетними ресурсами.

І тому є кілька причин:

 • чим менше сайту років, тим меншого він встиг досягти. Серед таких сайтів може виявитися спеціально оптимізований дор або анти user-friendly сторінки. Такі тактики неприйнятні для Google, який ставить на перше місце призначений для користувача досвід. Ті, хто не віддають перевагу користувачеві - чекайте пенальті від пошукової системи.
 • молодий сайт "фізично" не може набрати достатню кількість беклінків з довірених ресурсів, що говорить про низьку відвідуваність.
 • недавно створений сайт найімовірніше буде ще мати помилки, технічні недоробки, дублі і так далі.
 • новий сайт ще не знає основних чинників поведінки своєї потенційної аудиторії, що призводить до недостатньо зручному дизайну інтерфейсу, який відлякає користувача (..а це призводить до першого пункту).
 • свіжий сайт просто напросто може ще не бути проіндексовані пошуковими роботами або ж система ще на стадії "роздуми".

індексування

Індексування сайту Googlebot'ом - процес суто індивідуальний для кожного ресурсу. Якісь творці сайту напишуть, що їх індексують раз в п'ять днів, кого-то раз на два тижні або на місяць. Статистика сканування повинна контролюватися SEO-фахівцями, а помилки, який виявив бот повинні бути усунені в максимально швидкі терміни. Але необхідно враховувати наступний фактор: УК не викачує за раз цілий сайт, а робить це поступово, що може уповільнити просування.

Далі пошукова система обробляє отримані результати. І якщо сайт новий, у нього змінилася адреса, з'явилася велика кількість сторінок або була створена незручна структура - перевірка сповільниться, а індексація може бути дозволена тільки частково.

поведінковий фактор

Поведінковий фактор - справа тонка. Залежно від того, наскільки добре розроблений сайт з точки зору зручності для користувача, починають накопичуватися поведінкові чинники. Вони можуть накопичитися і за три місяці і швидше, а ось пошукова система їх оновлює приблизно раз на місяць. Тому у SEO-фахівця повинен бути якісний продукт, який готовий до просування. Кого кого, а Google не обдуриш.

Сюрпризи від Google алгоритмів

Склалася традиція введення нових і поновлення старих алгоритмів . Кожен виставляє певні вимоги по начинці і просуванню сайту. І як тільки відбувається чергове нововведення, необхідно швидко скоригувати наявні стратегії, щоб відповідати гайдлайни пошукової системи. Потрібно бути готовим до глобальних змін від Google (приблизно два рази на рік). Це означає необхідність внесення правок в стратегію просування мінімум кожні три місяці.

конкуренція

Чим більше конкуренції у вашій ніші і чим більше розвинене SEO-просування у ваших конкурентів, тим складніше буде витягнути сайт в топ. Тут все впирається в висококонкурентні запити, за якими вже не перший рік просуваються схожі бізнеси. І якщо такі запити ще не використовувалися для просування вашого сайту, він просувався погано / мало, перші позиції дадуться непросто - кілька місяців, в залежності від рівня SEO-фахівця, який взявся за просування сирого сайту.

структура сайту

Структура і навігація по сайту грають важливу роль в ранжуванні. Ресурс з погано продуманою структурою і незручною для користувача навігацією свідомо потрібно переробляти. При такій ситуації просто немає сенсу починати SEO-процес, інакше він затягнеться на невизначений кількість світлових років - необхідно довести сайт до адекватного стану.

Як зрозуміти, що структура кульгає:

 • користувач не може зорієнтуватися на сайті та знайти потрібний розділ
 • сайт перевантажений непотрібною інформацією
 • занадто багато збиває з пантелику елементів (pop-ups, CTA)
 • на сайті недостатньо інформації (користувач не знаходить відповідь і йде до конкурента)
 • обязаловка при реєстрації (+ багато полів для заповнення)

Таким чином, набагато ефективніше провести аудит юзабіліті всього сайту і виявити помилки, а після - виправити. Якщо це правило не буде дотримано, розгрібати недоробки доведеться не один місяць, що вже говорити про будь-яке результаті SEO-кампанії.

контент

Не секрет, що робота над контентом сайту повинна вестися безперервно і чітко відповідати затвердженому контент-плану. Цінність контенту в блозі , Лендінзі, сторінках змінюється орієнтованістю на потенційну аудиторію, на її бажання, вимоги і переваги.

Якщо статті блогу не унікальні, контент "позичений" у інших ресурсів, новини неякісно отрерайтени і тексти не дають користі - можна забути про топах. контент пишеться в першу чергу не для того, щоб показати Google наскільки геніально заповнений сайт, а для того, щоб вирішити проблему користувача. Вирішити її краще, ніж будь-який інший сайт.

SEOшнік розробить стратегію виходячи наявних поведінкових факторів, тому контент повинен бути налагоджений безпосередньо До того, як ви хочете підкорювати вершини Google.

Активна життєва позиція сайту

Перед тим, як вирішите звернутися до SEO відділу, активізуйте життя на сайті. Користувачеві буде цікаво приходити до вас знову і знову, тільки якщо він буде знати, що його чекати щось нове.

Що можна (потрібно) зробити:

 • реальні відгуки, історії клієнтів
 • сертифікати продукції, ліцензії компанії, статті про співробітників та їх професійні досягнення, фотозвіти проведених заходів, інформація про партнерів
 • приємні пропозиції до святкових дат, акції, безкоштовні e-book'і і PDF'и

... і так далі, чим більше смакоти отримає користувач, тим більше ви отримаєте фідбека.

Але не починайте робити це упереміш з SEO-просуванням, дійте грамотно і поетапно.

висновки

Існує ще не один фактор, який перешкоджає ефективному SEO. Але у всіх них мета одна - хороша комплексна працездатність сайту перед початком його просування. Не втрачайте час на суперечки з оптимізаторами, не скаржтеся, що сайт ще не в топі на другий день. Чим менше піде часу на доопрацювання і впровадження додаткових рекомендацій, тим швидше Google помітить сайт і піднесе на Олімп видачі.

SEO існує для свідомих бізнесів, які будуються на століття і готові вкладати тимчасові і бюджетні ресурси в довгостроковий результат.

І якщо ви таки хочете опинитися в топі, отримати підвищення конверсій, привернути аудиторію і отримати прибуток, Будьте терплячі і ставитеся з розумінням до порад SEO-фахівця. Воно того варте.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью