• Главная
 • Карта сайта
Не найдено

RSS - це повинен знати кожен

 1. Що таке RSS.
 2. Як користуватися RSS

Доброго часу доби, шановні читачі. Дана стаття, може, і не є актуальною, але я порахувала, що для деяких читачів це може бути корисно. Йтиметься про те, що таке RSS і як ним користуватися.

Йтиметься про те, що таке RSS і як ним користуватися

Що таке RSS.

Мені не хотілося б вдаватися в технічні подробиці, постараюся бути короткою. RSS - це такий спеціальний формат з сімейства XML-форматів, за допомогою якого ми можемо отримувати новини, практично, будь-якого сайту, не заходячи на сам сайт. Наприклад, вам подобається якийсь сайт (блог), він досить часто оновлюється, щодня на ньому публікуються якісь новини, які вам цікаві.
Щоб дізнатися, чи з'явилося щось нове на вашому улюбленому ресурсі, вам доводиться переходити на нього і дивитися оновлення. Погодьтеся, що це не зовсім зручно.

Ось RSS і служить тому, щоб сповіщати нас про ці новини. Немає необхідності постійно заходити на улюблений сайт, оновлювати сторінки, коли можна просто отримати сповіщення про те, що вміст цього сайту оновилося. Зручно, чи не так.

В мережі ви можете зустріти різні терміни, наприклад, RSS-канал, RSS-стрічка, RSS-фід або просто фид, по суті, це все одне і теж. Так називаються сайти, у яких є формат RSS.

Але в блогах Blogspot Blogger ми стикаємося з такою назвою, як Atom. Він так само відноситься до сімейства форматів XML, але також включає в себе протокол, заснований на HTTP. Як ви можете помітити, саме ця абревіатура http завжди присутній в адресах сайтів, тому що всі вони передаються з цього протоколу. Формат Atom був придуманий пізніше формату RSS, і служить тим же цілям.

Формат RSS має свою іконку, впевнена, ви часто зустрічаєте її, особливо в блогах. Ця ікона має яскравий помаранчевий колір, швидше за все для того, щоб кидатися в очі, щоб користувачі відразу бачили, що у цього сайту є RSS-канал на який можна підписатися. Звичайно, в мережі можна зустріти різні інтерпретації цієї іконки, в різних кольорах, і різною формою, але для всіх іконок відмінною рисою є саме цей знак.

Стрічку новин ми можемо бачити в двох різних варіантах
Стрічку новин ми можемо бачити в двох різних варіантах. Перший, звичайний формат XML. Виглядає так.

Але частіше, ви можете бачити стрічку в такому вигляді
Але частіше, ви можете бачити стрічку в такому вигляді.

Це означає, що стрічка пропущена через сервіс FeedBurner
Це означає, що стрічка пропущена через сервіс FeedBurner. Про його переваги і використанні можна прочитати в серії статей Як налаштувати RSS в блозі . Стрічка, пропущена через сервіс FeedBurner має більший вибір різних рідерів і сервісів для читання стрічок.

Так само, стає доступною підписка по електронній пошті. Всі ці настоянки робляться господарем сайту, для більшої сумісності RSS-стрічки з різними додатками, для отримання статистики по передплатникам і багато чого іншого.

Як користуватися RSS

Для нашого з вами зручності існує величезний вибір для отримання новин улюблених сайтів. Все, що допомагає нам отримувати оновлення, називається RSS-агрегатором. Практично всі браузери мають вбудовані RSS-агрегаторами. Так само, агрегатор називають рідером, RSS-рідером, онлайн клієнтом. Розглянемо деякі з них.

Отримувати новини сайтів можна безпосередньо в браузері. Всі сучасні браузери розпізнають сайти, у яких є RSS канал. Як правило, коли ви заходите на будь-який сайт, якщо у цього сайту є RSS-канал, то в адресному рядку браузера або в меню відображається помаранчева іконка RSS. Якщо у сайту немає оновлюваного каналу новин, то така іконка або взагалі відсутня, або має сірий колір.

Подивіться уважно, можливо ви навіть ніколи не звертали на це увагу або просто не замислювалися. Давайте подивимося, як за допомогою цієї кнопки здійснюється підписка. Експерименти я вирішила проводити з сайтом Хабрахабр, тому що він дуже часто оновлюється і можна швидко побачити результати підписки. Отже, ви перебуваєте на своєму улюбленому сайті.

В Internet Explorer іконка підписки розташована в меню

Потрапляємо на сторінку каналу, в верхньому лівому кутку буде посилання підписки
Потрапляємо на сторінку каналу, в верхньому лівому кутку буде посилання підписки.

Переглянути поновлення можна, відкривши Вибране в бічній панелі браузера, вкладка Канали
Переглянути поновлення можна, відкривши Вибране в бічній панелі браузера, вкладка Канали. Сайти, на яких є оновлення будуть відзначені як непрочитані.

У Mozilla Firefox іконка з'являється в адресному рядку

На сторінці стрічки зі списку вибираєте Закладки на стрічки новин
На сторінці стрічки зі списку вибираєте Закладки на стрічки новин

Як приходять поновлення, особисто я не зрозуміла
Як приходять поновлення, особисто я не зрозуміла. За кілька годин нічого не оновилося :). Хто знає, поділіться в коментарях, будь ласка. Може я щось не так зробила.

В Opera підписка мені подобається найбільше, хоча я, практично, не користуюся їй. Іконка відображається в адресному рядку, після натискання на неї потрапляєш на сторінку, на якій всі статті вже зручно структуровані.

Після підписки, при кожному відкритті браузера, якщо є поновлення в стрічках, на які ви підписані, в нижньому правому куті буде з'являтися повідомлення про оновлення
Після підписки, при кожному відкритті браузера, якщо є поновлення в стрічках, на які ви підписані, в нижньому правому куті буде з'являтися повідомлення про оновлення

На мій погляд, найзручніша підписка, можливість отримувати новини швидко, зручно, і не переходячи постійно на сам сайт
На мій погляд, найзручніша підписка, можливість отримувати новини швидко, зручно, і не переходячи постійно на сам сайт.

Зараз ми розглянули варіанти, які дають нам самі браузери. Але при цьому, ще не про всі браузерах сказано. В принципі, про всі я і не збиралася розповідати, а от Chome від Google хотіла приділити увагу. Справа в тому, що я не зовсім розібралася з ним. Поки з'ясувала, що для здійснення підписки необхідно встановити спеціальне розширення.

Для цього натискаємо по значку Ключ - Інструменти - Розширення, відкриється сторінка з розширеннями, вибрати RSS Subscription Extension (від Google). Після установки цього розширення іконка RSS з'являтиметься праворуч від адресного рядка. Але при самій підписці виходить, що не можна отримувати новини так, як, наприклад, запропоновано в інших браузерах. А необхідно вибрати певний RSS агрегатор. До слова, всі інші браузери (крім Internet Explorer) так само дають право вибору тієї програми, через яку ви будете отримувати новини сайтів. І тепер ми розглянемо найпоширеніші з них.

Не помилюся, якщо серед найпоширеніших назву Google Reader і Яндекс Стрічку. Якщо ваша основна пошта знаходиться на одному з цих ресурсів, то сміливо вибирайте їх застосування для читання новинних стрічок.

Google Reader має таку іконку Google Reader має таку іконку  Яндекс стрічка таку  Дивитися поновлення ви можете безпосередньо в їх інтерфейсі
Яндекс стрічка таку
Дивитися поновлення ви можете безпосередньо в їх інтерфейсі. У Google посилання на Reader завжди знаходиться у верхньому лівому кутку на сторінці пошти. У Яндекс оновлення будуть видні в пошті в папці Підписка.

Хотілося б ще сказати, що Google пропонує розміщувати на головній сторінці iGoogle віджети підписок. Я пробувала, мені не дуже сподобалося, тому що новини приходять зі значним запізненням. Виглядає це так

Всі онлайн клієнти для читання фідів (RSS стрічок) перераховувати не представляється можливим
Всі онлайн клієнти для читання фідів (RSS стрічок) перераховувати не представляється можливим. Давайте краще розглянемо такий варіант. Наприклад, ви користуєтеся якимось рідером, і зайшовши на сторінку RSS-стрічки, серед представлених можливостей, чи не так свій сервіс. Вихід простий, в будь-рідер можна самостійно додати стрічку, просто скопіювавши її з адресного рядка браузера. Приклади наводити не буду, але якщо ви уважно подивитеся, завжди є посилання Додати канал або щось в цьому роді. Простіше навіть уявити неможливо.

Крім онлайн клієнтів для читання RSS-стрічок, так само є і декстопние програми. Одною з
найцікавіших є програма FeedReader . Програма безкоштовна, подробиці можете дізнатися, перейшовши за посиланням.

Тепер, володіючи цими знаннями, ви самі вирішите, як найзручніше для вас отримувати новини своїх улюблених блогів і сайтів. Впевнена, зможете розібратися і в інших онлайн клієнтів для читання RSS-стрічок, а таких дуже багато.

Беріть участь в акції обмін постовими .
Серед моїх постійних читачів з'явилася дівчина Юлія, автор блогу, тема якого викликає багато суперечок і емоцій (по крайней мере в мене точно), блог про вегетаріанство Вегетаріанець на бобах. Я ніколи не стану вегетаріанцем, і вважаю цей тип харчування протиприродним для людини, і все ж, прочитавши кілька статей, зрозуміла, що не обов'язково бути вегетаріанцем, щоб читати цей блог. Жива мова, вибір тем для статей робить блог дуже цікавим для всіх, навіть для невиправних любителів м'яса. Хотіла поставити посилання на якусь одну статтю, але навіть не змогла зробити вибір.

Новости
Провайдеры:
 • 08.09.2015

  Batyevka.NET предоставляет услуги доступа к сети Интернет на территории Соломенского района г. Киева.Наша миссия —... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  IPNET

  Компания IPNET — это крупнейший оператор и технологический лидер на рынке телекоммуникаций Киева. Мы предоставляем... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Boryspil.Net

  Интернет-провайдер «Boryspil.net» начал свою работу в 2008 году и на данный момент является одним из крупнейших поставщиков... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  4OKNET

  Наша компания работает в сфере телекоммуникационных услуг, а именно — предоставлении доступа в сеть интернет.Уже... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Телегруп

  ДП «Телегруп-Украина» – IT-компания с 15-летним опытом работы на рынке телекоммуникационных услуг, а также официальный... 
  Читать полностью

 • 08.09.2015
  Софтлинк

  Высокая скоростьМы являемся участником Украинского центра обмена трафиком (UA — IX) с включением 10 Гбит / сек... 
  Читать полностью