• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Safari від Apple - Дивно прогресивний веб-браузер

Від автора (тобто від мене): Як це все почалося.

Днями у мене на робочому компі вискочило чергове віконечко з пропозицією оновити продукти Apple, які встановлені. Зазвичай я відміняв тому ними практично не користуюся, але зараз вирішив все-таки оновити. У числі інших був і Safari. І вирішив я подивитися що ж це за штука така.

Спробував і мені сподобалося. Поговорив з нашим системним адміністратором і він прислав мені в асьці ссилочку на http://lab.simurai.com/css/umbrui/ і запропонував відкрити її в моїй Опері і в Сафарі. Результати відрізнялися разюче. Якщо читання цієї статті спонукає Вас встановити цей браузер і випробувати його, то Ви самі можете дізнатися про відмінності.

Мета цієї статті - не розв'язати чергову війну браузерів, а розповісти про Safari. Можливо, його функуіональності комусь не вистачить, щоб зробити його основним браузером, але він цілком може прийти на зміну IE. Для мене основним досить тривалий час була Опера, а IE я тримав тільки для відкриття сайтів, які в Опері відображаються невірно. Але тепер ь з дітищем мелкософта я попрощався якщо не назавжди, то надовго. Мета цієї статті - не розв'язати чергову війну браузерів, а розповісти про Safari

см. також статтю Internet Explorer 9 Beta і Додатки для Firefox

Що таке Safari

Safari заснований на вільно розповсюджується коді движка WebKit. Даний браузер створювався, коли добігав кінця термін дії договору Apple з Microsoft про підтримку Internet Explorer для платформи Macintosh. Незабаром після появи Safari робота над Internet Explorer for Mac була припинена.

8 червня 2010 Apple виклала для вільного скачування нову версію свого браузера - Safari 5.

28 Июля 2010 Apple оголосила про випуск першого поновлення веб-браузера Safari 5 (5.0.1), яке забезпечує повну підтримку сторонніх додатків. Доповнення Safari 5, створювані сторонніми розробниками за допомогою HTML5, CSS3 і JavaScript, покликані розширити функціональність браузера.

Використання вкладок (дозволяє відкривати в одному вікні відразу по кілька веб-сторінок і вільно переключатися між ними)
Засоби пошуку: Google, Yahoo! і Bing в Mac OS X і Windows
Можливість блокування спливаючих вікон
Зручний і простий пошук фрагмента тексту на сторінці
Автоматичне заповнення форми (синхронізація з адресними книгами Mac OS X і MS Windows)
Вбудований RSS-агрегатор
Масштабування області введення тексту
Приватний перегляд - режим, при якому не ведеться історія відвідувань, cookie не приймаються, паролі і дані, що вводяться не запам'ятовуються
Підтримка різних протоколів шифрування
Функція «Snapback» - дозволяє миттєво повернутися до вихідних результатами пошуку або до верхнього рівня будь-якого веб-сайту, навіть якщо ви пішли на кілька рівнів вниз. Значок SnapBack з'являється в поле пошуку при натисканні на посилання на сторінці результатів пошуку.
У «Safari» використовуються ті ж технології Apple для роботи з графікою, що і в Mac OS X.
Попередня підтримка CSS3 і HTML 5
«Safari» автоматично розпізнає веб-сайти, які використовують нестандартні шрифти, і завантажує їх у міру необхідності
Інтеграція мультимедійних технологій QuickTime
Web Inspector - дозволяє користувачам і розробникам переглядати Document Object Model (DOM) веб-сторінок
Підтримка протоколів SSL версій 2 і 3, а також Transport Layer Security (TLS)
Перевірка орфографії в текстових полях
Cover Flow -вместо статичного списку адрес URL, Safari відображає всі знайдені сторінки в режимі Cover Flow - і вам не потрібно послідовно натискати всі посилання, щоб знайти потрібний сайт.
Top Site - дозволяє переглядати список найбільш відвідуваних веб-сайтів


Більш елегантний браузер. З точки зору дизайну.

Safari - це не просто новий браузер. Це нові принципи роботи в Інтернеті. Рамка браузера має товщину всього в один піксель. Смуга прокрутки з'являється тільки тоді, коли вона потрібна. А при бажанні ви можете приховати практично всі елементи інтерфейсу, прибравши з вікна всі відволікаючі фактори. Відмінний браузер не повинен заважати роботі в Інтернеті. І Safari не заважає. На якій би платформі він не працював. Safari - перший браузер, що дозволяє користуватися повноцінним Інтернетом з мобільних пристроїв. Він відображає веб-сторінки на iPad, iPhone і iPod touch точно так же, як ви їх бачите на своєму комп'ютері. І це не просто зменшена версія сторінки для мобільних пристроїв. Safari використовує переваги передових технологій, вбудованих в пристрої Multi-Touch. Сторінка зсувається і змінює формат, заповнюючи екран, коли ви розвертаєте пристрій по горизонталі. Можна змінювати масштаб, просто зводячи і розводячи пальці.

Кращий спосіб читати в Мережі.

Режим Тільки текст миттєво блокує всі миготливі і мелькають рекламні оголошення, які відволікають увагу від статей в Інтернеті. Припустимо, ви переглядаєте свій улюблений новинний сайт. Якщо на поточній веб-сторінці є стаття, Safari це відразу визначить. Просто натисніть значок Тільки текст в інтелектуальній адресному рядку - і вся стаття відобразиться у вигляді безперервного тексту, де ніщо не буде відволікати від читання. Відправляти електронні листи, друкувати і змінювати масштаб можна за допомогою зручних елементів управління. А якщо ви змінили розмір тексту, Safari згадає про це під час наступного перегляду статті в режимі Тільки текст.

Знаходьте веб-сайти з першого погляду.

У всіх нас є улюблені веб-сайти. Проблема в тому, що доводиться переглядати їх по черзі. Але вона вирішена. Функція Top Sites в Safari веде облік відвідуваних вами сайтів і автоматично створює наочну сторінку, на якій відображається до 24 превью ваших улюблених сайтів. Ця сторінка допомагає знайти потрібний сайт і відкрити його одним клацанням миші.

Перейдіть сторінки.

Safari вміє робити речі, які до сих пір не робив жоден браузер. Наприклад, він спрощує пошук сайтів, які ви відвідали в минулому, але забули їх адреси. Оскільки Safari зберігає весь текст з кожної переглянутої сторінки, він може швидко знайти сторінки навіть за приблизними умов. А потім він робить дещо справді неповторне. Замість статичного списку адрес URL, Safari відображає всі знайдені сторінки в режимі Cover Flow - і вам не потрібно послідовно натискати всі посилання, щоб знайти потрібний сайт. Ви перегортуєте веб-сайти так само, як обкладинки в iTunes. І як тільки ви побачите потрібну сторінку в режимі Cover Flow, ви можете на неї перейти.
Те ж саме Safari проробляє з вашими закладками для веб-сайтів. Переглядаючи закладки, ви бачите сайти, які виглядають точно так само, як коли ви в останній раз їх відвідували. Знайдіть превью потрібного сайту, натисніть на нього - і Safari миттєво відкриє сайт.


Safari є лідером в стандартизації Інтернету.

Стандарти - це дуже важливо. До появи стандартів кожен браузер існував за своїми правилами. Завдяки стандартам всі браузери заговорили однією мовою. Це добре для розробників: стандарти дозволяють створювати веб-сайти, що працюють у всіх браузерах без попередньої настройки. Це добре для користувачів: стандарти забезпечують максимум можливостей на кожному відвіданих сайтів. І ці технології безкоштовні і доступні для всіх.
Ось чому компанія Apple брала активну участь у визначенні таких стандартів, як HTML5 та CSS3, які забезпечують узгодженість і розширюють межі можливого в Мережі. Удосконалення веб-стандартів роблять загальнодоступними найсучасніші інтернет-технології - наприклад, мультимедійні матеріали і інтерактивну графіку.
Safari став першим браузером, що підтримує аудіо-та відеотегі HTML5. Ця технологія дозволяє розробникам інтегрувати мультимедійних об'єктів безпосередньо в стандартні веб-сторінки, що знижує час розробки і забезпечує швидшу роботу програми для користувачів. Підтримка повноекранного режиму і прихованих субтитрів для відео HTML5 дозволяє розробниками створювати більш різноманітні і доступні відеоматеріали. Навчившись визначати географічне положення користувача, веб-сайти можуть підлаштовувати під нього свій вміст. А підтримка технологій HTML5 для роботи поза Мережею дозволяє веб-додаткам зберігати інформацію на жорсткому диску і згодом працювати без підключення до Інтернету.

Safari також став першим браузером, що підтримує анімації CSS3, які забезпечують новий рівень інтерактивності в Мережі, і ефекти CSS, які дозволяють розробникам покращувати веб-сайти і виконувати стилізацію зображень і фотографій за допомогою ефектних градієнтів, точних масок і приголомшливих відображень

Безпека

Розробники Apple спочатку зробили Safari безпечним. І продовжують вбудовувати в Safari поліпшення з кожним новим релізом. Наприклад, Safari пропонує захист від міжсайтового скриптинга - різновиди атаки, використовуваної для крадіжки особистих даних. У браузер вбудовані технології захисту від фішингу та шкідливих програм, тому, якщо ви відвідуєте сайт, який може містити подібні елементи, Safari попередить вас і не стане відкривати таку сторінку. Завдяки підтримці сертифікатів EV (Extended Validation) Safari виділяє легітимні веб-сайти і компанії, дозволяючи вам почувати себе більш впевнено, набуваючи на таких сайтах товар або вводячи свою особисту інформацію.
Safari також надає технології безпечного шифрування для запобігання перехоплення сеансів зв'язку, шахрайства та цифрового підроблення при роботі в Інтернеті. Він пропонує аутентифікацію на основі стандартів для реєстрації на безпечних веб-сайтах і підтримує найбільш популярні проксі-протоколи. Дивіться веб-сайти на Mac? Функція Безпечні завантаження позначає тегами кожну загружённую сторінку, зберігаючи інформацію про джерело і часу завантаження, і нагадує вам при першому відкритий ії сторінки, звідки саме вона була взята. Для забезпечення постійного оновлення та безпеки вашого браузера Safari надає зручний доступ до останніх оновлень безпеки, які можна завантажити за допомогою Оновлення програм Apple.

При написанні статті були використані матеріали сайтів

Apple

вікіпедія

iXBT.com

habrahabr.ru

Актуальна версія 5.0.2 (7553.18.5)

Корисні посилання

Посилання для скачування

Огляди плагінів, розширень та інших приблуд для браузера Safari

Галерея розширень Safari

Дивіться веб-сайти на Mac?
Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью