• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Шахрайство в інтернеті. Як не стати жертвою шахраїв в мережі?

 1. 1. Фінансові піраміди
 2. Як відрізнити фінансову піраміду
 3. 2. «Нігерійські листи»
 4. Як не попастися
 5. 3. Фальшива робота
 6. як обманюють
 7. Як не попастися
 8. 4. Шлюбні афери
 9. Як не потрапити в мережі Амура
 10. 5. Небезпечні листи і повідомлення
 11. Як не попастися
 12. 6. Фішинг
 13. Як перевірити
 14. 7. Покупки в інтернеті
 15. На що звернути увагу:
 16. 8. Інтернет-жебрацтво
 17. Як відрізнити
 18. 9. Віруси
 19. як уникнути
 20. Що робити, якщо вже став жертвою шахраїв в інтернеті
 21. Куди повідомляти про шахраїв
 22. Розповісти про шкідливий сайті:
 23. Чи можна повернути гроші

Детально розповідаємо, за якими схемами працюють інтернет-шахраї, і як не потрапити в цю халепу. Тому що потім ніхто не допоможе.

Ви теж бачили цю нав'язливу рекламу про феєричних заробітках в інтернеті. Швидше за все, отримували загадковий лист від примарного тубільця, який хоче віддати вам енну суму грошей абсолютно даром і прямо зараз. Ці приклади повинні викликати, як мінімум, підозра. Але коли людина вперше стикається з такою прийомом, він думає: «Якщо це правда, а я не відповім на лист, і повз пройде такий куш. Цього собі не прощу! », - так інтернет-шахраї досягають своєї мети.

Інтернет-шахрайство процвітає, поки ми дивимося чергове відео, шукаємо другу половинку на сайті знайомств, спілкуємося в соціальних мережах, просто Серф сайти в пошуках чогось особливого. Практично у всіх обманних схемах шахраї грають на наших почуттях: цікавості, жадібності і страху. Шахраї в мережі шукають і знаходять способи отримати дані банківських карт, електронних рахунків і навіть готівку.

Види шахрайства в інтернеті найрізноманітніші, починаючи з невинних дитячих розіграшів в соціальних мережах, до збудованих фінансових пірамід. З них і почнемо.

1. Фінансові піраміди

Фінансові піраміди

Схема стара, як МММ, - люди вкладають гроші, за це їм обіцяють дивіденди. Першим вкладникам їх виплачують за рахунок грошей нових учасників. У мережі це може називатися інвестиційними фондами, і працює ось як. Поштою або просто в браузері вам пропонують вкласти гроші в цінні папери, щоб в подальшому грати на біржі. Гарантують стабільний і високий дохід, можливість в будь-який час повернути свої гроші. Навіть можуть надати доступ в особистий кабінет, де ви будете бачити, як надходять відсотки на ваш рахунок. Проблеми з'являться після того, як ви вирішите зняти гроші. Технічні неполадки, проблеми з сервером, внутрішні збої, магнітні бурі і погане передбачення гороскопу - все буде заважати. А потім вам просто перестануть відповідати на дзвінки і листи.

Одним з перших фінансову піраміду побудував італійський шахрай Чарльз Понці в 1919 році. Він створив компанію «SXC», пропонував купувати папери його компанії і отримувати дивіденди. Понці обіцяв 150% від вкладеної суми за 45 днів. Насправді компанія італійця нічого не виробляла, і існувала тільки на папері, а гроші старим вкладникам виплачувалися з надходжень від нових. Незабаром векселі Понці приносили йому до 250 тисяч доларів щодня. Дуже скоро влада перевірила компанію і ліквідували. В ході суду частина грошей була повернута вкладникам, більше 2-х мільйонів так і не були знайдені, сам італієць отримав 5 років в'язниці.

Як відрізнити фінансову піраміду

Зверніть увагу на контактні дані офісу. Найчастіше такі «біржі» беруть назви реальних і трохи їх переробляють. Якщо на сайті немає точного фізичного адреси, прямого контактного телефону та номера ліцензії, то варто задуматися, чи існує зовсім компанія. Серйозні фірми намагаються бути доступними, тому розміщують повну інформацію про себе. Побачили тільки електронну адресу і номер мобільного - закривайте зараз же.

2. «Нігерійські листи»

Цей спосіб шахрайства отримав назву через тексту однієї з перших таких розсилок. У листі нібито побіжний нігерійський диктатор просив вивести гроші з заблокованого рахунку за винагороду. Людина перекладав невелику суму на залагодження формальностей, а «диктатор» просто зникав.
Пізніше такі листи приходили від інших багатих тубільців, яким нібито нікому залишити гроші, і терміново потрібні дані карти, щоб перевести їх. Насправді, так знімали гроші з карток жертв. У подібному листі у вас можуть попросити особисті дані: ПІБ, дату народження, дані карти, номер банківського рахунку і т.д. Ні в якому разі не довіряйте таку інформацію незнайомцям!

Як не попастися

Взагалі не варто відкривати листи від невідомих і підозрілих відправників. Відразу відправляйте такі листи в спам. В чудеса вірити потрібно, але довіряти всім не можна. Ніхто не роздає гроші просто так.

3. Фальшива робота

Фальшива робота

«Хочеш заробляти більше вже зараз?», «Я заробляю мільйон мільйонів в тиждень!», «Працюю з дому і заробляю більше чоловіка!» - знайомі фрази? Інтернет повний таких оголошень про баскому коні й високому заробітку. Скрізь пропонують віддалену роботу з дому з хорошим доходом. На жаль, в дійсності знайти таку роботу складніше, ніж здається.

як обманюють

анкети

Потенційний роботодавець просить заповнити реєстраційну форму, після чого вимагає перевести трохи грошей для оплати обробки анкети. Після перекладу роботодавець зникає.

Накладений платіж

Жертві пропонують стати ексклюзивним представником будь-якої компанії по регіону. Після онлайн-співбесіди висилають документи на оформлення поштою. Коли жертва приходить забрати посилку, виявляється, що потрібно заплатити накладений платіж. Людина платить, а роботодавця вже й слід прохолов.

тестові завдання

На співбесіді дають тестове завдання, яке згодом так і не оплачують. Тут жертва втрачає тільки час, але за зроблену роботу в іншому місці могли б заплатити. На жаль, так діють не тільки шахраї в інтернеті, але і багато реальні роботодавці. Після отримання виконаного завдання вони кажуть, що кандидат їм не підходить.

Як не попастися

 • Ніколи не перекладайте гроші «роботодавцю». За роботу повинні платити вам, а не ви. Добросовісний наймач ніколи не бере гроші за працевлаштування.
 • Перевірте компанію. Пошукайте в інтернеті інформацію про організацію, почитайте відгуки. Не варто довіряти кожному.
 • Користуйтеся перевіреними сайтами вакансій. Популярні jobs.tut.by , hh.ru , linkedin.com найчастіше перевіряють роботодавців, не розміщують підозрілі оголошення і ставлять мітки тим, кому можна довіряти.

4. Шлюбні афери

На сайтах знайомств або в соціальних мережах кожен може уявити себе тим, ким хоче бути. Навіть якщо ви довго спілкуєтеся з людиною, вже багато про нього дізналися, але все тільки віртуально, на жаль, прекрасний турецький принц може перетворитися на гарбуз. Те ж саме може статися і з потенційною нареченою.

У мережі шахраї поширюють фальшиву анкету: симпатичні фотографії, придумані інтереси, хобі, додають друзів і спілкуються, як і всі. У листуванні обіцяють зберігати вірність і любов до труни. Через якийсь час з'являються фінансові труднощі, з якими потрібно допомогти. Купити дорогі ліки хворому родичу, вислати гроші на квитки, щоб нарешті зустрітися, оплатити кредит - всяке буває. Після отримання грошей друга половина зникає. Назавжди.

Як не потрапити в мережі Амура

Просто не переводити гроші, поки особисто не зустрінетеся з людиною і не будете в ньому повністю впевнені. Любов зла, а любов в інтернеті буває ще й жадібні.

5. Небезпечні листи і повідомлення

Як ви, напевно, вже зрозуміли, обдурити можуть скрізь. Зловмисники давно використовують не тільки рекламу, оголошення та електронну пошту, але і месенджери. Сюди теж можуть надіслати спам, шкідливі програми і спробувати отримати гроші.

Як не попастися

Не переходьте за посиланнями з листів і повідомлень від невідомих відправників. Не відкривайте і не завантажуйте вкладені файли (особливо з розширенням .exe). Якщо дивний лист прийшло від знайомої людини, зв'яжіться з ним іншим видом зв'язку та уточніть, що саме він надіслав.

Якщо знайомий просить перевести йому гроші, зателефонуйте йому і уточніть, чи правда це. Можливо, аккаунт зламали, і вам пише шахрай. Якщо інформація виявиться достовірною, то відправника не утруднить це підтвердити.

6. Фішинг

Фішинг

Вид інтернет-шахрайства, метою якого є логіни, паролі та інша конфіденційна інформація, щоб отримати доступ до грошей і акаунтів користувача. Шахраї присилають лист від імені відомої компанії (інтернет-магазин, соціальна мережа, платіжна система і т.д.) з проханням перейти по посиланню, поміняти пароль або ввести дані банківської картки і код підтвердження. Посилання веде на фейковий сайт, який зовні дуже схожий на справжній. Жертва вводить дані, які відразу потрапляють зловмисникам.

Як перевірити

Солідні компанії ніколи не вимагають надати особисті дані. Для цього вони попросять вас з'явитися особисто.

7. Покупки в інтернеті

Ми звикли до хорошого і багато робимо онлайн, ніж шахраї навчилися користуватися. Побачили непристойно дешеві авіаквитки або куртку? Гріх не купити, коли ще й кількість товарів обмежена! Але, як то кажуть, скупий платить двічі.

На що звернути увагу:

Ажіотаж. Шахраї створюють його навколо свого товару: «Пропозиція обмежена», «Остання ціна» і т.д. Не може хороша річ коштувати занадто дешево. Це повинно насторожити покупця. Чим більше емоцій, тим менше сенсу. Продавці або менеджери можуть почати тиснути на споживача, намагаючись якомога швидше отримати гроші. Не варто поспішати, тверезо оцінюйте свої дії.

Передоплата. Угода є небезпечною, якщо продавець вимагає перерахувати передоплату за товар з використанням анонімних платіжних систем або за допомогою переказу на карту приватної особи. Почитайте відгуки про продавця і не довіряйте тим, про кого нічого не відомо.

Відсутність кур'єрської доставки або самовивозу. Інтернет-магазини в такому випадку змушують користуватися послугами транспортних компаній і доплачувати за це. Така схема повинна наштовхнути на думку, що компанії ніякої немає. Як отримати куплену річ, якщо забирати її нізвідки? Пошукайте фізичну адресу відправника, інтернет-магазину або складу.

Відсутність контактної інформації та відомостей про продавця, «історії». Чим менше даних про продавця, тим менше до нього довіри. Деякі можуть навіть надіслати скан документа, що посвідчує особу. Майте на увазі, скан підробити простіше простого! Перевіреним магазинам нема чого приховувати, вони поширюють якомога більше інформації про себе, щоб покупці їм довіряли і легко знаходили спосіб зв'язатися.

8. Інтернет-жебрацтво

Що за світ такий, що навіть добру справу тепер складно зробити? Інтернет-жебрацтво набирає обертів. Це оголошення в браузерах, на сайтах і в соціальних мережах з проханням про матеріальну допомогу дитячим будинкам, хворим дітям / дорослим, притулкам. Шахраї створюють копію сайту справжньою благодійної організації, де змінюють реквізити для перерахування коштів.

Як відрізнити

Зателефонуйте в благодійний фонд або поїдьте особисто і перевірте дані. Достовірні джерела нададуть вам всю інформацію і розкажуть подробиці. Передавати гроші тепер - вирішувати вам.

9. Віруси

Віруси

Віруси є не тільки на чужих флешках, а й в інтернеті. Цілком можливо, що сьогодні ви самостійно завантажуєте віруси або даєте їм всю необхідну інформацію.

Суть вірусу - в переадресації зі сторінки запитуваного ресурсу на фіктивну копію. Уже помічені випадки підміни найпопулярніших ресурсів Рунета: ВКонтакте, Яндекс, Однокласники, Рамблер, МейлРу та інші.

Ви на «зараженому» вірусом комп'ютері набираєте адресу потрібного ресурсу і потрапляєте на сайт-фальшивку. Тут просять ввести логін і пароль, після цього відображається сторінка, де йдеться про підтвердження або активації облікового запису через смс на будь-якої номер, відправка смс безкоштовна або за мінімальну вартість. Користувач думає, що це заради підвищення безпеки і погоджується на все, віддаючи всі особисті дані і гроші в руки зловмисників. Потім від імені користувача його друзям можуть приходити листи зі спамом або посиланнями, аккаунт вже зламаний, а гроші отримані.

Зверніть увагу, зазвичай такі віруси розсилають повідомлення з посиланнями для скачування неіснуючих програм: для перегляду гостей сторінки ВКонтакате, для накручування рейтингів, лайків, друзів, для відправки безкоштовних подарунків, перехоплення смс, додаткових функцій в соцмережах. Якщо ви стежите за новинами технологій, то знаєте, що таких програм немає. Після переходу за посиланням комп'ютер запускає вірус далі.

як уникнути

Якщо ви все-таки постраждали від вірусу, змініть пароль доступу до зазначених вище сервісів, переустановите антивірусні програми. Пам'ятайте, що достовірні ресурси не зажадають від зареєстрованого користувача додаткової авторизації, тим більше за гроші.

Що робити, якщо вже став жертвою шахраїв в інтернеті

Якщо ви думаєте, що стали жертвою шахрайства в мережі, то негайно заблокуйте карти. Після цього необхідно повідомити про зловмисників. Навіть якщо ніяких підозрілих дій ще не скоєно, а ви випадково повідомили номер карти незнайомцеві. Краще перестрахуватися і зберегти свої гроші.

Банки по-різному реагують на заяви про шахраїв. Десь можна з дому написати на сайті в чат-боті, десь зателефонувати на гарячу лінію, а десь доведеться їхати в офіс і написати заяву. Чим раніше інформація про шахраїв надійде, тим краще. Через добу банк вже може відмовити в проведенні розслідування.

Куди повідомляти про шахраїв

Перш за все, потрібно звернутися в міліцію із заявою про шахрайство. Чим швидше ви звернетеся, тим більша ймовірність, що зловмисника знайдуть. Якщо шахраї ведуть свою діяльність за допомогою сайту, то покарати їх ще простіше. Повідомте про сайт, щоб його заблокували. У разі, якщо шкідників не зможуть зловити, ви врятуєте гроші інших користувачів.

Розповісти про шкідливий сайті:

Яндекс

Google

Чи можна повернути гроші

Чи можна повернути гроші

Повернути вкрадені гроші можна, якщо клієнт оперативно повідомив про інтернет-шахраїв. Власник картки повинен заблокувати її, як тільки дізнається про несанкціоноване використання. Якщо повідомлення про користування карткою прийшло з 7.00 до 0.00, картку потрібно заблокувати протягом години, якщо повідомлення про зняття грошей з рахунку прийшло з 0.00 до 7.00, то не пізніше, ніж в 8 ранку.

Повернути вкрадені гроші можна. Протягом 30 днів користувач може звернутися в банк і гроші повернуть за 45 днів, якщо крадіжка сталася в Білорусі, і за 90 днів, якщо це сталося за кордоном. Далі буде вироблено розслідування, в рамках якого буде встановлено праві і винуваті.

Шахрайство в інтернеті буде процвітати, поки люди будуть без оглядки довіряти іншим. Не шукайте легкої наживи, тим більше на просторах інтернету. Як не банально це звучить, але безкоштовний сир буває тільки в мишоловці. У мережі свої правила, і перемагає тут пильний і має сумнів.

» - знайомі фрази?
Побачили непристойно дешеві авіаквитки або куртку?
Як отримати куплену річ, якщо забирати її нізвідки?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью