• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

Safari в онлайні, або "яблучний" браузер для Windows

У різних рейтингах популярності серед могутньої "п'ятірки" (Internet Explorer, Firefox, Google Chrome, Opera і Safari) браузер від знаменитої корпорації Apple займає зазвичай останню або передостанню позицію. Тим часом він уже давно визнаний гідним безлічі негласних почесних титулів - від самого "швидкого" до самого "дизайнерського" додатка для серфінгу в мережі. Так це чи ні, краще за все переконатися самому, що я і зробив нещодавно, встановивши і протестувавши версію браузера Safari 5.1.2. Його дистрибутив для Windows об'ємом 38.2 Мб можна вільно скачати з сайту розробника. Дана програма, як і практично всі сучасні браузери, має статус freeware.

Перше, на що звертаєш увагу, починаючи працювати з Safari, так це на досить незвичайний дизайн. У той же час, сміливе твердження розробника щодо того, що це "самий дизайнерський браузер", особисто я б поставив під сумнів. Навпаки, його інтерфейс, виконаний в дусі суворого мінімалізму, якраз нічим особливим в плані зовнішнього вигляду не відрізняється. Виглядає він досить сіро в самому прямому сенсі цього слова через свою непоказною колірної гами. Більш того, розробники навіть не передбачили скіни для бажаючих надати програмі більш яскравий, святковий вигляд. Самі творці додатка пояснюють це виключно турботою про користувачів: мовляв, щоб ті не відволікалися на зайві деталі на робочому столі і приділили вся увага серфінгу. Аргумент спірне, втім, як і сам дизайн.

Перше, на що звертаєш увагу, починаючи працювати з Safari, так це на досить незвичайний дизайн.

Перше, на що звертаєш увагу, починаючи працювати з Safari, так це на досить незвичайний дизайн

До таких же неоднозначним дизайнерським рішенням можна віднести і функцію "Top sites", де мініатюри вікон відвідуваних вами ресурсів будуть виглядати не "плоско", як в Opera або Firefox, а об'ємно - як би втягнутими всередину невеликого напівкруглого поглиблення. Так, зовні все це спочатку виглядає вельми незвично, однак до подібного поданням мініатюр все-таки треба звикнути.

Так, зовні все це спочатку виглядає вельми незвично, однак до подібного поданням мініатюр все-таки треба звикнути

Затвердження розробників про те, що Safari "неймовірно швидко завантажує веб-сторінки", засноване на використанні ядра WebKit з відкритим вихідним кодом. Крім цього, браузер від Apple підтримує апаратне прискорення, що дозволяє використовувати графічні процесори комп'ютерів по максимуму при відображенні графіки та анімації. Очевидно, що всі ці функції будуть доречними власникам повільних інтернет-з'єднань . Однак, оскільки мій канал зв'язку таким не є, підтвердити або спростувати цю гіпотезу в ході тестування виявилося важко.

Ще одна цікава фішка "яблучного" браузера - оригінальний алгоритм згладжування шрифтів. Він потрібен для того, щоб, за словами розробників, перетворити читання улюблених сайтів в задоволення. У налаштуваннях програми слід вибрати вкладку "Зовнішній вигляд", де є спеціальне віконце "Згладжування шрифту". Там можна вибрати один з 5 режимів згладжування, включаючи "Стандартне Windows". На мій погляд, саме воно і є оптимальним, оскільки інші варіанти роблять літери на екрані досить розмитими.

Цікава фішка "яблучного" браузера - оригінальний алгоритм згладжування шрифтів.

Робота з закладками в Safari організована досить зручно - в формі папок закладок, історії перегляду веб-сторінок і посилань адресної книги. Панель закладок розташована прямо в головному вікні, але при бажанні її взагалі можна приховати. Швидко перейти до обраним ресурсів допускається і іншим способом - використовуючи кнопку "Показати список для читання" в лівій частині панелі закладок. У цей список одним клацанням миші можна додавати найактуальніші на даний момент адреси. Зручно і те, що програмою підтримується імпорт і експорт закладок з інших браузерів.

Серед інших нововведень Safari слід зазначити вбудовану підтримку Multi-Touch: таким чином реалізовано управління жестами (Змахування, прокрутка і дотик). Є також вбудований RSS-агрегатор. Але особливу увагу розробники браузера приділили безпеки серфінгу . Перш за все, тут слід згадати "Пісочницю" - технологію, ізолюючу проглядається контент, в результаті чого веб-сайти не можуть отримати доступ до даних системи. Функція XSS Auditor Safari дозволяє виявляти шкідливі скрипти, що перехоплюють особисту інформацію користувача. Підтримується також вбудований захист від фішингу та підозрілих сайтів . В налаштуваннях браузера є вкладка "Приватність", де можна налаштувати очистку даних сайтів, управляти файлами cookie, обмежувати доступ до інформації про вашому географічне місцезнаходження.

Функція XSS Auditor Safari дозволяє виявляти шкідливі скрипти, що перехоплюють особисту інформацію користувача.

Крім цього, Safari підтримує сертифікати EV (Extended Validation), і таким чином легко визначає справжність різних офіційних веб-сайтів. А для безпечної передачі даних програма використовує передові стандарти безпеки, в тому числі SSL версій 2 і 3, криптографічний протокол TLS, 40-бітове і 128-бітове шифрування SSL і підписані додатки Java .

А для безпечної передачі даних програма використовує передові стандарти безпеки, в тому числі SSL версій 2 і 3, криптографічний протокол TLS, 40-бітове і 128-бітове шифрування SSL і підписані  додатки Java

Браузер блокує всі непрохані спливаючі вікна, тому реклама не буде сильно дратувати під час серфінгу. Цю опцію за замовчуванням можна легко змінити, якщо прибрати в налаштуваннях відповідну галочку. Також в програмі є така корисна функція як батьківський контроль . З її допомогою можна блокувати перегляд сайтів, не придатних для підростаючого покоління, і переглядати в журналі сторінки, які вже відвідували ваші діти.

У програмі є така корисна функція як батьківський контроль .

І хоча очевидно, що розробники Safari пішли по шляху створення максимально повного по функціоналу продукту (звідси і порівняно великий обсяг дистрибутива), технічної можливості для установки додаткових розширень ніхто не виключав. прямо з сайту розробника можна завантажити безліч найрізноманітніших плагінів, розподілених за такими категоріями як Email, Photos, Bookmarking, RSS Tools, Security, Translation, Twitter Tools і т. д. Досить вибрати вподобане розширення і натиснути кнопку "Install Now". На жаль, даний розділ сайту не русифікований, тому вам доведеться напружити своє знання англійської або скористатися автоматичним перекладом сторінок.

На жаль, даний розділ сайту не русифікований, тому вам доведеться напружити своє знання англійської або скористатися автоматичним перекладом сторінок

Наостанок хочеться згадати про можливості збереження браузером Safari веб-сторінок у вигляді одного файлу (архіву). Незважаючи на те, що вона реалізована досить просто (команди "Файл" - "Зберегти як"), в результаті ви отримаєте не традиційний файл * .mht, а архів зі специфічним розширенням * .webarchive. І, на жаль, інші популярні браузери для перегляду таких збережених сторінок в офлайні вже не підійдуть.

Розповідати про браузері Safari можна ще довго, тим більше, що фахівці Apple стверджують, що в ньому реалізовано понад 250 інноваційних функцій. Однак розмір статті обмежений, тому підведемо підсумки. Безумовно, програма вийшла досить цікавою в плані безпеки, використання закладок, мультимедійних можливостей, підтримки найсучасніших веб-стандартів і багато чого іншого. Однак до її "сірому" дизайну і ряду інших специфічних нюансів все-таки треба встигнути звикнути. Загалом, браузер вийшла на любителя. Це явно не найпростіший і "народний" інструмент, як, власне, і вся "яблучна" продукція в цілому ...

Сергій АЛЬБЕРТОВИЧ

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью