• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Секрети Windows 8

By PCWorld Staff. Windows 8 Superguide. PCWorld. March 2013, c. 58.

Редактори PCWorld

У Windows 8 з'явилося багато нових функцій і процедур у порівнянні з попередньою ОС, через які можуть відчути себе новачками навіть найдосвідченіші користувачі ПК. Такий побічний ефект від переходу до операційної системи, призначеної для роботи як з органами сенсорного управління, так і з традиційними мишею і клавіатурою. Але не варто лякатися. У цій статті ми постаралися узагальнити всі скорочені клавіатурні команди, прийоми та приховані утиліти, які допоможуть впоратися з гібридною ОС.

Меню швидкого доступу

Клацання правою кнопкою миші в лівому нижньому кутку екрану - незалежно від того, чи перебуваєте ви на екрані Пуск або в режимі Робочого столу, - виводить на екран Меню швидкого доступу (Quick Access Menu), що відкриває пряму дорогу до багатьох ключових функцій управління системою, в тому числі до Диспетчер дисків, Диспетчер завдань, Диспетчер пристроїв і Панелі управління. Меню швидкого доступу - інструмент для тих, хто хоче оперативно виконувати певні завдання. Погано лише, що в Microsoft вирішили заховати його в кутку екрану, нікому не повідомивши про це.

упорядкування програм

Початковий екран може перетворитися в хаотичне нагромадження, якщо закріпити на ньому у вигляді плиток занадто багато додатків і інших елементів. Скористайтеся вбудованими інструментами, вони допоможуть розбити наявні елементи на групи, кожній з яких буде присвоєно своє ім'я.

Перш за все перетягніть все плитки, які хочете зібрати в групу, на вільне місце, що знаходиться в правій частині екрана. Операційна система ізолює їх від інших і об'єднає. Коли ви будете задоволені проведеною складанням, скористайтеся функцією семантичного зуму (натисніть в правому нижньому кутку екрану кнопку «Масштаб»). Вона допоможе масштабувати інтерфейс і отримати загальний план Робочого столу. Клацніть правою кнопкою миші на групі і виберіть пункт «Назвати групу» в лівій частині з'явилася нижче панелі. Введіть назву групи і насолоджуйтеся наведеним в порядок початковим екраном.

Швидке закриття додатків

Здавалося б, із закриттям додатків не повинно виникати ніяких труднощів, але дуже швидко ви виявите, що у додатків Windows немає кнопки закриття. Microsoft підштовхує користувачів до перекладу додатків в фоновий режим, де вони будуть споживати мінімальний обсяг ресурсів, постійно перебуваючи під рукою. Але якщо ваша душа цьому противиться, ви повинні закрити програму перетягнувши його мишею або пальцем з верхньої частини екрану в нижню. У процесі перетягування програма спочатку згорнеться в мініатюру, а після того як досягне нижнього краю екрану, і зовсім зникне з поля зору. Крім того, додаток можна закрити за допомогою Диспетчера завдань або комбінації клавіш +.

контекстний пошук

Функція пошуку, розміщена на панелі чудо-кнопок Charms, знайшла додаткову міць. Вона дозволяє шукати каталоги не тільки на машині з Windows 8, але і в більш широкому екосистемі Windows. Виберіть область даних, в якій буде здійснюватися пошук. Це можуть бути всі встановлені додатки, системні параметри, ваші файли, поштові повідомлення або навіть зовнішній сервіс на кшталт Магазину Windows або Bing Maps. Введіть ключове слово і натисніть. Можна обійтися і без звернення до панелі кнопок і її елементу «Пошук». Просто почніть набирати текст, і на екрані з'явиться текстове поле для введення пошукового запиту.

управління конфіденційністю

Багато додатків як явно, так і неявно пов'язані з персональною інформацією. Ваші фотографії, відомості про місцезнаходження та ім'я зустрічаються в системі. Чи можна довіряти машині, на якій розміщується така кількість конфіденційних даних? Для налаштування параметрів конфіденційності натисніть комбінацію клавіш + I і виберіть «Зміна параметрів комп'ютера». Далі вкажіть пункт «Конфіденційність» і скоректуйте необхідним чином настройки для своїх персональних даних.

Налаштування SmartScreen

Сервіс SmartScreen попереджає користувача перед запуском невпізнаного додатки і перед відкриттям підозрілого файлу, завантаженого з Інтернету. Звичайно, мати уявлення про походження файлів завжди корисно, але постійні попередження дуже швидко починають дратувати. Параметри настройки легко змінити таким чином, що ніякі попередження взагалі не будуть видаватися, але для цього знадобляться права Адміністратора. Виберіть «Панель управління * Всі елементи панелі управління * Центр підтримки». У лівій частині екрана вкажіть «Зміна параметрів Windows SmartScreen». У вікні включите потрібну функцію управління Windows SmartScreen.

зміна масштабу

Початковий екран заповнений численними плитками, що представляють собою додатки. Коли цих плиток трохи, всі вони добре помітні, але що робити, якщо їх число досягає декількох сотень? Більшість з них приховані від очей, вони стають видні тільки після прокрутки екрану. Ось тут-то і стане в нагоді функція семантичного зуму (Масштаб). Якщо використовується сенсорний дисплей, то для того щоб побачити загальний план всієї представленої на ньому інформації, просто зменшіть зведенням пальців масштаб початкового екрана. Ця функція доступна і тим користувачам, які працюють тільки з клавіатурою і мишкою. Утримуючи клавішу і прокручуючи колесо миші вперед і назад, можна змінювати масштаб екрану.

Одночасне виконання додатків Windows 8 і програм для Робочого столу

Можливо, ви помітили, що при використанні декількох моніторів додатки Windows 8 розташовуються на основному екрані, а додатковий дисплей виділяється під Робочий стіл. Може скластися враження, що в такій ситуації підтримується повноекранна робота додатків обох типів - програми в стилі Modern знаходяться зліва, а додатки для Робочого столу - справа. Однак як тільки ви звернетеся до Робочого столу на другому екрані, додатки Windows 8 в стилі Modern на першому зникнуть і замість них там з'явиться Робочий стіл.

Секрет одночасного запуску додатків обох видів полягає в використанні нової функції поділу екрана Windows 8. Робочому столу відводиться вузька смужка зліва, а додатків Windows 8 - решта екрану. Тепер другий монітор можна відвести для повноцінного перегляду Робочого столу. В цьому випадку ми дійсно отримуємо зручну багатозадачність з можливістю перемикання між програмами Windows 8 і додатками Робочого столу, а їх повнорозмірне уявлення дозволяє витягти з пропонованого функціонала максимум користі.

Управління початковій завантаженням за допомогою Диспетчера завдань

Більше не доведеться запускати утиліту MSConfig для визначення програм, що включаються в автозавантаження. Щоб подивитися, які програми автоматично стартують при початковому завантаженні Windows, досить перейти на вкладку «Автозавантаження» в диспетчері завдань Windows 8. Щоб виконати це, натисніть комбінацію клавіш + + і виберіть з пропонованого меню пункт «Диспетчер завдань» або наберіть «диспетчер задач» (без лапок) в пошуковому рядку «Пошук». Перейдіть спочатку на вкладку «Детальніше» в нижній частині екрана, потім на «Автозавантаження» вгорі і виберіть ті програми, які повинні автоматично запускатися при початковому старті Windows.

рівноправний обмін

Windows 8 - перша операційна система Microsoft, якій відомо про існування соціальних мереж. За допомогою кнопки «Загальний доступ» можна відібрати будь-яке число елементів з додатків Windows 8 - наприклад, інформацію про місцезнаходження з програми "Карти", новини з програми «Фінанси» і навіть контакти з програми «Люди» - і поділитися ними з друзями за допомогою інших програм Windows 8. Це відмінний спосіб швидко відправити фотографії по електронній пошті або розмістити їх в Twitter, в вашому власному сховищі SkyDrive або в телефоні Windows Phone. Але потрібно пам'ятати, що поведінка кнопки «Загальний доступ» залежить від контексту, і чим частіше ви будете користуватися нею, тим більше дізнаєтеся про те, які програми можуть обмінюватися інформацією один з одним, а які - ні.

І ще врахуйте, що ні один додаток Робочого столу не вміє обмінюватися інформацією з іншими програмами за допомогою кнопки «Загальний доступ».

графічний пароль

Використання графічного пароля - простий спосіб тримати свій пристрій в безпеці, не запам'ятовуючи при цьому складну послідовність букв і цифр. Щоб встановити його, зверніться до кнопки «Параметри» бічній панелі Charms або просто задайте + I. Натисніть кнопку «Зміна параметрів комп'ютера» в правому нижньому кутку екрану і перейдіть на вкладку «Користувачі». У розділі «Параметри входу» ви побачите кнопку «Створити графічний пароль». Після її натискання можна вибрати будь-яке зображення і задати в будь-якому його місці три жесту. Це можуть бути кругові і прямолінійні руху або ж просто дотику. Напрямок кожного жесту враховується системою, тому заздалегідь подбайте про те, щоб їх було легко запам'ятати. Після повторного введення пароль буде встановлений.

Завантаження в режимі Робочого столу без запуску додатків

Одна з основних претензій до ОС Windows 8 полягала в тому, що після завантаження вона відразу здійснювала перехід до початкового екрану, що дратувало багатьох давніх прихильників Робочого столу. Цей недолік допоможуть виправити утиліти, пропоновані незалежними розробниками (наприклад, Start8). Крім того, можна налаштувати конфігурацію системи таким чином, щоб відразу переходити в режим Робочого столу, не встановлюючи нічого додатково. На початковому екрані наберіть «розклад» (без лапок), щоб знайти в налаштуваннях «Параметри» утиліту «Розклад виконання завдань». Перейдіть по посиланню «Бібліотека планувальника завдань», яка знаходиться зліва, і виберіть праворуч пункт «Створити завдання». Придумайте для завдання назву (наприклад, Boot to desktop). Перейдіть на вкладку «Тригери», натисніть «Створити» і виберіть зі списку пункт, який вказує, що завдання буде автоматично запускатися при завантаженні системи ( «При вході в систему»). Натисніть OK, перейдіть на вкладку «Дії», виберіть «Створити» і введіть explorer в поле «Програма або сценарій».

Авторизуйтесь в системі, не вводячи ім'я користувача і пароль

Щоб прискорити процес завантаження ПК, ви можете відключити в Windows 8 екран авторизації. Відкрийте вікно «Виконати» (натисніть комбінацію + R). В поле для введення команди наберіть netplwiz, щоб звернутися до діалогового вікна «Облікові записи користувачів». У верхній частині вікна вимкніть функцію «Вимагати введення імені і пароля». Натисніть OK, в останній раз введіть ім'я користувача та пароль, щоб підтвердити свій вибір, після чого система перестане видавати при завантаженні запит на проведення авторизації.

освіжіть ПК

Якщо система починає гальмувати, можливо, прийшла пора освіжити її, повернувши в первісний стан. Раніше для цього було потрібно знайти дистрибутив Windows на оптичному диску, зробити копії всіх даних і виконати процедуру установки системи заново. Тепер же для установки Windows 8 без втрати даних навіть не потрібно виходити з системи.

Щоб перевстановити систему, натисніть в панелі Charms кнопку «Параметри» і перейдіть на вкладку «Зміна параметрів комп'ютера», розташовану в нижній частині екрана. Виберіть вкладку «Загальні» і знайдіть в середній частині екрану розділ «Відновлення ПК без видалення файлів». (Щоб повністю повернутися до заводських налаштувань, потрібно вибрати пункт «Видалення всіх даних і перевстановлення Windows»). Виберіть «Почати» і натисніть «Далі». Через кілька хвилин ваш ПК перезавантажиться, і ви отримаєте свіжовстановленому варіант Windows 8. А щоб позбутися від всіляких небажаних наслідків, природно, має сенс заздалегідь зробити резервну копію всіх даних.

Видаліть старі дані Windows

Якщо жорсткий диск перед установкою Windows 8 ні відформатований, ймовірно, на ньому залишилися якісь дані від попередньої версії Windows. Всі їх Windows 8 поміщає в папку Windows.old, а займаний ними обсяг можна оцінити за допомогою утиліти «Звільнення місця на диску за рахунок видалення зайвих файлів» (Disk Cleanup). Натисніть на панелі Charms кнопку «Пошук» і наберіть Disk Cleanup. Виберіть зазначену вище утиліту, задайте букву диска і натисніть ОК. Після виконання програма призведе обсяг старих даних, який може виявитися досить вагомим (в кілька гігабайт і навіть більше).

Якщо ви протягом якогось часу вже працюєте в середовищі Windows 8 і не відчуваєте ностальгії за старими даними, їх можна видалити (до них відносяться колишні налаштування Windows, старі файли додатків і документи). Для цього досить вибрати відповідний пункт і натиснути кнопку OK.

Жести, підтримувані Windows 8

Завантаження в безпечному режимі

Завантаження в безпечному режимі - хороший спосіб отримати доступ до системи в тих ситуаціях, коли її нормальної завантаженні щось заважає. До числа таких перешкод відносяться пошкоджені драйвери пристроїв, а також неможливість завантаження файлів, необхідних для функціонування системи. Раніше для завантаження в безпечному режимі досить було натиснути клавішу при старті системи, але в середовищі Windows 8 в цьому випадку ініціюється перехід в режим автоматичного відновлення. Як же повернути назад старий добрий безпечний режим? У момент завантаження, утримуючи клавішу, натискайте, щоб перейти в режим відновлення. Виберіть Advanced options, потім troubleshoot і ще раз Advanced options (пункт Advanced options зустрічається тут неодноразово). Вкажіть Windows Startup Settings і на завершення натисніть кнопку Restart. Комп'ютер перезавантажиться, а у користувача з'явиться можливість увійти в систему в безпечному режимі.

Для того щоб активізувати безпечний режим, не виходячи з Windows, відкрийте вікно «Виконати» (+ R) і введіть msconfig. Перейдіть на вкладку «Завантаження» і встановіть опцію «Безпечний режим». Тепер система почне завантажуватися в безпечному режимі до тих пір, поки раніше встановлена ​​опція не буде знята.

Швидкий перехід в режим відновлення

Існує швидкий спосіб викликати меню усунення неполадок, який може сподобатися тим, хто не бажає возитися з завантажувальним диском Windows 8 і натискати клавішу. Утримуючи ліву клавішу, виберіть параметр «Перезавантаження» в меню «Вимкнення» в нижній частині Charms Windows 8. Комп'ютер перезавантажитися, і ви отримаєте доступ до спеціального меню, що пропонує можливість скидання, перевстановлення та відновлення системи, а також зміни параметрів початкового завантаження Windows.

Windows 8 To Go

Клієнти, у яких встановлена ​​версія Windows 8 Enterprise, можуть скористатися новою функцією Windows 8 To Go для розміщення завантажувального копії Windows 8 на флеш-диску. В цьому випадку у них з'являється можливість безпечно працювати зі своєю системою де завгодно. Підключіть до комп'ютера відформатований USB-накопичувач достатньої ємності, а потім знайдіть і запустіть утиліту Windows To Go. Майстер Create a Windows To Go попросить вказати зовнішній накопичувач, вибрати файл. iso Windows 8 (його можна знайти за адресою go.pcworld.com/eval) і задати пароль BitLocker, якщо ви хочете зашифрувати диск. Натисніть кнопку Create, і майстер самостійно виконає всі необхідні операції. Якщо все пройшло гладко, ви отримаєте зашифрований флеш-диск з копією Windows 8 Enterprise Edition. З цього диска, підключеного до порту USB, можна завантажувати комп'ютер.

Отримання пошти POP3 в додатку «Пошта»

Додаток Windows 8 «Пошта» не підтримує облікові записи електронної пошти, яка працює по протоколу POP3, і у нас виникло чимало труднощів при спробах підключити всі свої акаунти. Поки Microsoft не усуне це явне упущення, можемо запропонувати досить простий (хоча і не дуже зручний) спосіб обійти ситуацію, що склалася. Потрібно завести безкоштовну веб-пошту, яка забирала б листи з серверів POP3 і одночасно підтримувалася додатком «Пошта». Як доступних варіантів можемо запропонувати Gmail або Outlook.com. Створіть безкоштовну обліковий запис на одному з цих сервісів і підключіть до неї акаунти POP3 з використанням інструкцій, викладених на Outlook.com і Gmail.

Переконавшись в тому, що пошта POP3 надходить на ваш ящик на серверах Outlook.com або Gmail, підключіть додаток «Пошта» до відповідного сервісу. Вуаля! Тепер ваша пошта POP3 буде приходити в папку вхідних листів додатки «Пошта» через проміжний поштовий сервіс.

Включення і відключення живих плиток

При всьому достатку плиток, які перебувають на початковому екрані, їх уявлення може здатися надто інертним, не дивлячись на яскраві кольори. Ось тут-то на допомогу і прийдуть живі плитки. Вони в режимі реального часу виводять інформацію прямо на початковий екран. Для її перегляду вам не доведеться навіть відкривати додаток. Плитка «Погода», наприклад, повідомить про поточні погодні умови, а плитка «Пошта» продемонструє теми останніх повідомлень, що надійшли. Клацаючи правою кнопкою миші на плитках, ви можете самостійно визначати, які з них будуть живими, а які - ні. У нижній частині плитки з'явиться панель налаштувань, де можна ввімкнути або вимкнути живий режим. Просто виберіть потрібний вам варіант - і готово! Однак живий режим і оновлення в реальному часі підтримують не всі програми.

Швидкі клавіші Windows 8

Розміщення ігор на комп'ютері

У Windows 8 немає папки «Ігри», яку ми пам'ятаємо по Windows 7, але турбуватися з цього приводу не варто. Якщо ви встановите на комп'ютер будь-яку гру для ПК нинішнього покоління (а всі вони, як правило, зберігаються саме в цьому каталозі), папка створиться автоматично. Якщо у вас виникли будь-які труднощі з грою і треба швидко знайти папку «Ігри», клацніть правою кнопкою миші на значку «Ігри» на початковому екрані і виберіть внизу пункт «Відкрити розміщення файлу».

Безпека

Хочете уникнути небажаних сюрпризів з рахунками своїх кредитних карт? Увімкніть режим сімейної безпеки, пройшовши по ланцюжку «Панель управління? Облікові записи та Безпека? Безпека» і вказавши обліковий запис, для якої цей режим буде включений. Тепер ви будете регулярно отримувати звіти про операції, виконаних від імені зазначеної облікового запису, про рівень фільтрації в Мережі і про тимчасові обмеження, а також визначати правила для здійснення покупок в Магазині Windows, запуску ігор і роботи з додатками.

Корисно створювати окремі стандартні облікові записи для дітей та інших членів сім'ї, яким ви хотіли б обмежити доступ до комп'ютера. (Врахуйте, що параметри сімейної безпеки не поширюються на обліковий запис Адміністратора.)

Вимикайте комп'ютер одним клацанням

У Windows 8 кнопка «Вимикання» поміщена в меню «Параметри», що змушує користувачів щоразу проходити багатоступеневу процедуру виключення комп'ютера. Але за допомогою одного хитромудрого трюку можна розмістити кнопку вимикання прямо в нижній частині Робочого столу. Створіть на робочому столі ярлик (клацніть на робочому столі правою кнопкою миші і виберіть з контекстного меню пункт «Створити? Ярлик»). Введіть shutdown / s / t / 0 (так-так, тут саме нуль, а не буква «О») в поле інформації про місцезнаходження елемента і натисніть кнопку «Далі». Введіть назву для ярлика (переважно що-небудь на зразок Shutdown) і натисніть «Готово». Клацніть правою кнопкою миші на щойно створеному ярлику і виберіть в контекстному меню пункт «Властивості». На вкладці «Ярлик» виберіть «Змінити значок» і натисніть OK, щоб закрити діалогове вікно. Підберіть в списку значок за смаком. Ще раз клацніть на ярлику правою кнопкою миші і виберіть «Закріпити на початковому екрані». Значок можна розмістити на початковому екрані в зручному для вас місці. Після клацання на ньому комп'ютер завершить роботу і вимкнеться.

Керування кількома Панелями завдань

Windows 8 дозволяє створювати окремі Панелі завдань кожному з досвідчених користувачів, що має в своєму розпорядженні кілька моніторів. Якщо раніше у вас був лише один монітор, то зараз саме час почати це робити. Новітня операційна система Microsoft за замовчуванням відображає прикріплені програми на всіх виведених на екрани панелі завдань. Крім того, ви отримуєте доступ до додаткових налаштувань: клацніть правою кнопкою на панелі завдань і виберіть пункт «Властивості». Якщо ви віддаєте перевагу старому методу Windows 7, можна налаштувати Панель завдань таким чином, щоб вона відображалася тільки на основному моніторі.

Управління додатками на кількох моніторах

Спеціально для тих, хто використовує відразу кілька моніторів, розробники операційної системи додали пару комбінацій клавіш, що дозволяють керувати програмами Windows 8 на декількох моніторах (підтримуються також старі поєднання клавіш для управління додатками на декількох моніторах в середовищі Windows 7). Клавіша в поєднанні зі стрілками, як і раніше прикріплює вікна до тій чи іншій стороні екрану, а поєднання + і + переміщують повноекранне додаток Windows 8 з одного монітора на інший. Це дуже зручно, якщо ви хочете читати новини, зберігаючи на екрані іншого монітора додаток «Пошта», або бажаєте виділити один монітор під додатки Робочого столу, а інший - під нові програми Windows 8.

фонові слайди

Можливо, це здасться несуттєвим покращенням, але в середовищі Windows 8 стало можливим (нарешті!) Виводити на різні дисплеї різні фонові зображення. Навіть якщо фонові зображення на Робочому столі будуть змінюватися в рамках одного слайд-шоу, при виборі різних початкових зображень для різних моніторів фонові картинки на них так і залишатимуться різними. Якщо монітори мають різне співвідношення сторін екрану і різний дозвіл, Windows 8 врахує і це.

Внутрішні краю при використанні декількох моніторів

Windows 7 мала обмежену підтримку розпізнавання країв екрану тільки при використанні одного монітора. При підведенні вікна до одного з країв додаток автоматично займало відповідну половину дисплея. Якщо застосовувалися кілька моніторів, то об'єднання дисплеїв сприймалося системою як один монітор. Коли було потрібно розгорнути вікно на половину екрану, технологія розпізнавання меж в разі двомоніторних конфігурації не працювала щодо «внутрішніх» країв.

А ось Windows 8 підтримує розпізнавання будь-яких країв у всіх моніторів. Наприклад, якщо ви підводите вікно до лівої кордоні правого дисплея (тобто до внутрішнього краю), на екрані все одно з'явиться бічна панель зі слайдами працюючих додатків. А якщо значок підводиться до правого верхнього кута лівого дисплея, ви побачите панель Charms. Не забувайте лише про те, що для спрацьовування ефекту потрібно затримати курсор миші на 1-2 с у внутрішнього краю або кута. Ширина розпізнаються загальних кутів і внутрішніх країв становить всього шість пікселів. Щоб розпізнавання спрацювало, необхідно на кілька секунд затримати курсор миші в цій невеликій області.

Жести, підтримувані Windows 8

1. Рух від лівого краю всередину екрану

2. Рух від правого краю всередину екрану

3. Рух від верхнього краю всередину екрану

4. Рух від нижнього краю всередину екрану

5. Захоплення і перемістити програму вліво і вправо

6. Збільшення зображення шляхом розведення пальців і його зменшення в результаті їх зближення

повертаємо DVD

Додаток Windows Media Player і раніше входить до складу Windows 8, але в новій версії програми неможливо відтворювати диски DVD. Якщо ви не збираєтеся відмовлятися від перегляду DVD на комп'ютері, вам знадобляться версія Windows 8 Pro і додатковий пакет Media Center Pack. Якщо ж ви віддаєте перевагу безкоштовні продукти, рекомендуємо завантажити гнучкий і безкоштовний мультимедійний програвач VLC. Звичайно, у нього немає блиску, властивого програмного забезпечення Microsoft Media Center, зате він дуже функціональний. Крім того, VLC пропонує засоби відтворення дисків DVD з можливістю захоплення відео, потужні модулі перекодування файлів, функції настройки на трансляцію інтернет-відео та подкасти та навіть певну підтримку Blu-ray за допомогою модулів розширення.

Приємніше для очей

У багатьох портативних комп'ютерів, що працюють під управлінням Windows 8, прекрасні дисплеї з високою роздільною здатністю втиснуті в крихітну портативну рамку. У них щільність розміщення точок перевищує всі мислимі межі, а самі пікселі виявляються тонше леза бритви. У режимі Робочого столу текст на таких екранах виглядає занадто дрібним, і тому тут і мови бути не може ні про яке комфортному читанні. На щастя, прийом, що допомагає впоратися з цією проблемою в Windows 7, застосуємо і в Windows 8.

Клацніть правою кнопкою миші на будь-якому місці Робочого столу, виберіть у контекстному меню «Дозвіл екрану», а потім посилання «Зміна розмірів тексту та інших елементів». Це спростить роботу з ПК, не приносячи в жертву красу зображення на дисплеї з високою роздільною здатністю. Виберіть режим, найбільш підходящий для вашого пристрою. Параметр «Зміна розмірів тексту та інших елементів» стане в нагоді тоді, коли ви будете користуватися сенсорним інтерфейсом, адже набагато простіше потрапити пальцем в графічні елементи і текст збільшеного розміру. Якщо ж мова йде про портативному або настільному ПК, параметр «Змінити тільки розмір тексту» дозволить зберегти маленькі розміри значків і максимально ефективно використовувати екранний простір. Потрібний розмір тексту вибирається з меню, що випадає.

На шляху до Кошику

Нова версія операційної системи, на відміну від Windows 7, не видає за замовчуванням ніяких попереджень в тих випадках, коли користувач бажає позбутися від файлу. Віддалений файл відразу ж потрапляє в Кошик, і ніяких підтверджень для цього не потрібно (за іронією долі, це один з небагатьох випадків, коли завдання в новій ОС вирішується швидше, ніж в попередніх версіях Windows). Якщо ж ви хочете повернути попередження (іноді буває корисний запит на підтвердження, що запобігає випадкове видалення), клацніть на Кошику правою кнопкою миші і виберіть в контекстному меню «Властивості». Встановіть опцію «Вимагати підтвердження на видалення» і натисніть OK. Щоб позбутися від попередження, досить вимкнути встановлену раніше опцію.

Вимкніть блокування екрану

Новий екран блокування буде корисний тоді, коли ви працюєте з планшетом або телефоном, а на ПК він перетворюється лише в додаткову перешкоду, яке доводиться долати на шляху до початкового екрану. На щастя, позбавитися від екрану блокування Windows 8 досить просто. Відкрийте вікно для виконання команд, ввівши в пошуковому рядку «Виконати», натиснувши комбінацію + R або перемістивши покажчик миші в лівий нижній кут Робочого столу, натиснувши праву кнопку і вибравши пункт «Виконати» в меню швидкого доступу. Наберіть gpedit.msc і натисніть клавішу, щоб відкрити «Редактор локальної групової політики». У лівому меню перейдіть до пункту «Конфігурація комп'ютера * Адміністративні шаблони? Панель управління ? Персоналізація ». Зробіть подвійне клацання на елементі «Заборона зміни екрану блокування» головною панелі, щоб відкрити нове вікно. Виберіть пункт «Включено», натисніть OK, і екран блокування більше не буде вас турбувати.

Служба захисту користувачів

Кожне попередження системи контролю облікових записів користувачів (User Account Control, UAC), супроводжуване затемненням екрану, не тільки змушує вас перервати розпочату операцію для її підтвердження, а й може призводити до зависання старого обладнання. Відключення попереджень UAC здатне істотно підвищити продуктивність Windows 8 на застарілому обладнанні і позбавити одноосібного користувача ПК від зайвого роздратування.

Натисніть в Charms кнопку «Пошук», встановіть на панелі «Пошук» покажчик миші на «Параметри» і наберіть в пошуковому рядку UAC. У списку отриманих результатів виберіть пункт «Зміна параметрів контролю облікових записів», після чого відкриється вікно «Параметри управління обліковими записами користувачів». Перемістіть бігунок на одну поділку вниз, з тим щоб Windows 8 не затемняється екран і видавала попередження лише в тих випадках, коли програма намагається внести зміни в параметри системи. Переміщення бігунка в крайнє нижнє положення повністю відключає всі повідомлення, що підвищує ефективність роботи досвідчених користувачів.

Активізуйте Захисника Windows

Операційна система Windows 8 містить широкий набір засобів забезпечення безпеки, до числа яких належить і Windows Defender. Але багато нових ПК зі встановленою на них операційною системою Windows 8 поставляються з відключеним за замовчуванням Захисником. Щоб підвищити безпеку ПК, рекомендується включити цей засіб при першій же можливості.

Щоб виконати це, наберіть на початковому екрані Windows Defender. Система ініціює пошук програми. Клацніть на значку Windows Defender, який з'явився в результатах пошуку. На екрані відобразиться вікно Захисника Windows, і якщо антивірусне програмне забезпечення Microsoft відключено, ви побачите в ньому багато лякаючого червоного кольору, попередження про існуючі ризики і велике зображення перекресленого комп'ютерного екрану. Переконайтеся в тому, що на лівій панелі вибрати «Захист в реальному часі» і встановіть опцію «Включити захист в реальному часі (рекомендовано)». Натисніть кнопку «Зберегти зміни» в нижній частині вікна.

Лойд Кейс

Можливо, Windows 8 - не найпростіша у використанні система, але ось в скупості Microsoft важко дорікнути. Ближче познайомившись з новітньою операційною системою компанії, ви знайдете тут багатий асортимент найрізноманітніших інструментів, багато з яких роблять утиліти незалежних розробників надлишковими.

Слідкуйте за стійкістю роботи свого ПК

На початковому екрані Windows 8 введіть reliability, виберіть «Параметри», а потім - «Перегляд журналу надійності системи». Система перейде в режим Робочого столу, а на екрані виникне вікно з тимчасової шкалою. При цьому на дисплеї відображається інтерактивна діаграма. Якщо клацнути на колонці, нижче неї з'явиться деталізований опис. У моєму випадку історія стабільності показала моменти, коли пакет Asus AI Suite припиняв свою роботу. З'ясувалося також, що це програмне забезпечення було причиною безлічі збоїв у функціонуванні Windows 8.

Монітор стабільності відстежує установку і оновлення програмного забезпечення й драйверів, видаючи користувачеві точну інформацію про те, коли це сталося. Відповідні знання допоможуть вам усувати виникаючі неполадки.

Інструмент діагностики DirectX

У попередніх версіях Windows діагностична утиліта DXDiag активізувалася при інсталяції DirectX. Зараз, коли інтерфейс DirectX є складовою частиною операційної системи Windows 8, програма DXDiag також встановлюється на комп'ютері з самого початку. Це справжнє джерело корисної інформації, яка може мати неоціненне значення при виявленні проблем з DirectX. На вкладці «Екран» наведені відомості про встановлений графічний процесор, дисплейному інтерфейсі (DVI, HDMI і т.д.), розподілі графічної пам'яті і т.д. На вкладці «Звук» представлена ​​інформація, пов'язана з аудіопристроями і драйверами. Утиліта DXDiag забезпечує більш високий рівень деталізації, ніж Диспетчер пристроїв. Вона призначена спеціально для роботи з пристроями DirectX.

Нові інструменти калібрування дисплея

Як правило, при заводських налаштуваннях монітор ПК видає занадто яскраве зображення з надмірно насиченими кольорами. Звичайно, можна витратити 60 дол. Або навіть більше на покупку устаткування і програмного забезпечення для калібрування кольорів. І ці гроші, швидше за все, будуть вкладені не дарма, якщо ви професійно займаєтеся комп'ютерною графікою. А ось вбудований в Windows інструмент калібрування кольорів абсолютно безкоштовно надасть вам більшу частину необхідної інформації. Наберіть в пошуковому рядку calibrate і вкажіть «Параметри». У результатах пошуку виберіть «Калібрування квітів монітора». На екрані привітання калібратора квітів з'явиться посилання на керівництво центру підтримки. Все, що вам потрібно, - це послідовно пройти всі пропоновані етапи, читаючи пояснювальний текст.

Вийміть максимум користі з Планувальника завдань

Ця утиліта допомагає складати розклад запуску окремих додатків Windows. Типовий приклад - складання розкладу роботи програми резервного копіювання. Але Планувальник завдань дозволяє створювати і складні сценарії, які повинні виконуватися в певний час і в певному порядку.

Щоб запустити Планувальник завдань, наберіть в пошуковому рядку Schedule, вкажіть «Параметри» і виберіть в результатах пошуку «Розклад виконання завдань». Деякі неправильно використовують можливості Планувальника завдань, для того щоб ініціювати запуск додатків в процесі завантаження системи, в той час як для цього цілком достатньо включити відповідні програми в список автозавантаження. Але навіть якщо ви не збираєтеся створювати складні сценарії завдань, все одно час від часу має сенс замислюватися про те, чим ця утиліта може бути вам корисна.

Запуск віртуальної машини

Версії Windows 8 Pro і Enterprise включають Диспетчер віртуальних машин Hyper-V, спочатку інтегрований в Windows Server. Однак за замовчуванням необхідні для його роботи компоненти на комп'ютер не встановлюються. Якщо ви хочете використовувати Hyper-V, відкрийте Панель керування, виберіть елемент «Програми та засоби» і перейдіть за посиланням «Включення або відключення компонентів Windows». Виберіть Hyper-V і натисніть OK. Після установки Hyper-V необхідно перезавантажити ПК. В результаті будуть встановлені два додатки: Hyper-V (Диспетчер віртуальних машин, що запускає необхідну програмне забезпечення) і Hyper-V Manager, призначені для створення і видалення віртуальних машин і файлів. vhd. Після того як віртуальна машина буде створена, можна встановити на неї будь-яку ОС, в тому числі Windows 3.1, Linux, BSD та ін.

Врахуйте, що в Windows 8 не ввійшли деякі функції, включені в серверну версію, в тому числі засоби віртуалізації графічних процесорів і ряд екзотичних втратити зв'язок із мережею.

Чи можна довіряти машині, на якій розміщується така кількість конфіденційних даних?
Коли цих плиток трохи, всі вони добре помітні, але що робити, якщо їх число досягає декількох сотень?
Як же повернути назад старий добрий безпечний режим?
Увімкніть режим сімейної безпеки, пройшовши по ланцюжку «Панель управління?
Облікові записи та Безпека?
Клацніть на робочому столі правою кнопкою миші і виберіть з контекстного меню пункт «Створити?
У лівому меню перейдіть до пункту «Конфігурація комп'ютера * Адміністративні шаблони?
Панель управління ?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью